Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-01 07:11:09

LOGOUT.hu

Sony Xperia P - fémtestvér

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) TomWexX válasza sys25 (#3200) üzenetére


TomWexX
addikt

Kell idő amíg beáll, ugyanis minden androidos teló először bekalibrálja a töltöttségszintet, majd utána mutatja a tényleges helyzetet.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3202) darvinya válasza sys25 (#3200) üzenetére


darvinya
titán

Kapcsold 3G-re.
Milyen rendszer? (GB, ICS)
Hogyan zárodbe az app-ot, azaz mivel.
Szifon4-el ne hasonlisd össze a kijelző méret nem ugyanaz.
És ez nagyon sokat számít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3203) sys25 válasza darvinya (#3202) üzenetére


sys25
aktív tag

Manuálisan szoktam bezárni a futóalkalmazásokat,a task killerek nekem nem jöttek be eddig se!
Amúgy még GB van rajta(t-mobileos a teló),éppen azon serénykedek hogy hogyan is tudnám flashtool-al felvarázsolni az ICS-t,T kitudja mikor hajlandó engedni a frissítést!

Amúgy a 3G-nek nem inkább jobban kéne szívnia az akksit?eddig azt tapasztaltam hogy mind1ik telóm 2g-n jobban bírta mint 3g-n!

(#3204) DrPepper válasza sys25 (#3200) üzenetére


DrPepper
csendes tag

Idővel egyre jobban fogja bírni az akksi. Nekem is ilyen volt először.

(#3205) rbalint88


rbalint88
addikt

na most már nekem is ICS van, meguntam várni a trémobilra. eddig tetszik. kíváncsi vagyok, hogy a pcc-s visszaállítás mit hoz ki belőle

(#3206) sys25 válasza DrPepper (#3204) üzenetére


sys25
aktív tag

Hát remélem is,mert 2 napja az ideg forgat! :)

(#3207) darvinya válasza sys25 (#3203) üzenetére


darvinya
titán

2G-s telonál érthető, de ez már nem „csak képes” a 3G-re.
Hanem 3G+ os készülék és annak nagyobb erőkifejtés a 2G, mint a 3G.

TaskKiller-ek(pöckölő játék) amúgy sem érne semmit GB-től felfelé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3208) sys25


sys25
aktív tag

Amúgy itt vagy privátban tudna nekem küldeni valaki valamiféle magyar leírást ill. linket a flashtool használatáról és egy linket ahonnan a ICS-t le tudom durrantani?
Google annyi oldalt kidobál,de szinte semmire nem megyek vele!

[ Szerkesztve ]

(#3209) TomWexX válasza sys25 (#3208) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha vissza olvastál volna, megtaláltad volna. De mivel ma jó napom van, tessék:

Ezekre van szükséged:
a Flashtool legfrissebb verziójára: [link]
egy ICS FTF fájlra: [link] Ha letöltötted, csomagold ki és másold a C:\Flashtool\firmwares mappába! (miután a flashtool-t feltelepítetted)

1. Flashtoolt fel kell telepíteni!
2. Ha ezzel megvagy, elindítod a Flashtoolt, majd a kis villám ikonra kattintasz. A Flashmode lesz kiválasztva ez nekünk jó is, így nyomj OK-ot.
3. A listában megjelenik a 6.1.B.0.544 nevű firmware, ezt kell kiválasztani. Az Exclude mezőben be kell pipálni az Exclude TA sort és alatta a No final verificationt, a többi marad úgy ahogy van. OK Gombbal elindítod a Flashelést.
4. Amíg előkészíti a fájlokat addig kapcsold ki a telefont és várj legalább 5 mp-et. Mikor a program végzett az előkészítéssel, fel fog dobni egy animációt, amin egy X10 és egy USB kábel látszik. Most kell rádugni a telefont, úgy hogy, benyomod a hangerő LE gombot és utána csatlakoztatod a kábelt.
Rögtön elindul a flashelés, én meg szoktam várni a 10%-ot mielőtt elengedem a hangerő LE gombot.
100% után kiírja, hogy Flash done, waiting for reboot, de ez nem fog megtörténni, úgyhogy húzd le az USB kábelt és kapcsold be a telefont.
Ha az első indításnál elkezd lefutni valami fájl számolás, várd meg, majd miután végzett, 2-3 perc után indítsd újra a telefont. (hangfel+bekapcs gomb egyszerre 3 mp-ig) Ha ilyen nincs nálad, az nem baj.
Ezután élvezd az ICS-t! :)

(A leírás neorow1 fórumtárs szerzeménye, amit részben átalakítottam)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3210) darvinya válasza sys25 (#3208) üzenetére


darvinya
titán

[1_link]

[Maga a lényeg]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3211) rbalint88


rbalint88
addikt

eddig fáin az ics. gördülékenyebb meg minden.
a pcc-s visszaállítás megakadt kb 80%nál, úgyhogy pár alkalmazást nem állított vissza, de nem volt gond, mert marketből vissza tudtam rakni azokat is. az sms-ek nem kerültek vissza, de arra meg szerencsére van programom, úgyhogy most szaladnak vissza a telefonra.
egy dologtól féltem, hogy a drága pénzen vásárolt navigációm elbaszkurálódik, de szerencsére megmaradt a licencem.

(#3212) sys25 válasza TomWexX (#3209) üzenetére


sys25
aktív tag

Köszi srácok hatalmas köszönet! :R
Android fronton kicsit lemaradtam,az iphone bűvölés volt eddig terítéken!
Annó húztam fel mindenféle romot különböző telókra,de az elmúlt cirka 1 évben sokminden változott android fronton,így még 1x köszi a segítséget! :)

(#3213) sys25 válasza TomWexX (#3209) üzenetére


sys25
aktív tag

Na erre mondjatok vmit!
01/015/2012 19:15:13 - ERROR -
01/015/2012 19:15:13 - ERROR - Error flashing. Aborted
01/015/2012 19:15:14 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.
01/015/2012 19:15:14 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.
Flashtool fent,firmware mappában az ics(kibontva mielött megkérdezitek :)),ugyan ezt írja ki azután is hogy a driver mappából feltoltam a P-hez való drivert,és azután is hogy a flashmode driver is fent van!Tök mind1 mit csinálok ugyan ezt dobja ki!

Tááárgytalan!Én voltam láma,de már meg van és működik :)) !

[ Szerkesztve ]

(#3214) TomWexX válasza sys25 (#3213) üzenetére


TomWexX
addikt

Driver install után újraindítottad a PC-t? Csak a P drivert tetted fel, vagy a Flashmode és fastboot drivert is? Ha azokat nem, akkor tedd fel, és PC, teló restart, majd próbáld újra!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3215) sys25 válasza TomWexX (#3214) üzenetére


sys25
aktív tag

Minden megvolt amit írtál,az összes driver,restart stb!
2 bakit követtem el!Az első h nem úgy indítottam a flashtoolt hogy rá volt dugva a teló,a másik ami sztem gáz lehetett hogy a 32bites flashtoolt indítottam el a 64bit helyett(windows is az)!
Sztem ezek valamelyike lehetett a gáz! :)
De már fel is toltam az ics-t és működik!
Köszi a segítséget! :)

(#3216) TomWexX


TomWexX
addikt

Rendeltem ebay-ről egy autós tartót, ami kizárólag a P-hez való. Asszem' 5$-t megér. :) Majd beszámolok róla ha megérkezik...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3217) rbalint88 válasza TomWexX (#3216) üzenetére


rbalint88
addikt

[link]
szerintem ez ideálisabb, ha nem állandóan navigálsz. meg talán stabilabban is tartja és a rövidebb kar miatt kevesebb holtteret is csinál (más kérdés, hogy ez mondjuk egy s-maxban vagy hasonló hodályban nem előny).
alapesetben a pohártartóban lakik a telefon, csak ott nehézkesen látom a navigációt, de eddig hang alapján megoldottam nagyjából, mondjuk külföldön/vidéken nem szórakoznék ilyennel, Budapesten még épp elment.
ha meg nagyon szélvédőre kell rakni, még ez is megtartja elforgatva is (de navinál is állva szoktam használni)
ebben az is tetszik, hogy szét tudom szedni, hogy az egyetlen vakkapcsolóra felfurkáljam valahogy és így nem takar ki semmit az útból, viszont egy pillanatra letekintve látom adott esetben a navigáció adatait.
ha valaki tud legalább 1A-es autós töltőről, ami megbízható, ne tartsa magában az információt! az se hátrány, ha nem csilliárd forint, mert drágán tudok én is :)

(#3218) Pepeninho válasza sys25 (#3200) üzenetére


Pepeninho
őstag

Várjál még pár napot és utána törj pálcát felette? Kollégám P-je lazán elmegy másfél napot, pedig elég hard user az emberke. :)

Ps4, p30 pro

(#3219) TomWexX válasza rbalint88 (#3217) üzenetére


TomWexX
addikt

Ez sem rossz, de nekem kell a hosszabb kar, mert messze van a szélvédő, a szivargyújtó pedig a sebváltó mellett van. Én csak akkor fogom használni ha navigálni kell, arra meg remélhetőleg jó lesz. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3220) Hubzsi


Hubzsi
tag

Hello!

