Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) vectras válasza drzsoo1 (#16500) üzenetére


vectras
tag

Az ultra snapi gen1 procival sem tud többet. Itt nem a proci a ludas.

(#16502) Energie X válasza vectras (#16499) üzenetére


Energie X
őstag

3 óra sot valóban kevés, az s21fe-vel 3.5 néha 4 óra sot jon ki nekem, és az se sok...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#16503) pepe792 válasza drzsoo1 (#16500) üzenetére


pepe792
tag

Miért kellene egy tökéletesen müködő telefont eladni? 1 év múlva a 23 is ennyit ér. Mit kell ezen csodálkozni?

(#16504) vectras válasza pepe792 (#16503) üzenetére


vectras
tag

Mert pl. egy értelmes napot nem lehet vele kihúzni 5 hete vettem újonnan samutol. Kerek 200 minuszullal tudom eladni

(#16505) Mikulásbá válasza vectras (#16504) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még ne add el, vidd-küldd-be egy szervízbe, az a teló hibás lehet.

(#16506) Dave9009 válasza vectras (#16499) üzenetére


Dave9009
csendes tag

Sajnos ez egy foglalkozós telefon. Nekem ugyan ilyen gyatra 3-4 órás sotok jöttek össze. Aztán az android 13 után ment egy gyári visszaállitás, minimális debloat és azóta nagyon meg vagyok elégedve vele. 6 óra 41 perc az átlag sot. link

(#16507) axlfsi válasza Dave9009 (#16506) üzenetére


axlfsi
veterán

Itt, hogyan kell értelmezni ezt a két információt:
1. "Képernyő" ami szűk 2h csak és a
2. "Képernyő be" ami pedig több mint 6.5h?

Most melyik a valós, bekapcsolt képernyővel mert adat?

Az egyik addig a pontig, amikor a képernyőkép készült - értem, de a másik meg valamilyen átlag... mikortól, milyen töltési ciklusokat vizsgálva? (0-100% -ig töltve ciklusok vajon?). Kicsit csillámporszerű számításoknak tűnnek így nekem.
Ha csak az adott időben elkészült képernyőfotót nézem, ahol 25%-os akkumulátor töltöttségnél addig volt 2 óra képernyőidő sem, akkor ebből nekem - feltételezvén és bízva abban, hogy az akkumulátor merülése nem növekvényes (habár kizárt ugyebár, hogy egyformán merül végig), akkor 3 óra képernyőidő sem jön ki összességében, abból a maradék 1/4 akkuidőből (25%, azaz, 1/4 akkukapacitás maradt hátra)... csak hangosan gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16508) Thoty válasza axlfsi (#16507) üzenetére


Thoty
senior tag

Mindkettő valós, az egyik a jelenlegi, a másik az elmúlt időszakok átlaga.

(#16509) CP111 válasza Dave9009 (#16506) üzenetére


CP111
tag

Nálam 1,5 nap készenlét 5-6 óra sottal mindig megvolt. Droid 12-vel meg 13-al is.

Infláció mögé bújtatott vagyonelkobzás folyik a világban!

(#16510) axlfsi válasza Thoty (#16508) üzenetére


axlfsi
veterán

jaja, igen, értettem igazából, szerkesztettem is azonnal, esetleg nézz rá, ha van kedved erről elmélkedni
Nekem nem jön ki a matek, de elfogadom, ha én "nem ittam meg még a reggeli kávém" esete áll fenn:B (tényleg nem ittam még :DDD)

Közben ha azt nézzük, hogy ott volt egy - nyilvánvalóan teljesen irreális - több mint 17h-s képernyő idő egyszer (vajon miből?! egy akkuigénytelen alkalmazás sötétre húzott vagy kikapcsolt képernyővel? ... elképzelni nem tudom) akkor értem az azt átlagot. Csak éppen nem reális!
link

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16511) axlfsi


axlfsi
veterán

...szóval, no offense, senki ne vegye magára, de ezek a számok alapján amiket láthatunk, nem jön ki a matek, egy csillámpor ez az egész akkuméréses hajcihő:U
...de végülis amíg élvezi a többség és van miről elcsevegni, nagy baj nincs vele :DDD
Én naponta 2x töltöm a telefonom, elfogadom, hogy ilyen, de cserébe használom is rendesen, még csak meg sem próbálom predesztináltatni a várható akkuidőket és soha nem volt 17h-s átlag képernyőm vagy mi a kiskutyafarka az a huncutság ott:P (mit 17h!! negyede sem!)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16512) Taci válasza Taci (#7823) üzenetére


