Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Stauffenberg válasza killer1203 (#27249) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nálam van, hogy alapesetben (még ürítés után is) megeszik 550-580 MB-ot. De ez nem jelent semmit, az Android csak készenlétbe helyez háttér folyamatokat, de amint kell másnak (előtérben futó alkalmazásnak) a memória, rögtön felszabadítja. Nem kell ezen parázni, mert ez pont a gyorsaságot szolgálja, mert ha a háttérből hívsz az előtérbe alkalmazást/folyamatot, az sokkal gyorsabb lesz.

(#27252) Veron válasza Acef (#27245) üzenetére


Veron
őstag

Nincs router. A telefon internetelérését szeretném megosztani a notival a gyári wifi hotspottal. Csatlakozik is noti és tudok netezni kb. 5-10 percig majd egyszercsak közli hogy korlátozott kapcsolat és akkor már a net sem megy. Ha meg reconnectálok akkor sincs net.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27253) killer1203 válasza Stauffenberg (#27251) üzenetére


killer1203
senior tag

Értem köszönöm a választ, hagyom igy akkor, úgyse akarok ezen romot cserélni. Egyébként tegnap próbáltam hogy a netemet megosztom a telefonon, sikerült is, de másik talóval ha csatlakozni akarok rá akkor jelszót kér, ezt hol tudom beállitani vagy egyáltalán átirni egy másikra ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#27254) kelekyle válasza Jason19 (#27243) üzenetére


kelekyle
őstag

Nekem cocore fent van és nem szaggat a videó és a youtube sem. Pár óra anyagot vettem már fel ezzel... A youtube néha megfagy: home gomb, várok és utána kilövöm a youtubet bár ez idő alatt rohadt lomha a vas szóval türelem kell hozzá...de még mindig gyorsabb a boot időnél.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#27255) Rocky975 válasza Titmouse09 (#27240) üzenetére


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
A wipe cache-t megtaláltam de hol van a dalvik cache?Nem találom.
:D

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#27256) Gwom válasza Rocky975 (#27255) üzenetére


Gwom
tag

Az csak fejlett recovery-ben van.

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27257) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Sehogy sem sikerül. Adott egy laptop amibe kábelen jön a net.
Szeretnék a telefonommal csatlakozni a nethez.
Próbáltam úgy hogy bekapcsolom a laptopon a wifit és scan-elek a telefonnal: nem talál semmit.
Próbáltam úgy hogy rádugom a telefont usb-vel a laptopra és bekapcsolom az usb tethering-et. Eredmény: se a gépen se a telefonon nem lesz netkapcsolat.
Próbáltam Connectify-al: feltelepítem, beállítom, fut, csinál mindent ahogy kell mégse látja a telefonom a kreált wifit.
Kéne valami segítség leírás formájában vagy konkrétan lépésről-lépésre.
Viberen kéne külföldi hívásokat intéznem és ehhez legjobb a wifis kapcsolat lenne.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#27258) Acef válasza Veron (#27252) üzenetére


Acef
addikt

Még nem próbáltam, de korábban egy hasonló esetre ezt javasolták:

Carline írta: Bluetooth megosztást kell használni wifi helyett. Az nem áll meg 10 perc után.Már ha a laptopodon van BT.

[ Szerkesztve ]

(#27259) Polemius


Polemius
aktív tag

Nem tudom volt-e már szó ilyenről, de a topicban rákeresve nem találtam:

Próbálgatnám a Google Now-t, és elvileg 4.1 felett külön művelet nélkül is működne a hangvezérlés.
A Google hivatalos súgóval nem megyek sokra. Itt azt mondja:
"A „Google” kimondásával elindítható keresés vagy művelet képessége az úgynevezett hotword-érzékelés. A ki-, vagy bekapcsoláshoz nyissa meg a Google Keresés alkalmazást és érintse meg a Menü > Beállítások > Hang > Hotword-érzékelés lehetőséget."

De nekem abban a menüben nincs ilyen opció!
Valakinek sikerült már használnia ezt a funkciót?
Lehet, hogy valamit be kellene kapcsolnom még a telefonban? Vagy valami Samsung opciót be/ki kapcsolnom?

