Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) s4tch válasza istnag (#3099) üzenetére


s4tch
veterán

Nem jó válasz... :) Egy telepített widgetet csak elő lehet valahogy szedni... Ott van a telefonon, csak vélhetően olyan helyen, ahol a GO nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#3102) istnag válasza s4tch (#3101) üzenetére


istnag
addikt

:D
Arc S -en próbálkoztam,csak én az időjárást szerettem volna..nem ment.
Drukkolok Neked. Tényleg :R

(#3103) s4tch válasza istnag (#3102) üzenetére


s4tch
veterán

Na, annyit kiderítettem, hogy más API-t használnak ezek a widgetek, kell hozzájuk a home launcher, de találtam pár ígéretes próbálkozást. Ha összejön valamelyik, sikítok.

(#3104) bozsozso válasza spawn21 (#3069) üzenetére


bozsozso
őstag

Most én is újraindítottam majd meglátom, de még nem ICS

(#3105) bozsozso válasza spawn21 (#3078) üzenetére


bozsozso
őstag

T-s vagyok és még nem kaptam :(

(#3106) neorow1 válasza g0n21 (#3079) üzenetére


neorow1
senior tag

Mivel SI számok alapján vannak kiosztva a frissítések, így a T-sek is megkapnák az 550-es verziót minden további nélkül, de még a korábbi sem jött ki, nemhogy az új. Hiába unbranded a szoftver, nem érdekli, azt a frissítést ajánlja fel, amit a T jóváhagy.

(#3107) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

Egy láma kérdésem van. Amit feltettem flashtool - al ICS - et a T függő telefonomra az fog automatikusan frissülni?

Vagy majd vissza kell varázsolnom az eredeti T szoftvert hogy lefrissüljön?

Köszi a választ!

(#3108) spawn21 válasza Hubzsi (#3107) üzenetére


spawn21
veterán

valószínű vissza kell rakni, de ebben nem vagyok biztos.

iPhone 13p

(#3109) g0n21 válasza Hubzsi (#3107) üzenetére


g0n21
senior tag

idézem darvinya commentjét ebben a témában:
"Önmagában a root jog megszerzése után megy az OTA, azaz felteszi a frissítést.
De ha már töröltél, változtattál a rendszerben akkor letölti az OTA frissítést, de telepítéskor hibával leáll és valamikor nehéz helyre pofozni.
De semmi vész, mert SUS, PCC, Flashtool-lal megy a frissítés.
Csak a root vesztés biztos."

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#3110) darvinya válasza neorow1 (#3106) üzenetére


darvinya
titán

khhm…khm…
Nem SI a mérvadó, hanem a CDF.
Ha azt átírod akár a T-s telo is frissül ICS-re.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3111) neorow1 válasza darvinya (#3110) üzenetére


neorow1
senior tag

Ok, írd már át.. inkább hanyagolom ezt a topikot, mindenkinek jobb lesz.

(#3112) Hubzsi válasza g0n21 (#3109) üzenetére


Hubzsi
tag

ÉS ha visszateszem az eredeti T szoftvert akkor frissülni fog?

(#3113) darvinya válasza neorow1 (#3111) üzenetére


darvinya
titán

Nem bántásnak szántam.
Csak elmondtam mi a helyzet.
Nézd van olyan Neo tulaj akinek az SI benne van a listában, de nem tud a mai napig frissíteni.
Mert a CDF száma nem mutat tovább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3114) Hubzsi válasza Hubzsi (#3112) üzenetére


Hubzsi
tag

"ezt neorow írta/fordította, ez alapján csináltam.
Elméletileg ki lehet hagyni pár lépést, ha nem kell root, csak ICS.
Akkor letöltöd a flashtools, feltelepíted, a telepített mappában van egy olyan mappa, hogy drivers, annak a telepítését futtatod, felkínál egy ablakot, ahol ki lehet pipálgatni, ott az xperia p-t, jelöltem ki, meg alatt volt még driver ami hasznos volt, azt hiszem 2.
befejezi a telepítést, illesztőprogramokat is telepít.
ezek után az lt22_6.1.......... kicsom, a benne levő fájlt csak belehúzod a megnyitott flashtool fehér részébe, gyak.megcsinálod a 3.;4. lépést elméletileg ezzel kész is."