Taci
addikt

Tudtam én, hogy jogosan volt déja vum. :D (A hozzászólásomban amire válaszolok most, pont ugyanezt írtam le fél évvel korábban. :D)

Tegnap este 15%, lusta voltam töltőért menni, energiatakarékos be, úgyis kibírja reggelig. Hajnalban telefonra ránézés, fullra lemerülve, szitkozódás. Reggel igyekvés fórumra panaszkodni. :D

Ez számomra amúgy még mindig dühítő. Ha tudja, hogy a 10-15% az neki kb. már csak 2%, akkor írja ki azt, és még félálomban is töltőre dugom. De ha 15%-ot látok, és hirtelen nem jut eszembe a múltkori fejtegetés, akkor az lesz bennem, hogy ha teljes töltéssel (100%) kibír nálam 2 napot, akkor 15%-kal csak kibír pár órát energiatakarékos módban úgy, hogy hozzá sem nyúlok, és még értesítésekkel sem kell bajlódnia (akkor nem keres senki).

Na bocs, kidühöngtem magam, nyilván az én hibám, eleve nem szabad eddig engedni merülni - de ez egy ilyen nap volt megint, néha kivédhetetlen.

(#16513) axlfsi válasza Taci (#16512) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, ez meg a másik! Amikor még van pl. 25% az akkuból (csak, hogy az előző példánál maradjak) sajnos egyáltalán nem lehet úgy kalkulálni vele, hogy az egy olyan valósan egynegyednyi akkukapacitás, mint mondjuk amit ki lehet venni belőle 75 és 100 százalék között.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16514) HaliGab23 válasza Taci (#16512) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Az a baj ezzel a telefonnal, hogy van olyan nap, vagy napok, amikor alig merül, van amikor meg késő délutánra rotty és általában akkor nincs nálam töltő, mert mondjuk üzleti úton vagyok és épp korai vacsora van, ez meg már csak 8-12%-on... pedig pont ilyenkor nem nyomkodom annyit napközben, bírnia kellene estig.
Lehet a mobilcella váltásokat nem kezeli jól, és térerő miatti erőlködés van, nem tudom...

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#16515) axlfsi


axlfsi
veterán

... némiképp valóban árnyalja a matekot az a tényszerűen is már megállapítható információ, hogy tényleg nem ittam meg még ma az első kávémat (az ott 67% akkukapacitás az aktuálisan készült képernyőfotó pillanatában :DDD ...mea culpa! a jóslatos részét el is engedtem.

De ettől még tényleg nem értem mi az a "max" 17h ahol az átlagot látjuk, legalul.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16516) Energie X válasza axlfsi (#16515) üzenetére


Energie X
őstag

Duplapresszó jó lesz? :D Ha utána se érted nem vagy egyedül :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#16517) vectras válasza axlfsi (#16513) üzenetére


vectras
tag

Nekem volt olyan nem is értettem mikor 3 és fél óra sot volt 49%-on. Gondoltam ebből lesz 6-7 óra kb 1.5 óra és kikapcsaolt :W
Vagy ok fogadjuk el ennyit tud legyen de akkor legalább rakrak volna bele normális töltést hogy ok paraszt merül igaz de 20 perc és ismét mehet.

[ Szerkesztve ]

(#16518) Ferenczi Áko válasza drzsoo1 (#16500) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Idáig sosem reagáltam a h*lyeségeidre, de: "250e a plafon , nincs e felett fizetőképes kereslet a készülékre"
Nyomd már el magadat ember.. 😅😅
Minek akkor neked egy ilyen telefon? Mint ha direkt magadat kínoznád.. Erre még senkinek sem válaszoltál. Minek neked S22 ultra, ha folyamatosan csak a bajod van vele?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16519) axlfsi válasza Energie X (#16516) üzenetére


axlfsi
veterán

..mindjárt kiderül mire lesz elég!:DDD

...habár kértem mellé pisztáciát és csokit, de előző kifogyott, utóbbi meg nem is volt!:U:(((:DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16520) Dave9009 válasza axlfsi (#16511) üzenetére


Dave9009
csendes tag

Ez a 17 óra tényleg érdekes... volt 1-2 nap amíg teljesen valótlan adatokat írt ki az app. Én ennek tudom be a maximális érték valótlanságát, de a január óta mért átlagot ez nem hiszem, hogy nagyon befolyásolná.

