Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) mumuss válasza kmarci25 (#350) üzenetére


mumuss
aktív tag

Tudtommal eddig nincs rá megoldás

Mate 10 pro/Note 10

(#352) kmarci25 válasza mumuss (#351) üzenetére


kmarci25
veterán

Óóó... Érdekes, hogy Active 2-nél meg emlékeim szerint van.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#353) Inclitus_pv


Inclitus_pv
tag

Látva a GWA2-vel és GW3-mal kapcsolatos igérgetéseket és azt, hogy azok mellett semmi nem történik, szerintem a Samsung feladta azt, hogy hivatalosan engedélyeztetesse az EKG/vérnyomásmérő funkciókat Európában és kb. megtűri, hogy Samsung telókkal "szürke" módon elérhetőek legyenek. Elég kiábrándító és méltatlan hozzáállás a termék egyébként kiváló minőségét (és árát) tekintve.

(#354) kmarci25 válasza Inclitus_pv (#353) üzenetére


kmarci25
veterán

Szerintem meg annyira sóhivatal az EU, hogy ennyire lassú és nehézkes az engedélyeztetés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#355) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Valaki használ samsung duo pad töltőt a watch 3-al? Vagy úgy általánosságban?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#356) dionaea válasza kmarci25 (#354) üzenetére


dionaea
őstag

Apple akkor többet fizetett? Nekik amikor kijött az 5 azt hiszem abban volt először, talán fél év várakozás volt de lehet annyi sem.samu majd 2 évnél jár szomorú sajnos.

(#357) kmarci25 válasza dionaea (#356) üzenetére


kmarci25
veterán

Pl. Vagy orvosi dokumentációkkal erősebben alátámasztott kérelem, erősebb lobbi stb. Millió oka lehet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#358) dionaea válasza kmarci25 (#357) üzenetére


dionaea
őstag

Minden esetre helyben toporognak egy ideje. Szerencsere fél legalisan fel lehet tenni.

(#359) kmarci25 válasza dionaea (#358) üzenetére


kmarci25
veterán

A dél-koreai bevezetés idén augusztusban történt, pedig az hazai terep. Ott az Apple idén novemberben kapta meg az engedélyt. Az, hogy valamit elismerjenek orvosi eszközként rettenetesen bonyolult eljárás lehet, főkeg, mert le kell védeni magukat a későbbi perek miatt. Az a fura inkább, hogy az egyes országok szabályozása ilyen mértékben különbözik egymástól. Plusz szerintem az EU egészségügyi részlege most ezt a témát félretehette, pont a járvány miatt, vannak fontosabb dolgok is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#360) dionaea válasza kmarci25 (#359) üzenetére


dionaea
őstag

Igen ezt teljesen adom. Csak hát őszintén az elmúlt 3-4 évben nagy változás nem történet a samsung okos órái között . Samsung is beszívta meg azok is akik Samsung eszközt akarnak használni. En most akarom lecserélni a Frontiert Samsung eszközre de nehez ügy, úgy hogy a frontier után nem érzem fejlődést w3 próbálgatása utan.

(#361) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Nem vette valaki véletlenül úgy az órát hogy még kapott vezeték nélküli power bank-ot hozzá?

@dionaea
Én is egy frontiert cseréltem, de egyenlőre nem bántam meg, az s10 mellett pedig az EKG funkciót is ki tudom használni hála a korábban említett videónak.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#362) Badboys válasza EAndrew (#361) üzenetére


Badboys
őstag

A MM hirdette úgy az órát novemberben. A probléma csupán annyi volt, hogy 1 db. óra sem volt a tulajdonukban. Odamentem megvenni akkor mondták, hogy egyik boltjukban sem kapható. Buzik.

[ Szerkesztve ]

(#363) kisgyerek21 válasza EAndrew (#361) üzenetére


kisgyerek21
csendes tag

Én úgy vettem. Párszor töltöttem vele az órát meg telefont is (S10). Működik, de nem váltotta meg a világomat. Gyári kaucsuk szíj volt még a promoban.

(#364) EAndrew válasza kisgyerek21 (#363) üzenetére


EAndrew
aktív tag

@kisgyerek21 és Badboys
Köszi nektek a választ. Igazából azért kérdeztem, mert egy valami van ami nem tetszik az órában, az a töltő. Ezt eléggé lebutították. Keresek valamit helyette és szemeztem vele (na meg a Samsung duo pad-del).

