Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Edge válasza hallerlaller (#798) üzenetére


Edge
veterán

gz nektek, nekem még a sima 4.0.4 se jött le eddig akárhányszor töröltem a frameworköt :S

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#802) hallerlaller válasza heidrich (#800) üzenetére


hallerlaller
addikt

wipe cache meg wipe dalvik cache előtte azért nem árt. de ha meg vagy elégedve akkor fölös lecserélni.

#801) Edge

nem módosítottál valamelyik rendszerfájlon, esetleg használtan vetted?

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#803) Edge válasza hallerlaller (#802) üzenetére


Edge
veterán

Nem használtan vettem, eredeti dobozos én nyitottam ki, függetlenül vettem 2 év samsung garival. 4.0.2 stock rom rootolva, bootloader zárva. Amikor elöször bekapcsoltam a 4.0.2 le is jött OTA-n azóta az van rajta ugye.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#804) nVIPER


nVIPER
senior tag

Én feldobtam újra a 4.0.4-et, aztán ő magától fel is frissíett, azóta nem dobálja a térerőt, akku is jobb sztem, gyorsabb az egész. Erre érdemes feldobni valamelyik custom rom-ot vagy nem? láttam itt több fajta kernelt meg rom-ot. Melyik kombináció a tutti-frutti?:D

(#805) hallerlaller válasza Edge (#803) üzenetére


hallerlaller
addikt

Akkor passz, várjál.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#806) zola-


zola-
őstag

Fox hound 0.5 főzött romom van. Mehet rá a build 33 rom főzött rom,vagy előtte kell egy gyári romot rakni?

(#807) DaviD202 válasza heidrich (#800) üzenetére


DaviD202
aktív tag

kernelnél nincs wipe.
francobol van nightly meg milestone.
nyilván a milestone a stabil, a nightly meg a tesztelgetős változat.
Én a nightly-kat szeretem, de abból ugye minden nap jön új.
Szerintem próbáld ki, veszíteni nem fogsz semmit :)

(#808) agabe válasza DaviD202 (#807) üzenetére


agabe
addikt

kerhetnek nemi infot, hogy a kijelzotol eltekintve miben jobb a nexus mint az s2? vagy onmagaban a kijelzo miatt is erdemes cserelni? tudom, hogy gyengebb a kamera, nincs radio, es hardverben nem tobb mint az s2-es, de tetszene a hd kijelzo, csak nem tudom hogy csupan az meger-e egy valtast (pentile raadasul, bar beszamolokat olvasva ez egyaltalan nem latszik, es jobb oszessegeben mint az sgs rgb-je a megiscsak tobb pixel miatt)...tudok a szinatmenesedesrol ami tqlan szoftveres hiba..szoval latom hogy termeszetesen ez sem tokeletes (olyan nincs) es nem igazan tudom merre hajoljak.

(#809) kungzi válasza agabe (#808) üzenetére


kungzi
veterán

nekem a kamerában az nem tetszik, hogy csak 24fps-el vesz fel 1080p-t. amúgy nekem is tetszik, de egyedül emiatt nem vennék

(#810) agabe válasza kungzi (#809) üzenetére


agabe
addikt

azzal nincs gondom...tesztvideok szamomra megfeleloek ( a sima kepek szinhusege kicsit razosabb)...ezert inkabb olyantol varok infot aki valtott s2-rol ( mar irtam par privit felvilagositasi keressel :)) )

[ Szerkesztve ]

(#811) hallerlaller válasza agabe (#808) üzenetére


hallerlaller
addikt

szinatmenesedesrol

? az itt nincs, note-nál olvastam ilyesmiről. meg itt nincsenek fekete háttérnél furcsa körök mint sgs2, szóval a fekete az gyönyörű, viszont függőleges csíkok vannak (legalábbis nálam) azt hiszem ezt nevezik sávosodásnak.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#812) oneal1


oneal1
senior tag

3 nap mulva jön a max payne a telóra:)

(#813) kerjani


kerjani
aktív tag

Sziasztok! Szemezek a telefonnal. Azt a boltot keresem, ahol a legolcsóbb gyári garanciával. Van tippetek? Pl az xxlgsm gyári garanciával adja?

