Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) wolf64 válasza Restan (#27119) üzenetére


wolf64
tag

Nekem sem jött elő pedig kiessel frissítettem mikor elérhető lett a t-s JB.Az ébresztőt leszámítva minden tökéletes.

(#27202) Acef válasza gyuszmó (#27199) üzenetére


Acef
addikt

Ennyi, ill. ha nem play-os, akkor az esetleg nem pótolható file ne a belső sd-n legyen, hiszen azt majd formázod.

(#27203) stul87 válasza lehella (#27200) üzenetére


stul87
tag

Ha a gomb problémámra gondolsz...milyen kezes vagy? Most megpróbáltam jobbal,úgy oké,de próbáld meg ballal,pont a hüvelykujjaddal a hangerő-fel gombon támasztasz,és nem lehetetlen egyszerre megnyomni a kettőt,de azért nekem ügyeskedni kell...meg lehetne szokni,viszont ne csak a millákat tegyük zsebre,hanem tervezzünk annál az asztalnál kérem :) (Egy Ace van nálam most cserébe,azon legalább elcsúsztatták a kettőt)

"csak a pubg!" by Sz

(#27204) bubus66 válasza gyuszmó (#27197) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

(#27197) gyuszmó

Szia igaz nem tőlem kérdezted.

Én a GB-ről vagy ICS-ről (tudom itt az ICS frissítés kimaradt) a JB-re, csak a névjegyeket szinkronizáltam, az alkalmazásokat és egyebet újra telepítettem. Sőt előtte az SD kártyát is leszoktam formázni.

Ajánlatos az Acef által is leírtak szerint csinálni.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#27205) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Hívásnaplót és az smseket is le lehet menteni, az se árt ha megmarad.
Playen kismillio app van erre is.

(#27206) bubus66 válasza nelsonmanian (#27205) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Te melyik app-ot használod az sms és a hívásnapló lementésére.

Én ezket használom

CallLogBackupRestore25 Hívásnapló mentés visszaállítás
SMSBackupRestorePro Sms mentés visszaállítás

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#27207) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm Uraim ! :R

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27208) nelsonmanian válasza bubus66 (#27206) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Már nem emlékszem, de azok is párba voltak, egy fejlesztő csinálta.
Ment minden rendesen, mintha nem is cseréltem volna romot.

[ Szerkesztve ]

(#27209) bubus66 válasza nelsonmanian (#27208) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ez nem rossz dolog én már vettem párszor hasznát

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#27210) pappjoci13 válasza lehella (#27176) üzenetére


pappjoci13
csendes tag

Szia háát tegnap volt időm nézegettem de nem találtam még hasonlót sem :( most ilyenbe gondolkodok,keresek ebbe elfér jogsi, személyi,bankkártya 1-2 papírpénz nem szeretem a pénztárcát övtáskát csak még nem találok....

Notesz tok/ flip tok - oldalra nyíló, rejtett mágneses záródás - FEKETE - SAMSUNG GT-I9070 Galaxy S Advance

Xperia Mini Pro>Alcatel One Touch 990>Alcatel One Touch 993>Alcatel OT995>Samsung Galasy S Advance>Samsung Galaxy SII> Nokia Lumia 520>Nokia Lumia 735>Huawei P8 Lite>Huawei Mate 10 Pro

(#27211) lehella válasza stul87 (#27203) üzenetére


lehella
senior tag

Jobbkezes vagyok, de ballal is kipróbáltam és jó. Igaz én egyik kézzel sem markolok rá a telefonnal, az ujjaim csak a hátlappal érintkeznek. Egyébként valóban igaz az, hogy a balkezesekre szinte sehol sem gondolnak

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#27212) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

Tegnap vettem át a készüléket, eddig nagyon tetszik, egy gondom lenne hogy miért van az hogy a 625 mb ramból kb 400-450 et simán eszik, hiába üritem ki a memóriát kb 10 perc mulva megint "tele" van.

