Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Fryskitt válasza fateless (#100) üzenetére


Fryskitt
addikt

Úgy érted, mintha két géped lenne és egyszerre fotóznál? Hát, akkor igen, de ezt meg tudod tenni a telefon + kis kompakt kombóval is. De mindegy, ízlések és pofonok, nekem nem jön be, de másnak persze attól még lehet, hogy igen.
Nem is annyira a fizikai megvalósításon akadtam ki, hanem azon, hogy "jó fényviszonyok mellett". Hát ehhez drága. Az említett Olympuson egy fényerős lencse van, vsz jó képeket csinál gyengébb fényben is. Pontosabban tudom, hogy jókat, volt szerencsém egy XZ-2-es próbálgatni.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#102) fateless válasza Fryskitt (#101) üzenetére


fateless
veterán

Felmászok a közeli fára, elhelyezem ezt az "izét", lemászok, fel a magaslesre, majd két szemszögből fotózok - erre gondoltam. Ezt nem tudom megtenni a másik kompakttal, de ezzel igen, ha megfelelő a távolság. Nekem ezért tetszik, mert most már nem vagyok a fotózás helyéhez kötve.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#103) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Az ötlet jó, de még ráfér egy kis csiszolás.

(#104) RaveForce válasza fateless (#102) üzenetére


RaveForce
veterán

az nx-1000-rel meg tudod tenni ;) és minőségben kb a talpát nyalhatja ez a sony kupak üveggel a közepén..

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#105) fateless válasza RaveForce (#104) üzenetére


fateless
veterán

Ez a távoli használat kifejezetten érdekel, hogyan. Eddig erről nem hallottam, pedig nagyon vonzóvá válna azonnal ez a készülék... Tudsz dobni egy leírást vagy bemutatót erről? Akár priviben is jó.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#106) BanditAkos


BanditAkos
csendes tag

Nekem teljesen jó a Sony képe... az meg,h így is necces már a Z-t nadrág zsebből elő rántani, ülve meg lehetetlen ügy. Szóval acceptálom az előttem szólókat ez totál baromság, lényege, hogy mindene legyen a Z-nek mint a szifon 5-nek :F

(#107) Xaels válasza BanditAkos (#106) üzenetére


Xaels
félisten

Remélem addig eljutottál, hogy ennek nem kell 0-24-ig a készüléken lennie :U

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#108) traumschiff


traumschiff
csendes tag

Mar nem azert, de megneztem par fotos oldal tesztjet es kategoriakkal jobb kepeket lottek vele. Ez a cikk nem mervado a kütyüre ami amugy 59 e Ft. Mindenki nagyon okos es velemenyt alkot 1 cikk alapjan (ami egy mobilis portal).

[ Szerkesztve ]

There is a fine line between wrong and visionary. Unfortunately you have to be a visionary to see it.

(#109) fateless válasza RaveForce (#104) üzenetére


fateless
veterán

Fél órát keresgettem, de nem találtam sehol. Passz.
Ha tudsz erről bármi további infót, nagyon várom, de attól tartok, nem tud ilyen funkciót.

Akkor pedig még mindig marad ez a Sony kütyü...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#110) Xaels válasza fateless (#109) üzenetére


Xaels
félisten

[link] ha erről az NX1000-ről van szó akkor ott van.

"Bővül a lehetőségek tárháza, ha a módválasztó tárcsán a Wi-Fit választjuk ki: itt olyan szolgáltatások közül választhatunk, mint a MobileLink (lásd fentebbi leírás), a Remote Viewfinder (távvezérlés androidos okostelefonnal), Social Sharing (adott weboldalra, közösségi hálóra tölthetünk fel fotókat a fényképezőről), Email (e-mailben küldhetjük el képanyagainkat), SkyDrive (a Samsung SkyDrive online tárhelyszolgáltatásába küldhetőek a fényképek), az Auto Backup (fényképezőgép és PC közti vezeték nélküli szolgáltatás) és a TV Link (ha rendelkezünk vezeték nélküli vagy vezetékes hálózatra csatlakoztatott tévével, akkor ezen játszhatjuk le a fényképezőgépen tárolt anyagokat)."

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#111) fateless válasza Xaels (#110) üzenetére


fateless
veterán

Tuti! Köszönöm!

Pont csak házon belül nem kerestem rá :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#112) mumk1 válasza Xaels (#110) üzenetére


mumk1
addikt

Mondjuk ebből még nem tűnik ki számomra, hogy Remote Viewfinder üzemben alkalmas fotózásra is, úgy hogy a telefon kijelzője lesz a kereső.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#113) #31733248 válasza rizso (#73) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kategóriákkal jobbak azok az S4 Zoom képek, mint amilyeneket a mobilarénás tesztben láthattunk.

(#114) soldier2 válasza joey04 (#68) üzenetére


soldier2
őstag

Pontosan. Lehet venni, de ugyanilyen képeket fogsz lőni a kompaktal is. Ezért nem vettem soha kompakt (ultrakompakt) fényképezőt. Bridge alá nem adom, de annak is megvannak a hátrányai.
Nagyon sokan mondják, hogy lehet venni ennyiért használt DSLR-t (jó állapotút, ellenőrzött forrásból nem lehet). De azt bölcsen elfelejtik megemlíteni, hogy egy DSLR gép és a kitobjektív csak egy enyhe belépőszint ebbe a kategóriába, amivel a brodge gépek szintje sem mindig hozható. A jó objektív meg sokszor a gép árának többszörösébe kerül ugyebár. Persze álltalánosan véve jobb a DSLR, csak hogy már a méret miatt sem mindegy, hogy mit viszel magaddal és hova. Ez a cucc az ultrakompaktokkal versenyezne, és szvsz ugyanolyan sz.r képeket csinál, mint az 50 körüli ultrakompakt gépek. Egyetlen fájó pontja a vaku hiánya ami sajnos még jobban szűkíti a lehetőségeket. Amint az ára 50k környékére csökken vsz életképes alternatíva lesz az olcsó ultrkompaktokkal szemben. A nagyobbikra viszont kíváncsi leszek.. Bár ott épp a nagy zoom átfogás vész el majd

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#115) soldier2 válasza rizso (#88) üzenetére


soldier2
őstag

Tényleg jók az S4 zoom képek, és örülök, hogy valkinek bejön egy ilyen réteggép. MA-s srácoknak pedig valamiért nem megy a fotózás. A teszten az S4 is lebőgött csúnyán, és tessék. Ugye, hogy lehet vele jó képeket lőni, csak nem szemben a nappal. Az a fránya gázgömb becsapja a legprofibb masinákat is, az már csak ilyen. Z1 ugyanez. A MA-s tesztképeknél sokkal jobbakat sikerült készítenem (majd teszek fel képeket a Z1 fórumra du). A QX10-el is biztosan lehetne csinálni job bképeket is, de a jelenlegi fotós kameráknál ezek a képek is jobbak, és kis odafigyeléssel vsz jobbakat is lehetne csinálni. No de mindegy. A QX10 nekem semmiképp nem elég. A nagytesót majd megnézem. 1" szenzor azért oda...sz.
Akik meg azt mondják, hogy inkább egy 1020 azokat is meg tudom érteni, tényleg jó képeket lő, csak ha valami egy kicsit távolabb van akkor már ugye a lossless zoom már nem elég. Tehát kinek a pap, kinek a papné. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#116) rizso válasza #31733248 (#113) üzenetére


rizso
addikt

Biztos a belé vetett bizalmam miatt :)

soldier2: én tényleg elégedett vagyok vele, kb. azt kaptam amire számítottam. És ahogy írtad te is: "kinek a pap, kinek a papné" :R Meg tudom érteni azokat is, akik vesznek egy QX10-et vagy Lumia 1020-at, mert lehet, hogy nekik arra van szükségük, az elégíti ki az igényeiket a legjobban...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#118) kovsol válasza mumk1 (#52) üzenetére


kovsol
titán

Én is pont erre gondoltam a cikk olvasása közben.

