Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) gyuri81


gyuri81
veterán

szegény ember laptopja :)

(#2102) this is life válasza gyuri81 (#2101) üzenetére


this is life
Ármester

Jo az aldis billentyuzet...!!

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2103) gyuri81 válasza this is life (#2102) üzenetére


gyuri81
veterán

Ha még Aldis lenne...ebay-en vettem, tokeletesen mukodik

[ Szerkesztve ]

(#2104) this is life válasza gyuri81 (#2103) üzenetére


this is life
Ármester

A kulso ugyanaz , gondolom a gyarto is , csak a kereskedelmi lanc brand-eli , medion, tevion nevvel. En is sasoltam a billentyuzetet de rajottem mivel vakon nem megy a gepeles , ezert inkabb maradok tapi screen-en.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2105) BalanceR válasza gyuri81 (#2101) üzenetére


BalanceR
addikt

Ugyanilyen billem van, nekem speedlink márkajelzéssem...remekül megy, az External Keyboard helperrel pedig magyar ékezetes... :C
Csak hosszú Í nincs... :(

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2106) konikan


konikan
aktív tag

A Cyanogen volt rajta, akkor egy esetleges flash counter nullázás sem ártana.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2107) gyuri81


gyuri81
veterán

szerintetek erre a gépre várható valami újabb gyári rom???

(#2108) Fritz Teufel válasza gyuri81 (#2107) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Várható, de nem fog jönni. Már nem támogatott. A Samsung maximum két évig támogatja a kacatjait. Mottójuk: vegyél újat. Egyébként az összes többi cég is ezt csinálja. A Android 4.4 simán menne, hiszen az kifejezetten a gyengébb hardverekre lett optimalizálva, ez volt benne az újdonság. Mégsem készült ROM a régebbi hardverekre, mert különben nem vágyakoznál újabb készülék beszerzésére. Üzletpolitika.

Úgy számolnak, hogy körülbelül két évente, cseréljen eszközt a milliomos felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2109) gyuri81 válasza Fritz Teufel (#2108) üzenetére


gyuri81
veterán

király, féléves sincs a tabletem :) ( de nyilván a megjelenéstől számolják)

(#2110) BalanceR


BalanceR
addikt

Nem értem miért aggódtok az új verzió hiánya miatt, pár éve még jogos volt, akkor még sok funkció hiányzott a "régi" verzióból, viszont 4.1 óta semmi jelentős változás (Project Butter).
Én még mindig 4.1.2-t használok, és semmi bajom vele, gyors, stabil.
A 4.2 a Phone UI miatt használhatatlan, és az akkuidő is gyengébb.
Semmi olyat nem tud felmutatni a 4.4.2, ami nekem hiányozna, talán a miracast, de az az egyetlen, és túlélhető a hiánya. Az appok 95% elfut 2.3on is kevés appnak 4.0 a minimum, és mondjon valaki életbevágó appot,ami 4.4et igényel.
Egyszóval bár valóban elfutna a 4.4, akár az 5.0 is ezen a tabon, még 4.0-val is kb ugyanazt nyújtja.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#2111) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A 4.4.2 egyedüli előnye az volna, hogy takarékosabban bánna az erőforrással. Talán a fogyasztás lenne jó hatása és gördülékenyebb lenne. A Miracast hardverigényes alkalmazás, az nincs a Tab 2 sorozatban. Szóval, nincs értelme a magasabb verziószámú ROM-ot bánni.

A Tab 2-ket sem érdemes cserélni, alig hozott valami újítást a Tab 3 és Tab 4-es sorozat. Gyakorlatilag best-buy kategória, amíg még kapható. A többiek drágábbak, jóformán a semmiért... na jó, remek gombos-szappantartó dizájn. Pfff-kkkhhhmmm...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2112) ClioRS válasza Fritz Teufel (#2111) üzenetére


ClioRS
őstag

Szerintem a Tab2-ről egyedül a tavalyi Note 10.1 fejlődés, a 2GB RAM és azért valamivel komolyabb hardver érezhető különbség. Én is azt vettem helyette. Ha 2GB RAM lett volna benne, akkor valószínűleg nem is cseréltem volna :)

(#2113) this is life válasza ClioRS (#2112) üzenetére


this is life
Ármester

A szambol vetted ki a szot, a tab2-rol nem nagyon erdemes valtani, 4.12-vel kigyomlalva nagyon patent cucc , bar a multkor toltottem fel a google driveba +bongszo,skype, fb messenger, es viber ... hat khmm mar megizzasztota a hw-t nem kicsit... de ilyen terhelest ritkan kap . Amugy a google drive volt a fo eroforras zabalo...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2114) ClioRS válasza this is life (#2113) üzenetére


ClioRS
őstag

Engem, ami eléggé zavart, hogy Viber hívás közben ha elindítottam a böngészőt, 1-2 lapnál már bezárta a Vibert. Itt döntöttem el a váltást, a Note-nál ez eddig egyszer sem fordult elő, tehát jól tettem, hogy cseréltem. :)
Egyébként a Note annyira patent gyárilag, hogy hozzá sem nyúltam, gyári ROM-ot használok, minden módosítás nélkül.