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#814) hallerlaller válasza kerjani (#813) üzenetére


hallerlaller
addikt

Megnéztem az oldalukat, részemről nem ajánlott semmilyen gsm bolt, garanciaháborúban biztos jól mutat a 36 meg 60 hónap, :C ezt szerintem ők se gondolták komolyan. Bár kiderül a csillagos részből hogy a 48 hónap takarja a 2év gyártói garit, tehát a kérdésedre a válasz: nem, sajnos bolti garival adják.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#815) n0_gAboR válasza agabe (#808) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Kijelzo es kamera jobb, de nem ez a lenyeg.

A lenyeg hogy ez google fejlesztoi telefon. Rogton megkapja a legujabb androidot meg jo sok ideig. Konnyen nyilthato, hackelheto, nem rak bele a gyarto mindenfele korlatozasokat.

A rendszere is vanilla android, nem nyult bele semelyik gyarto. Nekem volt mar jopar androidos telom, mindig azon mesterkedtem hogy hogy tudok a vanillahoz legkozelebb allo romot ratenni, annyira el tudjak b*szni a gyartok a sajat belehackelgeteseikkel a rendszert (kivetel ez alol altalaban a HTC, de ott meg sokszor regebbi modellhez nem jar frissites).

Erdemes megnezni az altalad emlitett Galaxy SII-t. Okadek lett az ICS frissites. Rengetek programbol megtartottak a regit (amik nem illenek bele az ICS kinezetbe), mert lustak voltak fejleszteni, egy igenytelen katyvasz az egesz.

Reszemrol, ha mar android, es ha megtehetnem, csak nexust vasarolnek.

(#816) DaviD202 válasza agabe (#810) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Válaszoltam a PÜ-re de csak azt tudtam mondani mint a többiek, simán megéri váltani :)

szerk.: sávosodást lehet vinni gariba azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#817) Tomeewap válasza n0_gAboR (#815) üzenetére


Tomeewap
tag

Az igaz, hogy minden frissítés elsőként érkezik rá, de vajon mi a helyzet a függő készülékekkel? Nálam még mindig a 4.0.2 csücsül (Telenor). Elvileg a radio miatt köze van hozzá, de ezt inkább mondják meg a hozzáértők.

(#818) hallerlaller válasza Tomeewap (#817) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én telenoros vagyok és mindig megkapom a frissítéseket ugyanakkor mint a többiek.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#819) Tomeewap válasza hallerlaller (#818) üzenetére


Tomeewap
tag

Jó Neked :) Még mindig nem jövök rá miért nem frissül. Buherálni nem akarom, mert a szervízben úgyis látják azt.

(#820) hallerlaller válasza Tomeewap (#819) üzenetére


hallerlaller
addikt

Beállítások>alkalmazások>összes>Google szolgáltatások keretrendszer>adatok törlése majd újraindítás azután rendszerfrissítések>ellenőrzés most, nekem is most 3x de van aki 6-7x megcsinálta ezt (adatörlés+reboot)mire sikerült.

Amúgy pedig ez nélküli is jönnie kéne, nem telepítettetek valamit, root van esetleg?

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#821) nVIPER válasza Tomeewap (#819) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nálam a gyári garis rögtön dobja a frissítést...:)

(#822) Tomeewap válasza hallerlaller (#820) üzenetére


Tomeewap
tag

Ezeket ki is próbáltam, több tucatszor megcsináltam a műveletet de sikertelenül. A telefon teljesen gyári állapotú, nem lett rootolva, csak marketes progik futnak rajta.