A telefonomon a legutolsó T-mobile verzió van fenn (4.1.2)

[ Szerkesztve ]

(#27260) Zorro(hun) válasza rup1u5 (#27257) üzenetére


Zorro(hun)
tag

A legegyszerűbb egy wi-fi-s router kb. 2000-ért.A többi szívás.Ha nem csal az emlékezetem a Win8 támogatja ezt a kábelről megosztást laptopon.

(#27261) skifekete válasza Polemius (#27259) üzenetére


skifekete
senior tag

Külön művelet nélkül? Mármint a lezárt telefonhoz szeretnél beszélni anélkül, hogy hozzá nyúlnál?

Nem a víz a hülye, ha nem tudsz úszni

(#27262) Veron válasza Acef (#27258) üzenetére


Veron
őstag

Emlékszem rá, de akkor rosszul volt beállítva a wifi és tényleg bomlott a kapcsolat 10 perc után. Most viszont jól van beállítva az időkorlát, szóval biztos nem ez a probléma.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27263) Polemius válasza skifekete (#27261) üzenetére


Polemius
aktív tag

A Google Now-hoz, anélkül, hogy a keresősáv melletti mikrofon ikont kellene tapiznom előtte.

(#27264) Mui válasza bubus66 (#27234) üzenetére


Mui
tag

Köszi már megvolt a válasz! Viszont ami még mindig nem jó az az, hogy a beállított képkeretes képek, újrainduláskor eltűnnek. Újra be kell mindig állítani őket, és már unom. Vajon miért?
Root, Cocore 6.8, Fmod.

(#27265) szabacsik


szabacsik
őstag

Pár napja érdeklődtem call recorder felől. Ajánlották a RecordMyCall progit ami ment is egy napon át utána hirtelen nem vesz fel semmit. Kipróbáltam szinte mindegyiket play-ről, de ugyan az a hiba. Ha el is indul a felvétel akkor se menti le csak csinál neki egy 0kb-os fájlt. Jobban belemerülve olvasgattam, hogy kernel függő (legalábbis más telefonoknál). Lehet, hogy a cocore6.8 lenne a"ludas" . Van valakinek valamilyen tapasztalata?

/\____/\

(#27266) demars válasza skifekete (#27261) üzenetére


demars
addikt

Mièrt olyan baj ez? Èn is szoktam dumàlni a telohoz... "Hol a f@szba csörögsz gyààà..."

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27267) szabacsik válasza szabacsik (#27265) üzenetére


szabacsik
őstag

Call recorder/ hívásrögzítő: Probléma megoldva. Ha esetleg más is ilyen problémába futna leírom mi lehet egy megoldás.
Először is az eredeti SecPhone.apk -t le kell cserélni egy másikra ami itt található. Galaxy S III Mini hez van, de ezen a telón is tökéletesen teszi a dolgát.
Mint a képen is látható alapból lesz már hívás közben egy "rögzítés" gomb amivel kedvünk szerint indíthatjuk, vagy leállíthatjuk a felvételt. A rögzített hívásokat a /sdcard/Sounds/ mappába menti.

Ha ez sikerült akkor utána play-en található call recorder programokkal se lesz gond többé . (...feltéve ha eddig volt és nem csak én sz**tam vele)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#27268) Zsoltg4s válasza szabacsik (#27267) üzenetére


Zsoltg4s
tag

A fájl csere után a gyári felvevő is felveszi a hívást?
Leírnád, hogy ezt hogyan kell cserélni?

(#27269) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Tegnap felrakták a JB-t a T-.nél .

Alapvetően jónak tűnik,most volt egy youtube szaggatás,aztán teljesen belefagyott,aksi ki.be .
Most is azt hallgatom semmi gond szépen döcögés nélkül megy .

A memó viszont lemegy 100 ra

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27270) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha WIFI-n sokat internetezek, akkor érdemes-e felrakni védelmet, pl. Eset Mobile Security.

(#27271) #33253120 válasza GEPESZ66 (#27270) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez egy rossz kérdés.
Ennek úgy kellene kezdődnie:
Ha sokat internetezek...

