Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) this is life válasza amnezia4900 (#2500) üzenetére


this is life
Ármester

Amit kuldtem odint van benne custom cwm , probald azt felflashelni , majd wipe ahol csak lehet , es probalj cwm alol felrakni egy slimkat,slimbean , vagy cm romot , hatha feleled ... 108 percig flashelte ? Mert ha igen , ott valami nagyon nem kerek ...
Probald ki hogy flash elott full wipe , majd flash utana belepni cwm-be , megint full wipe , es csak azutan engedni indulni a rendszert ... a gyari romnak gond nelkul fel kene mennie ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2502) amnezia4900 válasza this is life (#2501) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Ezt esetleg privátban le tudod írni úgy hogy értsem? :DDD
Nagyon hálás lennék érte. Elég kezdő vagyok a témában :W

(#2503) this is life válasza amnezia4900 (#2502) üzenetére


this is life
Ármester

Belepsz cwm modba , ha jol emlekszek hangero le lenyomva tartva es ugy bekapcsolni, ott pedig ha gyari cwm van fent akkor a wipe data/media particiora nyomva (hangero gombokkal lepkedsz powerrel okezol) wipe cache ... majd ujra inditod a rendszert download modba , es mehet fel a gyari rom . Utana pedig belepni ismet cwm ala es ismet full wipe es a vegen system start... amit a dropboxban megosztottam veled zippet kicsomagolas utan a mappaban van egy custom cwm , na ha azt betallozod a pda reszbe akkor nem a gyik gyari cwm lenne rajta ... abban kicsit jobban lehet boldogulni... nem emlekszek ra de lehet touch cwm van a mappaban .... mar reg flasheltem fel ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2504) amnezia4900 válasza this is life (#2503) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Be lépek oda ahova mondtad rá nyomok a wipe cache partition-ra és azt írja hiba és újra indul :(

(#2505) this is life válasza amnezia4900 (#2504) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor sanszos a serult helyreallito menu ... eloszor egy mukodo cwm helyreallito menu kell ra.. remelhetoleg nem hw hiba az ok ...a dropboxbol megosztott odin mappajabol se engedi a cwm-et feltenni

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2506) amnezia4900 válasza this is life (#2505) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

És azt hogy kell csinálni? :F

(#2507) this is life válasza amnezia4900 (#2506) üzenetére


this is life
Ármester

A recovery felflashelesnek ugyan az a modja mint amikor romot teszel fel , odin, download mod... stb a firmware helyet a cwm img filet kell betallozni.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2508) amnezia4900 válasza this is life (#2507) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Értem és a recovery-t honnan tudom le szedni?
Ugyan úgy PDA-ba kell be tallózni? :R

(#2509) this is life válasza amnezia4900 (#2508) üzenetére


this is life
Ármester

innen ez twrp recovery , touchal mukodik , pofon egyszeru a hasznalata es sok retu...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2510) amnezia4900 válasza this is life (#2509) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Melyiket szedjem a sok közül?
Vagy mindegy?

(#2511) this is life válasza amnezia4900 (#2510) üzenetére


this is life
Ármester

A legfrisebbet ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2512) amnezia4900 válasza this is life (#2511) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Le töltöttem a legfelsőt. Ki csomagoltam.
Mikor be akarom tallózni a pda részbe akkor nem lát semmit a mappában ahova ki csomagoltam.

(#2513) punisher1 válasza amnezia4900 (#2512) üzenetére


punisher1
aktív tag

Nem kell kicsomagolni semmit a tar kiterjesztésü-t kell az odinba betenned.Azért nem látott semmit az odin mert nem tar kiterjesztésü fájlt próbáltál betenni.

(#2514) amnezia4900 válasza punisher1 (#2513) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Igen közbe rá jöttem :DDD

Rá is tettem odin-nal!

De annak se volt semmi hatása sajnos. :O

(#2516) lazajnd


lazajnd
tag

Sziasztok!