Gyári legfrisseb rom van fent, Telenoros amúgy a készülék.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27213) Gwom válasza killer1203 (#27212) üzenetére


Gwom
tag

A háttérfolyamatok, illetve az egyéb appok is foglalhatnak RAM-ot. Ezen nem tudsz változtatni, legfeljebb egy custom ROM-mal (példának okáért ott van az Acef féle custom ROM).

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27214) nelsonmanian válasza killer1203 (#27212) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Mit szeretnél az üres rammal kezdeni? :)

(#27215) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Mivel lehetne egy app listát készíteni,hogy rom csere után tudjam pontosan mi volt fent?

Úgy néz ki ma felrakják a T.nél a JB-t . Mit ajánlotok ha fent vannak tennivalók optimalizálni, kiegészítőket felrakni?

Vagy csak simán lakjam be ?

A rootot egyenlőre kerülöm,

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27216) Gwom válasza gyuszmó (#27215) üzenetére


Gwom
tag

Először is csinálj egy gyári visszát. Aztán tiltsd le a számodra felesleges alkalmazásokat, és csak a szükséges appokat töltsd le.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27217) gyuszmó válasza Gwom (#27216) üzenetére


gyuszmó
őstag

JB alatt már root nélkül is lehet tiltani ugye ?

Ilyen app lista mentés létezik ?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27218) Jason19 válasza Gwom (#27213) üzenetére


Jason19
senior tag

Az is csak egy módosított stock rom, tehát a memóriakezelésében nincs különbség, csak szépen ki van takarítva így pl. random samsung folyamatok nem indulnak el a háttérben.. mert nincsenek is a telefonon. De ha van ami helyettesítse, skype, facebook, stb. akkor ugyanúgy megtelhet.
A cm más, de az meg csak hozzá nem értők szedett-vedett romja.. (ha azt írják megy a hang, akkor menjen, nem az, hogy van amikor van hang, van amikor nincs, mert az kurva előnyös, ha hívnak és rájövök, hogy már megint nincs hang...) Gyorsabbnak gyorsabb, csak ha egy hozzáértő csinálná, már egy hónapja tökéletesen működő, szemét mentes lehetne.. Ezek 2 hónap alatt csak rontottak a romon :DDD
Tehát a rammal sok mindent nem tudsz kezdeni, az meg fog telni, ilyen az android. Ha nem szaggat akkor ne figyelj rá, ha szaggat akkor megpróbálhatsz custom kernelt, romot. (pl. cocore + fmod)

gyuszmó: Az általad telepített appok a google play-ben látszódni fognak. (saját alkalmazások) De akár a képernyőmentés (home+power) is jó lehet erre a célra. Ha a rootot kerülöd, akkor is érdemes a beállításokban letiltani a felesleges dolgokat. (custom kernelt lehet root nélkül is használni ;] )

[ Szerkesztve ]

(#27219) killer1203


killer1203
senior tag

Mindketten: Tudom, nem az első androidos telóm, de ezen még a gyárin kivül egy plusz app sincs felrakva és igy foglal ennyi helyet. Na majd akkor megnézem ha felvannak rakva a dolgaim hogy milyen lesz, és ha nagyon muszáj cserélek romot.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27220) Jason19 válasza killer1203 (#27219) üzenetére


Jason19
senior tag

Nincs, csak az androidon egy touchwiz by samsung. Az bizony lefoglal ennyit, s2-3-4-en is, csak ott kevésbé látszik az 1-2 giga ram miatt. Nem árt néha újraindítani a telefont, mert minél tovább megy egyhuzamban, annál jobban telik a ram, csak tudnám, hogy mivel. Pl. bekapcsolás után űrítéssel lemegy 270-80-ra is, de 2-3 nap múlva már csak 350-re... :U

(#27221) Gwom válasza Jason19 (#27218) üzenetére


Gwom
tag

"Az is csak egy módosított stock rom, tehát a memóriakezelésében nincs különbség, csak szépen ki van takarítva így pl. random samsung folyamatok nem indulnak el a háttérben.. mert nincsenek is a telefonon. De ha van ami helyettesítse, skype, facebook, stb. akkor ugyanúgy megtelhet."
Ezzel mind tisztában vagyok, feltételeztem, hogy nem kell kifejtenem miért jobb a custom ROM. :))

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27222) killer1203 válasza Jason19 (#27220) üzenetére


killer1203
senior tag

Értem, majd jobban szétnézek már rajta, egyébként ilyen 22-25 dolgot zár be álltalába amikor üritem a memóriát. :D

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27223) Gwom válasza Jason19 (#27220) üzenetére


Gwom
tag

"Pl. bekapcsolás után űrítéssel lemegy 270-80-ra is, de 2-3 nap múlva már csak 350-re... "
Inkább 450-re. :( Legalábbis az én esetemben.

