Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) akos_ur


akos_ur
aktív tag

nálam a következő kombók vannak a fentebb linkelt 30 wattos Baseus töltővel:

- gyári, telefonhoz adott kábellel gyorstöltés

- másik, noname kábellel, szintén gyorstöltés de kb 10 perccel több időt ír a teljes feltöltésre

- ha kikapcsolom a sima gyorstöltést és csak a szupergyors marad bekapcsolva, akkor a gyári kábellel gyorstöltés, az első verzióval megegyező idővel

- ha kikapcsolom a szupergyors töltést és csak a sima gyors marad bekapcsolva, akkor szintén a gyári kábellel, csak sima vezetékes töltés, erre írja a legtöbb időt, mindegyiknél többet

szóval a "szupergyors" szót nem sikerül odavarázsolnom, de lehet tölt annyival... besz*rok ezen komolyan... :D

(#3752) csubííí válasza autotaxmo (#3749) üzenetére


csubííí
senior tag

Egy próbát megér :)

[ Szerkesztve ]

(#3753) eastsider válasza akos_ur (#3751) üzenetére


eastsider
nagyúr

Nálam:
Gyári 25w: szupergyorstoltes
Xiaomi 50w power bank: szupergyors
Roidmi autós dupla: gyorstoltes
HP zbook USB PD: gyorstoltes

(#3754) autotaxmo válasza csubííí (#3752) üzenetére


autotaxmo
őstag

Kiprobaltam az elobb, ugyanugy gyorstoltes, szuper eltunt teljesen

(#3755) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Ennyivel tolt kb a gyari 25w samsung toltovel es kabellel az s22, minden aktiv rajta, szuper is. Mar tortent ujrainditas, ki be kapcsolasok.

(#3756) Damage401 válasza autotaxmo (#3755) üzenetére


Damage401
senior tag

Szupergyors

minden kikapcsolva.

80% nem sokat ér a szupertöltés. 15-75% van értelme, ott nyersz időt. De kábelnek is tudnia kell 3,5A. Nekem Galaxy A71 ből maradt töltőfej és amit kaptam s22 c-c kábelt használom. Type A - type c vel vannak anomáliák. DeC-C mindig hoznia kell a 25W-ot

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#3757) ClioRS válasza autotaxmo (#3755) üzenetére


ClioRS
őstag

Kíváncsi voltam nálam mit csinál, de nem konzisztens annyira ez a mérés sem úgy néz ki. Az látszik, hogy a Huawei töltős gyorstöltés nem ugyanaz mint a gyári, viszont a 25w és 15w között fura, hogy az utóbbinál nagyobb az érték.

Damage401 és az én mérések alapján nálad lesz valami gond, fele annyi az érték.

1. Huawei töltő, gyorstöltést ír és 12 percet

2. 15W Samsung Fast charge töltő, 11 percet ír:

3. 25W gyári töltő, 9 percet ír:

[ Szerkesztve ]

(#3758) sonice


sonice
tag

Sziasztok.
Erdeklodom hogy mennyire melegszik a telefon hasznalat közben? Tmobile térerő gondok vannak még? Illetve az akksi, uzemido elfogadható? Koszi

(#3759) st3v3np3t3r válasza akos_ur (#3688) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia, nekem van egy fehér Baseus Super Si Pro 30W és egy fekete Baseus GaN2 45W töltőm, mindkettővel megy a supercharging a Baseus kábelével és egy nonames textilborítású C-C kábellel és a gyári kábellel, is...Nem biztos, hogy a töltő a rossz, lehet a kábel nem tudja... a telefonban be van kapcsolva a Szupergyors töltés?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3760) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok! Ebben a gyorstoltes es szupergyorsroltesben van ennyi? :F 10perc nyereseg kb.

Mert 25w vs 50w vagy 100w toltesnel megertenem. Ellenben az akkut kevesbe kinzod. :(

Oregszem es nem ertem en mar ezeket a kisebb problemakat.

(#3761) education


education
tag

SAMSUNG s10e a gyárilag hozzá adott SAMSUNG EP-TA200 9V 1,67A 5V 2,0A töltő

Normál töltés

Gyors töltés

[ Szerkesztve ]

(#3762) st3v3np3t3r válasza S@c@ (#3760) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem egészen... Kb.1óra szupergyors töltéssel 1%ról 100%ra, gyorstöltéssel ugyan egy 1-1,5óra között,normál vagy lassú töltéssel akár több óra...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3763) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Latom hogy mindenkinek 4 felett van a feszultsege, az szamit hogy nalam boven alatta van?! Raadasul 23 fokos szobahomersekleten is toltes kozben gyari toltofejjel es kabellel 37 fok koruli a homerseklet

(#3764) Damage401 válasza autotaxmo (#3763) üzenetére


Damage401
senior tag

Akkor neked 90% akku bajod van. Egy képet löjj már fel ide hogy mennyi?

Szerk. Most láttam a képed, beadnám szervizbe!

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#3765) Isaac76


Isaac76
tag

Még a első teszteléseknél olvastam,hogy a gyári kábel amit adtak a telefonhoz,tulajdonképpen a megfelelő töltőfejjel sem tudja hozni a töltési limitet (45w a nagyobb modellek esetén) ,aztán kiderült még azon is spóroltak. Vagyis adott egy telefon,amihez nem kapsz töltőfejet,de még a kábel is kb adatkábel és valamennyire alkalmas töltésre is :Y Ez olyan mintha a Sony a Ps5-höz olyan hdmi kábelt adna,ami nem tud csak 60hz átvinni és nem értené a szerencsétlen user ,mi a probléma :C
Viszont a 45w samu töltőhöz adott az természetesen tudja eme specifikációkat :K (csak vedd meg)

(#3766) autotaxmo válasza Damage401 (#3764) üzenetére


autotaxmo
őstag

Na kiprobaltam, most 3%-ra lemerult az akksim es feltettem tolteni. Be van kapcsolva minden, a gyorstoltes es a szupergyorstoltes is, de ugyanugy csak azt irja ki a telefon hogy gyorstoltes.
Igy 1 orat irt ki 100%-ra toltesre. Ha kikapcsoltam a szupergyorstoltes funkciot, akkor 1 ora 50 percet itt toltesre es csak annyit irt ki a telefon hogy toltes, de a gyorstoltes opcio még mindig be volt aktivalva a telefonon. Majd kiszedtem a gyorstolto opciot is, de ugyanugy 1 ora 50 percet irt es toltes volt kiirva. Ergo olyan mintha teljesen megszunt volna a szupergyors funkcio a telefon menujeben hiaba kapcsolhatod

[ Szerkesztve ]

(#3767) Dnalorr


Dnalorr
tag

Mit tapasztaltatok a legutóbbi szeptemberi frissítés után? Eddig egész jól beállt de most nekem mintha megint egy kicsit jobban merülne...

(#3768) ClioRS válasza autotaxmo (#3766) üzenetére


ClioRS
őstag

Este kipróbálom nálam mit csinál ezeknél az eseteknél, szerintem nagyon úgy néz ki a telefonoddal lesz valami gond.

(#3769) pető bá' válasza S@c@ (#3760) üzenetére


pető bá'
őstag

nem, rohadtul nincs, dehát bug, szóval megér 300 kommentet

SAMSUNG EU COMMUNITY ISSUE

valószínűleg ezért függesztették fel a frissítéseket szeptember elején vagy mikor.
én a napokban kaptam csak meg a 200 megás update-t a szeptemberi biztonsági csomaggal, nekem működik a supercharge.

még egyszer hangsúlyoznám, hogy nagyjából 5-10 perc külünbség van a 25w / 15w töltés között egy 0-100% során, akármit is ír ki a telefon csatlakoztatáskor.
Vegyetek egy mély levegőt, nyugodjatok meg, jön egy bugfix és megint hipergyors lesz a töltés - mármint a felirat ;]

szerk.: részletesebb infó a frissítésekről és hatásaikról itt

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#3770) autotaxmo válasza pető bá' (#3769) üzenetére


autotaxmo
őstag

Igen, ezt en is olvastam az elobb pont. Akkor varunk turelmesen bar tovabbra is fura hogy mi alapjan van valakinel supercharge valakinel meg egyaltalan nincs.

