Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Soderes:] Kalandjaim a Hardveraprón (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PSti


PSti
tag

Foxpost amúgy házhoz is visz ha regisztrál a küldő. Lehet kérni ilyet, persze felárért.

(#2) Soderes válasza PSti (#1) üzenetére


Soderes
aktív tag

Annyiért 2-szer fordul a GLS. Néztem.
Nagyon drága gyerekek azok.

(#3) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem kell csodálkozni semmin sem ha apróhirdetésről van szó... ugyan olyan tipikus MAGYAR emberek hirdetnek itt is mint a többi oldalon csak annyi a különbség, hogy itt lehet értékelni. Volt hogy echte ugyan azt a hirdetést találtam meg itt mint Jófogáson csak éppen ott olcsóbb volt pár ezer Ft-al.

Az hogy nem válaszol valaki napokig már meg sem lepődők nem egy ilyen élményem volt itt miközben ahogy írtad az illető többször is be volt jelentkezve.

Nem tudom mi alapján szelektálnak egyesek, hogy ki érdemel választ és ki nem. Azt tudom, hogyha valaki gorombáskodik vagy erősen alkudozik akkor az megy tiltó listára, hogy többé nehogy keresztezzék egymást az útjaink.

A legnagyobb probléma az értékelő rendszerrel az, hogy ezt sokan kihasználják és előszeretettel hirdetnek úgy terméket, hogy az a boltban olcsóbb.
"Jobban bízok egy 10 éve regelt 250 pozitív értékelésű tag-ban mint a tegnap alakult online noname webáruházban."
Biztos van aki így gondolkodik még ha többért is hirdeti mint a bolt.
További vonzata még a sok pozitívnak a fellengzős viselkedés, nagyképűség. (erre is volt egy remek példám)

Nekem is sok kalandom volt itt, mind leírni sokáig tartana. :K

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#4) UnA


UnA
Korrektor

Inkább vegyél újat, garanciával. ;)

(#5) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Olcsón akarsz jót, sőt tökéleteset
A kettő egymást kizáró ok.

(#6) RawrrSoul


RawrrSoul
csendes tag

"Na most tudni kell, hogy Nógrád megyében lakom egy kis községben."

Üdv szintén Nógrádból! :R

Engem leginkább az zavart eddigi Haprós pályafutásomba, hogy noha az üzlet rendben lement, utána jópárszor semmi visszajelzést nem kaptam. Jó? Nem jó? Meg van elégedve? Azért engem megtud nyugtatni, ha legalább annyit visszakapok, hogy "Köszi megérkezett, működik!". Még annak ellenére is, hogy mindig tudtam mit adok el. Ami hibás vagy hibásnak titulált volt azt is jeleztem, a többi meg mind úgy lett feladva, hogy előtte kipróbáltam, hogy valóban megfelelően működik. Ám volt olyan eset, hogy megvettek tőlem valamit, 1 hèt múlva már a profil se létezett. :DD

[ Szerkesztve ]

n o p e !

(#7) AuraSync válasza RawrrSoul (#6) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Ilyen nekem is volt pár. Látom a csomagkövetésben, hogy átvette a cuccot de nem ír semmit.
Ráírok hogy mi van mert szeretném lezárni a hirdetést és 50-50% hogy kapok visszajelzést vagy nem. Jó pár pozitív értékelésem ez miatt nem került beírásra mert arra sem vette a fáradtságot a vevő, hogy értékeljen.
Mind1, úgy szoktam, hogy ráírok és ha 3 napon belül nem jön válasz akkor zárom a hirdetést aztán heló úgy veszem, hogy minden oké volt.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#8) Soderes válasza angyalpc2 (#5) üzenetére


Soderes
aktív tag

Elvár az ember valamit a pénzért.

1. Ne egy szemétbányába való roncsot adjon el.
2. Ne én kukázzam össze hiányos dolgait, ha már ő elhányta valahol.
3. Meg alapvető ki legyen takarítva. Le legyen törölve portörlővel. Ne úgy nézzen ki, mint a hányadék.

Ez a minimum elvárásom.

Lehet te szeretted az igénytelenséget, de én nem.
Minek adja el a házat, akkor ha nem is akarja?
Legjobb lesz a MÉH telep. A kohó úgy is minden elbír.

Egyébként nem írtam árat, hogy mennyi volt a keret.
De biztosra veheted, aki ilyen link effektív olcsó áruknál, az bizony a drágábbal is az.

(#9) Lenry válasza AuraSync (#3) üzenetére


Lenry
félisten

ugyan olyan tipikus MAGYAR emberek
ú
a legtipikusmagyarabb dolog a tipikus magyarozás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) AuraSync válasza Lenry (#9) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Igen és az is az aki ilyen dolgokba beleköt. :C
Legközelebb mi lesz? A hejesírásom? (pontos j-vel) :DDD

Na szevasztok.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#11) Lenry válasza AuraSync (#10) üzenetére


Lenry
félisten

hidegen hagy a helyesírásod, csak azt ne hidd, hogy nincsenek pontosan ugyanilyen faszturbánok a világon mindenhol máshol, vagy hogy itt több lenne.
francokat.
csak az üzbég nem tud tipikusmagyarozni, hanem tipikusüzbégezni fog.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12) BoB


BoB
veterán

A tanulság itt is ugyanaz. Foster Masztert soha. :N

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#13) Lars


Lars
őstag

Mondjuk a háztól házig dolognál az embernek otthon kell lennie elvileg, most ő lehet nincs otthon akkor amikor a futár jön. Persze ezt így le lehet írni, és akkor az ember megérti. Én is jártam már úgy, hogy márpedig csak egy bizonyos automatába hajlandó, mert náluk csak az van. Hát nálam meg csak az nincs. Van ez így. Tovább kell görgetni. A stílust meg ha olyan, akkor tuti nem kell semmi tőle.
Egyébként ezért van sokszor hogy bizonyos értékhatár alatt én meg sem nézem a használt kínálatot, nem éri meg az idegeskedés, meg a birkózás ...

(#14) joey04 válasza AuraSync (#3) üzenetére


joey04
titán

lol

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Soderes válasza Lars (#13) üzenetére


Soderes
aktív tag

Kérdeztem miért ragaszkodik ennyire hozzá. Nem válaszolt rá.
Néma gyereknek meg, anyja sem érti a szavát.

Itt azért nem alsó kategóriás, tök alap Logic, Akyga, Nbase házakról van szó.
A középárat lőttem be.

(#16) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát, sokan vagyunk sokfélék az tuti.
Viszont pl. ha ki van írva a hirdetésben, hogy személyes átvétel, akkor az ilyen olyan szállítás téma nálam is zátonyra szokott futni, csomagolóanyag sincs (az 50-60 nm-es panelban nem tárolok szemetet, nincsenek dobozok "csak úgy")
meg a karácsony elötti hetekben egy olyanra, hogy egész nap otthon üljek egy futárt várva, én is kedvesen áttessékelném, hogy "térjünk rá vissza januárban mondjuk" :K
Alapból ez az időszak már szívás ilyeneknél, mert mindenki rohan, és egy ki értékű dolgonál sajnos nem sokan óhajtanak plusz köröket futni semmivel. :N

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#17) razorka777


razorka777
veterán

Eltelik fél nap. Semmi reakció. Megint ráírok. Szintén semmi. Pedig folyamatosan belép az arc

Ezt én se tudom hova tenni.Írja azt, hogy elkelt, vagy velem nem akar üzletelni. :)

Vagy feladok itt egy "Keresek" hirdetést.

Kerestem múltkor VGA-t, ráírok az illetőre, semmi reakció.
Feladtam egy keresek hírdetést, rögtön rám írtak, másnap már nálam volt a kártya.