[ Szerkesztve ]

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27224) Jason19 válasza Gwom (#27223) üzenetére


Jason19
senior tag

Igen, de én csak telefonálásra használom mostanában. Ráadásul ez már úgy ki van takarítva, hogy csak a leglényegibb dolgok maradtak meg.. Ha valaki használja, akkor simán felmehet jóval többre. Mondjuk ez az amit nem értek, hogy mitől. Az oké, hogy valami elindul és fut a háttérben, de ezt bezárhatom. Max újra megnyílik. De mi az, ami csak úgy megeszi a ramot?

(#27225) eax1650


eax1650
aktív tag

Puha PU bőrből készül
Sima, puha belső bélés
Egyedi és divatos
Egyszerű hozzáférést biztosít az összes gombhoz, funkcióhoz
Ütés és karcolás védelem
Kemény fedél
Biztonságos mágneszár rendszer
Könnyen tisztítható
Tökéletesen illeszkedik a telefonhoz

http://www.ecell.hu/fekete-luxus-bor-samsung-galaxy-s-advance-i9070-mobiltelefonhoz.html

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#27226) Jason19 válasza eax1650 (#27225) üzenetére


Jason19
senior tag

Ez itt a reklám helye? :P

(#27227) gyuszmó válasza Jason19 (#27218) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi
A gyári Jb nem jó?
Ha a custom a 100% akkor a gyári 80% tudásban, arányai?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27228) eax1650 válasza Jason19 (#27226) üzenetére


eax1650
aktív tag

Január óta használom. Kemény fedele, véd még zsebben is! A bőrre műanyag tok van ragasztva, ami jól tartja, védi a telót. A pici fülben fémlapocska van, a tokon felül egy apró mágnes. Így jön létre a biztos zárva tartás, de egy ujjal oldalról is könnyen nyitható a fedél. Van egy apró hátránya is! Nincs a fülhallgatónak lyuk, de ez nagyon egyszerűen kialakítható bőrlyukasztóval. Tényleg minden irányból véd!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#27229) Gedeon31 válasza eax1650 (#27225) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a tok borzasztó másik telefonon volt már ilyenem, csak annak jó aki nem telefonál sokat.

(#27230) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Újabban azt tapasztalom, hogy ha értesítést kapok, akkor feléled a képernyő. Főleg Facebook műveli ezt, de a Viber és egyéb alkalmazások is felélesztik. Azért zavaró nagyon, mert folyton feloldom a zsebemben a képernyőt. Múltkor egy "fgdm sdfh6d" tartalmú csoportos SMS-t küldtem el több címzettnek is, de ma meg kétszer felhívtam valakit a zsebemből.

Mindezt úgy, hogy az érintett alkalmazások nem lettek frissítve mostanában és eddig nem csinálták. Meg hamar le is merül... kirakom az asztalomra az irodában és szó szerint 20-30 másodpercenként felvillan (beszélgetek Facebookon, email-ek jönnek, stb) és ezt csinálja egész nap.

Gyári T-mobilos JB van rajta. A képernyőzár beállításaiban semmi lényegeset nem találtam és az alkalmazásokban sem.

(#27231) demars válasza pappjoci13 (#27210) üzenetére


demars
addikt

Èn is ilyet szeretnèk. Sztem nagyon jò!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27232) pinnacle válasza Stauffenberg (#27230) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nézd át a beállításokat. A Viberben van olyan, ami feloldja a képernyőzárat.

(#27233) pappjoci13 válasza demars (#27231) üzenetére


pappjoci13
csendes tag

Szia igen próbáltam/tunk már sokfélét de ez jön be a mindennapokba ugye ez embere válogatja kinek mi ( van most is csak már kicsit viselt és S3-é ingyé kaptam mert eltört a gyereknek a műanyag bepattintós rész én pedig átalakítgattam varrónővel leszedtem a műanyagot és varrattam rá belebújtatós részt ) :) nekem addig is tegnap sikerült ismerős útján szereznem rá tokot és fóliát ( amíg találok olyat amit kinéztem ) megvédi az esetleges mindennapi használattól ( Szombat óta van meg a telcsi ) :)

ilyent vettem rá

és a fólia Screen Protector

A telefonnal én nagyon meg vagyok elégedve amire kell nekem bőven megfelel ( telókimélő felhasználó vagyok amikor kell használom nem piszkálom folyton telefonálásra email küldés, nézés-re vagy ha épp nincs a közelembe sz.gép megnézem telón amit épp keresek ) aksi idő is rendben vasárnap reggel 8 körül vettem le töltőről és szerda este tettem fel tölteni 20% körül tegnap levettem reggel töltőről most 80%-on van S-te nincs kikapcsolva.....szóval ennyit tudok leírni a telóról... :)

Xperia Mini Pro>Alcatel One Touch 990>Alcatel One Touch 993>Alcatel OT995>Samsung Galasy S Advance>Samsung Galaxy SII> Nokia Lumia 520>Nokia Lumia 735>Huawei P8 Lite>Huawei Mate 10 Pro

(#27234) bubus66 válasza Mui (#26999) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

(#26999) Mui

File kezelővel persze kell hozzá ROOT is. Én is azzal mentettem le. Bocs ha már kaptál rá választ

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#27235) szil7


szil7
csendes tag

próbáltátok már a cocafe , mr.harsh-féle új buildet? én tegnap felraktam eddig jobb akkuidőt hoz mint bármeik cocore (legalábbis nekem) :) itt a link ha valakit érdekel : http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44600581&postcount=1848 (még csak teszt építés)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance JB I9070XXLQE + DPS Dual 7 II

(#27236) Desiro542


Desiro542
tag

SOS

Android programozók tanácsát várom!
A probléma a következő: szeretnék csinálni a secSettings.apk-ba saját menüpontot saját beállításokkal.
Találtam tutorialt, mindent jól csináltam (azt hiszem) de a .smali fájl kifogott rajtam... HOVA TEGYEM / MI AZ EGYÁLTALÁN? az app-decompile után módosítottam amit kellett, betettem simán a res mappába a .smali fájlt és recompile közben hibát jelzett és megszakadt. Most mi a teendő?!
Aki tud segíteni kérem PÜ ben válaszoljon mert el vagyok épp havazva és nem találnám a saját postom sem...
Nagyon lekötelezne ha segítene valaki :( :R

SGSA GT-I9070 Carbon ROM 4.2.2 (Android 4.2.2) Root/Deodex/Zipalign/all CM10.1 feature

(#27237) Veron


Veron
őstag

Hello!
Miért csinálja azt a telefon, hogy wifi megosztásnál egy pár percig normálisan múködik a kapcsolat, de kb. 5 perc után már csak azt írja ki, hogy "korlátozott" és nem is éri el a netet. Az időbeállításoknál "korlátlan" szerepel, tehát elvileg nem kellene megszakadni a kapcsolatnak. 6.8-as CoCore van fent Acef JB ROM-jával egyetemben ami talán a lengyel ROM-ra épül, ha jól emlékszem. Segítenétek ezt megoldani? Nagyon jó lenne, mert kórházban ez az egyetlen megoldás a netezésre.
Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27238) Acef válasza Veron (#27237) üzenetére


Acef
addikt

Nem befojásolhatja sem a cocore, sem az Fmod.

Energiatakarékosság?
Egyéb beállítások?