Ki milyen navit ajánl? nekem most az IGO Primo van fent, az megy hiba nélkül, a navigon valamiért nem akart operálni nála, nem tudtam mozgatni a térképet!

Hubzsi

(#3221) s4tch válasza Hubzsi (#3220) üzenetére


s4tch
veterán

Navigon jól megy, Sygic szintén.

(#3222) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

A mobilnet ugye mindig hó elején nullázódik, és ismét mehet a csomagba foglalt adatforgalom? Nem onnantól számolják mikor megjön a számla?

Mert múlt hónapban lehasználtam az 500mb mobilnetemet, és van túlforgalmazási díj. Ma észrevettem hogy csak a mobilnet van benyomva wifi off és ma reggel csupán 160mb sikerült tekernem bele :DDD Most nem lenne jó ha ki kéne perkálni a kb-ként 10ft-ot :W

(#3223) whYz válasza Hubzsi (#3220) üzenetére


whYz
addikt

Sygic a legjobb ez ketsegtelen. En co-pilotot is szeretem meg.

(#3224) TomWexX válasza whYz (#3223) üzenetére


TomWexX
addikt

Ezen lehetne vitatkozni, ugyanis nálam a Sygic akkora bakikat követett el, hogy le is töröltem. pl. Pesten a Hungária körúton balra akart kanyarodni a stadionoknál (Rákóczi híd felé menet) a Kerepesi útra ott ahol nincs is balra kanyarodósáv. :U

Most az IGO Primo van fent, eddig ezzel nincs bajom, majd még a Navigont akarom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3225) darvinya válasza Bitpalace (#3222) üzenetére


darvinya
titán

Válts olyan csomagra aminek nincs túlforgalmazási díja.
Nem tudom melyik szolgáltató, de az ilyen szolgáltatás kb. 2008-9-ben volt még.
2010-óta túlforgalmazási díj nélküli net-et használok.
Telenor Online 100MB.
Mivel nincs még korlátozásom ezért 1000/hó-ért 5MB/3MB-es net-em van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3226) Bitpalace válasza darvinya (#3225) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen, de csak akkor tudok csomagot váltani, ha lejár a hűség. Médiamánia s ben vagyok 500mb/hó és mozaik s re szeretnék váltani, mert ott nincs túlforgalmazási díj. :K

(#3227) whYz válasza TomWexX (#3224) üzenetére


whYz
addikt

En angliaban hasznalom, valoszinuleg itt kicsit hasznalhatobb a terkepe, de nem hiszem, hogy akkora nagy bajok lennenek vele.

(#3228) darvinya válasza Bitpalace (#3226) üzenetére


darvinya
titán

Hát igen ez a csomag a legnagyobb átverés és sajna ennél van csak olcsó telo hozzá.
Vagy még sem?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3229) Bitpalace válasza darvinya (#3228) üzenetére


Bitpalace
senior tag

melyik csomagra gondolsz pontosan? de ezt most nem nagyon értem. Úgy lett volna olcsó a P mint a reklámban is mutatják, mozaik xxl és 9x2290ft vagy mennyi. Igen de a havidíj az meg van vagy 18000ft de még lehet keveset mondok.

(#3230) -atesz- válasza Hubzsi (#3220) üzenetére


-atesz-
aktív tag

Hol található igo erre a felbontásra?

[ Szerkesztve ]

(#3231) Hubzsi válasza -atesz- (#3230) üzenetére


Hubzsi
tag

Szia!

Én Ncore - ról szedtem. De gondolom más torrenten is fent van.

Hubzsi

[ Szerkesztve ]

(#3232) magic69


magic69
csendes tag

Sziasztok!
2 napja vettem én is P-t tetszik nagyon azonban micro simet most szereztem be és csak most raktam bele... a telefonon ICS van (kártyafüggetlen és felajánlotta a frissítést)!
A kérdésem az lenne, hogy mobilnetem, hogy tudom rávarázsolni a telómra? Sehogy nem jövök rá (Telenoros vagyok)
Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#3233) skul0 válasza magic69 (#3232) üzenetére


skul0
aktív tag

Tegnap lettem én is Telenoros, nekem jött egy sms hogy hamarosan letöltődnek az internetbeállítások. Így is lett, csak le kellett okéznom.
Ha ilyet nem kaptál, de WiFi közelben vagy, akkor Beállítások->Xperia->Internet beállítások. Pár pillanat alatt lerántja. Neo-n így van, de gondolom P-n se lehet másképp.

(#3234) darvinya válasza Bitpalace (#3229) üzenetére


darvinya
titán

Számold ki a hűség végéig mennyit kell fizetni összesen és kijön melyik az olcsóbb és mit nyújt.

skul0

Üdv P-sek világában.

ICS alatt igen.

Neo-val mi lett?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3235) magic69 válasza skul0 (#3233) üzenetére


magic69
csendes tag

Siker! Köszönöm a segítséget! :DD

(#3236) skul0 válasza darvinya (#3234) üzenetére


skul0
aktív tag

Neo van még mindig, nincs P-m sajnos, bár lehet a családban lesz egy. Gondoltam hogy beújítok egy P-vel, de inkább megvárom az új S4-eseket.

magic69: Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#3237) Damage401 válasza Hubzsi (#3231) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia,

Fórumon Warez említése nem megengedett

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#3238) Hubzsi válasza Damage401 (#3237) üzenetére


Hubzsi
tag

OK!

Bocs kiment a fejemből!

(#3239) spawn21


spawn21
veterán

üdv!

Honnan tudom leszedni a t-gb ert a flashtoolhoz? vissza kellene rakni, mert viszem szervizbe a telefont. Sajnos alul az átlátszó resznel látványosan elengedett a ragasztas :-(

iPhone 13p

(#3240) darvinya válasza spawn21 (#3239) üzenetére


darvinya
titán

Hát azt csak, ha van ilyen felrakva.
Ha nincs akkor lenne jó ha meglenne a CDF-szám a T-s GB-nek.
Mert akkor csak felteszel egy bármilyen root-olható GB-t.
Átírod a CDF-számot és PCC-vel kérsz egy javítást és megvan a T-s GB-s fw-d.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3241) istnag válasza Bitpalace (#3226) üzenetére


istnag
addikt

Sokkal kevesebb már a díja,nem 10 ft,hanem a tizede,de hívd fel a 1430 át és megmondják. Tehát nagyon minimális a tulforg díja.

(#3242) TomWexX válasza spawn21 (#3239) üzenetére


TomWexX
addikt

Tudnál csinálni képet a hibáról? Nem tudom elképzelni hogy hogy jöhet szét az a rész.
Egyébként ha vissza teszed a sima GB-t, az is elég lesz, a szervizben nem fogják nézegetni hogy az T-s fw-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3243) darvinya válasza istnag (#3241) üzenetére


darvinya
titán

Biztos?

Nem csak a mértékegység változott?
1Mbyte/10Ft -ról 10Kbyte/0.1Ft -ra ment?

Csak számolj utána.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3244) spawn21 válasza TomWexX (#3242) üzenetére


spawn21
veterán

persze. hazaérek és lövök képet.

iPhone 13p

(#3245) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok,
Meguntam a várakozást, hogy a T engedje frissíteni a P-met és szeretném felrakni az ICS-t, a módszert tudom, de esetleg valamilyen intézkedést érdemes előtte tenni? (Ha esetleg a T szabad utat tesz a frissítésnek, akkor felraknám én azt egyből)

Olvastam, hogy a T-s Gb-t visszatudjam rakni ahhoz majd kell valami CDF-szám, ezt hol találok? ha ez megvan akkor ezzel a számmal mit tudok kezdeni hogy visszaerőszakoljam rá a T-s GB-t (Csak a frissítés végett érdekel az egész)

(#3246) Bitpalace válasza darvinya (#3243) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Igen én is ettől tartok :o hogy csaka mertekegyseg változott.

(#3247) istnag válasza Bitpalace (#3222) üzenetére


istnag
addikt

"Most nem lenne jó ha ki kéne perkálni a kb-ként 10ft-ot "

10 kb-ként 0,1 Ft.

Az a 160MB nem vészes így... ;)

[ Szerkesztve ]

(#3248) darvinya válasza k.daniel91 (#3245) üzenetére


darvinya
titán

Kell hozzá EsExplorer, ha nincs root-od.
EsExplorer-ben engedélyezd a UpToRoot-ot.
Menj vissza a gyökérbe ott a system mappában van van a buid.prop file azt másold ki.
Abban van CDF szám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3249) k.daniel91 válasza darvinya (#3248) üzenetére


k.daniel91
tag

Okés köszi, és akkor a buid.prop fájlt majd Ics esetén is visszamásolom és PCC-vel pedig nyomok egy javítást és szépen felrakja nekem a régi Gb-t vagy ha lesz T-s ICS?

(#3250) darvinya válasza k.daniel91 (#3249) üzenetére


darvinya
titán

Nem.
GB-s build.prop csak GB-sre érvényes.
Azaz .xxx végű GB-s fw-ben lévő build.prop az .xxx azonos végű GB-s bármilyen fw-be illeszthető be.
És ekkor lehet kérni javítást PCC-vel és akkor azt a fw-t hívja le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.