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#365) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

1. Megírnátok nekem, hogy honnan szedjem le a Samsung Health Monitor programot?
2. Jól gondolom, hogy ezt a telefonra kell letöltenem, telepítenem és úgy jelenik meg az órán?

Köszönöm szépen!

(#366) Badboys válasza anytime (#365) üzenetére


Badboys
őstag

[link] innen

(#367) anytime válasza Badboys (#366) üzenetére


anytime
őstag

Köszönöm, sikerült!

(#368) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, pontosan honnan tudom letölteni a file - t a vérnyomásmérőhöz és az EKG - hoz? Frontier S3-at megéri erre az órára váltani? Előre is köszönöm a segítséget 🙂

[ Szerkesztve ]

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#369) mumuss válasza crane75 (#368) üzenetére


mumuss
aktív tag

Pontosan kettő bejegyzéssel feljebb van a megoldás, mint a kérdésed

Mate 10 pro/Note 10

(#370) kisgyerek21


kisgyerek21
csendes tag

Sziasztok!
Akinek sikerült a Youtube videó alapján a telepítés az segítsen pls. Samsung Health telepítése után azt írja No compatible watch found, pedig természeten él a kapcsolat, ráadásul Samsung S10. Biztos bénázok csak nem tudom mit.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#371) kisgyerek21 válasza kisgyerek21 (#370) üzenetére


kisgyerek21
csendes tag

Sikerült valszeg türelmetlen voltam és nem vártam meg amíg települ, de azért nem úgy ment mint a videón. :)

(#372) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !
Mennyit bír kevés nyúzással az akku ? Érdemes ezt megvenni, vagy felesleges és megéri a Watch Active 2 is ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#373) NeeKee válasza eladogeppc (#372) üzenetére


NeeKee
tag

helló,
41mm-s óra: ha épp "lusta" napot tartok, nem edzem, kevés értesítés jön és nem nyomkodom az órát, éjszakára kikapcsolom, nekem 2 teljes napot kibír. BT és automata wifin van, sűrű pulzusméréssel. Ha edzem is, akkor kb másfél napot bír. (éjszaka kikapcsolva van)

(#374) eladogeppc válasza NeeKee (#373) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi az infót ! Én este biztos bekapcsolva hagynám az alvás bigyó miatt, de Wifi nálam nem kellene egész nap menjen.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#375) kmarci25 válasza eladogeppc (#374) üzenetére


kmarci25
veterán

Én ugyanezen agyaltam jó sokáig, de már eldöntöttem, hogy a 3-as lesz. Nekem külsőre sokkal jobban tetszik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#376) Anulu79 válasza eladogeppc (#372) üzenetére


Anulu79
addikt

Nálam ki van kapcsolva az "érzékelő". Tehát nem mér pulzust meg hasonlókat. Csak az óra funkciót használom meg persze az értesítéseket. Íhy mindem harmadik nap töltöm az órát általában.

(#377) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Egy furcsa kérdés.
Amennyiben esimes az öra és van beérkező hívásom akkor van arra mód hogy egy rácsatlakozott telefont használjak headsetként?

Vagyis nem headsetet használok a beszélgetés lebonyolülításához hanem a nálam lévő telefonnal ami egy teljesen másik előfizetéssel rendelkezik.
( Multisim nem jó )

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#378) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy nehez elfogulatlansag miatt erre valaszolni, de megkockaztatom, hogy erdekelne a velemenyetek (sot! :K ).

EZT a sztorit elolvasva, TI ajanlanatok a Watch 3-at (Gear S3, tobbszoros kijelzoproblemak utan?).

Igaz, hogy meg EU-ban nem elerheto a SpO2, EKG es vernyomasmeres az oraval?

Koszonom elore is! :F

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#379) EAndrew válasza axlfsi (#378) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Szia,

Én válaszoltam az S3 fórumban is, de szerintem azért van különbség a 2 óra között. Igen, talán nem annyi mint amit az ember elvárhatna, de azért van. Az hogy megéri-e az nehéz kérdés mert mindenki maga tudja hogy mik az igények, keretek.
Ahogy a másik fórumon is írtam, nekem 2 hét után nagyon bejövő az óra és egy frontiert váltott. Az akku nálam kb 5 napot bír, ebben van néha EKG, vérnyomásmérő, 10 percenként pulzus és értesítések a felkapott közösségi és kommunikációs csatornákról :DDD.
Az óratest 45mm és nem 46 mint a frontieren, és laposabb is lett, de szerintem nem észrevehető, sőt így elegánsabb is, persze ez egyéni hogy kinek mi jön be. Egyébként én rögtön az elején tettem rá egy lünetta védő gyűrűt, azzal még markánsabb lett. A kisebb ház méret mellett a kijelző nagyobb és szerintem ezért lett még jobban "óra".

