Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) DIEGO15 válasza toto0569 (#200) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Néztem videót, a srác egy note2-re tette rá, de mondta, hogy levenni csak úgy lehet ha kicsúsztatja belőle.

(#202) toto0569 válasza DIEGO15 (#201) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem 74mm széles a tokkal és rámegy simán,a tied 74,6mm...nekem még így is van 3mm hely.

(#203) DIEGO15 válasza toto0569 (#202) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm. Ismersz valakit aki qx100 at használ?

(#204) toto0569 válasza DIEGO15 (#203) üzenetére


toto0569
addikt

:N

(#205) Maxximus válasza DIEGO15 (#199) üzenetére


Maxximus
őstag

Viszont arra max az optika miatt érdemes erőltetni, mert az mar alapból is jó képet csinál.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#206) DIEGO15 válasza Maxximus (#205) üzenetére


DIEGO15
őstag

Egyértelmű, hogy az optika miatt akarom, de szerintem nem csinál jó képet. Makróban király, de amúgy nagyon mossa a képeket.

(#207) DIEGO15 válasza DIEGO15 (#206) üzenetére


DIEGO15
őstag

A G3 ra értettem. :-)

(#208) legiaap válasza DIEGO15 (#207) üzenetére


legiaap
nagyúr

G3 nem csinál jó képeket? Szerintem jelenleg a legjobb kamerás mobil a piacon.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#209) toto0569 válasza legiaap (#208) üzenetére


toto0569
addikt

De ha nagyítod ...úgy ahogy a többi hozzá értő csinálja...na ,úgy már m(f)os... :D

(#210) DIEGO15 válasza toto0569 (#209) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem muszáj egyetérteni velem, ettől még az én véleményem ez. :)

(#211) toto0569 válasza DIEGO15 (#210) üzenetére


toto0569
addikt

Te nem...de ő tudja mire gondolok. ;) Nem neked szólt személy szerint...

(#212) Smiro válasza DIEGO15 (#203) üzenetére


Smiro
senior tag

Én is a QX 100 és a 10 között hezitálok. A QX 100 fényereje nagyságrendekkel jobb, viszont a 100 vs 250-es zoom gondolkoztat el leginkább. Este (vakus időszakban) a 100 nagyon jó képeket lő, és pont az a bajom, hogy a teló kamerája este (szürkületkor) használhatatlan. Már csak azt kell rendbe raknom magamban, hogy ki tudom-e egyáltalán a nagy zoomot használni, vagy elég a 28-100-as zoom. Na meg, hogy ér-e 3x annyit a 100, mint a 10.... :F

Kérdés: külön progit le kell tölteni a kamerához, vagy a készülék fotó programja marad? (Sony Z-m van és a 4.4 elcseszte a 4.3 kamera appot, de csak emiatt nem váltanék vissza, mert nekem - másokkal ellentétben - bejön a 4.4. Az viszont bosszant, hogy a HDR kikerült például a fotó részből, csak kameránál lehet bekapcsolni és egy sor más dolgot sem tudok állítani, ami korábban benne volt. Jó kamera appot meg nem nagyon látok sajnos, ha csak valaki nem tud ajánlani :R )

(#213) legiaap válasza Smiro (#212) üzenetére


legiaap
nagyúr

Progi kell hozzá ami elég verszegény a beállítások terén. Írtam a fejlesztőknek, remélem javítanak majd rajta.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#214) Smiro válasza legiaap (#213) üzenetére


Smiro
senior tag

Más kamera appal nem működik? Lassan megyünk nyaralni és egyre sürgősebb döntenem, hogy vegyem-e a Qx100-at, vagy valamilyen bridge gépre ruházzak be ennyiért.

(#215) DIEGO15 válasza Smiro (#214) üzenetére


DIEGO15
őstag

Nem akarom leszólni, mert nagyon bejön a QX10/100, de sajnos a QX100 nem ér annyit amennyiért kínálják. Még a 70eft-t, (amennyiért én tudtam volna venni egy használtat) sem ér meg. Ennyi pénzből tudsz venni pl egy használt, de még garanciás Sony Nex-3n-t, ami egy klassz kis MILC gép. APS-C érzékelővel, amilyen a dslr-ekben van. Mindez persze egyéni, szubjektív véleményem, és ennek ellenére nekem is nagyon fáj a fogam egy QX-100-ra, csak sajnos józan ésszel kell néha gondolkoznom. :-)

(#216) Smiro válasza DIEGO15 (#215) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#217) legiaap


legiaap
nagyúr

Jött frissítés az app-ra. Kíváncsi vagyok észreveszitek-e, a furcsaságot.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#218) toto0569 válasza legiaap (#217) üzenetére


toto0569
addikt

Csak az iphone vagy az androidra is?Mert nekem semmi...

(#219) legiaap válasza toto0569 (#218) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem tudom, én most szedtem le iPhone-ra. És ez már támogatja az újdonságokat amik jönni fognak. A nevek ott vannak felsorolva. Pár nap és Sony bejelenti őket az IFA-n.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#220) toto0569 válasza toto0569 (#218) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem a Play áruház nem mutat frissítést.

(#221) legiaap válasza toto0569 (#220) üzenetére


legiaap
nagyúr

Keress rá késöbb. Én most happy vagyok.
Be lehet rácsokat állítani, van 5MP-es mód, amitől gyorsabban megy a képek mentése, megújult a program mód, ki lehet kapcsolni a hangot. Egyszóval big update.
Aztán lehet könnyen eladósorra kerül a kicsike, ezért: [link]
Ezeknek a neve volt ott a képernyő mentésemben.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#222) DIEGO15 válasza legiaap (#217) üzenetére


DIEGO15
őstag

QX1, QX30? Érdekesen hangzik :-)

(#223) toto0569 válasza legiaap (#221) üzenetére


toto0569
addikt

Közben újraindítottam a telót és úgy már jelez,hogy van...

[ Szerkesztve ]

(#224) legiaap


legiaap
nagyúr

Na megvan a QX1 ára. Nem vészes. És mintha az app is többet tudna ott.
250 font.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#225) legiaap válasza legiaap (#224) üzenetére


legiaap
nagyúr

Kis promo: [link]
Amúgy minden fent van a sony oldalán.
Remélem amúgy az újaknál már javítják a csatlakozási problémákat illetve, hogy néha megfagy a kijelző fotózáskor. Az a bizonyos fogaskerekezés.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#226) Smiro válasza legiaap (#225) üzenetére


Smiro
senior tag

Nabakker :) De jó, hogy nem kapkodtam el a dolgot. Vakuval, és kiegészíthető... Tuti ezt veszem, de a fene egye meg, hogy a szicíliai utam után jelenik meg :(((

(#227) jampop


jampop
tag

Pár kép a nyaralásból:

Vir-Croatia 2014

Zöme QX10-zel és néhány P6-tal készült

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#228) kurion


kurion
senior tag

Tervezi esetleg valaki itt a fórumban eladni a QX10-ét? mert következő hónapban tervezem hogy vennék egyet és hátha van itt valakinek eladó :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#229) sajti_pajti válasza kurion (#228) üzenetére


sajti_pajti
tag

30 ropiért akciózzák több helyen.
Vagy az sok érte?

(#230) kurion válasza sajti_pajti (#229) üzenetére


kurion
senior tag

Hát ha 20-25 hozzájutnék boldogabb lennék :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#231) Smiro


Smiro
senior tag

QX 100 ÁRA A MBOLTBAN LESZALADT 80 EZER ALÁ :)

Már csak az a kérdés, hogy most kellene-e lecsapni, vagy megtapogatni novemberben a qx1-qx30 eszközöket :F

[ Szerkesztve ]

(#232) toto0569


toto0569
addikt

Van új frissítés az app-ra...

(#233) toto0569 válasza toto0569 (#232) üzenetére


toto0569
addikt

A CAM360 app tudja kezelni a Sony QX10-et.Nagyon alap de szerintem bővül még a szolgáltatása.

(#234) dionaea


dionaea
őstag

mivel az SP-m nem valami jó fotózásra erősen gondolkodok egy QX 10-en. SP nél tuti jobb viszont külön féynképezőt meg nem vinnék magammal. Ha hozná az N8 szintjét már örülnék mint állat :D

(#235) Smiro válasza dionaea (#234) üzenetére


Smiro
senior tag

Én meg ismét azon filózok, jó-e egy ilyen kütyü. Most jöttem vissza 2 hét Szicíliából, a Z volt a navi és a fényképező is. Menet közben sok téma pont akkor volt, amikor az út is eltért. Ki-be kapkodtam a tartóról. Ha ezt nézem, tuti jobb egy optikát kézben tartani és úgy fotózni, de akkor is kell a futó programok között váltani. Ráadásul külön tölteni is kell, de azt mondjuk egy mobil töltő könnyebbé teszi. Szóval még mindig nem érett meg bennem, hogy külön gép jobb-e, vagy a mobil továbbfejlesztése.