Én csak ennyit csináltam meg, tehát elvileg nem rootoltam?

(#3115) rObika8802


rObika8802
aktív tag

úristen mennyit vitatkoztok mostanába.. :)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#3116) g0n21 válasza Hubzsi (#3114) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem nekem kéne válaszolni :) de elméletileg (gyakorlatilag) nem rootoltad... szedj le marketből valamilyen rootcheck progit, az megmondja a biztosat.. Meg ha az egész folyamatot végigcsinálod, ami neorow1 blogjában van, akkor felrakja a SuperSU-t (superuser), és azt az appok között a menüben megtalálnád ezen a néven, az meg a root egy fontos része...

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#3117) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ilyen telefont készülök venni. (A Samu S Advance és a Motorola Atrix volt még versenyben)
Röviden összefoglalnátok, hogy milíen kompromisszumokra készüljek a készülékkel kapcsoaltban?
Azt tudom, hogy nincs microSD foglalat.
- mennyire szorul főzött ROM-ra?
- mennyire moddolható? - sebességnövelés (nem procihúzás, hanem szoftveres optimalizálás), számomra fölösleges cuccok kipucolása kultúrált módon, stb.
- meghibásodási arány?
- bármi egyéb, amit tudnom érdemes?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3118) s4tch válasza Bici (#3117) üzenetére


s4tch
veterán

Kompromisszum:
- akksi: napi töltés alap, nekem ez kevés
- szolgáltatói telefonnak zárt a bootloadere, így a kernel cseréje, cwm mai állás szerint nem megy

Kb. ennyi. Root van, timescape-et, egyebeket ki lehet takarítani, gyári felület sem rossz, szoftveresen pofozható a telefon. A ház és ez a white magic izé pedig 10 pontosak.

(#3119) Bici válasza s4tch (#3118) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3120) bdani94 válasza Hubzsi (#3114) üzenetére


bdani94
tag

Nem Rootoltad..:) Én is ezzel a módszerrel raktam a telenoros kicsikémre a ICS-t és még a SUS és a PCC is észre vette.:) Sőt fel is frissitettem még1x és ment rendesen.:)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#3121) spawn21 válasza s4tch (#3118) üzenetére


spawn21
veterán

Csipázom ez az aksi témát :DDD

Mert amikor használod, AKÁRMELYIK okostelefonod nem merül le egy nap alatt??????
Érdekes ember vagy..... :C

bdani94::Neked jött hivatalos ICS?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#3122) s4tch válasza spawn21 (#3121) üzenetére


s4tch
veterán

"Érdekes ember vagy....."

Na erről gyorsan szokjál le.

(#3123) nintendojet válasza Bici (#3117) üzenetére


nintendojet
tag

Szia,

én most vettem ilyen telefont és nagyon-nagyon szuper, én úgy látom mások is elégedettek vele. Szép és különleges, nagyon - ez szubjektív, de nekem fontos volt, hogy öröm legyen kézbe venni, nem csak a hw-t néztem. Sőt még a rendszer is tetszik rajta, pcn szinte mindent meg szoktam machinálni, ez viszont nagyon tetszik így együtt az összhatás szép, nem érzem, hogy nekem itt le kéne cserélnem launchert, romot bármit.
Az Android is nekem megfelelő, zárt iOS-ből elég volt. ICS-vel nagyon tetszik az adatforgalom figyelő, nem tudom, hogy ICS a többi alternatívádra elérhető-e.
A teló egyben van, és ez nagy előny, nem szeretnék külön hátlapos telót.
Kijelző: :K igényeimet maximálisan kielégíti. A whitemagic és a felbontás adja. Gyorsaság nekem tökéletes. Nem vagyok egy játékos, legalábbis telón nemigen, widgettel se tolom tele, egy időjárás és egy naptár van kint az óra mellett és kész.
A szoftverben nekem a wifi csatlakozás néha bibis, látja a hálót otthon és mégse csatlakozik magától, rá kell bökni. Szerintem ez olyan, amit javítani fognak.
Meghibásodás itt a fórumon nem volt jellemző, valakinek kamera lencse nem volt rajta az előlapon, másvalakinek a felületben volt egy kis pukli. Ez minden ami előjött, sárgulás nem jellemző, mint az S-nél.
Mivel filmet se nézek, ennyi tárhely elég lesz, gépre áttolom majd a fájlokat ha kell hely, elég ennyi.