(#2115) gyuri81 válasza ClioRS (#2112) üzenetére


gyuri81
veterán

hát igen, a Note az egy más kategória :) szívesen lecserélném egy rá a tab 2-t

(#2116) ClioRS válasza gyuri81 (#2115) üzenetére


ClioRS
őstag

Hajrá :)
Nekem sikerült eladni a Tab2-t, és ugyanazon az áron venni egy Note-ot. Igaz 2 hétig Tab nélkül voltam, de megérte.

(#2117) this is life válasza ClioRS (#2116) üzenetére


this is life
Ármester

Neked mennyibe fajt a note ? A tabom elvileg 65 korul vinnek , ha raszanom magam hogy eladjam akkor valami erosebb , esetleg mas kene ,vagy note vagy egy win8 tab ... de ki tudja mit hoz a jovo...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2118) ClioRS válasza this is life (#2117) üzenetére


ClioRS
őstag

75ért találtam, gyári garis, T-s, fél éves gépet, karcmentesen, plusz egy forgatható tokkal. Szerintem a plusz 10-et bőven megéri.
Szerintem az ereje bőven jó, nem nagyon tudom, hogy nekem minek kellene több. A RAM is elég már, úgyhogy nekem ennél jobb jelenleg nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2119) DaveN


DaveN
tag

Hello!

Abban tudnátok segíteni, hogy hogy kell flash playert telepíteni tabra és működtetni? :D

(#2120) this is life válasza DaveN (#2119) üzenetére


this is life
Ármester

Innet letoltod a [link] legutolso flashplayert, engedelyezed a tabon a kulso forrasokat, majd telepited... chrome alatt nem mukodik , de a samu , dolphin,mozilla,boat,maxthon alatt gond nelkul megy majd a flash vidik lejatszasa, a bongeszot user agent-jet kapcsold desktop modba , a flasplayer a beallitasoknal vagy mindig be vagy igenyen szerintire kapcsold, ez utobbi a jobb , mert feleslegesen nem eszi az eroforrasokat...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2121) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Root is szükséges, ha jól emlékszem. Legalább is én csak ezért engedélyeztem a root-ot. Ha van, akkor nincs macera.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2122) ClioRS válasza Fritz Teufel (#2121) üzenetére


ClioRS
őstag

Flash playerhez nem kell root.

(#2123) this is life válasza Fritz Teufel (#2121) üzenetére


this is life
Ármester

Nem köll hozzá root ...amiatt kár volt rootolni ,én a csontozas miatt rootoltam...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2124) gyuri81


gyuri81
veterán

Fifa 14-et probalta mar valaki a gepen? Szepen fut? (Most a Fifa12 van fent, hibatlan)

(#2125) this is life válasza gyuri81 (#2124) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam a fifa 2014 gond nelkul ment , a rom 4.12 gyomlalt stock...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2126) gyuri81 válasza this is life (#2125) üzenetére


gyuri81
veterán

oké, akkor dobom is fel.

mint írtam korábban visszatértem a gyári 4.2.2-re. 7 óra kijelzőidőt tudtam produkálni energiatakarékos üzemmódban. ( csak a cpu órajel van csökkentve, a kijelző olyan 40%-on van)

esetleg kellene valami battery kalibrálás a CM rom után? mintha korábban többet tudott volna a 4.2.2...

(#2127) gyuri81


gyuri81
veterán

aki esetleg Note 10.1-ra akar váltani....60e Ft

[link]

(#2128) this is life válasza gyuri81 (#2126) üzenetére


this is life
Ármester

Nalam full tempon 40% fenyerovel kb 8 ora, energiatakarekkal tobb, de most a tempo a lenyeg... a telefonom mas dimenziokban bongeszik es igy az energiatakarek ki.ove hogy ne erezzem annyira a kulonbseget....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2129) DaveN válasza this is life (#2120) üzenetére


DaveN
tag

Köszönöm, te melyik böngészőt használod?

(#2130) this is life válasza DaveN (#2129) üzenetére


this is life
Ármester

Dolphin jetpack-Al ,Boat browser,de abból a.sima nem a HD,maxthon..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2131) gyuri81 válasza this is life (#2130) üzenetére


gyuri81
veterán

Egyebkent nagyon jó lett az új Dolphin, tetszik az új design! Szerintem sokkal gyorsabb mint a Chrome.

a jetpack mire is jo? :B

(#2132) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok! Vásárolni szeretnék használtan ilyen Tab 2 10.1et vagy note 10.1-et . Nem tudom hogy pl ezekbe cserélhető az aksi? Vagy ha megveszek egy másfél éves gépet annak már lehet rossz az akkuja ?

(#2133) ClioRS válasza polar-x (#2132) üzenetére


ClioRS
őstag

Szia!