Szerinted mivel másabb az internet ha wifin, vagy HSDPA-n jön?

(#27272) GEPESZ66 válasza #33253120 (#27271) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Bocs! Ha internetezek, akkor érdemes-e védelmet használni? Szerintem ezek az alkalmazások nem védenek ez esetben, de lehet, hogy tévedek.

(#27273) szabacsik válasza Zsoltg4s (#27268) üzenetére


szabacsik
őstag

Igen. Miután felvette a másik fél ,rá kell nyomni és felveszi.
Az első hozzászólásban levő apk-t a system/app mappába kell tenni felülírva az ott levőt Root browser-el (érdemes biztonsági másolatot készíteni az eredetijéről )
Nekem kellett egy újraindítás, hogy működjön. Előtte valami médiakeresés miatt nem ment.

Felelősséget nem vállalok :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#27274) Gwom válasza gyuszmó (#27269) üzenetére


Gwom
tag

Érdemes egy gyári visszával kezdeni a dolgot. :K

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27275) gyuszmó válasza Gwom (#27274) üzenetére


gyuszmó
őstag

Az meg volt

Szeretnék felvenni a youtubról egy videót, hogy a hangot írássá alakítsa.
Van olyan progi amivel 40 percnyi hang anyagot írásban meg tudnék kapni ?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#27276) Jason19 válasza gyuszmó (#27275) üzenetére


Jason19
senior tag

Nem valószínű, hasonló dolog csak angolul van, az is csak a youtubeon belül jeleníti meg a szöveget, de az is ritka nagy baromságokat ír ki többnyire.(asztali youtubeon "valamelyik" gomb) Szerintem nincs ilyen program, ami ráadásul magyar is lenne. pláne, hogy még le is kéne menteni..

[ Szerkesztve ]

(#27277) Gwom válasza gyuszmó (#27275) üzenetére


Gwom
tag

Biztos van, de én nem ismerek ilyesmit. :F

Gwom - Gyermekkorom neve.

(#27278) Keem1 válasza szabacsik (#27273) üzenetére


Keem1
addikt

Ezt én is kipróbáltam, a felülírt SecPhone.apk fut, ott is van a rögzítés gomb, de nálam is azt reklamálja, hogy nem fut a médiakeresés :F
Nem láttam, hogy kellene neki, de ugye nem csak deodexed rommal megy?

Kétszer is újraindítottam, de nem hajlandó rögzíteni.

Hopp, megvan a hiba: a gyári hangrögzítő mentési helye a memóriakártya volt, átállítottam belsőre, így tökéletes.
Köszi a trükköt :R

[ Szerkesztve ]

(#27279) Acef válasza szabacsik (#27273) üzenetére


Acef
addikt

Hasznos, és jól működő app. :R

[ Szerkesztve ]

(#27280) demars válasza szabacsik (#27267) üzenetére


demars
addikt

Exdialerrel is megy?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#27281) szabacsik válasza Keem1 (#27278) üzenetére


szabacsik
őstag

Acef, Keem1 .
Örülök :)
Azt vettem észre, hogy nem is újraindítás kell neki mert legalábbis nálam akkor panaszkodik, hogy nem fut a médiakeresés de rá 5-10 percre már megy tökéletesen.

Valamelyikőtök ráérős 10percében el tudná küldeni az eredeti secphone.apk-t? Amikor csináltam nem mentettem el és szeretem ha minden meg van :)

demars : Nem tudom őszintén szólva. Az tuti, hogy az alappal működik :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#27282) Acef válasza demars (#27280) üzenetére


Acef
addikt

Igen, azzal használom.

szabacsik: amennyiben deodexelt LQE-t használsz (Én igen.), akkor Carline blogjában a Lengyel LQE-ből ..

(Most olvasom az aláírásodat: LPZ)

[ Szerkesztve ]

(#27283) szabacsik válasza Acef (#27282) üzenetére


szabacsik
őstag

Ne higgy az aláírásnak :) jelly mod 4est használok LQE-s, hogy deodexelt-e azt nemtudom.