May the Force be with you!

(#119) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

a teszt képek nem győztek meg a drága ára miatt...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#120) nismoka válasza Dominó85 (#82) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor majd a Nikon kitől veszi a képérzékelő szenzort?

(#121) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Érdekes egy cucc, elég hülyén fest :D

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#122) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A nagy tesóról, a QX100-tól video teszt.

(#123) hito


hito
nagyúr

Használ itt valaki rajtam kívül QX10-et?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#124) mazsi válasza hito (#123) üzenetére


mazsi
senior tag

Jelen! Én pár napja használom.

Az elfogulatlan teszthez pár kiegészítés:
Nem értem a tesztképeket, egy idomított giliszta jobbakat lő a cuccal, ha tudja melyik az eleje. De biztos Berlin miatt kapkodtak a srácok.
A videó pedig jól kimaradt, pedig pont a fullhd film az erőssége az objektívnek!
A zoom meggyőző a tartomány 3/4-éig, afelett könnyen hibázik az élesség. Legalábbis most hideg, párás, borongós időben.
Az aksi is többet bír a gyári értéknél. Két órás videót kibírt.
A fehér verzió aranyszínű tagokkal nagyon dekoratív.
Kézből is egész jó eredményt lehet elérni vele, ahogy egy GoPro is egész tűrhető tud lenni.

És hogy írjak negatívumokat is:
Minden automata a cuccon, 3 mód közül lehet csak választani + a videó.
Nagyon ki akarták ezt hozni a karácsonyi hajtásra, közel sincs még befejezve. Az android app szinte naponta frissül.
Érthetetlen, hogy miért kerek a külső. Sokkal indokoltabb lett volna egy szögletes forma a használat és a kiegészítők kapcsán is.
A vízálló ziccert kihagyták. 10x annyi vett volna belőle, bár Sonyt ismerve jövőre lesz ilyen tok és utód modell megfelelő felárral.

Szinte bolondbiztos az elektronika, nagyjából jól választ programot és optimális eredményt hoz. Dslr után ez idegesítő korlát, bár biztos sok dolgot pakolnak még a szoftverbe nyárig.

Az itteni fikázás meg érthető -hisz tiniknek évek múlva tellik bármi hasonlóra, de felesleges is. Iszonyat energiát öltök negatív dolgokba. Ebből jobbá is lehetne tenni a világot, gyerekek. Más meg talál végre egy topicot a kütyüjéről. Szeretne pár tippet, trükköt megtudni. Erre 100+ hozzászólásban több savazást lát, mint egy nyugdíjas kémia tanár. A tinik védelmében a megfogalmazás nem az életkornak, hanem az érettségnek szól.

De hogy ne álljak be én is ebbe a sorba, felajánlom a cucc kipróbálását minden arra érdemesnek egy üdítőért az ünnepek után.
Minimális korlátot szabnék: 10-15 perc egy próba, mert addig tart az üdítő elfogyasztása és van életem is. Legyen telepítve az app a teszthez. Legyen mondjuk 2014 március 31 kifutása a dolognak. És én döntöm el szubjektíven az illető iq szintjét.
Aljas célom ezzel kettős. Megnézni mások mit hoznak ki a gépből és segíteni pár embert választás/vásárlás előtt.

Haveri körben többen is vettek ilyet a fa alá, most 45-ért is megvehető.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#125) jampop válasza mazsi (#124) üzenetére


jampop
tag

Hehe, ez egy nagyon velős és tartalmas hozzászólás! :R :C
Hito fórumtárs negatív véleménye elbizonytalanított, de hosszú tépelődés után megvettem a Telekomnál karácsonyi ajándéknak. 3 fotót készítettem az üzletben, engem meggyőzött.