Néha az az érzésem, hogy nem is akarnak itt eladni semmit egyesek, csak felrakják a cuccokat, hogy fent legyen. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#18) icemad válasza razorka777 (#17) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Néha az az érzésem, hogy nem is akarnak itt eladni semmit egyesek, csak felrakják a cuccokat, hogy fent legyen. :)

Annak mi értelme van?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#19) razorka777 válasza icemad (#18) üzenetére


razorka777
veterán

Nem tudom, de van hogy frissen felrakott hírdetés jó áron, azonnal ráírok.
Soha nem kapok választ.
Na, ez az igazi rejtély számomra.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#20) Soderes válasza Hintalow (#16) üzenetére


Soderes
aktív tag

Egyéknél sem volt oda írva, hogy csak személyes átvétel.

A 800+ meg hadd ne higgyem el, hogy nincs egy doboz a közelében. Konkrétan 10 aprója volt fenn abban a pillanatban és abból 3 komplett gép volt. Szóval ebben ez volt a nevetséges. Gyakorlatilag ebből él. Heti 6-7 tradeje van.

Egyik sem lett volna probléma, mert felajánlottam volna neki a személyes találkát, de arra már nem válaszolt.
Nem akarta eladni nekem.
Lehet ráírtak hárman és találomra választott ki a szimpatikus.

Mindig rohannak az emberek.
Ez nem csak most van így ünnepek előtt, ez mindig így van.

[ Szerkesztve ]

(#21) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Kicsit azért túlzottan magadra veszed a dolgot.

Attól, hogy figyeled, hogy "belépett valaki" nem feltétlenül jelenti, hogy fent is van. Ha jól emlékszem régen is elég volt annyi, hogy meg legyen nyitva a tab és újra töltsön és máris úgy mutat, hogy elérhető vagy hiába nem az az aktív oldalad (telón nekem rendszeresen ilyen).

Másod sorban attól, hogy belép valaki nem biztos, hogy van ideje levelet olvasni vagy pont nem akar vele foglalkozni mivel tudja akkor nem tud érdemben válaszolni és majd később ír, addig ott a jelzés, hogy üzenete van. De szimplán lehet, hogy elolvasa valaki az üzenetet majd másba kezd és elfelejtődik. Nem kell rosszat feltételezni egyből.

Futárra én sem érek rá sosem várni, inkább elviszem bármelyik automatába és onnan megy automata/házhoz, de várni tuti nem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#22) HussarF válasza Lenry (#9) üzenetére

+1 :D

(#23) UnA válasza szabonagyur (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

Van erről a türelmetlenségról egy sztorim. Néhány éve eladtam egy kupac régi modellvasutat: meghirdettem aránylag kedvező áron és elmentem nyaralni. Mikor visszajöttem két hét múlva, addigra a vevők már azt is tudni vélték, hogy ez a cucc ennyi pénzért biztos csak átverés volt, és én csak egy troll vagyok itt... ;)

(#24) pn4hvq válasza UnA (#23) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Úgy feladni egy hirdetést, hogy előre tudod, két hétig nem is fogsz reagálni... :W
Véleményem szerint nem az érdeklődők gondolkoztak rosszul. Miért nem a visszaérkezést követően hirdetted meg? :U

(#25) Lenry válasza UnA (#23) üzenetére


Lenry
félisten

Ha tudtad, hogy nem fogsz vele foglalkozni, akkor tényleg miért hirdetted meg?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) UnA válasza Lenry (#25) üzenetére


UnA
Korrektor

Hűha, micsoda indulatok itt is - foglalkoztam vele a maga idejében ;) Hol van az megírva, hogy az eladásnak azonnal meg kell történnie?

(#27) pn4hvq válasza UnA (#26) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A kommunikáció két hetes hiányán van a hangsúly, nem az adásvétel létrejöttén :).
Részemről nem indulat, csak értetlenkedés, hogy miért így.

