Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nigér


Nigér
őstag

Hát ez a cucc kikúrt drága aka nem olcsó, és szerintem ennyi erővel ez helyett vihet az ember magával egy normális gépet amivel jobb fotókat lehet lőni.

(#2) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Ha ezek jó minőségű képek, akkor én élő szövet vagyok a fémvázon.... :U

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#3) HawerKing


HawerKing
őstag

Hat a vilagert nem raknek ilyet fel a telomra, biztos rohadt kenyelmetlen hasznalni a telot vele mig sikerul egy kep

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) Johnny194


Johnny194
aktív tag

a minőség milyen egy PV808-hoz vagy L1020-hoz hasonlítva?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#5) Nigér válasza Johnny194 (#4) üzenetére


Nigér
őstag

Szerintem ég és föld, és nem ez van felül... :N

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Jól érzem, hogy a Nokia 1020 jobban fog teljesíteni? :)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

A nagytesó fog érni valamit, ez meg bohózat.

(#8) deja vu


deja vu
addikt

Ezek elég gyenge képek, nincs vaku, 70 ropi. Elég nagy bukta cucc lett.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#9) vicze


vicze
félisten

Hm 70-ért olajfestmény készítő gép. Szerintem megéri. :U

Azért mondjuk legalább az eredeti kamerával összehasonlíthattátok volna, hogy lássuk a különbséget, így ez kb. katasztrófa.

(#10) Peterson_ válasza Nigér (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Teljesen egyetértek, bár az ár biztos lesz kevesebb is, de szépen jelképezi, hogy a Sony majdnem k**va jó cuccokat tesz le az asztalra, valamit mégis -majdnem- mindig elcsesz.
Meg úgy őszintén. Annyira fontos ám egy eleve két kamerával szerelt készülékre fejleszteni egy harmadikat, ami még ha alázna..
Inkább Qwertys modellen járna az eszük...:N
Vagy egy normálisan szerelhető gamepaden.:B

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#11) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Iphone 5-höz nézegetek egy ideje kiegészítő kamerát, valami dokkolókeretes lett volna az igazi, de amikor először olvastam erről a két Sony kameráról, azt hittem, na végre, ez kell.

De most valahogy kétlem, hogy ez akkora előrelépés lenne a telefon kamerájához képest. Főleg ennyiért.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) joey04


joey04
titán

Az eszköz jó, csak nem arra amire kitalálták.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Zsolto válasza dreamdancer (#11) üzenetére


Zsolto
őstag

Amiben előrelépés lenne neked (és minden mobilos fotósnak), az az optikai zoom. Ezzel nyilván lehet szépen elmosott háttereket csinálni, torzítástól mentes (értsd: nem lóképű, megnyúlt orrú) portrékat készíteni, effélék.

Sajnos a tesztből nem derül ki, hogy ezen lehet-e klasszikus manuális beállításokat eszközölni (zársebesség vs. blende, ha igen, hányféle rekeszérték van stb.), de ha nem is lehet, a kreatív lehetőségek már a zoom miatt is sokkal nagyobbak, mint egy fix gyújtótávolságú telefonnal, még akkor is, ha a képek minősége (zaj, dinamika, élesség) nem feltétlenül okoz katarzist.

Aztán jópofa lehetőség, hogy a "szemed", vagyis az optika független a kijelzőtöl, a fejed fölé emelheted, szokatlannál szokatlanabb nézőpontokat választhatsz, bedughatod elérhetetlen helyekre, feltűnés nélkül készíthetsz kandi képeket stb.

Legendd, nem tudjátok átpasszolni MLacának is egy körre? Ezt a vasat nem lenne rossz nem mobilos, hanem fotós szemmel (is) tesztelni, ő pár egyéb szempontot is felvethetne a használatával kapcsolatban, és csinálhatna pár "fotósabb" tesztfotót (bár őt is mindig a tesztképei fantáziátlansága miatt ostorozom...).

