Hirdetés
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gerner1
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- mefistofeles: Az újkori csalók...
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
- Kalandor: Habemus papam
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szép elv a zero trust. Csak épp mindig az a fránya gyakorlat...
Mesélek egy példát, úgy 20 évvel ezelőttről. Informatikai részvénytársaságnál dolgoztam szoftverfejlesztőként. Ezen a téren kevésbé működik, hogy az IT telepít mindent, mert nem egy op.rendszer+office irodai gépről beszélünk, hanem mindenféle egzotikus fejlesztőrendszerről és toolsetről. És rendszergazdai jogokról ezek minden frissítéséhez is.
Ott azt találták ki ennek feloldásához, hogy a csoportvezetők tudták a domain admin jelszót, és ők mentek oda a géphez, ha kellett.
Aztán persze nekik is túl nagy nyűg volt ez, így a senior fejlesztőkre is átszállt a jelszó.És aztán jött a meglepetés, hogy honnan tudjuk (az amúgy titkolni szánt) fizetéseket - például hogy egy új srácot nagyobb pénzzel vettek fel, mint aki már 3 éve ott dolgozik, vagy hogy néhány semmire sem jó őskövület az ősiség törvénye miatt annyit keres, mint 3-4 átlag fejlesztő, akik fejenként nagyobb munkát végeznek el nála.
Hát elég egyszerűen: domain admin jelszóval a fejlesztési alelnök C$ megosztásáról...Még manapság, az UAC-s világban sem egyszerű ügy egy fejlesztői gép.
-
-
Van ott egy rakás policy - tulajdonképpen ezek valósítják meg magát a modellt. A policyk megmondják, hogyan kell viselkednie az erőforrásoknak - legyen az bármi: webszerver, adatbázis szerver, switch, tűzfal stb.
#7: ha ez az analógia megfelel neked a könnyebb megértéshez, akkor igen. A modell szerint nincs vakon megbízás semmiben, mindig, mindenkor, mindennek folyamatosan autentikálnia kell magát ahhoz, hogy hozzáférjen az adott erőforráshoz. Nem fordulhat pl. elő, hogy ma már használtál valamit és akkor x időre újabb autentikáció nélkül hozzáférsz újra.
-
Tuib
aktív tag
Bocsánat, lehet olvasnom kéne :) szóval a webszerver nem beszél adatbázis szerverrel példánál maradva nem elég user auth, ssl és l3 tűzfal közéjük, hanem még mi lesz ott? Web interface alkalmazások közt security tokennel jó? Vagy hogy? Minden átmegy egy WAF-on?
Ha hülyeségeket kérdezek akkor írd hogy RTFM vagy PEBKAC :)
-
Alapvetően a modell alatt működő SDN mindent L7-ig tol fel. Ebből kifolyólag minden mindentől szeparálva van tehát a webszerver is pl. az adatbàzis szervertől. Ebből persze az is következik, hogy a különböző funkciók is autentikálnak, mi több, a különböző hálózati elemek is.
Felvetődhet a teljesítmény kérdése. Lépj be G Suite-ba és hozz létre dokumentumokat, nyisd meg, zárd be őket. A Google-nél van minden: SDN, mikroszegmentáció, Zero Trust.
-
Tuib
aktív tag
Már érzem, hogy nem leszek IT security sosem. Írod, hogy mindent azonosítunk, ami a felhasználóhoz kapcsolható, nem csak egy username/pass van. Itt a korlátozás az milyen szinten értelmezett? PL L3 IP szinten? Vagy elég ha feljebb van ilyen? Húzunk még egy réteget a user/usereszközök és az alkalmazások közé? Az alkalmazásokat is szeparáljuk? Minden szeparált alkalmazás halmaz külön authentikálja és authorizálja a usert? Egymás közt az alkalamzások auth-olnak?
Ha nagyon mélyről jövök fel, akkor szólj, sose voltam jó magas szintű stratégia földközeli lefordításában
-
A jelenleg - még - uralkodó nézőpont szerint ami a hálózaton belül van, az megbízható, tehát egy autentikációs művelet után bent vagy a hálózatban. Ebben a tradicionális infrastruktúrában még meg kell valósítanod a N-S (perimeter) és az E-W (lateral) irányú szegmentációt is, miközben a Zero Trust mindezeket - feltételezve a megfelelő implementációt - megoldja, megfejelve azzal, hogy az autentikáció nem csak a felhasználóra vonatkozik, hanem az eszközére, a forráshálózatra, gyakorlatilag mindenre, ami hozzá köthető.
Nagyon sok cég flat networköt használ, ahol csak a N-S szegmentáció létezik, tehát ha egy támadó valahol sikeresen behatol a hálózatba, a lateral movement adott.
-
Tuib
aktív tag
Nekem még buzzword a dolog, értelmeznem kellene, hogy is néz ki egy ilyen hálózati, kiszolgáló, alkalmazás infrastruktúra. Hol, milyen hitelesítést használjak, mi az ami elfogadható, mi nem. Na még olvasok
Amire nem meglepő módon rájöttem, hogy bármely itsec cég saját terméke megoldja ezt, feltéve, ha úgy értelmezzük ezt a kifejezést, ahogy ők
-
Igen, érdekes a téma, és jó cikk volt. Köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
lo Mostanában elég sokat foglalkoztat a téma, kicsit utána jártam a nagy képnek, olvassátok, hátha elég érdekes a...
- Asztalos klub
- Politika
- Ez lenne a népkártya? Teszten a GeForce RTX 5060 Ti 16 GB
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Nintendo Switch 2
- Jobb hajlítható kijelzőt gyárt a Samsung
- További aktív témák...
- Legion 5 15ACH6H 15.6" FHD IPS Ryzen 5 5600H RTX 3060 16GB 512GB NVMe gar
- BONTATLAN! HP E24m G4 (40Z32AA) / 23,8 hüvelykes Full HD (1920x1080) IPS panellel rendelkező monitor
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 . generáció i7-8650U / 16GB RAM / 500GB SSD
- ÁFÁS SZÁMLÁVAL! Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 9 i7-1165G7 / 16GB / 500GB SSD / Intel Iris Xe
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7. generáció i5-8365U / 8GB RAM / 256GB SSD
- Bomba ár! HP ProBook 6560B - i5-2GEN I 8GB I 480GB SSD I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! ASUS MAXIMUS VIII HERO Z170 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest