Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) gordonfreemN válasza fcbarca (#3500) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én mutattam tesómnak az s22 fotóit, leült tőle. Pedig neki is i13pro van.
Üzemidővel sokunknál nincs gond, nem lehet hogy egy alkalmazás megettr az akkut?
S21-em volt, semmivel sem fluidabb mint az s22
Lehet a procit is fogta valami beragadt alkalmazás? Vagy hibás volt eleve a készülék...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3502) petesejt válasza petesejt (#3497) üzenetére


petesejt
aktív tag

Kiderült, hogy Google a barátom! Találtam egy cikket: [link]

Eszerint a gyári szám 4. karaktere a gyártási évet jelöli az alábbi táblázat szerint, az 5. karaktere pedig számmal jelöli a gyártás hónapját. (A cikkben a korábbi gyártási évek betűjele is megtalálható.)

2018: K, 2019: M, 2020: N, 2021: R, 2022: T

Ezek után hatványozottan felmerül a kérdés, így indítanék is egy közvélemény kutatást:

(1.) Milyen hónapban gyártották a telefonod?
(2.) Milyen méretű, tárhelyű és színű a telefonod?
(3.) Van vele akadozásos vagy egyéb problémád?

Szerintem ezek a válaszok elég érdekes dolgokra deríthetnek fényt, így várom szeretettel mindenki részvételét! :R :R

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#3503) jeni válasza petesejt (#3502) üzenetére


jeni
félisten

2022,február
Fekete,128Gb
Eleinte az 5g volt a gond,hogy sokan hìvtak és erről nem kaptam jelzéseket.

(#3504) Muerte68 válasza fcbarca (#3500) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha a szifon a telefon akkor minek vettél samsungot?
Ezt a laggolást én nem vettem észre főleg ebben a mértékben ahogy írtad
Ha az akkuidő zavar ott a plusz abban nagyobb az aksi, és a 13 nagyobb mint a sima 22 persze hogy jobb az akkuidő
13 pro van most is 500+ ért kétszeres árért egy nagy tepsi nem azzal kellene össze hasonlítani
De legyél boldog vele a szifon topicban értékelni is fogják a boldogságod hogy eladtat ezt a sz@rt :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3505) palee69 válasza petesejt (#3502) üzenetére


palee69
senior tag

Április
8/128,Zöld
Semmi gond vele.
Szvsz qrva jó telefon :D

(#3506) jlaci74 válasza petesejt (#3502) üzenetére


jlaci74
tag

S22+
2022, 7. hó
Fekete, 128/8Gb
Első napokban akkuidő gyenge volt, de pár nap után beállt ill. szerintem a frissítés is javított rajta, egyébként hibátlan a készülék.
( Egyébként árulom mert csiklandoz az IOS, mint újdonság varázsa, de soha egy rossz szót nem tudnák mondani sem az Andriodra sem az S sorozatú Galaxykra... , így ha marad sem leszek elégedetlen )

(#3507) petesejt válasza jlaci74 (#3506) üzenetére


petesejt
aktív tag

Én is gondoltam rá, hogy kipróbálom, nem vagyok elfogult egyik irányba sem (és nem is leszek), de van egy dolog, amit egyelőre nem hiszem, hogy meg tudnék szokni: nevezetesen, hogy jelenleg úgy tárcsázok, hogy ha pl. Horváth... nevű ismerősömet kell hívnom, akkor Tárcsázó - 4678 - és kidobja felül a leggyakrabban tárcsázott horv.... nevűeket. Egyszerűen ez az, amiért a legkevésbé kell a képernyőre koncentrálnom, a legjobban megy vakon is, még a legelső HTC-knél szoktam meg, hosszú ideig nem tudta a Samsung, aztán (azt hiszem) bekerült az alap Androidba is idővel. Én ennél gyorsabbat és egyszerűbbet nem nagyon tudok elképzelni, és ugyan mástól nem, de ettől függővé váltam. Amikor ismerősöm mutatta az iPhone 12 Pro-n, hogy Névjegyek - Keresés nagyítója - aztán szerencsétlenkedhet az ember a normál betűs billentyűzeten.... Hát nem tudom, de ha választanom kellene, hogy így tárcsázok az iPhone-on, vagy minden okos funkcióról lemondok, és megyek vissza nyomógombos telefonra, én biztos hogy az utóbbit választanám....

Tisztázásképp, nem akarok becsmérelni semmilyen felhasználót, csak ennyire nem vagyunk egyformák. :)

Egyébként, amint lesz ilyen tárcsázás az Apple rendszerében, már csak kíváncsiságból kipróbálom én is. (Amúgy is ki akarom próbálni régóta.)

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#3508) gordonfreemN válasza petesejt (#3507) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez a tárcsázós mizéria nálam is megvan :DDD

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3509) kp78 válasza petesejt (#3507) üzenetére


kp78
addikt

És mennyi ember androidon is úgy keres, ahogy írtad. Névjegyzék, keresés. Ennél még jobb, ha a névjegyzékét görgeti le akár "T" betűig is egy "Tóth"-ért, mert a keresőt sem használja.:U
Egy időben ha láttam, h vki így keres, akkor próbáltam "hittéríteni", de nagyon kevesen voltak fogékonyak a tárcsázóból való keresésre. :(
Mára elengedtem. Mindenki keresi a hívni kívánt partnerét, ahogy akarja :D

(#3510) autotaxmo válasza fcbarca (#3485) üzenetére


autotaxmo
őstag

Megkerdezhetem hogy vegul mennyiert sikerult?

(#3511) csubííí válasza kp78 (#3509) üzenetére


csubííí
senior tag

"Mindenki keresi a hívni kívánt partnerét, ahogy akarja"

Így van, nem vagyunk egyformák. Ki mit szokott meg és neki melyik egyszerűbb.

(#3512) autotaxmo válasza petesejt (#3507) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ehhez tudni kell az osszes ismerosod telefonszamat fejbol akit hivni akarsz eppen, de legalabb az elso par szamot, hogy a tarcsazoban megjelenjen a név. Ez nalam eselytelen, mert a felesegemet es a szuleim szamat tudom egyedul. Igy nalam ez buko, de irigylem azokat akiknek jlyen piszkosul jo memoriajuk van

[ Szerkesztve ]

(#3513) csubííí válasza autotaxmo (#3512) üzenetére


csubííí
senior tag

Szerintem a számokat amit petesejt írt, annál arra gondolt, hogy a számoknál lévő betűk adják ki a nevét annak akit keres.
Így viszonylag gyorsan megvan a hívni kívánt személy.

[ Szerkesztve ]

(#3514) buherka


buherka
addikt

Sziasztok.

Valakinek van tapasztalata ezzel a Bestsuit márkájú fóliával?
Én is beszereztem egy S22-es telót. Egy S20-at fog váltani.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3515) gordonfreemN válasza csubííí (#3513) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, de ez nem mindig jön be.
Nálam ha megnyomom a 9est, csak két Zoli nevűt dob fel miközben van vagy 5.
Ha meg egy számon kívül mégegyet leütsz akkor már nem mint betű hanem mint szám veszi figyelembe a keresést. Teljesen én nem értem ezt, de tény, hogy az iphone keresőjétől a falra másztam és itt a sima keresőre gondolok, androidon 100szor jobban müködik.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3516) autotaxmo válasza csubííí (#3513) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ja az meg lehet, erre nem gondoltam. Mindenesetre az androidnak tenyleg jobb ez a funkcioja

(#3517) thomas92 válasza petesejt (#3502) üzenetére


thomas92
aktív tag

1. 2022. március
2. fehér, 256 GB
3. már nem tapasztalok problémát

bővebben a 3. kérdésre:
A. volt akadozással gond, de megszűnt augusztusra: a Good Guardians Galaxy App Boosterét használtam, csodákat tett és lehet az utolsó frissítés is, tényleg nagyon smooth lett a telefon.