Egy Galaxy Tab 2 10.1 (GT-P5100) tabról lenne szó. Ismerősé a cucc, és arra panaszkodott, hogy egyszer csak nagyon gyorsan lemerült, és újraindult egyből. Már ez gyanús volt, de tényleg ez történik. A tablet figyelmeztet az alacsony töltöttségi szintre, és újraindul. Miután felállt a rendszer, kezdődik elölről. Ez a jelenlegi állapot.
Közben arra sikerült rájönnöm, hogy az akkunak kutya baja, kikapcsolt állapotban ugyanis szépen tölt, reális idő alatt, és download módban sem indulgat újra.
Amire jelenleg gyanakszom, hogy a belső tárhely tönkrement, nem lehet már írni, csak olvasni. Ugyanis Odin-nal gyári szoftver visszatevése közben félúton hibát dob, de a rendszeren semmit nem módosít, bekapcsolás után ugyanúgy ott van a belakott rendszer. Tehát nem írt felül semmit. Factory resetre sem történik semmi, pedig sikeres a kimenet.
Szóval szerintem a belső tárhelyre nem tud már írni, emiatt fut hibára és indul újra, és talán az akku adatokat sem tudja bejegyezni, ezért "érzi" úgy, mintha le lenne merülve.
Gondolom itt következne az alaplapcsere történet, kérdés hogy megéri-e, illetve hol érdemes megcsináltatni?

(#2517) ziyan válasza lazajnd (#2516) üzenetére


ziyan
tag

Írásvédetté vált az emmc, gondolom 16 GB-s modell, MAG2GA emmc-vel... éppen a tegnapi posztomban írtam erről (és másról), amit valaki törölt, csak tudnám miért, mivel szerintem semmilyen szabályt nem sértett, és még csak szólni sem méltatott :(((

[ Szerkesztve ]

(#2518) lazajnd válasza ziyan (#2517) üzenetére


lazajnd
tag

Szívesen elolvasnám :R Esetleg megosztod újra? :D

(#2519) ziyan válasza lazajnd (#2518) üzenetére


ziyan
tag

Gyakorlatilag az van, hogy a MAG2GA emmc egy hibája miatt az trim vagy secure erase hatására írásvédett állapotba kerülhet. Ezt most nem kívánnám részletezni, a Google segít megtalálni a részleteket, a lényeg, hogy van egy kernel workaround, ami sajnos nincs beleépítve a gyári Samsung romokba, ezért gyakorlatilag minden gyári romot futtató, MAG2GA emmc-vel szerelt Tab 2 egy időzített "bomba". A nem gyári romok (gyakorlatilag mindegyik - CM11/12.1/13, Omni, Slim, ...) tartalmazzák a workaroundot, így azok használata biztonságos.

A szomorú dolog, hogy szoftveres javítás nem elérhető, és nem valószínű, hogy valaha is elérhető lesz - XDA-n próbálkoztak már vele néhányan, sikertelenül. Az egyetlen megoldás az alaplapcsere, vagy ha vállalkozó kedvű vagy, emmc csere az alaplapon.

Ha sikerül bárhogyan (alaplapcsere, emmc csere) megoldanod a problémát, kérlek írj egy PM-et a részletekről, kíváncsi lennék mibe kerül a művelet - ha nem, vagy túl drága lenne, akkor pedig azért :)

amnezia4900: sajnos nálad is eléggé hasonlóak a tűnetek :( a rendszer nem tud írni a data partícióra, ezért újraindul, és ezért nincs hatása a factory resetnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#2520) lazajnd válasza ziyan (#2519) üzenetére


lazajnd
tag

Köszi az infót, szomorú hírek. Közben én is utánanéztem, és tényleg nem lehet utólag fixelni. Így jártunk :( Szerintem el lesz adva alkatrésznek, kiváló állapotban van. Szerinted mennyiért lehetne elpasszolni? :)

(#2521) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy nem nagyon értek az andoidhoz, ehhez mérten kérek segítséget. Szóval van egy P5100-am, ami évek óta jól megy,4.0.4-es andoiddal.
Kb. szombat magasságában vettem észre, hogy bizonyos szolgáltatások leállnak rajta, jellemzően akkor, ha valamihez billentyűzetet kellene használni, tehát ahelyett, hogy bejönne a bill., kiírja hogy xy szolgáltatás leállt. Akár számológépet akarok indítani, akár a böngészőbe írnék be valamit stb.
Mivel rendszerszintű frissítések évek óta nem jönnek rá, nem tudom hova tenni a dolgot, illetve nem tudom, hogy mit lehetne vele kezdeni a factory reseten kívül.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#2522) this is life válasza bokorugró (#2521) üzenetére


this is life
Ármester

Eloszor egy vissza allitas alaphelyzetbe , ha ez nem segitene akkor update 4.22-re ez az utolso hivatalos fw a tabhoz , furgebb is mint a 4.04 elegge elheto .... amugy a google szolgaltatasokat es egybeket frissitetted eddig a storebol ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2523) bokorugró válasza this is life (#2522) üzenetére


bokorugró
tag

Autoupdate van beállítva, úgyhogy eddig is frissült. 4.22-re hogy kell frissíteni? Ahogy írtam, kezdő vagyok a témában :]