Ja igen, igaz is meg nem is. Nem lehet hivatalosan, de két egyszerű lépéssel fent van az EKG és a vérnyomásmérő is. Nem kell hozzá semmit varázsolni, csak elfogadni hogy ehhez az a program angol nyelvű lesz.

Ennyi, ha még kérdésed van és tudok rá válaszolni akkor kérdezz nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#380) kmarci25 válasza EAndrew (#379) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem lehet hivatalosan, de két egyszerű lépéssel fent van az EKG és a vérnyomásmérő is.

Feltéve, ha Samsung telefonnal használod.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#381) EAndrew válasza kmarci25 (#380) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Igazad van, ezt az apróbbetűs részt kifelejtettem! Sorry!

Apropó valaki próbálta már a galaxy watch studio-t az órával? Valamiért én nem bírom csatlakoztatni az órát a studio-hoz, így saját számlapokat sem tudok rátenni, csak store-ból (nem mintha ott nem lenne sok, na de azért mégis).
Próbáltam wifin és bt-n keresztül is (fejlesztői mód mindenhol aktív volt), és mégsem.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#382) axlfsi válasza EAndrew (#379) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszonom a velemenyed! :R Mar uton van egy ezust (ahogy lattam, nagyon elegans tud lenni, ha kap egy fem szijat).
[kép]

A topikot addig atolvasom, de ha nem lenne egyertelmu az EKG, vernyomas, Vo2max, akkor lehet meg majd kerdezek, koszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#383) axlfsi válasza kmarci25 (#380) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, egy Note 10+ melle jon! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#384) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Aki feltette az új frissítést (R840XXU1BTK1) az mit tapasztalt az akku használattal, jobban vagy kevésbé merül, vagy esetleg ilyen szempontból nincs változás.

@axlfsi
Jó választás, csak arra kell figyelni hogy hogyan teszed majd töltőre a fém szíjjal, mert ehhez már nem bölcső van hanem egy mágneses korong és kész, ha ezt használod akkor közé (szíj és óra közé) tudod tenni, még egy bölcsőbe is tudod tenni, de mondjuk egy töltő padra vagy telefonra már nem tudod tenni.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#385) axlfsi válasza EAndrew (#384) üzenetére


axlfsi
veterán

Jaja, igen, ertem. Ehhez nincs olyan "oldalara fektetve bolcsobe helyezesi lehetoseg", mint a Frontiernel volt pl.?

Sebaj, egyebkent a fej szij jellegenel fogva, legfeljebb alkalmi viselet lesz, mert abban ugysem lenne kenyelmes aludni, sportolni...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#386) EAndrew válasza axlfsi (#385) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Sajna nincs bölcső, ez az egy amit nagyon sajnálok. Bár hozzá teszem úgy is gondolkodtam egy duo pad töltő használatán, és ha marad az 5 napos töltési ciklus akkor úgy sem téma. De ahogy mondod, ha alkalmi viselet akkor szintén megoldott.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#387) ferenck válasza axlfsi (#385) üzenetére


ferenck
senior tag

Gyárilag nincs hozzá, de pl. én egy Gear S2 bölcsővel használom az elejétől fogva az Active2 órám, mert nem kényelmes nekem a hozzá adott töltő. Szóval megoldható.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#388) ollie válasza EAndrew (#381) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem ugyan csak Watch Active-om van, de úgy rémlik, hogy csak úgy sikerült csatlakoztatni, hogy BT-n csatlakozott az óra a telefonhoz, a telefont meg USB kábellel csatlakoztattam a PC-hez.

mod:
közben rájöttem, hogy a Galaxy Watch Studio telepítési könyvtárában van egy Tizen/Tools könyvtár, ott meg egy apk. Azt kell telepíteni a telefonon, amihez csatlakoztatva van az óra. Ezt el kell indítani a telefonon, a telefont meg USB-n kell a PC-hez csatlakoztatni (lehet, hogy BT-n is működik), bár elvileg egy hálózaton is elég lenne lenniük, de úgy nem ment nálam.