(#16521) Energie X válasza axlfsi (#16519) üzenetére


Energie X
őstag

Beszélni kell az ellátmányossal, pisztáciának mindig lenni kell :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#16522) geryboro


geryboro
senior tag


nalam 95%-rol eszrevehetoen jobban merul mint 100%-rol.
plusz gplay szolgaltatasok is kepes beragadni.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#16523) polonic válasza geryboro (#16522) üzenetére


polonic
félisten

FB és instagram az első két helyen? A két legnagyobb bloatware

Tényleg érdekel, hogy lehet ennyi időt ezeken a szarokon elcseszni. :)

(#16524) szkutyi válasza vectras (#16497) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem újraindítás után vissza váltott 120 hz-re..szóval először töröltem az appot, majd restart és újra 120 volt a max...

(#16525) hito válasza vectras (#16504) üzenetére


hito
nagyúr

Bocs, csak egy kis játék a számokkal. Azt mondod, hogy:

- 5 hete vásároltad
- kerek 200k mínusszal tudsz kiszállni belőle

Tehát az említett 250eFt-ot plafonnal számolva (gondolom Te is ehhez viszonyítottál) ez 450eFt-os vételárat jelent. Felmerült bennem a kérdés, hogy miért vesz valaki annyiért előző generációs készüléket, amennyiért már az utódot is megkapja (kuponok, nyitó akció, stb). Mert 450-ért már hozzá lehetett jutni 5 hete az S23U-hoz is, ami köröket ver akksiban a 22U-ra (bocs a jelenlévőktől, de tényleg így van) és számodra ez a lényeg, hiszen ez jelentette a töréspontot is. Ha a fentiek helytállóak, meg ne haragudj, de jó nagy örökséget csináltál.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16526) fahrii válasza hito (#16525) üzenetére


fahrii
őstag

Ez igazából már csak azért is fura, mert pár hete még maga a samsung árulta kb 240e Ft-os áron a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#16527) hito válasza fahrii (#16526) üzenetére


hito
nagyúr

Mármint az S22U-t? Én 316-ért láttam akcióban a SES webáruházában.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16528) polonic válasza hito (#16525) üzenetére


polonic
félisten

Mostanában milyen kuponkódok élnek?

(#16529) fahrii válasza hito (#16527) üzenetére


fahrii
őstag

Igen, de már nem él az akció, így lényegtelen is.
Csak nekem is megakadt a szemem a 200k minuszon.

[ Szerkesztve ]

(#16530) vectras válasza hito (#16525) üzenetére


vectras
tag

Mikor én vettem a ses.hu 449 ezerért adta a médiában vettem 399 ért. Most kb 200-at. Vétel után 1 héttel jött a kuponos akció :W . Akkor a 23 ultra 600 volt

(#16531) vectras


vectras
tag

Kíváncsi vagyok Hito hol van 400-ert 23 ultra?

[ Szerkesztve ]

(#16532) hito válasza vectras (#16530) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy peched volt, nagy peched :(

Hol van? Sehol. Volt. És nem 400-at írtam, hanem 450-et ;) Készülékbeszámítással + kuponozással + regalaxy felújítással bőven kijött ez az ár, ráadásul a Samsung duplázta is a háttértár méretét ingyen egy ideig.

polonic: ezt passzolom, már nem figyelem. Gyanítom, hogy most pihenő van, a legnagyobb bevezető akciók lementek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#16533) vectras válasza hito (#16532) üzenetére


vectras
tag

Igen pech. De igazából nem is zavarna hisz a keret ennyi volt és tetszett is a teló sőt most is tetszik. De nem erre számítottam :F

(#16534) gyuri81


gyuri81
Topikgazda

Hogyan lehet képernyőképet készíteni olyan alkalmazásban ahol: tiltja a házirend a képernyőkép készítését.
Pl: Telegram

(#16535) Ferenczi Áko válasza gyuri81 (#16534) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Szerintem sehogy..Én a Bookingon próbáltam, de ott sem tudtam(Huawei Mate 40 Pro)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#16536) Taci válasza gyuri81 (#16534) üzenetére


Taci
addikt

Indítsd el a képernyőrögzítőt (videó) az app indítása előtt, így minden gond nélkül felveszi a képernyő tartalmát. Aztán később visszajátszásnál ebből tudsz gombnyomással képernyőképet készíteni. (A kérdésedet olvasva egyből ez jutott eszembe, Bookinggal próbáltam, azzal ment.)

