Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) rezme


rezme
tag

Sziasztok!

Arra van ötlet hogy a ray-em miért nem látja a saját wifi hálozatomat?Másét látja (panelban lakok) de a sajátomat akkor sem érzékeli ha felveszem új hálózatba. Van egy lumia 710-em is, minden gond nélkül látja. Mi lehet a baj?
Előre is köszi a válaszokat!

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#12352) Ear001 válasza -HajTömeg- (#12349) üzenetére


Ear001
addikt

Samsungokról több jót hallottam, a sonykat rengeteget szídják.

Érdekes mikrouniverzumod lehet. :Y

(#12353) rezme válasza rezme (#12351) üzenetére


rezme
tag

Közben megoldottam, ha valakinek ilyen problémája lenne először a routerben állítsa át a chanel-t automaticról 10 vagy az alatti számra. Egyből jó lett.

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#12354) chipi-85


chipi-85
aktív tag

Sziasztok!

A barátnőm Ray-e kicsit belassult, és szeretnék neki felrakni valami új, gyors, stabil ROM-ot!

Először is hol találok leírást róla, mert az 1. HSZ-ben nem találtam!

Ki melyik ROM-ot ajánlja, stabil és gyors legyen! Gyári vagy inkább CF?

Titaniummal mentsek, vagy van jobb, egyszerűbb?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#12355) tomy86 válasza chipi-85 (#12354) üzenetére


tomy86
addikt

Romok telepítéséről azért nem találsz leírást, mert nem mindig ugyanaz a menete és az adott rom készítője le szokta írni (bár sokszor hibásan) a telepítést.
Általánosságban (zárt bootloadernél):
1. A letöltött romot (ami többnyire egy zip fájl) rámásolod az sd kártyára
2. belépsz a recoverybe.
3. Wipe data/factory reset.
4. csinálsz egy full wipeot
- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- mounts and storage - format /system
- mounts and storage - format /cache
- mounts and storage - format /data
- advanced - wipe dalvik cache
- advanced - wipe battery stats
5. Install zip from sd card - choose zip from sdcard (kiválasztod a korábban felmásolt zip fájlt)
6. telepít
7. telefont újraindítod és örülsz
Mindez előtt ajánlott egy mentést csinálni az éppen használt rendszerről, hogy ha probléma lesz az új rom telepítésekor, akkor vissza lehessen állítani (recoveryben backup and restore - backup)

Romokat itt találsz, én a gyári 587-es ICS-t használom rootolva és megszabadítva a sok bloatwaretől (root megoldás v1, v2).

Titanium tökéletesen megfelelő. Ha az ingyenes verziót használod, akkor esetleg a MyBackup Root is megfelelő alternatíva lehet.

Korábbi gyári romokat pedig flashtoolal lehet feltenni.

(#12356) chipi-85 válasza tomy86 (#12355) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Kösz kösz!! :R :R

Az One Clck root rak fel CWM-et, vagy a másik lehetőséget tegyem fel?

(#12357) tomy86 válasza chipi-85 (#12356) üzenetére


tomy86
addikt

Nem rak fel cwm-et egyik root megoldás sem. A korábbi (kernelcserés) megoldást azért linkeltem, mert abban le van írva (be van linkelve) a cwm telepítés menete is. Az ne zavarjon, hogy abban a leírásban a cwm telepítés a root közben van. A cwm bármikor telepíthető vagy akár el is hagyható (volt hogy én is rootolva, de cwm nélkül használtam a telefont). Rootolj a oneclickroot megoldással és utána telepítsd a recoveryt (anni módosítással, hogy a busybox installerben a legfrissebb busybox verziót válaszd)!

[ Szerkesztve ]

(#12358) Gaberiellb válasza tomy86 (#12357) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Mire is jó a busybox?