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#14) Coq


Coq
aktív tag

Ez még valóban túl drága így... :(

(#15) Izzé


Izzé
őstag

Nem látom az értelmét. Vegyek drágán telefont, hogy aztán vegyek még egy k@rva drága kiegészítőt hozzá, amivel kb olyan képeket lehet lőni (vagy rosszabat?) mint a nokia 808-cal vagy a lumia 1020-al? Kösz nem. Tudom az egyik android a másik meg wp, de ha előbbihez ragaszkodunk akkor már inkább egy kompakt gépet, mert ez az izé sem fér el a nadrágzsebemben, ahogy egy normális fényképezőgép sem, de utóbbi legalább jobb képeket készít.

(#16) Szergely83


Szergely83
tag

Az eredményeket nézve, valami ilyesmire számítottam :) Semmivel sem jobb, egy átlag kompaktnál, ugyan úgy problémás a zsebbe rakása, és még silányabb képeket is lő. Menőzni viszont jó lehet :)

(#17) dreamdancer válasza Izzé (#15) üzenetére


dreamdancer
őstag

Jah, ott a pont. Akinek annyira fontos, hogy telefonnal jó képeket lőjön, mert nem akar egy kompakt gépet is hurcolni, az vesz egy Lumia 1020-at és kész, kompaktabb, nem kell akkuzabáló hotspot, külön töltést igénylő hardver.

Nem vitatom, hogy az optikai zoom jó és a telefontól elkülönülő kamera néha hasznos lehet, de az egész kiindulópontja, hogy lőjjön nagyon jó minőségű képeket.

Nem a lényeg a fontos.

(#18) Azie válasza vicze (#9) üzenetére


Azie
őstag

Jaja, ha vki olajat akar, akkor hozzátesz egy tizest és vesz egy 920-at :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#19) No.01


No.01
őstag

Ezeknek elmentek otthonrol... 250USD a kicsi 500 a nagyteso? Ennyirt veszek a cikkben is emlitett - igen jo - kompakt gepet vagy egy rosszabt es akkor kijon egy olcsobb telefon is. Maga a minoseg is erossen megkerdojelezheto.

Ez nincs jol atgondolva... a vaku hianya meg egyenesen VICC!

[ Szerkesztve ]

(#20) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

(#21) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Ez konkrétan egy illúzió!

Objektív alakú kompakt gép. A formája miatt elsőre kicsinek tűnik, de nézd meg jobban és rájössz, hogy ez baromság. Dupla vastag mint egy kompakt gép, mert fele akkora alapterületre kell bezsúfolni.

ráadásul saját magában nem is működőképes, és negyed annyi képet bír az akksija, mint egy kompaktnak.
:W

(#22) gekkoXT válasza Zsolto (#13) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A formája miatt az eltartom az "objektívet" a géptől játék rakás ferde képet fog eredményezni, mert kézben tartva fogalmad sem lesz, hogy van vízszintben, amit lát. De persze rá lehet majd fogni, hogy művészi és direkt van úgy!

(#23) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Beharangozó cikkben FEDman kolléga már linkelte ezt a képet.

"Így néz ki egymás mellett a QX100 és a donor RX100 II"

(#24) No.01


No.01
őstag

Szerkesztes gomb... :U

(#25) Hadrian


Hadrian
tag

e-digital: 59.900 Ft, a media marktban meg egy forinttal olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#26) Hadrian


Hadrian
tag

Engadget teszt a tesóról:

http://www.engadget.com/2013/09/25/sony-qx100-lens-camera/

"Serious photographers need a serious camera, and the QX100, as much as we wanted to like it, is not a serious camera."

(#27) konyi79


konyi79
addikt

A QX10 inkább a zoom miatt ér valamit, amúgy egy átlagos kompakt. Alig nagyobb a szenzor egy telefonénál, csak ugye telefonon kötött a gyújtótávolság. A 100-ra lennék kíváncsi, az lényegesen nagyobb szenzorral mit tud.

(#28) ribery22


ribery22
tag

Hétfőn voltam a győri Sony Centerben, ahol pont ezután érdeklődtem. A hivatalos ára 59.900, amit a honlapjuk is ír, nem tudom, hogyan lett itt egy tízessel több. Az alapjául szolgáló kompakt (az eladó elmondása alapján) egy 70 ezres kompakté, ehhez lenne érdemes hasonlítani. A másik, a nagy testvér 140 és elvileg a héten már kapható lesz. Kompatibilis minden Wi-fis, Bt-s androiddal, illetve van hozzá iOS app is, WP nincs és ki tudja lesz-e.

(#22) gekkoXT: A telefon/tablet kijelzőjén látod, hogy egyenes-e vagy sem, mert az lehet mondjuk a bal kezedben, míg a jobbal a kamerát fogod.

[ Szerkesztve ]

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#29) h_and


h_and
tag

Papírnehezéknek hasznosabb

(#30) Szergely83 válasza ribery22 (#28) üzenetére


Szergely83
tag

"Kompatibilis minden Wi-fis, Bt-s androiddal, illetve van hozzá iOS app is, WP nincs és ki tudja lesz-e."

WP-hez nem is kell, 140ért + teló árából vesz egy 1020-ast, aki a WP-t szereti (és még jobban is jár) :P

(#31) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Ennyi pénzért veszek már egy jó minőségű fényképezőt.
Hogy néz már ez ki? Ki fog ilyet venni? Mi értelme? Milyen idiótának a fejéből pattanhatott ez ki, és mi a címe hogy felkeressem és szétverhessem?

4 8 15 16 23 42

(#32) tailor válasza Hadrian (#26) üzenetére


tailor
őstag

Namármost, senki nem állítja, hogy ez a kis kiegészítő "serious camerá"-vá teszi a telefonodat. Egyszerűen jobb képminőséget kapsz ezzel, mint a beépített villantóval. És a Qx100 donorja, az RX100 II a piac legjobb ultrakompakt fényképezőgépe. (Az már más dolog, hogy megéri-e ennyiért megvenni, de tény, hogy itthon a QX100 és az RX100 II között van kb. 100 000 Ft árkülönbség...)
A hipszterengadget tesztelőinél meg biztosan ez a komoly kamera, pedig valójában még ez sem. Hanem mondjuk ez...

[ Szerkesztve ]

(#33) Cece04


Cece04
tag

Az elképzelés tetszik, de az ár és a képek minősége nincs összhangban szerintem :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#34) Xaels válasza Izzé (#15) üzenetére


Xaels
félisten

Nem kell hozzá drága telefon. Akár egy Huawei Y300-al is párosíthatod amit megkapsz majdnem ingyen a szolgáltatóknál de NFC híján itt kicsit tovább tartana a párosítás, de NFC-vel szerelt olcsó telefon is van. :U

(#10) Peterson_: mintha a Logitech dolgozna valami gamepad cuccon.

Magához a cucchoz annyit, hogy még 60k-ért is sok szerintem. 40körül már elgondolkoznék rajta.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#35) Peterson_ válasza Xaels (#34) üzenetére


Peterson_
addikt

Akkor imáim meghallgattattak:C
Tudnál dobni egy linket?:R
A Mogát nézegettem, de eddig a legjobbnak tűnő próbálkozást szifonhoz láttam egy kabát formájában.
Egyébként haragszom a Sonyra, mert mindenük megvan hozzá és bőven volt potenciál a psp-phone vonalban, erre sikeresen kinyírták és inkább ilyen marhaságokkal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#36) Xaels válasza Peterson_ (#35) üzenetére


Xaels
félisten

Kifejezetten nincs róla sok minden és egyelőre inkább találgatás [link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#37) Peterson_ válasza Xaels (#36) üzenetére


Peterson_
addikt

Köszönöm szépen:R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#38) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"A sötét oldalhoz tartozik, hogy 70 ezer forintért már egész korrekt és nagy tudású ultrakompakt fényképzőgépek is kaphatók, ami talán még a QX10-nél is kényelmesebb fotózást jelent, plusz ott rögtön kapunk xenon vakut is. "

Ennyi. Egy mobil sosem fogja utolérni a "rendes" digitális gépeket. :D

B.Cs.