/\____/\

(#27284) Acef válasza szabacsik (#27283) üzenetére


Acef
addikt

-LQE? Vagy csak arra flashelted?

-deodexelt, amennyiben recoveryből flashelted. Megtalálod a zip (rom) -ban: system/app.

[ Szerkesztve ]

(#27285) szabacsik válasza Acef (#27284) üzenetére


szabacsik
őstag

Királyság, köszönöm :) :R

/\____/\

(#27286) Mezcal


Mezcal
addikt

Normális, hogy video, játék alatt a hangerő használatával beszaggat?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#27287) FET-MEN


FET-MEN
veterán

Acef nem tudod esetleg nekem GB-ből kiszedni azt a szélkerekes élő hátteret?

Iphone 7

(#27288) Keem1 válasza szabacsik (#27285) üzenetére


Keem1
addikt

Ha mégse deodexelt romod lenne, szólj és elküldöm én neked, megvan, biztonságos helyen ;)

(#27289) palee69 válasza FET-MEN (#27287) üzenetére


palee69
senior tag

Az engem is érdekelne. :K

(#27290) Veron válasza Veron (#27262) üzenetére


Veron
őstag

Senkinek sincs ötlete a hotspot problémára?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27291) Acef válasza Veron (#27290) üzenetére


Acef
addikt

Bluetooth-on?

FET-MEN: JB-ből. Ha lesz időm/PC-m megnézem. Szerdán emlékeztess.
Egyébként lassítja a telt, és meríti az akkut. :)

[ Szerkesztve ]

(#27292) vazzz válasza FET-MEN (#27287) üzenetére


vazzz
őstag

Erre gondolsz? [link]

(#27293) Veron válasza Acef (#27291) üzenetére


Veron
őstag

Wifin szeretném. Nem járja, hogy egy ilyen alapfunkció nem működik. Kíváncsi lennék a megoldásra.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#27294) FET-MEN válasza vazzz (#27292) üzenetére


FET-MEN
veterán

Ezt már én is megtaláltam a neten. Tuti nem gyárimert laggol tőle a cucc és nem is oylan tiszta mint kéne legyen a kép. De azért köszi :R

Iphone 7

(#27295) rontó80 válasza szabacsik (#27267) üzenetére


rontó80
csendes tag

Sziasztok.
Nekem nem működik, fölülírnom, újraindítom aztán amikor hívást kezdeményezek azt írja, hogy egy android alkalmazás leállt, majd eldobja a hálózatot. Hívás fogadásnál ugyan ez a helyzet csak addig kicsöng amíg a felbukkanó üzenetet le nem ok-om. Az általad belinkelt képernyő sem jelenik meg.

(#27296) #33253120 válasza Veron (#27290) üzenetére


#33253120
törölt tag

Tehát mobilnet, és wifis internetmegosztás laptophoz?
Hol fogyik el a net? amikor a kapcsolat korlátozott lesz akkor más eszköz tud wifin csatlakozni a telefonhoz? Nem lehet, hogy a laptop energiagazdálkodása lövi ki a kapcsolatot valamennyi inaktivitás után?

(#27297) vazzz válasza FET-MEN (#27294) üzenetére


vazzz
őstag

Ez az S2-ből van kiszedve amúgy.. nálam most a miui v5 van fenn, ez alatt nem laggol.

(#27298) Acef válasza rontó80 (#27295) üzenetére


Acef
addikt

Kiválóan működik.
Beletettem az Fmod130818-ba, hamarosan elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#27299) palee69 válasza Acef (#27298) üzenetére


palee69
senior tag

:C
Talán még ma?
Csak azért kérdezem mert holnaptól nem leszek gép de talán még wifi közelében sem egy pár napig. :(

[ Szerkesztve ]

(#27300) szabacsik válasza rontó80 (#27295) üzenetére


szabacsik
őstag

Nem tudom mi lehet a baj. Leírás alapján csak ennyi volt a teendő és működött (többen itt is visszajeleztek, hogy megy). Nem tudok segíteni sajnos. Talán majd valaki okosabb :)
Tedd vissza az eredetit addig

/\____/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.