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#12359) tomy86 válasza Gaberiellb (#12358) üzenetére


tomy86
addikt

Ezt ne idézd sehol, mert piszkosul nem lesz szakszerű (nem értek a linuxhoz) és lehet, hogy nem is tudom teljesen jól. :)
A busyboxban több kisebb linux progi, általános parancs van egyben. Scriptek futtatásához kell. ill. a programok is ezt hívják meg különböző műveletekhez.
Tudom, hogy ez így nagyon általános, de soha nem ástam bele magam ebbe a témába. Úgy vagyok vele, hogy cwm-hez és parancsok terminálban futtatásához kell és kész. :)
Ezért nem kell root után se a busybox, se a cwm, ha egyszerűen csak annyi a célod, hogy gyári alkalmazásokat törölj. Ahhoz elég csak a root.
A cwm-ben viszont parancsokat futtatsz, tehát ahhoz kell a busybox is.

[ Szerkesztve ]

(#12360) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Napi hiba (rovat lesz :DD )

Megcsörrent a telefon és abba is maradt,kb. 1mp volt.
Ez a képernyő fogadott, szépen lefotóztam, majd magától kilépett és volt egy nem fogadott hívásom.
Nem tudom mennyire látszik,nem fekete a háttér,hanem a sötétkék sonys, mint pl a névjegyzéknél.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12361) tomy86 válasza -HajTömeg- (#12360) üzenetére


tomy86
addikt

Ennyi hibát már szándékosan sem lehet előidézni. :DDD :Y

[ Szerkesztve ]

(#12362) -HajTömeg- válasza tomy86 (#12361) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Írni fogok a Sonynak,hogy ez már lassan az egészségem rovására megy.
Úgyhogy sürgősen engeszteljenek ki... egy galaxy S3-al! :))

Alias: Júzer error

(#12363) bododani válasza bododani (#12325) üzenetére


bododani
senior tag

Akkor erre sajnos nincsen semmilyen megoldás?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12364) tomy86 válasza bododani (#12363) üzenetére


tomy86
addikt

Home gombra szerintem nincs, alkalmazás biztosan van. Kérdezz rá az alkalmazások topikban!

(#12362) -HajTömeg-: és fél év múlva a Samu szervizfutárok tömeges öngyilkosságával lenne tele a média ;]

(#12365) -HajTömeg- válasza tomy86 (#12364) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezt én sem tartom kizártnak... ;]

Alias: Júzer error

(#12366) bododani válasza tomy86 (#12364) üzenetére


bododani
senior tag

Rendben köszi!

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12367) lmno válasza -HajTömeg- (#12362) üzenetére


lmno
őstag

Inkább jelentkezz teszternek a sonynál:-)

(#12368) -HajTömeg- válasza lmno (#12367) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

- Gondolod örülnének?

-Na, Hajtömeg Úr! Ez az új Xperia Maximus !
8 mag, 8 g ram, 8g rom, 8000 mAh akkumulátor.
Az akadás szót egyik tesztelőnk se ejtette ki a száján, megvan a készülék,amivel megfojtjuk az Apple-t !
Tessék...

- Igen, szép, akkor be is kapcsolom...

- Már be van kapcsolva !

- :F nem csinál semmitl, fekete a képernyő ... :U

- Mutassa csak (nyomogat), hm, nem értem... Semmi..., nem reagál..., lefagyott :((

- :B

- Na most takarodjon haza... ;]

- De, de én csak megfogtam, most adta a kezembe... :B

- Kifelééééé

Az óriási Sony üvegpalota ablakából Tomy86 szomorúan integet és hátraszól a többieknek...
-Én nem tudom mi van ezzel a sráccal, fél éve teszteljük, soha,senkinek sem fagyott le ! :F

Alias: Júzer error

(#12369) lmno válasza -HajTömeg- (#12368) üzenetére


lmno
őstag

:D
A 8000 mAh akksi nem stimmel a sztoriban, arra nem szoktak adni :)

Egyébként most ICS alatt is visszatértem a Launcher Pro-ra a Nováról, mondom megnézem milyen így (GB alatt LP-t használtam). Hát ég és föld... Sokkal gyorsabb így, mint bármilyen launcherrel, úgyhogy ajánlom mindenkinek az akadós csilivili f*sok helyett. Mondjuk 2 éve nem jött update hozzá, de lehet hogy jobb is így, legalább nem pakolják tele felesleges dolgokkal, mint a többit; tudja amit kell, és elég gyors.
(amúgy rootolt gyárival használom, kipucolva; nyilván ez is számít, de Novával tényleg sokkal gyengébb volt a helyzet)