(#39) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Én azt hittem, hogy a teló optikájára lehet ezt ráerősíteni, mint optikát. Úgy olcsóbb lett volna, könnyebb és kisebb, így semmi értelme...

Peace

(#40) atikó válasza HawerKing (#3) üzenetére


atikó
őstag

nem mondanám kényelmetlennek, nekem bejön. (én a drágább modellt vettem meg, iszonyat jó!)

(#41) Quasi_modo válasza ribery22 (#28) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A telefon/tablet kijelzőjén látod, hogy egyenes-e vagy sem, mert az lehet mondjuk a bal kezedben, míg a jobbal a kamerát fogod.
Mindkét kezemben egy-egy kütyü, innentől nem látom értelmét.

valami

(#42) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Ennyi erővel már egy teló + bridge fényképező -.-

Ez úgy kuka ahogy van :(

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#43) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Hát én sose voltam egy nagy mobilfotós,adott pillanat megörökítése inkább meg ilyenek. Nem értem hogy valaki tényleg magával hordana a zsebében vagy a táskájában egy ilyen lencsét..De ez olyan mint a mobil kommunikáció, mivel az sem tudja helyettesíteni a face-to-face beszélgetést, Na és így van ezzel is. A mobil nem fogja tudni átadni egy fényképező érzését és tulajdonságait.. Inkább beleöltek volna még egy kis pénzt az Xperia T képernyőjébe :C

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#44) paranoir


paranoir
csendes tag

Totálisan értelmetlen. Annyival jobb képet nem csinál, mint egy átlagos, vagy átlagnál jobb mobilos kamera, viszont egy minőségi kiskompakt is simán odaveri képminőségben. A zoom persze jó, de aki telefonnal fotózik, az jellemzően csak point6shoot-ként használja, ahhoz minek zoom? Arra vehet bárki egy kicsi kompaktot, amit ugyan külön kell hurcolni, de ezt szintén. Mindehhez képest az árából már nem kicsi, hanem komoly kompaktot, vagy használt belépő szintű tükörreflexest lehet venni. Mobileszközként elég necces, mert macera cipelni, és ha kell, akkor előtte elővesz/felszerel/párosít/elindít, ennyi idő alatt a téma elhussan. Tartósan a telefonon hagyni meg hülyeség. Ergo techdemonak jópofa, a gyakorlatban viszont egy drága, semmirekellő cucc.

(#45) Vtwo


Vtwo
senior tag

A Sharp 903 már 8 éve tudta az optikai zoomot
Nem is értem miért nem fejlesztették a gyártók tovább.

(#46) Seangaijin válasza Vtwo (#45) üzenetére


Seangaijin
senior tag

A Sharpok jó telók voltak a maguk idejében pláne a gx30-tól felfelé :))

[ Szerkesztve ]

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#47) Sn00k


Sn00k
veterán

Ezekből a képekből nekem egyedűl a kavicsos tetszik, talán az a makró az jó lett, de a többi semmi extra...
A QX100-ra leszek majd kíváncsi az talán nagyobbat alakít. :K

3njoy the Lif3

(#48) Vtwo válasza Seangaijin (#46) üzenetére


Vtwo
senior tag

:K

(#49) mark77


mark77
tag

Az iPhone óta a mobil területen nem ismert az a fogalom, hogy drága. :DD

Aki fotózni szeretne, annak jobban megéri egy tükrös masina pár obiva, iPhone áron. A Sony kezdeményezése nem rossz, de elég orrnehéz lesz tőle a telefon.

Cannibal Corpse

(#50) xmaas


xmaas
őstag

Erre a termekre annyit lehet mondani hogy draga jatek hulyegyerekeknek akinek egy kis esze van ilyet nem fog megvasarolni plane nem ennyi penzert,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.