(#16537) vectras válasza Taci (#16536) üzenetére


vectras
tag

Penappal próbáltam kíváncsiság képen és ott kivágja még a videóból is :Y

(#16538) Taci válasza vectras (#16537) üzenetére


Taci
addikt

Próbáld a redőnyből (ez a neve egyáltalán? :D a fentről lehúzandó menüből) a "K.ernyő-rögzítőt" indítani. Lehet, a Booking nem jó példa volt, de mást nem ismerek, ami tiltaná (vagy nem próbáltam felvenni).

(#16539) gyuri81 válasza Taci (#16536) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Köszönöm a tippet! De sajna ez sem vált be :( A rámegyek egy beszélgetésre fekete képet dob, ergo nem engedi a fotózást.

(#16540) Taci válasza gyuri81 (#16539) üzenetére


Taci
addikt

Esetleg kell keresni egy olyan képernyőrögzítő alkalmazást, ami régebbi API-t használ (Media Projection API elvileg, az előbb bekavartam mással), amibe ez a védelmi funkció még nincs beépítve - bár az meg lehet, pont ezért már nem is érhető el az újabb Androidokon, ezért max kompatibilitási módban, de ugyanúgy az új API-t használja. Azért talán egy próbát megér. Mondjuk valami régi AZ Recorder apk-ból feltelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#16541) spider23 válasza gyuri81 (#16534) üzenetére


spider23
aktív tag

Telegramban próbáltam nekem működött. Nekem a hangerő fel 2x nyomásra menti a képernyőt (úgy van beállítva). Nem tudom hogy ez jelent e valamit, hogy ezért engedi vagy sem...

(#16542) Pistakiss válasza gyuri81 (#16539) üzenetére


Pistakiss
őstag

Booking

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#16543) axlfsi válasza spider23 (#16541) üzenetére


axlfsi
veterán

Tuti találkoztam már a beállítással, de most nem ugrik be; ezt hol is kell beállítani? :R
(a képernyő videó felvételen fekete lesz nekem is a banki alkalmazás használata során, semmit nem látni...)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16544) Taci válasza axlfsi (#16543) üzenetére


Taci
addikt

Nekem az OTP-s app tartalmát is gond nélkül felveszi. Nem rémlik, hogy bármit is állítottam volna ezzel kapcsolatban.

(#16545) gyuri81 válasza spider23 (#16541) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Hogyan tudom beállítani hogy a hangerő gombra készüljön a kép?

Telegram beszélgetésben is tudsz fotózni?

(#16546) axlfsi válasza Taci (#16544) üzenetére


axlfsi
veterán

UniCreditnél minden fekete...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16547) koxmatyi válasza axlfsi (#16546) üzenetére


koxmatyi
tag

Booking app,mkb bank app,csak valahogyan átalitottam még annak idején hogy csinalhason képernyő képet

[ Szerkesztve ]

(#16548) pepe792 válasza vectras (#16504) üzenetére


pepe792
tag

5-6 óra képernyőidőt simán ki lehet belőle hozni. Persze ha pl teljes fényerőn használod hamarabb merül

(#16549) axlfsi válasza koxmatyi (#16547) üzenetére


axlfsi
veterán

... csodálkoznék, hiszen ez nem csak egy beállítás kérdése, hanem rendszerszintű biztonsági feature (amihez nyilván nem enged hozzányúlni a rendszer).
Azért, ha "megtaláltad" esetleg, majd írd be ide nekünk! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#16550) vectras válasza pepe792 (#16548) üzenetére


vectras
tag

Hoztam már ki belőle annyit csak a gond az hogy visszafogva. Bt. Gps off felbontás fhd. Frissítés 60hz. Fél fenyerő stb. Minden ami miatt vettem offolva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.