Frissítés érkezik:
[link]

Remélem a manuális beállítási lehetőségekre is ráfekszik majd a Sony...

[ Szerkesztve ]

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#126) mazsi válasza jampop (#125) üzenetére


mazsi
senior tag

A manuális játék sajna egy darabig a QX-100 kiváltsága amíg ilyen szépen fogy a boltokban mindkét gépezet. Én szovjet testvéreink kreativitásában hiszek 😄

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#127) csorbajeno válasza mazsi (#124) üzenetére


csorbajeno
veterán

Tudod mit mazsi, beszállok én is a "kölcsönadom kipróbálni" buliba, persze csak az arra érdemeseknek, mert nekem ezt hozta a Jézuska és az eddig lőtt kb. 20 kép és egy rővidke tesztvideó meggyőzött. Néha hiányzik a vaku,de a lényege a zoom.Bárki, aki a vaku miatt nyavajog, gondoljon bele, hogy sőtétben/sötétedéskor(amikor igazán kellene a vaku), akkor már nem a 100m-re lévő tárgyat szeretnéd fotózni, hanem pár méterre,amit a telefon vakujával, vagy közvilágítással meg tudsz világítani. A szoftver pedig a ezt a fényhiányt már képes kompenzálni, helyreállítani.

[ Szerkesztve ]

(#128) mazsi válasza csorbajeno (#127) üzenetére


mazsi
senior tag

Legyen sok örömöd benne! 😃

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#129) jampop


jampop
tag

Pár hangulatkép:

[link]
Sony DSC QX10

[ Szerkesztve ]

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#130) jampop


jampop
tag

Még néhány tesztkép:

[link]

Sony DSC QX10

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#131) mazsi


mazsi
senior tag

Én is feltoltam pár nyers képet módosítás nélkül. Főleg tárgyakat fotóztunk az ismerős tulajdonosnak.

A kedvencem ilyen volt a mobil kijelzőjén:

Majd ilyen lett a QX-10 képjavításával:

[ Szerkesztve ]

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#132) mazsi


mazsi
senior tag

Csak elbénáztam :(

Ebből

lett ez:

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#133) jampop


jampop
tag

BUÉK!

Jelentősebb mennyiségű fotó szilveszter előtti utazásunkról:

Sony DSC-QX10 feat. jampop fotók

Azt hiszem, hogy bemutatta létjogosultságát a masina. Nekem nagyon tetszik! :))

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#134) Smiro


Smiro
senior tag

http://www.technet.hu/megapixel/20140131/full_hd-re_okosithato_a_sony_kulso_mobilkameraja/

:C

(#135) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Vettem én is egy ilyet. Kérdésem az lenne, hogy gyönyörűen csatlakozott az s4 minimhez, de már másik telefonhoz nem ment (feleségem szintén s4 minije). El kell felejtetni vagy valami ilyesmi, ha másik eszközre is fel akarom tenni? vagy párosítani lehet több eszközzel is? (külön-külön persze) Ha nem,akkor a kódot adom meg valóban rosszul,minthogy írja az üzenet. A garancia jegyén van egy kézzel írott számsor,sztm azt adtam meg először is. (használtan vettem). Ez egy széria szám,jól tudom? Mert akkor a gépen is ott kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#136) jampop válasza Maxximus (#135) üzenetére


jampop
tag

Szia!

Az akksifedél alatt van a csatlakoztatáskor használandó pass. Ezzel próbáld.

