Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oalex

    senior tag

    válasz prebuds #2876 üzenetére

    Nem érzem, hogy bármivel rosszabb lenne a toll érzékelése. Eddig én sem láttam ezeket a karcokat, csak úgy, hogy letisztogattam, és az asztali lámpával oldalról megvilágítottam, szóval hálistennek nem zavaró karcokról van szó. Csak hát annyira vigyáztam és egészen eddig én is úgy láttam, hogy nem karcolódott meg a képernyőm.

    150-ért 2 év garival

    Valamit elnéztél mert ott:

    159e

    Még mindíg a b-tel a legolcsobb a 2 év gyártóival 152 ért. De ha valaki talál olcsóbbat a sikitson.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz prebuds #2888 üzenetére

    1 órás akció?? :/, na mindegy...

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Dare2Live #2969 üzenetére

    "De most nézem nincs hologram a gari levélen. Komolyan mondom ha átvertek morcos leszek."

    És honnan tudhatod meg, hogy átvertek e?

    Az összes sarki bolt a 150~160e közötti "állítólagos" 2 év MO garis Note II ilyen hologram nélküli jeggyel adja. A Samsung oldal szerint ez nem megfelelő. Külön le van fényképezve ott egy igazi (hologram a jobb felső sarokban [link] nézd meg jobban zeroo5ux ott van az). Sőt ha jól tudom még sorszámozott is (a lap tetején a kuka mellet kell lennie egy sorszámnak).

    Ilyen hologramosat (igazit) csak akkor kapsz, ha edigital/speedshop/telenor és társainál veszed +176e fölötti áron.

    Ezek a zug gsm boltok, pld B-tel és társai olyat adnak "állítólagos" 2 év garival amit a magyar Samu szerviz elutasít. Az a garancia jegy amit adnak hozzá (amin nem véletlenül nincs hologram de magyarul van) az nagyon olcsó régi Samsung készülékek dobozából származik. Azaz nem a nagyker nyomtatta, de technikailag így is hamis.

    IMEI szám az természetesen van mindegyik Note-hoz, hiszen mindegyiket a Samsung gyártotta és eredeti készülék, csak ezek az olcsóbbak még meg lettek futtatva Szlovákiába és hasonlok. Ezért tud olcsóbb lenni. Az import=>exportal=>import-al az ÁFÁ-t letudják csalni az árról ás ezért kerül ennyivel kevesebbe minta speedshopnál. Viszont ezeket nem a Samsung Magyarország (hivatalos importőr) hozta be, hanem valami Gipsz GSM ala nagyker. Így persze igazi garigegyel sem tud szolgálni, mert az csak a Samu MO-nak van. A szervizek pedig a Samu MO irányítása alatt vannak és majd hülyék lesznek kiszolgálni téged.

    Az, hogy ez törvényes e vagy sem, hogy megtagadják egy másik EU-s államból származó készülék javítását, vagy az hogy milyen megbízhatóak a Samsung termékek, az már egy teljesen más kérdés.

    U.I: [Itt pedig] Klikk az "Itt megtekintheti a Samsung hivatalos garanciajegyét." nevű linkre. Hány cégnek van még ilyen linkje, hogy külön a garancia levél kinézete fel van tüntetve? Elgondolkodtató nem...

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Markizmark #2983 üzenetére

    Franciáknál nincs szürke import, nekik nem kell védekezni ellene, ők nem tesznek rá hologramot. Sőt a legtöbb országban elég a számla amivel vetted vagy csak a garancia jegy. Csak nálunk vannak ilyen hülye esetek, hogy " ha nincs blokk akkor nem érvényes", pedig még a törvény sem így szól, de mégis elküldenek.

    Ha valaki érdeke, akkor azt is leírom, hogy mi az a szürke import és miért pont nálunk ilyen durva. De leginkább a magas ÁFA és a jó-pár vállalkozószellemű, kreatív, magyar ember okolható :DDD
    Azaz, hogy hogyan tudnak egy hivatalosan 185e forintba kerülő készülékből 150e forintosat csinálni, úgy hogy még mindig tudnak elszámolható áfá számlát adni róla. És megsúgom, nem azért van mert a speedshop egy ilyen készüléken 30-40e forintot akar keresni és a zug GSM pedig csak 1e-t.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz ronson88 #2985 üzenetére

    Azért az szerintem már túlzás lenne. Plus ez nem csak Note II probléma. Sok telefonnál van ilyen.
    Ha valakit zavar, akkor szürkébe (offba) teszem, de túl sokat nem lehet róla beszélgetni. Ezek tények.
    Max az ember nem fogadja el mert bánya a pénzét, vagy hogy becsapva érzi magát, de ettől még nem lesz hazugság.