(#28) bitpork válasza Lenry (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez mondjuk az én tapasztalatommal nem cseng össze. Amikor használt autót akarok venni és a magyar számra már fel sem veszik vagy ha igen akkor olyat kapok h arról kódul. Ebay-en dettó. Amikor végig ér egy üzlet akkor meg meg vannak döbbenve hogy jé, normális is akad. Márpedig ez minimum feltételezi azt hogy összeakadt már honfitárssal aki nem hogy tisztességesen nem tudott viselkedni de lehet még komolyabb gondot is okozott. Akinek nem inge, nem veszi magára.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" De most igazából nem mindegy? Úgy is én fizetem a futárt. Nem értem mi a gond? Neki ki se kell mennie a házból. "
Most adtam fel 2 cuccot futárral. Idióta GLS-es nem talál oda a címemre. Otthon kell lenni, én meg bejárok dolgozni. Nem tudni, mikor jön. Inkább a Fox.
De hogy abból miért nem jó neki a házhoz...?

@Lenry : Én néha évekig hirdetek dolgokat. Most amikor tavaly feladtam a hirdetést, szerinted tudtam, hogy mikor jövök haza anyámhoz? :D
Bár mondjuk válaszolni szoktam innen is, hogy ja, 2 nap múlva jó, tehát a vevő addigra elveri a pénzét, és nincs üzlet. Vagy nem si válaszol többet :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Lenry válasza UnA (#26) üzenetére


Lenry
félisten

Senki sem indulatos, csak nem értem. Nem kell az eladásnak azonnal megtörténnie, ez senki nem mondta, ellenben nagy bunkóság hetekig ignorálni a potenciális vevőket

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) janeszgol válasza razorka777 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Velem is előfordult már, hogy nem volt reakció az érdeklődésemre. Szerintem ez azért lehet, mert már tartja valakinek, csak nem jegelte.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) UnA válasza Lenry (#30) üzenetére


UnA
Korrektor

Még mobilnet sem volt, és nem volt divatban az, hogy folyamatosan a telefont csekkoljad :)

(#33) pn4hvq válasza UnA (#32) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Hát nem tudom, a "folyamatosan a telefont csekkoljad" és a két hét némaság között van átmenet. A hirdetés dátuma (a mobilnet említése miatt) nem derült ki, de a kérdés továbbra is ugyanaz: "Miért nem a visszaérkezést követően hirdetted meg?" - és úgy látom, nem csak én nem értem a miértet.

(#34) somogyib válasza UnA (#23) üzenetére


somogyib
őstag

Az ilyen félreértések elkerülésére az a megoldás, hogy odaírod a hírdetésbe, hogy a megkeresésekre csak két hét múlva tudsz válaszolni.

A bejegyzéshez:

Én ilyennel a jófogáson találkoztam. Egyszer egy tablet kijelzőt vettem volna és a hírdető nem válszolt semmire. De az volt a legjobb amikor felhívtam, hogy mi van már, csak hebegett-habogott, nem is tudja, hogy el akarja-e adni... Én meg csak néztem hülyén, hogy akkor minek teszi fel eladásra. :)

HA-n csak egy telefon akksit vettem régebben., az viszont teljesen renben zajlott.

[ Szerkesztve ]

(#35) UnA válasza somogyib (#34) üzenetére


UnA
Korrektor

Nekem ez az egyik első ilyen kalandom volt a netes hirdetésekkel, és nem gondoltam, hogy mindenki ilyen idegbeteg típus :D

(#36) Soderes


Soderes
aktív tag

Feladtam "Keresek" hirdetést.
Meglátjuk mi lesz.
Maximum mulatunk egyet rajta. :U

(#37) Just486


Just486
senior tag

Az én véleményem az, hogy az olvasottak alapján előfordulhat, hogy én sem szívesen üzletelnék veled. Az én küszöbszintemhez képest kukacos és akadékoskodó vagy. Bár nem olvastam a hirdetéseket, nem is igazán érdekelnek, lehet azok is hagynak maguk mögött kívánnivalót.

A magam oldaláról tudom, hogyha meghirdetek valamit, arról amit én tudok, azt megosztom. Utálom amikor a képek és a részletes leírás ellenére újra meg újra befutnak ugyanazok a kérdések egy adott termék állapotával, vagy ami mégjobb, specifikációival vagy teljesítményével kapcsolatban.