[ Szerkesztve ]

***

(#389) EAndrew válasza ollie (#388) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Úgy csináltam ahogyan írtad, telefon vs laptop kábelen majd telefon vs óra BT-n, azonban az említett progi indulása után párosítási probánál ezt kapom: "please check SPP connection or BT pairing", és kidob.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#390) netcore


netcore
tag

a régió váltás óta nem frissül az óra, valahonnan lehet letölteni friss fw-t?

Üdv Laci

(#391) EAndrew válasza EAndrew (#384) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Erre tud valaki válaszolni: Aki feltette az új frissítést (R840XXU1BTK1) az mit tapasztalt az akku használattal, jobban vagy kevésbé merül, vagy esetleg ilyen szempontból nincs változás.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#392) Badboys válasza EAndrew (#391) üzenetére


Badboys
őstag

R845FXXU1CTJ5 Nálam ezt írja 2020.11.24 ez az utolsó frissítés.

(#393) EAndrew válasza Badboys (#392) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Akkor neked LTE verzió van, nem? Na de igazából mindegy is, mert szerintem sokban nem különbözik, és valamikor november végén, december elején kaphattad a frissítést. Azóta tapasztaltál valami változást akkuban, vagy a rendszerben?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#394) axlfsi


axlfsi
veterán

Valahol, talan egy kommentben, azt olvastam, hogy az AW5 komolyabb EKG meresre, kiertekelesre kepes, mint a Watch 3. Ez vajon igaz lehet?
Ez az "AW5 reklam" hasonlo ervenyu lehet egy Watch 3 tekinteteben is, ha a meresi pontossagot es a kiertekelest nezzuk? (magyaran, a Watch 3 is kepes eszlelni es jelezni, ha valamivel baj van?).

Koszi az infot!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#395) Badboys válasza EAndrew (#393) üzenetére


Badboys
őstag

Amit tapasztaltam. Amíg jó volt az idő napi 20 km t kerékpároztam 2 naponta töltöttem. 30 % nál tettem töltőre. November eleje óta nem kerékpározok. Most csak gyalog járok napi 6-10 km . így 3-4 naponta töltöm, általában 50 % nál teszem töltőre. Napi 3-4 vérnyomás mérés, EKG, folyamatos pulzus, véroxigén mérés Szinkronizálás a Healt appal. Ennyit tudtam segíteni, ha ez segítség. Igazán konkrét választ csak akkor tudtam volna adni, ha most is kerékpároznék. Abban az esetben lenne összehasonlítási alap. Szvsz. nőtt az akku ideje. Talán más is le írja tapasztalatát. Egy tapasztalat nem tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#396) Parallaxis válasza axlfsi (#394) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az USA-ban az AW eredményét orvosilag is elfogadják, a WA eredményeit nem. Ez mindent elmond szerintem :)

(#397) kmarci25 válasza Parallaxis (#396) üzenetére


kmarci25
veterán

Egész pontosan azt, hogy az USA-ban erősebb az Apple lobbija. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#398) axlfsi válasza Parallaxis (#396) üzenetére


axlfsi
veterán

Hat pont, hogy nem, sajnos nekem nem. Ettol azert picit konkretabb, meresekkel alatamasztott tenyekre lettem volna kivancsi. Na, de majd kutatgatok a temaban, csak eddig nem nagyon volt idom es azert kerdeztem ra, mert gondoltam, ezek mar szamokkal alatamasztott tenykent kezelendo infok...
Ha csak az "amerikai nep" mondja, hogy az AW jobb, akkor az nekem irrelevans :K

Persze, ettol meg akar lehet igaz is, csak azt mondom, hogy ennyivel en nem erem be, ettol konrketabb tenyekre lennek kivancsi (tuti vannak, csak fel kell kutatni).

Koszi azert!

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#399) Tibson


Tibson
tag

Sziasztok!

Én is watch 3 tulaj lettem :) Eddig nagyon bejön az óra (Gear S -t váltott, szóval elég nagy a különbség :D ) de lenne néhány kérdésem. Mennyire sérülékeny vagy kopik a tekerőgyűrű? Érdemes rá védő tokot venni vagy felesleges? Hogy lehet beállítani, hogy ha értesítés jön, akkor ne csak rezegjen az óra, hanem fel is villanjon az értesítés szövege?

(#400) Parallaxis válasza kmarci25 (#397) üzenetére


Parallaxis
addikt

A Withings-é is? Csak mert annak is elfogadják az eredményét. No meg ezeket a világon ma már mindenhol engedélyezték használni, míg a Samu mióta nem tudja az EU-ban engedélyeztetni az EKG-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.