(#3771) tothl válasza pető bá' (#3769) üzenetére


tothl
addikt

Igazából ez a supercharge sok hűhó semmiért. Egy oneplus 9p után ez csak bohóckodás, teljesen mindegy az a pár perc. Nem ezért szeretjük a készüléket, na. :D

(#3772) Muerte68 válasza tothl (#3771) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó ez eddig az aksi időtt méregette mindenki most a töltést :U
Ha ez lemegy jön a mikor jön a frissítés ;]
Klasszikus telefonos topic nincs itt semmi látnivaló :D
A töltéssel való bohóckodás klasszikus samsung szoftveres gyökérkedés hogy vedd meg a gyári cuccokat
Akinek a full üres telefonra az egy óra ötven perc nem jó vegyen kínait azok töltenek mint az állat
Ez kigyulladna a melegedéstől azért nem tölt gyorsabban
De legalább pörög a topic ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3773) pető bá' válasza tothl (#3771) üzenetére


pető bá'
őstag

+1, 60 perc alatt lehet teletölteni, el kell fogadni, így tervezték meg.

Az meg hogy 100 bugfix után létre is hoztak egy ilyen látványos de jelentéktelen bugot.. hát pont leszarom :D

#3770 autotaxmo

nem lehet, hogy aki első hullámban kapta meg az update-t, annak bugos, aki csak a másodikban, annak nem? :) különben mi értelme volt visszatartani? :)

szerk.: első jelzés második jelzés

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#3774) tothl válasza Muerte68 (#3772) üzenetére


tothl
addikt

Az oneplus konkrétan hűvösebb volt töltés közben mint ez, mégis föltolta 30 perc alatt 0 -ról 100 -ra :D Ezt az egyet eltanulhatná a samu a kínaiaktól.

(#3775) Muerte68 válasza tothl (#3774) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez így van a Huawei is baromi gyorsan töltött de ez nem fog ezt így kell elfogadni
Ahoz 70w os töltő volt bármilyen kábellel tudta a samu vigyázz hogy nehogy mást vegyen az ember ezt eltanulták a szifontól meg a Sony tól
Én sem örülök neki de ez van együtt kell élni vele mint a kis akkuval meg a Huawei hez képest vacak ujlenyomat olvasóval
Cserébe jó a mérete jól néz ki működik a cseppálóság meg a gorilla glass

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#3776) S@c@ válasza pető bá' (#3769) üzenetére


S@c@
őstag

Erre utaltam én is, hogy szerintem is felesleges a para. Néha azt érzem vannak feleslegesen generált problémák termékeknél és már kezdem elengedni. Elolvasom vállat rántok és helyette valami produktívabb dolgot csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#3777) Ernesst


Ernesst
aktív tag

Dex padot/Dex stationt milyet érdemes venni szerintetek? Ilyet találtam: MediaMarkt Samsung multiport adapter, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez tényleg a legjobb megoldás ár/érték arányban.
Nem okos HDMI bemenetes tv-hez szeretném csatlakoztatni, fontos lenne, hogy töltés is megoldott legyen, illetve a billentyűzet/egér kombóm bt receiverének is kellene rajta usb hely.
Egyébként pl. filmet nézni mennyire reális elképzelés Dexen keresztül?

(#3778) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Csak érdekesség miatt: az nem probléma ha nekem ilyen sorom van a szoftver adatainál:
EUX/-/EUX/TMH ?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3779) Curtain válasza tothl (#3774) üzenetére


Curtain
senior tag

Ezt tanusíthatom. Előző mobilom egy 8T volt.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#3780) Curtain válasza MikeWazowski (#3778) üzenetére


Curtain
senior tag

Ez annyit jelent hogy telekomos. Az enyém is az. Semmi hátrányod nem lesz ez miatt.

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#3781) MikeWazowski válasza Curtain (#3780) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az világos, csak a második helyen nem kéne EUX-nak lennie? :F

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3782) Curtain válasza MikeWazowski (#3781) üzenetére


Curtain
senior tag

Nem. Saját telekomos: link , és a sima eus változat (neten találtam) : link

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#3783) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Hat azt senki nem tudhatta szerintem eloszor, hogy ez most csak egy szar bug vagy realis gebasz az akksival, hogy nem tolt "rendesen" ahogy eddig. Szerintem kár itt oltani a tobbieket ezzel kapcsolatban

