Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) hallerlaller


hallerlaller
addikt

hát ezek a fényképek kritikán aluliak :(

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#102) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

nem véletlenül lett számos ponton gyenge a galaxy nexus:

"Samsung has been indirectly hyping up this announcement for a while now, as it has promised devices in the spring of 2012 that will "blow minds", and that the devices will be a "big step past the Galaxy Nexus class, in every way.""

-katt

a samsung a saját touch wizzes szarát akarja felfuttatni és nem ezt
így a magas ár, meg a gyenge kamera is érthető... :(((

(#103) Remus389 válasza Kleroo (#96) üzenetére


Remus389
veterán

szerintem ilyen magas felbontasnal Mar nem szamit a pentile ahogy a tesztben is irjak, ezt mar tenyleg csak nagyitoval latni

a kameran talan javitanak szoftveresen, szerintem meg ilyen allapotban napfenyben azert jobbat tud

igen szerintem is az sgs3-ban lesznek az utos dolgok, pl rgb kijelzo, 1.8-2 ghz ketmagos proci(exynos III), 12 megapixel kamera(ami mellesleg szep kepet is csinal), javitott szoftver

remelem wolfson audio chip, vagy hasonlo minosegu dac lesz benne

az sgs3-nal lesz az igazi tuzijatek, amikor az allad a padlon lesz ;)

egy "technology demonstrator"

talan 1-2 honap mulva mar lesz kiszivarogtatas

esetleg lehetseges egy iphone5 is tavasszal, nekik is illene valami utosebbel elorukkolni(bar igy is viszik)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#104) Youri válasza Remus389 (#103) üzenetére


Youri
veterán

szerintem ilyen magas felbontasnal Mar nem szamit a pentile ahogy a tesztben is irjak, ezt mar tenyleg csak nagyitoval latni

De ilyan árnál azért igen. Egyszerűen nem éri meg az árát, mert samsung...

RTX ON

(#105) nicu71


nicu71
addikt

Nagyon jól összeszedett,élvezetes teszt lett,nagyon szeressük az ilyet,főleg az egyedi humor miatt/is/
A telefon már nem annyira,egy referenciamodellnél túl sok ennyi apró,de bosszantó baklövés.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#106) Remus389 válasza Youri (#104) üzenetére


Remus389
veterán

1. nemreg tapiztam egy note-ot, az is pentile, 720*1280, es szep eles annak ellenere hogy nagyobbak a pixelek mint a g.nexuson

tehat szerintem nincs jelentosege, nagyitoval Max

ez mar szorszalhasogatas ilyen szinten, Meg a Sima sgs-nel megertem de kb 40 centirol mar ott sincs gond

2. kiraly az alairasod, kiraktam par napja a facebookon, Nagy sikere volt ;) de azert nem lopom itt :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#107) Kleroo válasza Depression (#99) üzenetére


Kleroo
veterán

Jaj,bocsi ez nem válasz akart lenni. :)
Tehát nem neked ment,hanem magához a telóhoz/cikkhez :B

szerk: Remusz911: A pentile zavaró hatását akkor látjuk/látják meg,amikor majd melléraknak egy nem pentilosat is.A galaxy S-nek is gyönyörű képe van,amíg mellé nem rak valaki egy Samoled plus/nem pentileos kijelzőt.Na akkor nagyon kibukik,hogy sokkal pixelesebb hatású a pentile verzió.Olyan mintha 30-40%-al kisebb felbontású lenne.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#108) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

"Mi az XXL GSM-től kaparintottunk meg egy példányt, hajszálra annyiba kerül, mint az egy Asus Transformer Prime, azaz kilónyolcvan körül járunk, ami vélhetően rövid időn belül lehussan 150 lepedő környékére, na nem mintha attól bazi olcsónak számítana."

Jó lenne azért egy ilyen komoly oldalon kissé hivatalosabban fogalmazni. Nem értem miért jó ez a "szleng", ami lefelé húzza a színvonalat...

