Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Smiro


Smiro
senior tag

Ahhoz, hogy a telefon sd kártyájára mentsen, root kell, vagy csak az optika és a telefon belső memóriája választható? Mert hogy alapból olvasatom szerint a 2 M képeket a telóra küldi, míg 18 M-től csak az opika mem.kártayájára. Vagy tévedek? (még mindig nincs időm sajnos behatóan foglalkozni vele)

(#252) kurion válasza Smiro (#251) üzenetére


kurion
senior tag

Beállításokban be lehet állítani hogy 2MP-s képet küldjön vagy az eredetit. vagy semmilyent(ilyenkor gyorsabban lehet ugyebár fotózni akár úgy hogy a készülék a zsebünkben van és csak hozzá van párosítva.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#253) Smiro válasza kurion (#252) üzenetére


Smiro
senior tag

:R

(#254) Smiro válasza Smiro (#253) üzenetére


Smiro
senior tag

Vettem egy sony tokot, az objektív csatlakoztatható rá. Spa-ACX1 a típus. Baromi jó, csak nehezen lehet a telefont kivenni belőle. Könnyebb rákattintani az objektívet. Az objektív tartó pedig megy a kocsiba, ablakra szerelve kamera tartó lesz.

(#255) mazsi


mazsi
senior tag

Használja valaki videózásra? QX-10-zel futottam bele 2 GB-os korlátba :( 17 perc után leáll a felvétel, majd fél óráig továbbra is látom az élőképet, de nem ment tovább. Mikor pedig leáll a felvétel az appban, már buktál 25-30 percet :(
Más is tapasztalt ilyet? Vagy nézzem másik kártyával, eszközzel, hátha egyedi a hiba?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#256) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

25e a Media Marktban, ha érdekel valakit (50 az eredeti ára).

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#257) erahurka


erahurka
félisten

Hát nem győzött meg a képminőség, pedig ha végül valami Xiaomi-féle telefon mellett döntök ahhoz elkélne valami ilyesmi.
Nem tudjátok, más is gyárt hasonló de jobb minőségű eszközt? A nagy testvér mennyivel jobb? :R

(#258) toto0569 válasza erahurka (#257) üzenetére


toto0569
addikt

Mi a rossz benne? van fent sok képem nézd meg őket.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#259) erahurka válasza toto0569 (#258) üzenetére


erahurka
félisten

A tesztképek nem voltak valami erősek, meg amit írtak róla. Ha elég olcsó lesz lehet kipróbálom.
Ugye nem csak Sony telefonnal megy?

Állítgatni valóban csak annyit lehet amit a cikk ír? Fehéregyensúly, ISO, záridő esélytelen?

[ Szerkesztve ]

(#260) toto0569 válasza erahurka (#259) üzenetére


toto0569
addikt

Általában jól működik mindegyikkel.Lehet wifi-n és NFC-n csatlakozni.
Záridő az :( .Nekem attól még nagyon tetszik.Már rengeteg képet csináltam vele.(én 28EFt-t vettem)

(#261) erahurka válasza toto0569 (#260) üzenetére


erahurka
félisten

Pedig ezekkel szeretek mókolni, nem szeretnék ilyen téren a mostani telefonom alá menni (Lumia 620). :(
Xiaomi Redmi 2-ben gondolkodom, csak félek hogy kínai telefon lévén, hulladék lesz a kamera. Ezért gondoltam egy ilyen külső objektívre. Ha maradok Lumia felhasználó egy 735-tel vagy valami x4x szériás cuccal akkor nem lesz szükségem rá.

(#262) toto0569 válasza erahurka (#261) üzenetére


toto0569
addikt

Már bocs...de az a Nokia közelében sincs minőségre.
Akkor inkább ne vegyél...

(#263) erahurka válasza toto0569 (#262) üzenetére


erahurka
félisten

Nyilván gyengébb a 620 kamerában, én a beállítási lehetőségekről meg annak az egyszerűségéről beszelek. Lumia Camera tökéletes ilyen téren.
Amúgy szerintem ha jól beállítja az ember simán megközelíti minőségben.