[ Szerkesztve ]

(#2524) this is life válasza bokorugró (#2523) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg mar reg kellett volna auto modon frissulnie ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2525) this is life válasza bokorugró (#2523) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg mar reg kellett volna auto modon frissulnie ...
A frissita menete manualisan frissites

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2526) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Van olyan rom ami frissebb az utoljára kiadott 4.2.2 hivatalos romnál egyszerűen Odinnnal felrakható és stabilan működik minden?
Vagy ez így túl sok kívánság egyszerre?
Ja egy GT-P5110-es hez lenne!
Köszönet mindenkinek aki válaszol!

(#2527) this is life válasza Tacsilaci (#2526) üzenetére


this is life
Ármester

A 4,22 az utolso hivatalosan kiadott fw hozza, sajna ezzel egyutt kell elni , esetleg egy slimkat, slimbeam,cm romot probalhatsz rarakni megfelelo recovery alol ... de amit esetleg nyersz tempon azt bukod uzemidoben , stqbilitasban ... a 4,22 aztan rott es szenne kicsontozni a rendszert , igy egesz elfogadhato mukodest produkal, probaltam oc kerneles romot is , egy kicsit porgosebb volt ,de merult mint a veszedelem es melegedett is nem kicsit ... az a baj hogy mar az aszok se foglalkoznak eme tabbal az xda-n . Amugy odinnal csak gyari romot vagy azon alapulot tudsz feltenni ... esetleg mobil odinnal mehet fel a custom rom ☺

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2528) Tacsilaci válasza this is life (#2527) üzenetére


Tacsilaci
tag

Értem és köszönöm hogy válaszoltál!
Ezek szerint csak az tablet vásárlás lesz a megoldás.
Egyébként ez az első tablettem,és nagyon szeretem csak hamar be tud lassulni!Szerinted melyik a legjobb rom?4.2.2 esetleg 4.1?
Vagy van valami más?

(#2529) this is life válasza Tacsilaci (#2528) üzenetére


this is life
Ármester

A felulet miatt eloszor kisse idegen volt a 4.22 de tempoban boven furgebb a 4.12-nel , de azert csodat ne varj a vas felett sajna eljart az ido , az appok egyre osszetettebbek , a weboldalak szinten es ezt sajnos erezni a tab tempojan is , egy egy weboldal mar kuzdesre kenyszeriti... a sajat p5110-tol megvaltam , de csaladban maradt, az asszony es a gyerkoc nyustoli . A mostani eszkozomben kb 4-5 szor erosebb vas dupla ram , es fajo bevallani de fenyev a tavolsag . Igaz a ddoidnak is bucsut intettem , egy baytrail tab winnel lett a nyero.
A samut en is szerettem , de a tempo mar keves volt nekem , persze ettol videozni, zenet hallgatni , streamelni tv-re, gyerkocnek jatszani tobb mint tokeletes ..

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2530) bokorugró válasza this is life (#2525) üzenetére


bokorugró
tag

Köszönöm, rápróbálok!

(#2531) this is life válasza bokorugró (#2530) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg egy proba a cm13-al ? xda cm13 esetleg slimkat[link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2532) Lucretia


Lucretia
újonc

Tudna valaki segíteni? Elfelejtettem a jelszavamat. Utoljára egy éve volt bekapcsolva azóta meg elfelejtettem.
Viszont kéne róla pár adat, így nem akarok resetelni, ha nem muszáj. :(

(#2533) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Odinnal telepíteném fel a gyári 4.2.2.-t, de a modem.bin utáni sorban FAIL-t ír. Ha újraindítom bekapcsol, elkezdődik a beállítások menü, de ha a végére érek csak fekete kijelző lesz és felül az értesítési sáv. Többszöri próbálkozásra sem változik.
Mi lehet a hiba?