(#823) hallerlaller válasza Tomeewap (#822) üzenetére


hallerlaller
addikt

Mondjuk a rootolásnak nincs köze hozzá, hülyeséget írtam előbb. Jönni fog az, csak elosztva kapja meg mindenki nehogy túlterheljék a szervereket.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#824) nVIPER válasza Tomeewap (#822) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ha a menüből visszaállítod gyári állapotra úgy sem dobja fel a frissítést?

(#825) Tomeewap válasza nVIPER (#824) üzenetére


Tomeewap
tag

A gyári beállítás visszaállítását éppen most végzem, majd beszámolok róla hamarosan.

(#826) Tomeewap válasza nVIPER (#824) üzenetére


Tomeewap
tag

Sajnos így sem jött frissítés. Sebaj, majd egyszer talán.

(#827) DaviD202 válasza Tomeewap (#819) üzenetére


DaviD202
aktív tag

A 'buherálás' nem látják, hogyha visszateszed a gyári szoftvert és lockolod a bootloadert.
Nexus toolkit meg tudja csinálni pár kattintással.
A sgs2 számolja a rom flahselést, ez nem. (sgs2 is megoldható egy 500Ft-os JIG nevü eszközzel)
Szóval nem kell félni tőle és a custom romok sokkal nagyobb szabadságot adnak.
Csak példaként a "hardveres" gombok teljesen testreszabhatók, pl, nekem ott van a telefon a menü és a gmail ikon is, a vissza és a home mellett, valamint fele akkorára zsugorítottam a magasságát. (+ nem elhanyagolható a tablet mode sem)

(#828) Tomeewap válasza DaviD202 (#827) üzenetére


Tomeewap
tag

Köszönöm. Ha valóban nem látszik a bootloader nyitás, akkor lehet hogy hamarosan kipróbálom a dolgot. Unlock esetében sem kell félni a garivesztéstől (azt is vissza lehet állítani) ?

(#829) DaviD202 válasza Tomeewap (#828) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Arról nincs infóm, mivel az enyém független, de szerintem az is visszazárható. (Ha ki lehetett nyitni akkor miért ne lehetne zárni?)

(#830) hallerlaller válasza DaviD202 (#827) üzenetére


hallerlaller
addikt

Szerintem jobb lenne eltüntetni a gombokat a beégés miatt.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#831) DaviD202 válasza hallerlaller (#830) üzenetére


DaviD202
aktív tag

Volt egy 1 éves sgs2-m és egy 3 hónapos is, egyiknél sem égett be az óra... pedig fix 60%-on volt a fényerő. Ha meg beég akkor visszateszem a gyári romot és szépen beviszem h cseréljék ki. Erre való a 2 év gari :)

[ Szerkesztve ]

(#832) hallerlaller válasza DaviD202 (#831) üzenetére


hallerlaller
addikt

Lehet kérni helyszíni cserét is ennél mint a note-nál. Nekem már kéne, mert csíkos a kijelzőm, majd teszek fel róla képet. :)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#833) agabe válasza hallerlaller (#832) üzenetére


agabe
addikt

a samsung honlapjan csak az s2-es, es a note van feltuntetve mint amihez hazhoz mennek...sot meg a szerviz futart sem irjak amit pedig galax 3- ra es ace- re is irnak (meg persze sok mas kozott a nexus-s -re is)... most ott benak es nem irtak ki, vagy tenyleg nem igenyelheto nexusra? fura lenne.

(#834) gilfoyle válasza hallerlaller (#832) üzenetére


gilfoyle
őstag

Arra a csikos kepre kivancsi lennek...

agabe: annal is inkabb, mert a Nexus S is fent van...

[ Szerkesztve ]

(#835) hallerlaller válasza gilfoyle (#834) üzenetére


hallerlaller
addikt

Van helyszini szerviz, csak gondolom mivel meg uj nem frissitettek.
Nemtudom mennyire latszik, kicsit be is van égve az also sor, lehet telenor egy kiallitott darabot sozott rám? :S

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#836) nVIPER válasza hallerlaller (#835) üzenetére


nVIPER
senior tag

nekem is ilyen:D.