B. Yetteles SIM van benne, ha be volt kapcsolva a 4G hívás, akkor nem tudtak elérni és én sem nagyon tudtam telefonálni, de most kipróbáltam és működik, kérdés, hogy ez élesben is megoldódott vagy csak egyszeri siker volt. :D Eddig ki volt kapcsolva, akkor semmi ilyen probléma nem volt.

C. Akkuval nem volt gondom, a melegedéssel ellenben volt, de most már nem is melegszik fel annyira, a Flip3-am most jobban melegszik, eddig fordítva volt.

(#3518) thomas92 válasza petesejt (#3507) üzenetére


thomas92
aktív tag

Én úgy kötöttem ki az S22-nél, hogy előtte visszavittem egy iPhone 13 Prót a 14. napon. Nekem nem volt előtte iPhone-om, nem használtam más Apple terméket sem, de kíváncsi voltam rá. Viszont nagyon nem tetszett az iOS. :( És mindig dicsérik a tesztekben, hogy milyen király a kamerája, szerintem az S22 sokkal szebb képeket készít.

Tudom, hogy nem vagyunk egyformák, lehet más épp az ellenkezőjét gondolja, mint én, csak leírtam, az én tapasztalatomat is. :)

Az üzemidő viszont tényleg jó volt az iPhone-nál.

(#3519) gordonfreemN válasza thomas92 (#3518) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt írtam le én is a #3501-ben.
Tesóm kint mindig a legújabb iGadget-tel tolja, mégis nézett nagyot.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#3520) David3 válasza petesejt (#3502) üzenetére


David3
őstag

Köszi, ezt lementem, még hasznos lehet.

1) T3, tehát 2022 márciusi.
2) S22+ 128GB grafit (plusz pár hét várakozási idő volt erre a színre).
3) Volt gondom, de nem akadozásos. Leginkább a térerővel voltak gondok, eleinte volt, hogy nem értek el. A júliusi frissítés ezt orvosolta.

(#3521) Mik76 válasza gordonfreemN (#3515) üzenetére


Mik76
senior tag

En ugy keresek hogy legutobb hasznalt szamok. Az esetek 99%-aban ott van a listan akit keresek.
:DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#3522) Isaac76 válasza Japi71 (#3481) üzenetére


Isaac76
tag

Szia!
Nekem is ez volt a problémám,pár frissítést megvártam,de kb 4 napja beadtam a szervízbe ezzel a hibajelenséggel :Y . 1-1.5 hetet mondtak a javításra (vagy legalábbis,egy tökéletesen működő telefonra) ,ha visszakapom,akkor leírom ide ,hogy szerintük mi volt a baja :C

(#3523) petesejt válasza gordonfreemN (#3515) üzenetére


petesejt
aktív tag

Akkor valami nincs nálad bekapcsolva, vagy valami nem jó a névjegyekkel. Nálam (és gondolom sokaknál) a nevek a Google fiókban vannak, és valami gyorskeresés vagy mi a szösz (ezer éve) be van kapcsolva, azt hiszem már a gyári beállítás is ez.

A lényeg, hogy az "5682" számsorozatra az összes Kovácsot ("kova") és az összes Lovast ("lova") is be kell dobnia. Pont ez a jó benne, hogy nem úgy kell nyomni, hogy JK, MNO, TUV, A azaz 2x5, 3x6, 3x8, 1x2, hanem elég csak egyszer nyomni a számokat: 5682, és kidobja a lehetőségeket.