(#3784) akos_ur válasza st3v3np3t3r (#3759) üzenetére


akos_ur
aktív tag

be van persze kapcsolva, ezeken már sokszor túl vagyok :)
rendeltem a Baseus töltőfejhez egy Baseus kábelt, egy ilyet: [link]

holnap elhozom, meglátjuk, hátha a gyári kábel a gond és ezzel menni fog.. ha nem, akkor nem érdekel tovább, többet biztos nem költök erre, az életemet szupergyors töltés nélkül fogom élni :D

(#3785) MikeWazowski válasza Curtain (#3782) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm szépen! :R:R:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3786) autotaxmo válasza akos_ur (#3784) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ez egy bug, ne foglalkozz vele. Remelhetoleg hamarosan javitjak

(#3787) ClioRS válasza pető bá' (#3769) üzenetére


ClioRS
őstag

Igaz a 10 perc különbség és valóban semmi, ha nem nyomkodod a telefont hanem az asztalon pihen. Autóban és nappal például jóval nagyobb, mert megy a GPS meg a kijelző maxon. Igaz S20-nál volt, de sima töltéssel néha még nem is tartotta a %-ot, gyorstöltéssel lassan töltögetett, szuperrel meg azért tölt bele rendesen. Plusz az se mindegy ha fél óra alatt kell beletolni pár százalékról annyit, hogy utána még értelmes ideig tudd használni. Ilyen helyzetben is érezhető különbség az a pár % amit adott idő alatt beletol a szuperrel.

(#3788) papi77 válasza ClioRS (#3757) üzenetére


papi77
addikt

Nálam egy 10w-os töltővel ír 2970 ma-t.

Az első: NOKIA 1611

(#3789) tal-garius válasza Ernesst (#3777) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Én ezt néztem ki. Nekem olyan kéne amire a fejhallgatót is rá tudnám csatlakoztatni. Melóhelyen sima egyszerű monitor van hdmi bemenettel. Már csak az a kérdés működne e, esetleg van e jobb megoldás ezekre?

(#3790) akos_ur válasza akos_ur (#3784) üzenetére


akos_ur
aktív tag

hát ez nekem csak 15 wattal tölt, ez a kábel kiírja, van a végén egy kis kijelző..

feladtam :D

(#3791) undercover


undercover
senior tag

Nálam is az új update óta kicsit romlott az üzemidő...

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#3792) cosworth válasza undercover (#3791) üzenetére


cosworth
csendes tag

Nekem határozottan gyengébb SOT-okat produkál a legutóbbi frissítés óta.

Samsung Galaxy S22 (Samsung Galaxy S7)

(#3793) undercover


undercover
senior tag

Ilyen se volt még :D Valaki hívott és megfagyott a telefon miután felvettem majd újraindult.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#3794) Longue63 válasza undercover (#3793) üzenetére


Longue63
tag

Nálam rendszeres volt hónapokig...de most 2 hete semmi.

(#3795) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Innen latszik, hogy ahany s22 annyi fajta jelenseg. Olyan mint a szerencsejatek, vagy kifogsz egy jo szeriat vagy cseszheted

(#3796) ClioRS válasza cosworth (#3792) üzenetére


ClioRS
őstag

Nálam is sajnos...

Kipróbáltam kíváncsiságból az régi S8 töltését, 25w-os töltővel gyorsabban tölt mint a 15w-os gyárival, ami kicsit fura, mivel az S8 csak 15w-tal tud tölteni, az 25w-os töltő meg nem tudja elvileg ezt, legalábbis az S22-nél :DDD

(#3797) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Mostani rekordom 🤣 wifi es mobilnet vegyesen hasznalva

(#3798) acqua8


acqua8
csendes újonc

Sziasztok!

Láttam, hogy az elmúlt napokban a töltők voltak terítéken. Az én buta kérdésem az lenne, hogy az S22 készülékhez elég-e 25W adaptert rendelni és a csomagban található kábellel használni, vagy komplett 25W-os töltőt vásároljak? Esetleg egy 45W-os töltő vásárlásának lenne értelme? Tudom, hogy ez a készülék nem tudná kihasználni, de esetleg a jövőre nézve jó döntés lehet.
Köszönöm a válaszokat!