[ Szerkesztve ]

(#236) dionaea válasza Smiro (#235) üzenetére


dionaea
őstag

Értem. Szerintem. Ha tudok veszek egyet aztán lehet megbanom valahogy kivancai is vagyok milyen használni Sony az utóbbi időben nem csinált normális fényképezős telefont

(#237) Smiro válasza dionaea (#236) üzenetére


Smiro
senior tag

Na, már nem filózok. Megvettem online, Sony shopban 59 ezerért. Véletlen rajta maradt az akciós ár, telefonos érdeklődésemre: ha már így láttam, ezen az áron küldik. A DSC QX 100-ról beszélünk :Y Szinte túl szép, hogy igaz legyen... de pár napon belül kiderül :C Ha meg nagyot lép a Sony az Ilce-kel, ennyiért tuti ki tudok szállni belőle novemberben.

[ Szerkesztve ]

(#238) dionaea válasza Smiro (#237) üzenetére


dionaea
őstag

grat ez elég jó vétel nagyon kiváncsi vagyok mennyire "más"

(#239) Smiro válasza dionaea (#238) üzenetére


Smiro
senior tag

Köszi! Meg is jött, néhány képet lőttem vele, álom jó.

Kérdés: a berakott (optikába) memória kártyát miért nem látom a telefonomon? Miért nem tudok a telefon memória kártyájára menteni? Csak a belső memóriába, vagy az optika kártyájára, de azt meg nem látom. Sajnos el kellett utaznom, a user manual meg otthon maradt.

Hogy tudok szoftvert frissíteni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#240) Smiro válasza Smiro (#239) üzenetére


Smiro
senior tag

Megoldódott, Win hiba volt. Frissítve 3.0-ra. Több beállítási lehetőség nem lett, de mivel az alap verziót sem ismertem, gond nincs.

(#241) dionaea válasza Smiro (#240) üzenetére


dionaea
őstag

Szerkesztett makrofotók topicba nem szoktál képeket rakni. Sztem sok ember érdekelne

(#242) toto0569 válasza dionaea (#241) üzenetére


toto0569
addikt

:K

(#243) Smiro válasza dionaea (#241) üzenetére


Smiro
senior tag

Nem, de mindig nézem mások képeit :) Ha lesz egy kis időm lövök extra fényviszonyokkal gyári mobillal és ezzel is. A többi úgyis csak a kreativitás függvénye, de a különbséget meg akarom mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#244) dionaea válasza Smiro (#243) üzenetére


dionaea
őstag

várjuk a képeket :D

(#245) kurion


kurion
senior tag

Hogy lehet megcsinálni azt hogy manuálisan tudjam beállítani a fényképezőgépet?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#246) Smiro válasza kurion (#245) üzenetére


Smiro
senior tag

Milyen gép? Csatlakoztatás után a beállítások menüben ott a lehetőség, 2 intelligens automata progi, program automatika, zár- és időautomatika. Teljes manuális beállítást nem láttam, de majd meglesem. Ezek szerint vettél gépet?

[ Szerkesztve ]

(#247) kurion válasza Smiro (#246) üzenetére


kurion
senior tag

qx10 és igen vettem. Tetszik bár elég nehézkesnek tartom vele a fényképezést.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#248) Smiro válasza kurion (#247) üzenetére


Smiro
senior tag

Sajnos nekem sincs időm most ezzel szórakozni, összeszaladtak a dolgaim. Ilyen sem volt még, hogy veszek egy kütyüt, ami figyel a tokban és nincs időm (kedvem) még este sem buzerálni.

Miben tartod nehézkesnek? Amit én vettem észre a "nagytesón", hogy kicsit lassan menti a képet. A fényerő ugyanakkor nagyon ott van, a színhűség tökéletesnek mondható. Talán a jövő- (hosszú) hétvégén lesz időm próbára tenni. Ha nem oké, akkor eladom és bepróbálom az ILCE-t. Csak azzal meg megint odajutnék, mint anno a tükrőssel: nem győzném venni az obikat és ahogy elnéztem az E bajonetteseket, meglehetősen húzósak árban:(((

(#249) kurion válasza Smiro (#248) üzenetére


kurion
senior tag

Hát eleinte minden kép elmosódott, rossz fókuszpontok lettek. bár ez esti fotók, nappal jóval egyszerűbb :D majd teszek fel hamarosan pár képet :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#250) kurion


kurion
senior tag

Pár kép
Ezek között az utcai nappali kép mozgás közben készült(meglepő hogy nem mosódott el)
A kenyeres kép pedig 10x-es Zoomal van kézből.

Szerkesztett képek:
TDK "LoR" A12
TDK "LoR" ST750

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.