Én azt szeretem ebben, hogy ha pl. Horváthból sok is van, akkor a keresztnév már elég ritka ahhoz, hogy akkor arra keresek, és marad összesen három.... :)

Pl. Gizellára meg úgy lehet keresni, hogy 4493552. Nem kell a telefonszámát megjegyezni, elég ha a nevet tudod, és azt, hogy Andris, vagy András, mert az speciel nem mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#3524) petesejt válasza petesejt (#3502) üzenetére


petesejt
aktív tag

Szuperek vagytok, jöhetnek még a tapasztalatok! :R :R :R :R

(Azért a saját bejegyzésemre válaszoltam, hogy könnyen visszakereshető legyen az eredeti felhívás, nem vagyok önimádó, hogy magamat dicsérjem.... annyira.) :D :D

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#3525) Japi71 válasza Isaac76 (#3522) üzenetére


Japi71
csendes tag

Én csináltam egy FR-t,azóta úgy néz ki kopp kopp nem csinálja. Meglatjuk :R

A gonosz diadalához csupán annyi kell hogy a jók tétlenek maradjanak.

(#3526) Isaac76 válasza Japi71 (#3525) üzenetére


Isaac76
tag

Én is végigjátszottam ezt,volt egy hétig is elment mielőtt megint volt egy újraindulás. Sajnos nem tudom hol lehetne meglesni konkrétan mi váltja ki,volt éjszaka fekszik az asztalon,gyakorlatilag minden kikapcsolva és reggelre csak a szöveg fogadott. Ha neked megoldotta ,akkor örülök neki :C

(#3527) jeni


jeni
félisten

Az A52S 5G is tud ilyet?
5 nm-es nyolcmagos processzor extra virtuális memóriával a RAM növeléséhez***
Az A53 5G a gyártói oldalon fel van tüntetve.
Viszont másban elírás van ott mert pl. az A52S 5G az AX szabványú Wifi
az A53 5G az csak AC Wifi

(#3528) csapoze válasza petesejt (#3502) üzenetére


csapoze
csendes tag

2022, március
fekete 128GB
e-simmel sz@r, visszaváltottam nano sim-re, azóta semmi baja

(#3529) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek kérlek! Minél jobb fotós képességekkel bíró telefont keresek páromnak és az S21 FE és S22 között megy a vacillálás. Neki nagyon fontos az előlapi is, így gondoltam, hogy a 32 MP-es S21 FE lesz a nyerő a 10 MP-es S22-vel szemben, de a videón ahogy látom mégis az S22 képei a nyerőbbek. Ez hogy lehetséges? Igaz ez? [link] Itt a videó. Havi 2000 pénz lenne a difi törlesztőrészletben, nem egy vészes összeg.

(#3530) RangerFox válasza Peace (#3529) üzenetére


RangerFox
veterán

Mivel nem a MP számít.

(#3531) Peace válasza RangerFox (#3530) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor ez a videó valós lehet és egész nyugodtan bevállalhatjuk az S22-est? Talán még a kezébe is jobban illik a kompaktabb mérete miatt. Az S21 FE jó nagydarab.

(#3532) RangerFox válasza Peace (#3531) üzenetére


RangerFox
veterán

Minden szempontból jobb az S22 szelfikamerája (is). Éjszaka és nappal is. Vieóban is jobb. Szebb és élethűbb színek, élesebb képek stb. Amit a videóban látsz, az valid.

(#3533) jeni válasza jeni (#3527) üzenetére


jeni
félisten

rossz helyre ment. :U

(#3534) Rinocerosz válasza Peace (#3531) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Összeségében én is azt mondanám, hogy az s22 jobb... hátlapi kamerában nappal nincs olyan nagy eltérés, de este szerintem az s22 azért jobban teljesít.

Meg ügye ez a videó februári azóta nem egy és nem is kettő frissítést kapott a kamera... szóval igen ha nem probléma a + pénz akkor mehet az s22.

(#3535) thomas92 válasza Peace (#3529) üzenetére


thomas92
aktív tag

A megapixel nem minden.
Az S22 előlapi kamerája ráadásul autotókuszos, az S21 FE-nél nem, ha jól tudom.