(#264) Smiro válasza erahurka (#263) üzenetére


Smiro
senior tag

Nekem a QX100 van. Ha arra a "nagytesóra" gondoltál - és nem a QX1-re (ILCE), vagy QX30-ra -, akkor arról tudok annyit írni, hogy hihetetlen szép képeket csinál. Jobbakat, mint a QX10. Este, ahol már a bridge gép is vakuért esedez, tűéles, képzaj nélküli fotókat lőttem vele mindkét automata módban, a manuális beállításokkal nem akartam bíbelődni. Nappal nyilván ugyanilyen jó a helyzet. (A lányom szinte ugyanazokról a témákról nyomta a Canon EOS 650D-vel (18-135 obival), de nem csinált jobb képeket sehol. Vakut szintén nem használt. Mondjuk az objektívje fényereje is gyengébb.)

Én nem bántam meg egy percig sem, hogy megvettem. Igaz, féláron "elárazás" miatt, annyiért meg pláne megérte :K

Akinek meg van ilyen kütyüje, és netán Xperiával nyomja, megéri a tokot is megvenni hozzá, bár nem olcsó, de jobb az objektívek rákattintani, mint a karmantyúkkal rögzíteni.

(#265) erahurka válasza Smiro (#264) üzenetére


erahurka
félisten

Abban sem lehet záridőt állítani? Nem azért adnék ki ennyi pénzt egy külső objektívra, hogy megkösse a kezem. Telefon és ennek az árát ha összeadnám akkor már vehetnék egy alapvetően gyengébb de mégis jobban kalibrálható kamerával ellátott mobilt.

(#266) Smiro válasza erahurka (#265) üzenetére


Smiro
senior tag

Hogyne lehetne! 2 gyári program automatika, P-A-S automatika pluszban. Lehet állítani az ISO-t és a fehéregyensúlyt is.

Az ILCE-1 cserélhető E bajonettes obis, nagyobb a fényérzékelő (QX100-nak 1") és gondolom, ugyanezeket tudja. Amiket Te próbáltál, ott még nem frissített (gondolom) a szoftver, a frissítéssel módosult - bővült - a beállítási lehetőség.

Nekem ami hiányzik továbbra is, hogy a video fájlokat csak gépről lehet megnyitni, és ha törlök képet, csak a mobil memóriából törli, az objektív SD-ről nem. Az szintén gépről oldható csak meg. De ez apró gond, bőven kárpótol az esti fotók hihetetlen szépsége. Amit még el tudnék fogadni a szoftverben, az egy vízszint (dőlés) jelző. Esetleg histogram, de amire nekem kell, már az is fölösleges "ficsör" lenne, hisz ha annyira komponálni akarok, akkor nyilván profi Milc, vagy tükrös. Vettem egy 30.000 mAh powerbank-ot (11 e HUF), 16 Gb sd-t, így sem a teló, sem pedig az objektív akkuja nem tud cserben hagyni egész napos kiruccanás esetén sem. Navi, ELM327 diag, fotó, telefon mind egy helyen. Kézből meg önállóan is tudok vele fotót csinálni, bár akkor nyilván vakon, mert nincs kijelző. Ilyen csak akkor volt, amikor nagyon ment a navi is és menet közben akartam a tájról fotót lőni. Nagylátószöggel téveszthetetlenül sikerültek is a képek. Nekem nagyon bejön, eddig hátrányát nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#267) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Beléptem a klubba én is: [link]

(#268) dionaea


dionaea
őstag

Azt hiszem lassan én is veszek egyet kiváncsi vagyok mit muzsikál. Mondjuk nekem jó használtan is :D csak működjön :D

(#269) kurion


kurion
senior tag

Most frissítem 3.0-rá a frimwert a kamrán, nem is tudtam hogy van rá frissítés, én 1.0-val használtam :D

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#270) dionaea válasza kurion (#269) üzenetére


dionaea
őstag

Írsz pár sort milyen a frissítés?