(#2534) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Adott egy ilyen tab: bekapcsolásnál felvillan az akksi jel benne egy kör alakú szimbólum megáll egy időre aztán kikapcsol, download módba se tudom tenni, recovery se jön be. Az akksit kipróbáltam másik ilyen tabbal és jó.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2535) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Akárhányszor akármit próbálok Odinnal flashelni ez marad változatlanul:

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2536) lakkusjj válasza $p@rr0w (#2535) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Talán próbáld meg azt csinálni, amit kér, és a gyári Samsung Kies programmal visszaállítani. Valószínű Kies-es frissítésnél megszakadt a kapcsolat a pc-vel.

(#2537) $p@rr0w válasza lakkusjj (#2536) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Próbáltam, nem ismeri fel.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#2538) zsoltoid


zsoltoid
csendes tag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes e használtan Samsung Galaxy Tab2 venni

(#2539) this is life válasza zsoltoid (#2538) üzenetére


this is life
Ármester

Ha nagyon alap dolgokra hasznalod akkor igen , web bongeszes, youtube (bar ez neha a puffereleskor akadozik) vidolejatszassal nincs gond ,navira megint jo ,ha nem vagy hardcore gamer akkor jazekra is alkalmas...az aksi kerdeses benne mert azert mar kozel 3 eves darabokrol van szo.
Ha jo aron hozza tudsz jutni akkor talan erdemes venni, de 30 korul mar alcatel onetouch pixi van erosebb soc-al igaz az is 1 giga ram , de 2 ev gari bejatszik.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2540) zsoltoid válasza this is life (#2539) üzenetére


zsoltoid
csendes tag

Köszönöm a választ

A használt Samsung galaxy tab2 35-40 e forintért láttam

Az ALCATEL One touch Pixi 3 10"tablet az MM-ben 39990 ft

(#2541) this is life válasza zsoltoid (#2540) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor ne gondolkozz az alcatel jobb dontes , a p51xx se volt rossz a maaga idejeben de a vas mar kicsit keves a mai programokhoz , vagy pedig semmit sem szabad hagyni frissulni a samun, esetleg rootolas es a bloatware progikat kiuzni rola ...illetve exploseddel finomitani egy ket dolgon ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2542) zsoltoid válasza this is life (#2541) üzenetére


zsoltoid
csendes tag

Köszönöm a segítséget

(#2543) zsoltoid válasza this is life (#2541) üzenetére


zsoltoid
csendes tag

Utána olvastam azALCATEL One touch Pixi 3 10" háát nem egy nagy szám sőőt elég gyenge.

Esetleg tudnál ajánlani más 10 colos tabot,még az Asus elég szimpatikus

(#2544) konikan válasza zsoltoid (#2543) üzenetére


konikan
aktív tag

Üdv!

Androidos tablet topic

Itt lehet, hogy gyorsabban kapsz kompetens választ az igényeidnek megfelelően. ;) :R

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#2545) zsoltoid válasza konikan (#2544) üzenetére


zsoltoid
csendes tag

Köszönöm :D

(#2546) this is life válasza zsoltoid (#2543) üzenetére


this is life
Ármester

Csak azert hoztam fel peldanak, mert 10 col es elfogadhato arban igaz 1 giga rammal ez van , s azert hw teren erosebb mint a samsung p51xx sorozat. A samsung annyiert amit irtal draga ... max 25-ot adnek erte .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2547) atomfal


atomfal
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy próbálom ez alapján frissíteni a tabletem [link] de nem nagyon sikerül. Az Odin féle recoveryt próbálom a program ugyan azt írja ki mint a videón is, de nem nagyon cseréli le a gyárit. :-T Akármit csinálok mindig a gyári boot jön be. Valaki tudna segíteni mit rontok el?? Köszi szépen.

ATF

(#2548) atomfal válasza atomfal (#2547) üzenetére


atomfal
csendes tag

Ja és samsung galaxy tab 2 10.1 a készülék. :-)

ATF

(#2549) this is life válasza atomfal (#2547) üzenetére


this is life
Ármester

Rakj fel odinnal egy keszulekednek megfelelo twrp recoveryt utana szabadon garazdakodhatsz...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2550) atomfal válasza this is life (#2549) üzenetére


atomfal
csendes tag

Igen de ez a gondom az odinnal nem sikerül semmit csinálnom végig csinálom amit kell kiírja amit kell, de nem tudok bootolni semmilyen recoveryt. Nem tudom hol ronthatom el ebben kellene vlknek a segítsége.

ATF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.