(#27239) Veron válasza Acef (#27238) üzenetére


Veron
őstag

Energiatakarékosság nincs bekapcsolva. Egyéb alatt mit értesz?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27240) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

úgy gondolom elég sokunknak voltak problémái pl a hd videófelvétellel (nekem pl teljesen laggolt és nem tudtam leállítani), valamint a youtube videókkal. Erre már jól bevált megoldásaink vannak, de talán nem is kell feltétlenül végigcsinálni, ha részleges javulással is megelégszel.
Tehát már elegem volt és gondoltam vmi apróbb dolgot csinálok, amivel (minden reményem szerint) még ideiglenesen sem veszítek garit. Nekiláttam hát, felraktam az ideiglenes cwm-et és abban csináltam egy wipe cache-t és wipe dalvik cache-t remélve a legjobbakat. Jött is a várt eredmény: a hd videót kifogástalanul rögzíti, lejátssza és bármilyen fullHD videót keresek youtube-n viszi simán. Lehet nem tart örökké ez az állapot, de meg lehet ismételni bármikor, mivel nincs adatvesztés.
és ezúton is köszi mindenkinek a részletes leírásokért :R

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#27241) pinnacle válasza Titmouse09 (#27240) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor lehet, hogy nem is kell kernel csere, elég a wipe dalvik cache is.

(#27242) Stauffenberg válasza pinnacle (#27232) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ismerem ezt a beállítást, de ez csak arra vonatkozik, hogy ha feldobja az új üzenet popup ablakát, akkor feloldja rögtön a képernyőt. Nekem sem a popup, sem a feloldás nincs engedélyezve, de a képernyő feléled (értelemszerűen a zárképernyőn marad, de nem nehéz feloldani a zsebemmel).

Amúgy most vettem észre, hogy a Facebook már a Nexus 7 táblagépemet is feléleszti... itt van a táblagép és a telefon egymás mellett, chatelek valakivel számítógépen és felváltva 5 másodpercenként felvillan a képernyőjük, majd elalszanak...

Rúgnám pofán egy szaros tornacipővel a Facebook fejlesztőit, hogy nem először, többszöri Google fenyegetés ellenére is úgy módosítanak az alkalmazásban, hogy megkerülik a Play-t... Nagyjából 2 hete nem volt frissítés az alkalmazáshoz, de csak az utóbbi 3-4 napban műveli ezt.

(#27243) Jason19 válasza pinnacle (#27241) üzenetére


Jason19
senior tag

Nekem cocore-ral is elojon a szaggato video, tehat a sasmung fele, es arra epulo romokban van a problema..

(#27244) pinnacle válasza Jason19 (#27243) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én meg arra gondoltam, hogy a szaggatásra nem is a kernel csere, hanem a velejáró wipe dalvik cache a megoldás. A ZTE Blade-nél is ezt javasolták, ha valami nem működött jól.
Egyébként nekem is volt ilyen gondom, de csináltam egy wipe cachet, 1-2 naponta újraindítom, azóta nincs

[ Szerkesztve ]

(#27245) Acef válasza Veron (#27239) üzenetére


Acef
addikt

A korlátozott-ból kiindulva ...
Nem a router korlátozza?

pinnacle: kell a kernel, nekem könnyedén visz mindent.

[ Szerkesztve ]

(#27246) FET-MEN válasza pinnacle (#27244) üzenetére


FET-MEN
veterán

Hidd el kernel többet ér.

Iphone 7

(#27247) killer1203


killer1203
senior tag

Üdv

Alap helyzetbe nektek mennyi ramot használ a telefonotok ? :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27248) FET-MEN válasza killer1203 (#27247) üzenetére


FET-MEN
veterán

Szia. Nekem 380 körül

Iphone 7

(#27249) killer1203 válasza FET-MEN (#27248) üzenetére


killer1203
senior tag

Nekem 420-440 körül használ, igaz nekem a gyári rom van még fent. ez amúgy milyennek számit ? Szerintem elég sok.

A defym -en fele mindig szabad volt, igaz azon miui van nem a gyári rom.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27250) FET-MEN válasza killer1203 (#27249) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem kernellel eszik ennyit. Most néztem anyámé 480 üresjáratba. Neki nincs kernel.
Jah a miui pucolt rom persze hogy sok a szabad ram

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.