[ Szerkesztve ]

(#12370) -HajTömeg- válasza lmno (#12369) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,szerintem is az a legjobb.
Talán pont ez a titka,hogy nem frissítik.
Nem bsszák el :D

Alias: Júzer error

(#12371) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Tegnap volt egy kis időutazásom :DD

Alias: Júzer error

(#12372) dyxa


dyxa
csendes tag

Sziasztok! Megírom ide is, hátha valakit érdekel esetleg: eladó a fekete, T-mobile függő, garanciás Xperia Ray telefonom tartozékokkal és extrákkal. Apróhirdetés

(#12373) #12634880


#12634880
törölt tag

Hali!
A minap találtam: új gpu driver (XperiaSx_AdrenoDriver.zip)
Antutu-ban 4600 pont körül értem el, nem tudom javulás van-e, de a Gameloft játékok mintha jobban mennének!

(#12374) bododani válasza #12634880 (#12373) üzenetére


bododani
senior tag

És ez csak ICS-re jó, ugye? A telefon sebessége megnő ezzel ICS-n? Mert nekem a kipucolt ICS is szaggatott a telón egy kicsit, ezért van GB-m.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12375) #12634880 válasza bododani (#12374) üzenetére


#12634880
törölt tag

GB-n csak rosszat teszel vele, ICS-n meg csak jót! :)

(#12376) bododani válasza #12634880 (#12375) üzenetére


bododani
senior tag

Értem, köszi! Kellemes estét! :)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12377) rezme


rezme
tag

Sziasztok!

Milyen headset ajánlott rayhez a gyárin kívül? Vettem egy kib@szott mh750-est, ami persze nem kompatibilis vele -_-
Gondolom nem megoldható, hogy működjön vele,így kellene egy másik agybadugós.
mit javasoltok?

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#12378) Knight666 válasza rezme (#12377) üzenetére


Knight666
aktív tag

Megoldható egy konverterrel. Létezik gyári is hozzá elvileg, de nem tudom hol lehet itthon beszerezni. Ha esetleg találsz valahol, akkor szólj, mert engem is érdekelne. Egyébként a lényeg, hogy meg kell cserélni a mikrofon és a test kivezetéseket.

(#12379) diane


diane
tag

Sziasztok!

Pár héttel ezelőtt írtam, hogy a telefonom többszöri újrarakás és frissítés után sem jutott tovább a sony feliratnál.
Elvittem egy GSM boltba -mivel már nem garanciás-, ők elküldték Kaposvárra valamilyen szervízbe, ahonnan visszajött azzal, hogy nem javítható, mert a szoftver újrarakása után sem jó :W

Én kétlem, hogy csak azért, mert a hiba esetleg nem szoftveres, már mindjárt javíthatatlan a telefon.

Ha valaki járt már hasonlóan, írja már meg mit csinált? Úgy értem, lehet, hogy be kéne küldenem a Cordonhoz, mégiscsak ők a Sony hivatalos szervíze, hátha ott meg tudják csinálni, csak nem tudom lehet-e így, hogy már nem garanciális, vagy egyáltalán érdemes-e megcsináltatni. Nagyon elkeserít, mert nagyon szeretem ezt a kis telefont, de így még eladni sem tudnám, hiszen kinek kell egy használhatatlan telefon.

Szerintetek???

(#12380) -HajTömeg- válasza diane (#12379) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Na,nekem anno alaplapot cseréltek emiatt cordonnál, mégse add fel a csüggedést!
Ekkor beszéltem lasy -vel,aki nagyon otthon van a témában.
Ő ezt javasolta :
"logout blogomból csináld meg elsőnek az OTA hibajavítást. utána a flash-t
Mint látom ezt ajánlották.
De kezdjük a leg elején.
Milyen rom volt a telefonon? gondolom 2.3-as, de gyári vagy nem?
utána a készülék független vagy sem?"

Javaslom keresd fel, szerintem megoldjátok! :K

Alias: Júzer error

(#12381) diane válasza -HajTömeg- (#12380) üzenetére


diane
tag

Nem tudom mi az: OTA hibajavítás meg flash, egyebek. Gyári ICS ROM volt, van rajta, gyárilag független a telefon.

(#12382) -HajTömeg- válasza diane (#12381) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

A flashtool egy program.
Valószínűleg kelleni fog.
Lasy a szakértő vele beszélj,de egyszerűbb,mint amilyennek hangzik, ne izgulj.
Írj neki privátot!

Alias: Júzer error

(#12383) tomy86 válasza rezme (#12377) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem nem mh750-est vettél, hanem mh750c-t. Az pedig a 2012 és azutáni Xperiákhoz jó.
& (#12378) Knight666: elvileg ez az átalakító megfelelő. omtp-ctia adaptert kell keresni.

(#12381) diane: gondolom erre a leírásra gondolt HajTömeg.

[ Szerkesztve ]

(#12384) diane válasza tomy86 (#12383) üzenetére


diane
tag

Letöltöttem a leírásban lévő csomagot, telepítettem, létrehozott egy mappát, de abban nem tudom melyik a flashtool.exe. Egy ggsetup van, de ha azt elindítom, megint csak valamit installálni akar.
Mindegy, letöltöm a hajtömeg által feltett linkről a programot, az talán jó lesz.

Köszi a segítséget mindenkinek, ha nem sikerül, majd írok Lasy-nek.

(#12385) rezme válasza tomy86 (#12383) üzenetére


rezme
tag

Elvileg ez sima
pontosan innen rendeltem ezt:
http://www.fortunagsm.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=428&Itemid=58&TreeId=93&vmcchk=1&Itemid=58

Akkor át lettem verve? Biztos hogy a c-s nem kompatibilis a ray-el?
üdv!

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#12386) tomy86 válasza rezme (#12385) üzenetére


tomy86
addikt

Tényleg simának írják (a headseten levő cimkén is MH750 van és nem 750c?). Nem tudom mikor vetted, de neten vásárolt cuccot 8 napon belül kötelesek visszavenni és még indoklást sem kell írnod.
Biztos hogy nem jó a c-s a Rayhez, ugyanis az az az "iPhone féle" CTIA szabványú headseteket jelöli, míg a Ray és a többi 2011-es Xperia OMTP szabványú. A kettő között az a különbség, hogy felcserélték a föld és a mikrofon bekötését.

(#12384) diane: valami biztosan nem jó, mert egy 62 megás önkicsomagoló exe fájlt kellett volna letöltened (FlashTool_0.2.9.1_FOTAUnbrick.exe). Amikor elindítod, akkor elvileg egy "FlashTool_0.2.9.1" mappába 6 könyvtárat és 4 fájlt csomagol ki (kicsomagolt méret 144MB). Itt van többek között egy X10FlashTool.exe és ami a lényeg egy Xperia 2011 Range_FreeXperia_ALL.ftf fájl (ezt kell flashelni a telefonra a leírás szerint).

[ Szerkesztve ]

(#12387) tomy86 válasza tomy86 (#12386) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy a 750-esből már nem volt két változat, mert azt már csak a 2012-es Xperiakhoz gyártották és mivel csak azoknál van a "c" kiegészítés, ami mindkét verzióban kapható volt (MH650-MH650c, MH1-MH1c, stb) így az MH750 eleve CTIA szabvány szerinti. Pedig úgy emlékeztem, hogy a 750-est adták az ARC S-hez, de közben rájöttem, hogy a 650-est (abból van is c verzió).

(#12388) benfolds válasza tomy86 (#12387) üzenetére


benfolds
őstag

kösz a tippet, tomy86, mondjuk pont most nincs rá annyira szükség, de a múlt héten hűsítőleg tudott hatni egy kis death valley-s időjárás jelentés, pedig akkor még nem is volt ott ilyen szép nyári idő, csak 47 fok.