[ Szerkesztve ]

(#109) Remus389 válasza Kleroo (#107) üzenetére


Remus389
veterán

ahogyan ez a video is mutatja [link]

full HD-s monitoron kinagyítva 1080p-be nézd meg a 3. perctől

ezért mondom hogy nincs jelentősége ilyen szinten, 3:56-nál pl mutatja a nexus pentile kijelzőjét, óriásira nagyítva

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#110) franc0


franc0
őstag

Ez a rádiós sírást csak szerintem röhej?
Aki ezt ki tudja fizetni, max a kocsiban hallgat rádiót...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#111) Youri válasza Remus389 (#106) üzenetére


Youri
veterán

1. Persze, ha sokáig nézed, a qvga sem zavaró, de ha melléteszel egy samoled+-t, akkor azért látod a különbséget.

2. :DD

#109:az én szemem nem full hdban nézi, hanem kicsit nagyobb felbontásban :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#112) Kleroo válasza Remus389 (#109) üzenetére


Kleroo
veterán

Nem igazán ad objektív képet az ilyen teszt,mert egy kamera másknt "lát".Ezt szabad szemmel kell vizsgálni.
Azt nem mondtam,hogy csúnya lehet.Biztos brutális képe van,hisz 720p.De majd ha mellé lesz rakva egy nem pentilos,akkor biztosan látszódni fog a különbség ;)

szerk: Egyébként így az idő előrehaladtával látszik,hogy emnnyire nagyott dobbantott/durrantott a samu az SII-vel. Nincs legyőzője.Anyagminőségébe is csak utolsó mentsvárként szoktak belekötni :D. Az SIII-al gyaníthatólag 2vállra fekteti a piacot geek körökben.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#113) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez nekem már tepsi. Hiányzana még az FM rádió is.
... és így első olvasatra (kissé persze sietősen futottam át) az új rendszer sem tetszik annyira. Egy ilyen vason jó eséllyel egy 2.3.x se lenne lassabb. Ez a "szósöl" integráció pedig nagyon nem tetszik. Egész pontosan az nem, hogy én nem dönthetem el, hogy mit akarok és mit nem. Sokaknak persze biztos tetszeni fog. Kicsit olyan érzés kerített hatalmába, mintha tanulmányautót nézegetnék. Jól néz ki, meg minden, de a mindennapokba nem biztos, hogy szívesen használnám.
Szóval szép-szép, otthonra nem kéne. :)
... egy SGS2 szerintem is jobb választás most.

(#114) Bog válasza ForRedGlory (#108) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nyolc éve így írok. Nem hinném, hogy ez meg fog változni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#115) F-ECT$ válasza ForRedGlory (#108) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem 1-1 ilyen elfér, most tényleg egy kicsit sok lett, de ettől nem hiszem, hogy sérülne a szakmaiság.

Dive ever, work never.

(#116) F-ECT$ válasza franc0 (#110) üzenetére


F-ECT$
titán

Csak szerinted. Van kocsim, azzal is járok dolgozni, de a melóhelyen meg néhanapján a bkv-n jól jön. Persze van mp3 gyűjteményem, de szeretek beszélgetős műsorokat is hallgatni, jelenleg leginkább a Kossuthon, Tiloson, régebben a Café-n. (Ezeken a helyeken nincs wifi, és mivel 500Mb az adatforgalmi keretem, ezért nem tehetem meg, hogy netes rádiót hallgassak csak.)

Dive ever, work never.

(#117) dokee78


dokee78
félisten

Nagyon tetszik,nálam üti a Galaxy S2-t

"Szintén újdonság, hogy van lehetőség gyorsított felvétel készítésére, ezt timelaps videónak is szokás nevezni"

Nem tudjátok ez benne lesz az összes ICS-ben gyárilag?
Ha benne,akkor csak a FullHD-ben rögzíítők fogják tudni?

