Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#61) Juhaszatti válasza blagolf (#60) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem a nyitóár a kérdés, hanem amennyiért most megvásárolhatja az, aki éppen telefont szeretne venni (írtam hogy 210-ért vettem az S10-et 2 év gyártói garanciával, de nem hivatalos boltban, úgyhogy legyünk korrektek, a Samsung Experience Storeban most 260).
Mert a Sony most akarja eladni a telefonját, most akar alternatívát nyújtani.
Azt nem mondom hogy az aktuális 120-140 ezres Xiaomi flagshippel versenyeznie kéne árban, mert az képtelenség, de egy OnePlus 7 Pro is olcsóbb már.
Persze, pár hónap múlva megvehetem ezt is olcsóbban, de a legtöbb konkurens készülék addigra még olcsóbb lesz. Jó, az OP valószínűleg éppen nem.

Éppen ezért vannak előnyben azok a gyártók, akik év elején jönnek ki a csúcsvassal. Mire mások kijönnek a 3-4. negyedévben, a korábbiak még nem avulnak el, viszont olcsóbbak lehetnek. (Az iPhone is ebben az időszakban jön ugyan, de az más téma, aki iOS-t akar, annak nincs alternatíva).

3 dolgot tehetnének igazából azok a gyártók akik rendszeresen ilyenkor (is, mert jöhet mellette előbb is) dobják piacra a flagshipjeiket.
- Előbb hozzák ki, csak akkor közvetlenül szembe kéne nézni a konkurenciával, és könnyen lehet hogy annyit sem vennének belőle mint most
- Később, de érezhetően alacsonyabb nyitóáron hozzák ki
- Olyat nyújtanak amit a konkurencia nem tud vagy nem akar, és amire vevők az emberek

A Sony és pl az LG is az utóbbival próbálkozik/próbálkozott. Kompakt, moduláris telefon, vagy épp CinemaWide kijelző. De ez szemmel láthatóan kevés, nem harap rá eléggé a nép.
Ezért nem értem ezen gyártók árazását, a saját érdekük lenne, hogy a konkurencia alá vágjanak árban. Mert egyáltalán nem rosszak a telefonjaik, csak épp nem nyújtanak olyat számomra, és a legtöbb ember számára, ami miatt aktuális magasabb áron is alternatívát jelentene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.