(#3799) #31733248 válasza Ernesst (#3777) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nekem egy D-Link van, pici és (vezeték nélküli egérrel és billentyűzettel) ugyanolyan jól működik, mint a Samsung Dex Pad.

(#3800) petesejt


petesejt
aktív tag

Üdv!

Friss tapasztalatok.

Bő egy hete megvettem én is a Media Markt-ban a telefont -- sima S22, fekete, 128GB-os. Gyönyörű ékszer. :) És olyan árat is faragtak rá, amire már nyugodt szívvel rábólintottam.

Augusztusi gyártás (a gyári szám alapján), ám ennek ellenére két nagy frissítés is jött rá, egy ~900GB-os, és egy talán 400GB körüli.

Ezt követően beüzemeltem, gondoltam elkezdem rá felrakosgatni a programjaimat ahogy szoktam -- aztán rájöttem, hogy öreg vagyok én már ehhez, csináltam egy FR-t, és áttoltam mindent az automatikus adatmásolóval. Meglepően jól működött (és meglepően sokáig csinálta), pár apróság maradt csak végül, illetve 1-2 autentikátor adatait, a banki szoftvereket és a vírusvédelmet kellett újra csak beállítani. Úgy vettem észre, a komplett adatmásolás semmiféle hatással nincs a teljesítményre, bár tény, hogy szerintem ezt érdemes teljesen felfrissített telefonon elvégezni. Az S9+ telefonra anno az üzenetek és a híváslista még nem jött át, külön progit kellett rá használnom, kellemes meglepetés, hogy végre ez is jól megy a Google fiók szinkronjával. Egy gonddal kevesebb.

A telefon fluid, a világon minden be van kapcsolva rajta (120Hz, PC szinkron folyamatosan, max. 85% és a fényerőt is én mindig stabil 70%-on tartom, különben nehézkesen látom).

Így bír nálam kb. másfél napot, estére minimum 20% mindig maradt benne, pedig volt, hogy nagyon sokat telefonáltam. Persze FB és egyéb marhaságokat -- lévén dolgozom -- maximum 1x-2x nézek rajta naponta.

A fluiditást az általam megszokott helyen próbáltam ki (és nem Google Play-en vagy böngészőben, ahol a netre vagyok utalva), mégpedig az "Alkalmazások" menüben legörgettem ezerrel. Ez az S9+ telefonon azért 1x-2x meg-megröccent, ahogy töltötte az alkalmazások listáját, szerintem ez kb. jól mutatja, milyen gyorsan reagál a telefon a felhasználói kérésekre (legalábbis proci és tárolóhely szinten). Nos, az eredmény kiváló, talán egy aprócska röccenést tapasztaltam, de ez érezhetően semmiség a korábbihoz képest -- persze az sem volt nevezhető még csak megakadásnak sem, inkább tekintsük egy icipici botlásnak.

Melegedést semmit sem tapasztaltam, bár a szupergyors töltés is ki van kapcsolva, nekem bőven elég a 15W-os gyorstöltés.

Vettem mellé egy 35W-os duál töltőfejet, és megleptem magam mellé egy Watch 4 Classic 46mm órával is, a vérnyomásmérés kalibrációja még hátravan, és ha egyetlen negatívumot kellene említenem, az az, hogy a hülye magyar bankok még mindig nem támogatják a Google Pay-t órával, de összesen ennyi, megleszek nélküle.

Ja, és a véroxigén szintemet a szőrös csuklóm miatt nem hajlandó megmérni, de ezért nem fogok gyantáztatni. :D :D

A számítógépről való telefonálást is kipróbáltam, a túloldal szörnyű visszhangra panaszkodik, nálam meg olyan tompán hallani a másik felet, hogy semmit sem érteni belőle, és még az egérmutatóm is kifagyott merevre, amit kb. ezer éve nem tapasztaltam, pedig csordultig van a gépem is programmal, szóval ezen bőven van még mit reszelni. (Vagy lehet, hogy a BT 5.0-ás TP-Link BT fütyi kevés/gagyi neki? Ha kipróbáltam laptopról is, megírom, ott jobb-e.)

Amint látható tehát, maximálisan meg vagyok vele elégedve, összegezve úgy gondolom jól tettem, hogy eddig vártam a vásárlással, szerencsére a viszontagságokat ezáltal sikerült elkerülni.

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.