Én ha valami használt terméket kinézek, akkor egyeztetem az árat (ha erre van egyáltalán igényem), az átvétel részleteit, és ennyi. És visszafelé is ezt várom el.
A hirdetőnek felelőssége ismertetni a termék esetleges hiányosságait, hibáit és általános állapotát, valamint az átvétel feltételeit. Az érdeklődőnek felelőssége eldönteni, hogy a talált termék megfelel-e az ő elképzeléseinek, valamint hogy az átvétel várható feltételei megfelelnek-e neki. :R

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#38) Soderes válasza Just486 (#37) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem vagyok egyáltalán kukacoskodó. Csak szeretem megnézni mit veszek, mert szemetet nem gyűjtők. Az itthon is van elég.

Igen, csak a hirdetők nagy résznénél köszönő viszonyban sincs, az a írás amit leírt és ami a gyári oldalon van a termékről. Ha van teszem hozzá.
Valahol csak leírja "ezért vagy azért eladom", bedob egy képet vagy gyári oldalról berak egy képet. Még arra is lusta, hogy gyári oldalt belinkelje.
Ember legyen a talpán, aki ezek után eldönti, termék milyen állapotban van.

Hiába egyeztetsz árat velük. Az átvételhez már nem kerül a sor, mert nem válaszol vissza.
Ha postáról, ha személyes átvételről van szó.

Egész egyszerűen arról van szó, hogy dög lusták az emberek.

Én ha meghirdetek valamit maximum 4-5 fotót rakok ki és részletes leírást a termékről.
És mindenre fel vagyok készülve. Személyes átvételre és postázásra, alkura stb. Ezt rugalmasságnak hívják.

(#39) blade zte válasza Soderes (#38) üzenetére


blade zte
őstag

Nemreg eladtam egy termeket. Volt 2 masik ajanlat es en vagy 30%-al magasabb aron arultam. Cserebe lefotoztam a pontos allapotat annak ami lenyeges rajta, minden egyes hozzavalot, illetve garit, mindent elokeszitettem es becsomagoltam eredeti dobozba.

Elkelt. A 2 masik termek potom aron meg maradt a listaban.

Ebbol vonj le kovetkezteteseket, de szerintem a jo ajanlatok nem maradnak fenn sokaig.

Oppo find 7 astro black

(#40) Soderes válasza blade zte (#39) üzenetére


Soderes
aktív tag

Nem értem mit akarsz evvel mondani.

[ Szerkesztve ]

(#43) Migráns válasza Soderes (#20) üzenetére


Migráns
csendes tag

Ez itt egy elég gáz böffenet, elejétől a végéig .
A fele hülyeség, a fele hazugság. Nem ég a pofád, amikor ilyeneket írsz le?

És konkrétan 10 hirdetés?
Azt viszont elárulom, hogy nem ebből élek, de a megélhetésemből sokat költök erre is : ugyanis ez a hobbim.Ezért tudok adott esetben akár nagyvonalú is lenni, bár e szó jelentését úgysem ismered.
És mi volt ez? " .....mert felajánlottam volna neki a személyes találkát, de arra már nem válaszolt. " Miről beszélsz? Még írom is : " Válaszolva a kérdésedre : igen, el szeretném adni, és el is fogom. Sírva fakadnék, ha a hétvégén nem menne el......Vagy érte fog jönni valaki, vagy én szállítom le a delikvensnek - természetesen ésszerű távolságra. "
Te nem válaszoltál erre, kedves őszinte barátom.

(#47) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

Lehet, célszerűbb lett volna meghirdetni, majd két hétig nem reagálni és érlelni a "kelleznekem" érzést a vásárlókban, utána ugrott volna mindenki ;]

Bocs, UnA :R

(#50) Migráns válasza Just486 (#37) üzenetére


Migráns
csendes tag

Bravó!!

Ilyenek egy igazi szakember meglátásai!! :C :C :C :C

Just486-ot a Parlamentbe!! :K

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Soderes:] Kalandjaim a Hardveraprón (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.