(#3536) Peace válasza RangerFox (#3532) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi! ;)

(#3537) Peace


Peace
nagyúr

Köszi a válaszokat! :R

(#3538) Japi71 válasza Isaac76 (#3526) üzenetére


Japi71
csendes tag

Igazából egyszer a három ujraindulás közül az egyik pont netezés közben történt. Lefagyott úgy hogy semmit nem csinált. Majd újra indult.

A gonosz diadalához csupán annyi kell hogy a jók tétlenek maradjanak.

(#3539) akos_ur


akos_ur
aktív tag

Szerintem ettől az uccsó 900 megás frissítéstől érezhetően jobb lett a teló, mármint a lagokat illetően. Még talán az insta se lagol be, ha megnézem valaki storyját aztán visszalépek, pedig az aztán... :D ...de viccen kívül, nálam most érezhető a változás.

(#3540) thomas92 válasza akos_ur (#3539) üzenetére


thomas92
aktív tag

Szerintem is rengeteget javult.
Nekem appon belül csak a Twitterrel volt gond, de most az is szépen megy.

(#3541) akos_ur válasza thomas92 (#3540) üzenetére


akos_ur
aktív tag

(#3542) Muerte68


Muerte68
addikt

Van valakinek valami tipje hogy miért csinál úgy a telefon hogy akár korlátlan mobilnetet a gyorsabbat akár a wifit használom szintén a leggyorsabb verziót egy idő után megáll mintha nem tudná letölteni teker percekig, ha tovább lapozok nem tölti be az előképeket sem
Ennél lassabb nettel gyengébb telefonnal sem volt ilyen problémám
Most nem tudom hogy a telefon szórakozik S22 vagy van valami beállítás amivel hajlandó normálisan müködni

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3543) cosworth válasza Muerte68 (#3542) üzenetére


cosworth
csendes tag

Nekem tegnap óta csinálja ezt, hogy csatlakozik ugyan a 4G-hez, de percekre megáll a net, csak homokórázgat. Korábban sosem produkált ilyet. (Telekom sim)

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#3544) Muerte68 válasza cosworth (#3543) üzenetére


Muerte68
addikt

Szintén t-kom, az otthoni is elég idegesítő főleg hogy a legnagyobb csomagom van és a telefon is elvileg a flagship :W

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3545) David3 válasza Muerte68 (#3544) üzenetére


David3
őstag

Ez lehet akár szolgáltatói oldalról is valamilyen hiba. Igaz én nem Telekom-os vagyok (1&1), de semmi gondot nem vettem észre. Minden azonnal betölt.

(#3546) jbl


jbl
aktív tag

Wifi beállítás ...

(#3547) autotaxmo válasza Muerte68 (#3542) üzenetére


autotaxmo
őstag

Szerintem is telekom problema lesz, yettelnel nincs ilyen

(#3548) kp78 válasza autotaxmo (#3547) üzenetére


kp78
addikt

A T-nél mostanság a 4G gyorsasága botrányos errefelé is (Vas megye). :((

(#3549) David3 válasza autotaxmo (#3547) üzenetére


David3
őstag

Érdekes, mert pont mikor nyáron otthon voltunk, a Yettel hálózatára csatlakozott alapból a telefon. Egyszerűen borzalmas volt, helyenként 2G volt csak, valahol még az sem. Átraktam manuálisra, és a Telekomra csatlakozva már 4G/4G+ volt. Ez lehet csak az ország nyugati/déli felére vonatkozik (Szombathely-Keszthely környéke, de Baján is ugyanilyen volt a helyzet).

(#3550) Muerte68


Muerte68
addikt

Hát remélem tényleg a hálózat,az is idegesítő de akkor legalább a telefon rendben van
Amivel egyébként teljesen elégedett vagyok
A tkom meg rohadjon meg ha ennyi pénzért ez a szolgáltatás :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.