(#837) gilfoyle válasza nVIPER (#836) üzenetére


gilfoyle
őstag

Az also sor nekem is olyan, a tobbi nem ennyire csikos...

(#838) hallerlaller válasza gilfoyle (#837) üzenetére


hallerlaller
addikt

direkt levettem a fényerőt minimumra, meg kicsit furcsa hogy a képernyő teteje sötétebb de csak szürkénél, érdemes lenne cseréltetni?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#839) zola-


zola-
őstag

Feltettem a fox hound 0.5 romot franco kernellel es 50% ban tobbet hoz a telo teljesitmenyben a quadrant szerint.

(#840) gilfoyle válasza hallerlaller (#838) üzenetére


gilfoyle
őstag

Mindenkeppen probald meg a szervizt...

(#841) Tomeewap válasza gilfoyle (#840) üzenetére


Tomeewap
tag

Nekem is ilyen a képernyő, szerintem ha cserélik a másik sem lesz jobb. Eddig már 3 amoledes telefonom volt, mindegyik ilyen volt. Feles fényerőn már nem látszik semmi sáv. Bosszantó sajnos, de ez a technológia hátránya.

(#842) hallerlaller válasza Tomeewap (#841) üzenetére


hallerlaller
addikt

nekem ez az első nem tudom mi a normális még azért kérdezem. :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#843) agabe válasza hallerlaller (#835) üzenetére


agabe
addikt

az also beeges miatt ez mindenkepp csere erett (a csikozodast a tobbi reszen nem tudom) szervizben szo nelkul cserelik, es ilyen allapothoz azert altalaban honapok kellenek barmely amoled kijelzonel (s1, s2 tapasztalat)
ami esetleg gond lehet, hogy az uj kijelzo foltos lehet (bar lehet, hogy ez csak az s2-esek kijelzojere vonatkozik). a foltossagot csak igazan sotetben (mondjuk este) sotet kep megjelenitesekor (szurke, vagy pl fekete) lehet eszlelni...legalabbis s2-esen. nalam elso kijelzocsere ilyen foltos eredmenyt hozott, ezert ujra csereltettem. ez a foltossag nem az amoled hibaja, hanem a gyartas hanyagsaga miatt lehet (lehet pl. valami ragasztoanyag marad a kijelzo es az uvegfelulet kozott...sajnos sok infot nem adnak rola, de cserelik).
az viszont vitathatalan, hogy a samsung altal hasznalt amoled kijelzok sajna a beegesre tenyleg hajlamosak...majdnem ugy mint a plazma tv. (erdekes modon van par mas gyartmany ami szinten amoled, de nem eg be, es vannak meg masok amik szinten beegnek)

(#844) Tomeewap válasza agabe (#843) üzenetére


Tomeewap
tag

Volt szerencsém már oledes Nokiához, sajnos az 1-2 év alatt rendesen beégett. Fehér képet megjelenítve minden állapotjelző látszott rajta :)

Galaxy Nexuson sajnos nálam a csíkok mellett sötétben jól látszik a foltosodás is, de szerencsére az nem zavarja a képet.

[ Szerkesztve ]

(#845) nVIPER


nVIPER
senior tag

Nézegetem ezt a toolkitet. A modok között vannak egész jó opciók, kamera hang letiltás stb, viszont nekem azt írja mindegyik végrehajtásánál hogy, a fájl read-only -ban van, szóval csak olvasható. A teló pedig rootolva van. Valakinek ötlet?

(#846) zola- válasza nVIPER (#845) üzenetére


zola-
őstag

A toolkittel rootoljad, és szerintem jó lesz.

(#847) nVIPER válasza zola- (#846) üzenetére


nVIPER
senior tag

rootolva van, de nem akarja az igazságot

(#848) zola- válasza nVIPER (#847) üzenetére


zola-
őstag

Superuser ikonod van?

(#849) nVIPER válasza zola- (#848) üzenetére


nVIPER
senior tag

van

(#850) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Busybox?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.