De én csak egy felhasználó vagyok és ilyenek az igényeim és egyelőre maximálisan elégedett vagyok a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#3124) Bici válasza nintendojet (#3123) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a részletes beszámolót, sokat segítettél! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3125) Hubzsi válasza bdani94 (#3120) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

Megnéztem a root chacker a telefonom, no access, űgyhogy a root - om érintetlen.

Nekem ez az ICS nem ajánlottt fel még frissítést.

Szerintem ha kijön a T ICS akkor visszateszem azt és az a tiszta....vagy megkérek valakit aki ért hozzá, hogy tegye fel :S

Hubzsi

(#3126) Gergi válasza s4tch (#3118) üzenetére


Gergi
aktív tag

Kapcsold be a beállítások -> energiagazdálkodás -> bővített készenlét mód opciót. Nekem nagyban megdobta az üzemidőt! :Y
Természetesen ez az opció csak akkor él, ha ICS van már a telódon.

[ Szerkesztve ]

(#3127) s4tch válasza Gergi (#3126) üzenetére


s4tch
veterán

Már múlt hét óta úgy használom a telefont. A passzív készenléten valóban rengeteget segít (és a tablet megoldja a mail pusht, szóval nem hiányzik, hogy a telefon is pittyegjen), viszont ha használom a telefont, a kijelző rendesen szívja az akksit. 1 nap üzemidő röhögve megvan, munkából általában olyan 70%-os akksival megyek haza, de az esti buzerálással olyan 55-60% környékére lemerül a telefon, azzal pedig nem megyek neki egy újabb napnak, így naponta szoktam tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#3128) spawn21 válasza s4tch (#3122) üzenetére


spawn21
veterán

ez csúnya szó volt? ;]

Ki kell próbálnom ez az energia gazdálkodást, kíváncsi vagyok rá

iPhone 13p

(#3129) DrPepper válasza nintendojet (#3123) üzenetére


DrPepper
csendes tag

NEM felejtették ki a lencsét, egyszerűen csak egy másik fajta előlapi kamera. T-ben a kiállított P-n is ilyen előlapi volt és nem olyan piros lencsés. Szóval különböző alkatrészeket használhatnak...

(#3130) spawn21 válasza DrPepper (#3129) üzenetére


spawn21
veterán

de ez milyen ciki már!!! :Y

A főnököm neje is rendelt a vodától. Megkért állítsam be neki, mondom nini, milyen ez elől??
Visszavitte a vodához, a hibát elismerték, csak éppen nem cserélik ki, mert működést nem befolyásol :U

iPhone 13p

(#3131) DrPepper válasza spawn21 (#3130) üzenetére


DrPepper
csendes tag

Engem annyira nem zavar. Ha megnézed a google-ös képeket, ott is az egyik képen ilyen, a másikon olyan.

(#3132) Tomacko válasza spawn21 (#3130) üzenetére


Tomacko
senior tag

És ráadásul ugye az nem hiba, ha másfajta alkatrész van használva, mivel ugye működik is :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#3133) spawn21 válasza Tomacko (#3132) üzenetére


spawn21
veterán

csak ezt valahol fel kellene tüntetni, mert ha az enyém lenne ilyen, bizony az asztal a fejükre borulna ;]

iPhone 13p

(#3134) Tomacko válasza spawn21 (#3133) üzenetére


Tomacko
senior tag

Na azért már nehogy a csík tólja a repülőt. Furcsa dolog lenne, hogy a felhasználó mondja meg a gyártónak miből csinálja a telefont :C Ilyen csak a high-end (megfizethetetlen) kategóriákba létezhet talál nagy ritkán :))

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#3135) mrlujoak válasza spawn21 (#3133) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és honnan tudod, hogy pont a tiédben lévőből van több a piacon? Azaz honnan tudod, hogy a Tiéd a "jó" a többié a másik?!