Ez eléggé felhasználó függő dolog....
Én note 10.1-et választanék,ha belefér a keretbe, gyorsabb, komolyabb hardver van benne.

(#2134) polar-x válasza ClioRS (#2133) üzenetére


polar-x
tag

Csak igen nehéz kifogni olcsón... Tab-ot meg találtam 35-ért

(#2135) ClioRS válasza polar-x (#2134) üzenetére


ClioRS
őstag

10.1-ért elég jó ár :)
Csak kérdés, hogy nem azért olcsó-e, mert valami baja van...

[ Szerkesztve ]

(#2136) gyuri81


gyuri81
veterán

Esetleg tudtok nekem abban segíteni, hogy a Dolphin böngésző miért nem jegyzi meg a beállított felhasználó neveket illetve jelszavakat?

(#2137) this is life válasza gyuri81 (#2136) üzenetére


this is life
Ármester

A beallitasokbqn be van kapcsolva a jelszo megjegyzese, nincs veletlenul privat bongeszesre allitva ? Esetleg menn be az alaklmazaskezelobe es uritsd a dolphin cache, html5 data ...stb-et , illetve a jetpack data torlese szinten az alkalmazaskezeloben ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2138) gyuri81 válasza this is life (#2137) üzenetére


gyuri81
veterán

bazzz....köszi szépen! picit még szoknom kell ezt az új kinézetet :) be volt kapcsolva a privát böngészés..

(#2139) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

sziasztok

(számomra) sajnos a legtöbb hsz flashelésről meg romokról szól, amikhez sem időm, sem kedvem nincs, ezért inkább megkérdezném, hogy egy független 3G-s p5100-as tabletra melyik a legfrissebb GYÁRI android? amit pl kiesből vagy egyből a készülékre letölthetek a szoftverfrissítés menüből? esetleg valami oldalt tudtok, ahol a samsung felsorolja, hogy melyik készülékére melyik a legfrissebb verzió?
köszönöm előre is.

(#2140) Fritz Teufel válasza Sacaaaaa (#2139) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sammobile

Utolsó ROM a készülékedre: 4.2.2 - Újabb már nem lesz, lejárt a támogatási időszak.

Válassz olyan ROM-ot, amelyik nem szolgáltatós, mert azok tele vannak a szolgáltató által implementált speckó alkalmazásokkal. A Nordic ROM-ok tökéletesen megfelelnek a célnak.

Enjoy!

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2141) Tippmix46 válasza polar-x (#2134) üzenetére


Tippmix46
senior tag

az max. gari nélküli szétnyüstölt, karcos darab lehet, 50 ezer alatt nehéz ilyet venni 1 év gari környékén karcok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2142) DaveN


DaveN
tag

Visszaraktam a gyári 4.2.2-t, de szerintem sokkal rosszabb, mint a CM11... Röcög az egész! :(( :( Hétvégén megy vissza a CM11 anmak ellenére, hogy az jobban eszi az akksit!

(#2143) ClioRS válasza DaveN (#2142) üzenetére


ClioRS
őstag

Próbálj egy 10.1-es ROM-ot, vagy bármit, ami nem 11-re épül, nekem azokkal nem volt gond a merüléssel, és sokkal gördülékenyebb a gyárinál mindegyik.

(#2144) Tippmix46 válasza DaveN (#2142) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Nekem a 4.1.3as bevált, egész jó vele minden.

(#2145) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#2144) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Van itt olyan Samsung Galaxy Tab 2 10.1es tulaj, akinek 1 éven túl (korlátlan garancia), de 2 éven belül (1évtől 2 évig korlátozott garancia) volt aksicseréje Samsung szervízben? Magyarán a korlátozott garancia időben volt aksicserén?

Aksira akkor nincs 1 év után gari, azaz fizetni kell?
Mennyibe kerül bele egy akkumulátor?

Köszönöm!

(#2146) this is life válasza DaveN (#2142) üzenetére


this is life
Ármester

Rakd vissza a 4.12-ot , majd root a felesleges appokat torold , a gpu gyorsitast kapcsold be a 2d feluleten, nova launcher a tacswiz helyett es porogni fog ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2147) macsek18


macsek18
aktív tag

Sziasztok!
Hol találok egy jó leírást roothoz?Illetve,komolyabb játékok (frontline2, golfstar,NFS) nagyon lagolva futnak. Van arra megoldás,hogy simábban fussanak a játékok?Vagy csak ennyit bír a cucc?

(#2148) this is life válasza macsek18 (#2147) üzenetére


this is life
Ármester

Ha az odinos frissites megy n2ked akoor ugyan ugy kell,ezt is felteni [link] a frissites menete [link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2149) macsek18


macsek18
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy hivatalosan a voda mennyiért oldja fel a simlock-ot?Már nincs hűségidő a készüléken.

(#2150) ha3fis válasza macsek18 (#2149) üzenetére


ha3fis
tag

2500 Ft. (Lakossági Díjszabás Melléklet, 9.3. Készülék hálózati zárának feloldása)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.