(#271) kurion válasza dionaea (#270) üzenetére


kurion
senior tag

HÁt nekem az ISO állítás az újdonság az 1080i-ről 1080p-re való videó felbontás fejlődés, ezeken kívül mást még nem próbáltam :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#272) Smiro válasza kurion (#271) üzenetére


Smiro
senior tag

Szerintem időautomatika (S) nem volt korábban, csak blende automatika (A). Így ez is, és a zöld fókuszpont.

(#273) mazsi


mazsi
senior tag

Az enyém most járt szervizben feleslegesen.

A márkaszerviz nem tudott NFC chipet tesztelni rajta - szerintük még kiforratlan technológia :( Talán nincs is az enyémben, vagy csak döglött. Munkafelvételnél mosolyogva mondta a tag, hogy ideje lesz szerezni egy ilyen telefont, mert még nem láttak és nem is használtak ilyet.
18-20 perc körül mindig lefagy videófelvétel közben a gépezet, ami természetes a hivatalos álláspont szerint. "Fényképezőgépünk tud ugyan mozgóképet is rögzíteni, ám ez extra funkció, ami extrém körülmények között a processzor túlmelegedését és ezáltal lefagyását eredményezheti. Nem tudjuk garantálni a több órás felvételek készítését ilyen módon - hiába engedné a bővítőkártya kapacitása." Még egy pofon a szarnak.

Szépséges levelet fogalmazok most a Sony képviseletnek, majd a töketlen hivataloknak :( 5 év garanciát vettem a cucc mellé és ilyen idegesítő apróságokat nem képes lekezelni egy felszerelt szerviz. Arról már nem is beszélek, hogy sikerült letépnie valamelyik nagyokosnak az akkufedelet a nagy javításban.

Nektek nem jelentkeztek ilyen hibák?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#274) Smiro válasza mazsi (#273) üzenetére


Smiro
senior tag

A kamerát még jóformán ki sem próbáltam... nekem az előző PlayMemories programmal voltak gondjaim, de szerencsére pár nap múlva jött a frissítés. Így újra happy minden, de holnap a kamerát kipróbálom.

(#275) kurion válasza Smiro (#274) üzenetére


kurion
senior tag

Videó

én ennyit videóztam vele kb :D de tervbe van még 1-2 mert nekem ez kifejezetten bejött :)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#276) mazsi


mazsi
senior tag

Oké, de ez 1-2 perces videó. Megpróbálnátok hosszabbat?

Én rendezvényekre vettem, ott 2-3 órát rögzítenék. Tényleg ennyire gagyi lenne, hogy túlmelegszik negyed óra után?

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#277) ADAM1337 válasza kurion (#275) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát látszik akció kamerának tuti nem jó a cucc. :U

(#278) Smiro válasza mazsi (#276) üzenetére


Smiro
senior tag

27 perc videót rögzítettem - aztán lemerült :((( Nyilván nem volt feltöltve. De addig tökéletesen vette még az időközben befutott telefonbeszélgetést is. Mondjuk számomra elég is egyszerre ennyi, illetve sok is - fotózás céljából vettem. Amikor lemerült, nem tudtam hirtelen, hogy mi történt, meg hangjelzés volt 2x, majd kikapcsolt. Meleg volt a ház, ez tény. Majd ha lesz időm, megnézem, hogy tele aksival mennyit bír.

(#279) mazsi válasza Smiro (#278) üzenetére


mazsi
senior tag

Köszi!

Akkor tényleg az enyém gyengébb eresztés :(
Először a fat tábla korlátjára gondoltam, de ez más lesz.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#280) Smiro válasza mazsi (#279) üzenetére


Smiro
senior tag

A memória kártya esetleg nem okozhatja? (minőségi?)