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#137) Maxximus válasza jampop (#136) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi szépen.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#138) hito


hito
nagyúr

Akit érdekel tegnap előtt jött hozzá update (3.0) :C Sony.hu-ról letölthető. Szerintem látványosan csiszoltak a kamera szoftveren. Jóval nagyobb a telítettség, dinamika is jobb. Személy szerint élesítést is vártam az új szoftvertől, illetve több részletért cserébe bevállaltam volna még akár egy kis zajt is a képeken. Sajnos ezeket nem kaptam meg, de összességében örülök az update-nek, mert jobb képet lő :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#139) Maxximus válasza hito (#138) üzenetére


Maxximus
őstag

Köszi. Egyébként mi az update menete?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#140) hito válasza Maxximus (#139) üzenetére


hito
nagyúr

Link. Elég szájbarágósan le van írva, úgyhogy ha az ember odafigyel, nem lehet gond. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#141) jampop válasza hito (#138) üzenetére


jampop
tag

Na, örülök, hogy mégis fejlesztik :)
Te nem adtad el?

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#142) hito válasza jampop (#141) üzenetére


hito
nagyúr

Most vettem egyet megint kb. 2hete és elég jól megvagyok vele :) Hasznos kis cucc. Hétköznapokra elég a Note 2 kamerája. Ha meg komolyabb dolgot akarok megörökíteni vagy témát közelebb hozni, esetleg én is szerepelni szeretnék a képen, akkor ott a QX10. Egész jól kiegészítik egymást.Nagyon sok gyerekbetegségét javították a kiadás óta és így tényleg használható eszköz lett belőle. Manuál beállítás még mindig nagyon vérszegény, de cserébe egész "okos" az automata mód.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#143) jampop válasza hito (#142) üzenetére


jampop
tag

Na lefrissítettem. Nekem még mindig a sötét körülmények közötti üzem tetszik a legjobban. Múltkor színházban fotóztam és videóztam, nagyon tetszik az eredmény. Az automata működést valóban jól eltalálták.

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#144) Smiro


Smiro
senior tag

A QX-100 tud annyival többet, mint az ára :F Valamelyikre beruháznék. :R

(#145) jampop válasza Smiro (#144) üzenetére


jampop
tag

Szerintem igen, de mennyi most az ára? Lehet, hogy egy alap dslr-rel, vagy milc kamerával jobban jársz. Az aláírásomban vannak QX10 képek, bár mostanában nem töltöttem fel. Talán segít dönteni. :)

[ Szerkesztve ]

LG G4 http://www.flickr.com/photos/zsolt_szaloki/sets/

(#146) mike710 válasza jampop (#145) üzenetére


mike710
aktív tag

Ha van kedved tölthetnél még fel:) Engem érdekelnének. :R

(#147) mike710 válasza mike710 (#146) üzenetére


mike710
aktív tag

Srácok, az új update-tel se lehet használni a telefon vakuját fotózáshoz? És ha nem akkor sötétbe nagyon elkezd szaggatni a kamera? Vagy azért lehet vele értelmes képeket lőni?

(#148) Titi76


Titi76
aktív tag

QX10 tulajokhoz lenne pár kérdésem: Minden használat előtt újra kell csatlakoztatni az "objektívet" a telefonhoz? Értem ezalatt hogy mondjuk nem használom 30 percig, utána bekacsolom a telefont és a QX10-et akkor rögtön működő képes vagy a 30 perc alatt szétkapcsolódtak és ezért újra kell csatlakoztatni őket? A másik kérdés hogy telefon nélkül (vagyis csatlakoztatás nélkül) használható-e magába a QX10? A harmadik: mennyi idő kb. egy kép elkészítése illetve lementése? Mennyi idő a két kép közötti idő?
Köszönöm...

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#149) hito válasza Titi76 (#148) üzenetére


hito
nagyúr

1.: már a billentyűzet lezárására is szétkapcsol
2.: lehet anélkül is használni
3.: 5-10mp. Van, hogy 10mp is lehet, ha a wifi kapcsolat éppen xarakodik

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#150) Titi76 válasza hito (#149) üzenetére


Titi76
aktív tag

Köszi. Uhh az 5-10mp azért sok... akkor még fontolóra veszem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.