    Egyébként ismerve a Samsung minőséget én sem attól tartanék az ilyen esetekben, hogy idő előtt elromlik, hanem, hogy mikor 1év múlva eladod (jön a Note III meg IV), akkor fognak rendesen belekötni.

    Az eddigiekből kiindulva a lényeg, hogy:

    a.) megveszed a legolcsóbb igazi garisat (edigtal és társai) 176e ért.

    b.) megveszed a legolcsóbbat amit találsz (legyen akár 3 hó bolti gari). 136-140e ért

    Amikor 1 év múlva az egyiket 95e tudod eladni addig a másikat 85e ért. Értelemszerűen aki a drágábbikat veszi az majd picit nyugodtabban frissíti a romokat meg alszik.
    Viszont annak nem látom sok értelmét, hogy megvegye az ember 156e "fake" 2 év garival.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz Howkeddlee #2988 üzenetére

    Azt nem vitatom, hogy van amikor élnézőbbek a Szervizesek. Ez a legtöbb szervizre igaz, de nem jellemző, hogy van egy kedves pofa is. Én nekem is van olyan sztorim, hogy láthatóan éget (túlhúzott) videó karit kicseréltek mert jó fej volt az aznapi ügyeletes kolléga.

    De könyörgöm, nem hivatkozzál itt bölcsességre. Nincs ebben semmi extra, nyugodtan hívd fel a szervizet és kérdezd meg telefonon.

    A 2hó hosszabbításra hivatkozol? Ha vettél volna ilyen készüléket akkor tapasztaltad volna hogy az össze zug-GSM-nél vásárolt hosszabbításra a következő sorok jelenek meg az hosszabbítást igazoló szelvényen (jól látható piros betűkkel):

    Ez a garancia hosszabbítás csak akkor érvényes,ha a garanciális készüléket a Samsung Electronics Magyar Zrt. hozta forgalomba és ez hitelt érdemlően bizonyítható a készülék vásárlási számlájával és kitöltött, eredeti garanciajegyével.

    Csak pofáztok a levegőbe, pedig halál egyszerű. Kéredzetek meg itt bárkit aki hivatalos helyen vette hogy regisztráljon a hosszabbításra és hogy megjelenik e neki az a sor ha kinyitja az igazolószelvény linkjét amit emailen kapót. Majd kéredzetek meg itt bárkit aki "olcsóbbat" vett 170e alattit. Garantálom, hogy az utóbbinak ott lesz ez a sor. És azt is megsúgom, hogy nem véletlenül.

    Még hogy én keltek pánikor, ép hogy írtam, hogy a legolcsóbbat kell venni mert jók a Samsungok.

    Ha van pénzed S3 ra akkor biztos nem mész tönkre egyetlen telefon hívástól. Kérlek hívd fel a Samsung szervizet. Nagyon gyorsan rövidre zárják neked is a kérdést.

    Már lassan az az érzésem, hogy ti ketten vagy zug-GSM nél kontárkodtok vagy épp árultok szürke importos készüléket és ezért érint érzékenyen az amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz k5.20 #2993 üzenetére

    A "volt itt talán 2 ember aki elment budaörsre..." dologal csak az a bajom, azt a szintén talán 2 embert, aki pont az elenkezöjét tapasztalta, azaz hogy nem fogadják el, azt miért nem veszed hivatkozási alapnak. Ugyan annyira idegen a számodra mint a masik 2.Vagy kérsz linket mert a szelektív memoriád arra már nem is emlékszik?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz guriga1234 #3042 üzenetére

    Eddig nem akartam semmilyen tokot, de ez jól hangzik, legalább a kamera pereme nem karcolódik szanaszét. Nincs róla valami élő/jobb fotó-d mint a speedshopé, mert az nem valami jó?

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

  • oalex

    senior tag

    válasz majestic #3056 üzenetére

    majestic: Nem értem, hogy ez mitől zár le bármit is? Semmi újat nem mondtál (ami még nem hangzott volna el) kivéve, hogy drágán vetted. :(

    bandras0226: de igen, odáig stimmel. De lépj csak tovább az igazoló szelvényre és olvasd el a piros betűs részt. :U az, hogy tudtál regisztrálni, nem jelent semmit, de ezt tudtad volna ha elolvasod amiket korábban írtunk erről.

    Remiel: Köszi:) csakis a pöttyös :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    !!!Légy jó mindhalálig!!!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés