Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) 7


7
addikt

Igényekhez meg apróságokhoz nagyon idevág a Good Will Hunting egy részlete (na jó, több is, de ez különösen):

A feleségem fingott, ha ideges volt. Sok effélét tudok róla. Álmában is fingott. Bocs, hogy elmesélem. Egyszer még a kutya is felébredt. Vagy megkérdezte: "Te voltál?" Persze, magamra vállaltam. Két éve halott, és ez jut róla eszembe. De épp az ilyen apróságok hiányoznak leginkább. Ezekrõl csak én tudtam. Ezek miatt volt az én feleségem.

Õ viszont ismerte az én kis gyarlóságaimat. Sokan félnek ezektõl, hibának hiszik, pedig ez a szép benne. És mi döntjük el, ki jöhet be a saját kis világunkba. Nem vagy tökéletes, pajtás. De megnyugtatlak. A lány sem az. A kérdés az, egymásnak tökéletesek vagytok-e. Errõl szól az egész. Ez a bizalom alapja. S errõl csak úgy gyõzõdhetsz meg, ha kipróbálod. A magamfajta vénember nem adhat ebben tanácsot. S egy magadfajta pisisnek nem is adnék.

----
Meg még akkor egy ráadás:

Te még kölyök vagy. Fogalmad sincs arról, miket hordasz össze. Ez értehtő.

Sose hagytad el Bostont.

Ha a művészetekről kérdeznélek, szakkönyvek tucatjaiból tudnál idézni. Michelangelo. Sokat tudsz róla. Sorolnád a műveit, politikai terveit, viszonyát a pápával, szexuális beállítottságát, mindent. De azt nem tudod, milyen érzés a sixtus-i kápolnában állni. Sosem néztél még föl arra a csodálatos boltozatra. Sose láttad.

Ha a nőkről kérdezlek, máris sorolod a kedvenc típusaidat. Biztos dugtál is néhányszor. De azt nem tudod, milyen érzés igazán boldogan felébrdeni egy nő mellett.

Nehéz eset vagy.

Ha a háborúról kérdeznélek, talán Shakespeare-t idéznéd nekem. De sohasem harcoltál. Nem halt meg a karodban a legjobb barátod, aki hiába könyörgött neked, nem tudtál rajta segíteni.

Ha szerelemről kérdezlek, talán egy szonettel válaszolsz. De nem néztél még nőre, mikor gyenge voltál. Olyanra, aki egy pillantásával meggyógyít, mintha isten küldött volna egy angyalt, hogy kimentsen téged a pokolból. Nem tudod, milyen, ha te vagy az ő angyala. Nem tudod, milyen örökké szeretni valakit, történjen bármi. Például rákos lesz. És te 2 hónapig a kezét fogva ülve alszol a betegágya mellett, mert az orvosok is látják a szemedben, hogy nem szívesen mennél látogatási időben.

És elveszíteni valakit. Ezt csak akkor érzed, ha valakit önmagadnál is jobban szeretsz. Csak te még sosem mertél ennyire szeretni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.