Egyébként meg nem ez az első, hogy hogy egy modellen belül nem azonos alkatrészeket használnak...Specifikációikban megegyezik, de teszem azt más gyártja, vagy egy-két fő darabja (pl a lencse) más gyártótól van...

Ellenben kezdek "félni" az emberektől. Újra, és újra előjön a téma, és ezen lovagoltok, holott egy pofonegyszerű gyártástechnikai tény, amit feltüntetni felesleges, mert a teljesítményt és a működést nem befolyásolja...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3136) kapi.L


kapi.L
csendes tag

Végre frissítette magát a kézi készülék, és élvezhetem az ICS-t, azaz csak élvezném, mert a Telenoros hálózaton nem hajlandó kommunikálni semmilyen Google alkalmazással, csak hibaüzenetet ír ki, WIFI-n viszont semmi gond, tudom használni normálisan :W Oké, hogy kártyafüggetlen, de azért csak le kéne kezelnie a rendszernek,ha már ők is forgalmazzák... Valaki tud megoldást esetleg?

(#3137) #09908736 válasza kapi.L (#3136) üzenetére


#09908736
törölt tag

Megvannak a hozzáférési pont nevek?

(#3138) kapi.L válasza #09908736 (#3137) üzenetére


kapi.L
csendes tag

persze, a SEUS csak frissítette a rendszert, minden maradt a régi csak ICS lett.

[ Szerkesztve ]

(#3139) TomWexX válasza kapi.L (#3138) üzenetére


TomWexX
addikt

GB-ről való ICS frissítésnél erősen javasolt egy teljes visszaállítás, és újra "belakás". Különben akadhatnak bugok.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3140) spawn21 válasza mrlujoak (#3135) üzenetére


spawn21
veterán

most azt nekem honnan kellene tudnom, hogy ez normális? ezért nem kell leszolni.

iPhone 13p

(#3141) #09908736


#09908736
törölt tag

Jelenleg az MSC mód scriptelésével küzdök, ha valaki próbálkozna vele, szívesen megosztom, már hibátlanul lefut, de a mountolással még van valami. Az S és az U scriptjéből indulok ki.

(#3142) istnag válasza #09908736 (#3141) üzenetére


istnag
addikt

Itt van sok segítség hozzá:
[link]

(#3143) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Miért van az, hogy a zenéknél egy borítóképet mutat mindegyik zenénél, mikor most csináltam meg progival hogy melyik zenéhez melyik képet rendelje hozzá. WMP minden kijelzi, de a telefon behülyül.

(#3144) darvinya válasza Bitpalace (#3143) üzenetére


darvinya
titán

Általában akkor van azonos képek, ha ugyanaz az albumcíme.
A külső progi nem jó, mert nem mindegyik építi bele a mp3 file-ba, csak csinál egy album borító mappát és egy hivatkozást.
Ugyan ilyen a gyári is, de akkor jól fogja megjeleníteni, ha különböző az albumcíme.

kapi.L

Xperia menüben a kapcsolódás alatt hívd le a beállítást.
Ha ekkor sem megy akkor leírom a kézit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3145) Memmaao válasza s4tch (#3098) üzenetére


Memmaao
addikt

Sajnos a sehogy jó válasz, én próbáltam, de nem megy. Fancy Widget pro-t használok, ott is lehet ébresztőt beállítani órára bökéssel.

My name is Bond, James... Dean.

(#3146) Vovi1


Vovi1
aktív tag

Találtam valamit, nagyon ciki:
[link]

(#3147) darvinya válasza Vovi1 (#3146) üzenetére


darvinya
titán

Inkább rettentő elírás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3148) bdani94 válasza spawn21 (#3121) üzenetére


bdani94
tag

Nem Tudom..Telenoros vagyok és Türelmetlen voltam..vagyis Flashtoolal felraktam magamnak :)

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#3149) g0n21 válasza Vovi1 (#3146) üzenetére


g0n21
senior tag

Kínai klón szerintem :)) :DD (stock ICS, 4gb tárhely, mtk proci..)
pont most olvasgattam az iPhone4-5 klónos híreket itt mobilarenán... széééép...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#3150) rbalint88 válasza Vovi1 (#3146) üzenetére


rbalint88
addikt

ez bizony a kínai utánépítő ipar remeke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.