[ Szerkesztve ]

(#12389) bododani


bododani
senior tag

Ó de kár hogy nem pesten lakok. Megint várhatok másfél hetet a telefon javítására. Fekete a kép feloldáskor 10ből 8x. Megint el kell magyarázni hogy kijelző csere kell. Multkor bevittük már a telót, csak akkor wifi meg bluetooth hiba is volt, de kijelzőz nem cseréltek. Szuper.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12390) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Olvasod ezt Tomy? :U
Olvasod? Nem csak az én aurámnak köszönhető,hogy ha elromlik!!! ;]

Alias: Júzer error

(#12391) tomy86 válasza -HajTömeg- (#12390) üzenetére


tomy86
addikt

Persze, vudu, szemmelverés és egyéb mágiák útján teszed tönkre mások telefonjait is, mert nem bírod elviselni, hogy mindenki másé hibátlan. :DDD
Egyébként bododani nem írta, hogy azért fekete a kijelző, mert véletlenül rátolatott a Hummer H1-esével. :)

(#12388) benfolds: tény, hogy nehéz melegebb helyet találni a Halál-völgynél

[ Szerkesztve ]

(#12392) rw-ultra válasza tomy86 (#12391) üzenetére


rw-ultra
tag

Azért van melegebb hely: idekatt.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#12393) tomy86 válasza rw-ultra (#12392) üzenetére


tomy86
addikt

:D , na igen, a régi klasszikus. Hát még ha a Kék Osztriga Bár átköltözne Death Valley-be. Ott lenne forróság. :))

(#12394) diane válasza tomy86 (#12386) üzenetére


diane
tag

Szia!

Most csináltam meg az OTA javítást a leírás szerint. Valamit csinált, most meg csak áll és alul az van írva, hogy save log, felül donate. Akkor vége van, kihúzhatom a telefont? Csak azért kérdezek ilyeneket, mert tök hülye vagyok hozzá.

(#12395) bododani


bododani
senior tag

Ez az ICSjó a T-mobile-os Ray-re?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12396) bododani válasza #12634880 (#12373) üzenetére


bododani
senior tag

Ezt hogy kell feltelepíteni?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12397) tomy86 válasza diane (#12394) üzenetére


tomy86
addikt

Gondolom már késő válasz, de szerintem végzett. Bár én még nem használtam ezt a progit (nem volt rá szükségem szerencsére). HajTömeg vagy Lasy tudná megmondani, hogy pontosan miket kellene látnod.

(#12395) bododani: mint már korábban is írtam jó rá (én is T-s telefonon használom). A telepíteni kívánt rom szempontjából lényegtelen, hogy szolgáltatós vagy független a telefon, amire telepíteni akarod.

(#12396) bododani: felmásolod a XperiaSx_AdrenoDriver.zip fájlt az sd kártyára (én ezeket egy külön mappába szoktam tenni), majd belépsz a recoverybe és ott kiválasztod az "Install zip from sdcard" menüpontot. Ezután betallózod a zip fájlt és elindul a telepítés. Ha kész, akkor a telefont újraindítod és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12398) bododani válasza tomy86 (#12397) üzenetére


bododani
senior tag

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12399) bododani


bododani
senior tag

Amúgy kitapasztaltam, hogy ha lezárom a kijelzőt, miután használtam a telót, 5mp múlva kell feloldani, hogy fekete képernyő legyen, és utána nyomkodni a kikapcsoló gombot nagyon gyorsan hogy jöjjön valamikor kép. Valahol írták, hogy nem tudták valakinek megcsinálni a telót, és kapott egy U-t. Bárcsak én is kapnék. Azon az ICS szépen néz ki és gyors is. De a Ray is jó, csak lenne már készen a kezembe.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12400) benfolds válasza tomy86 (#12391) üzenetére


benfolds
őstag

igen, és a wikipédiának köszönhetően már azt is tudom, hogy miért annyira forró! bocs különben a rendszeres időjárás jelentéseimért, de nem tudtam megállni, ugyanis itt abszolút rekord közeli hőmérsékletről van szó! :D :B legközelebb januárban jelentkezem ilyesmivel ojmjakonból!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.