(#281) mazsi válasza Smiro (#280) üzenetére


mazsi
senior tag

Értelmes kártyákkal próbáltam. Mind az öt ugyanott hagyja abba. Átnéztem a leírást, ott azt írják, hogy 20-25 percenként elmenti a felvételt és automatikusan újat kezd. Az enyém el se jut a fat32 korlátig :(

NFC-t használ valaki? Nálam az se működik.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#282) toto0569 válasza mazsi (#281) üzenetére


toto0569
addikt

Én használom az NFC-t.A telón bekapcs. és a QX10-et csak ott kell tartani amíg összekapcsolódnak.(A telón és a objektíven lévő NFC jeleket érintsd egymáshoz...Nekem működik.)

[ Szerkesztve ]

(#283) mazsi válasza toto0569 (#282) üzenetére


mazsi
senior tag

Köszi! Ez nálam sosem működött :( Most egyezkedem a Sonyval a cseréről.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#284) toto0569 válasza mazsi (#283) üzenetére


toto0569
addikt

Ami engem idegesít,hogy se wifi-vel,se Nfc-vel nem kapcsolódik normálisan.A kép mindig akad,és erre mindig sz@rnak a fejlesztők.

(#285) mazsi válasza toto0569 (#284) üzenetére


mazsi
senior tag

A wifi nálam is akad, de megszokható. Úgy érzem mi lettünk a tesztalanyok. A jelek szerint az új szériák már sokkal jobbak lettek.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#286) toto0569 válasza mazsi (#285) üzenetére


toto0569
addikt

bekaphatják...Ha kifizettem ,akkor szeretném is normálisan használni... :K

(#287) Smiro válasza toto0569 (#286) üzenetére


Smiro
senior tag

Hogyan akad a kép? Volt olyan sd, amire nekem is nehezen mentett. Vagy amikor élőkép van, és más témát keresel, akkor akadozik? Nekem a gyerek ballagásán csinált ilyet, amikor százan álltak körülöttem, mindenki mobillal, kamerával, gondolom NFC-vel, wifivel és minden más földi jóval, ami bezavart.

(#288) toto0569 válasza Smiro (#287) üzenetére


toto0569
addikt

Az SD kari:Samsung SD HC EVO 16GB.
Csak az élőkép esetében,akad (több sec-re).Van olyan amikor 3-4 alkalommal újra csatlakoztatom akkor jobb a helyzet.Most is használtam éppen és már az idegeimre ment... :W
Akár NFC,akár Wifi... :O

(#289) mazsi válasza Smiro (#287) üzenetére


mazsi
senior tag

Az élőkép hagy ki néha 2-3 másodpercre.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#290) Smiro


Smiro
senior tag

Lollira frissítés után akadozik a kép. Hasonló tapasztalat :F

(#291) toto0569 válasza Smiro (#290) üzenetére


toto0569
addikt

Mindig is akadozott...(nálam)

(#292) Smiro


Smiro
senior tag

Nagy a csend. Mindenki megszabadult az eszköztől? Nekem még müxik és kiválóan teljesít :D

Viszont a Sony valamilyen frissítést igazán nyomhatna... a 3.0-val nagyon leálltak :W

[ Szerkesztve ]

(#293) toto0569 válasza Smiro (#292) üzenetére


toto0569
addikt

Kb. 1 órával ezelőtt néztem én is ide be.Hát ,lehetne bővíteni egy kis záridő beállítási lehetőséggel...

(#294) mazsi


mazsi
senior tag

Kimilyen telefonnal használja, és mik a tapasztalatai?

Nekem Sony Z3 Compactal és Oneplus 3-mal volt eddig a legstabilabb.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#295) kurion válasza mazsi (#294) üzenetére


kurion
senior tag

én Xperia Z Ultra, LG G2, és néha előveszem az iphone 6s-hez is.

Különbséget nem tapasztaltam, mindegyikkel kb ugyan úgy működött.

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#296) nordo válasza dreamdancer (#11) üzenetére


nordo
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#297) mazsi


mazsi
senior tag

Tudja valaki hogy hol van most a márkaszerviz? Két eddigi helyen már nem javítanak, nem egyértelmű a Sony honlap sem.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.