(#118) joey04 válasza ForRedGlory (#108) üzenetére


joey04
titán

sokszor mondta más is. a bökkenő az, hogy sokkal többen vannak azok, akiknek tetszik a stílus. ez van. megszoksz vagy megszöksz. de sokszor volt már ez téma.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#119) Straw válasza ForRedGlory (#108) üzenetére


Straw
senior tag

Szerintem ezzel semmi baj nincs, ettől közvetlenebb és egyedi a stílus, pl ha nem olvasod el kiírta akkor is könnyen megmondható hogy ki a cikk írója.

42

(#120) dokee78


dokee78
félisten

Mi az a elmosódás néha a sample videóban?

(#121) beefjeez


beefjeez
senior tag

Playiten fogtam a kezemben, nagyon rendben van a telefon, és a 4.0 is! :)

(#122) knyitogato


knyitogato
őstag

Ha nem vettem volna nemrég S2-t, ezt bezsákolnám. Ma megtapogattam, egészen elképesztő. De S2-t azért nem éri meg lecserélni érte :)

(#123) ForRedGlory válasza Bog (#114) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Szerencsére 2011-ben elég nagy lépéseket tettünk arrafelé, hogy a szolgáltatói csomagok ugyanazon áron több adatforgalmat tartalmazzanak, ami igencsak jó hír az olyan, életük felét a neten töltő balf… khm, arcoknak, mint amilyenek mi vagyunk."

És ez elfér? Már ne haragudj, de ez inkább nem is írom le milyen lett... -.-

(#119) Straw: egy több tízezres napi lágotató soldalon nem az érdekli az embert hogy ki ír, hanem hogy mit és hogyan. Ez a burkolt balfaszozás, amit sikerült lerittyentenie, és érti ezalatt gyakorlatilag a célközönség minimum 60-70%-át (okotelefon ergó, ami mindig neten van, ahogy így a gazdája is), kissé szánalmas...

Mellesleg a telefon jó, a cikk is, csak sok benne szerintem a "magánszám", a "faszagyerek vagyok" életstílus. SZVSZ

Amúgy Allee-ban megnyomogattam samsung boltban, és azért nem nyűgözött le. Gyors, gyors, de S2 mellett nem cserélném le. Majd S3 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#124) rinbanbo válasza knyitogato (#122) üzenetére


rinbanbo
tag

Mert nem is jobb nála.....

Samsung infuse 4g 4.5" super amoled plus...

(#125) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Hát engem nem lökött le a a lépcsőn ez a telefon. Sokkal többre számítottam. Mérete miatt meg pláne gázos már egy kicsit. Én ha most vennék akkor Galaxy S2-t vennék. Sorry. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#126) Xaels válasza ForRedGlory (#123) üzenetére


Xaels
félisten

Lazíts már. Olvasd tovább amit idézel: "mint amilyenek mi vagyunk.""

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#127) kchris78


kchris78
veterán

Először ilyet akartam. Aztán jött a Galaxy Note. Örülök hogy inkább ezt vettem! Szerintem jobban megéri, ha ezen még csak Gingerbread van, egyenlőre.

(#128) Straw válasza ForRedGlory (#123) üzenetére


Straw
senior tag

Az hogy hogyan szerintem magában foglalja a cikkíró saját, egyedi stílusát, ha nem így lenne akkor mindenki copy-pastelne az összes oldalon, a tartalomra meg szeritntem nem szokott panasz lenni. Én bírom Bog stílusát.
De persze ez az én véleményem. ;]

42

(#129) beefjeez válasza kchris78 (#127) üzenetére


beefjeez
senior tag

Akkor te nem telefont, hanem tabletet akartál ;]

(#130) sanyi.flat válasza ForRedGlory (#123) üzenetére


sanyi.flat
csendes tag

+1

főleg úgy, ha mellette egy rakás technikai dolgot kell utólag, a fórum hozzászólások alapján javítani.

(#131) knyitogato válasza rinbanbo (#124) üzenetére


knyitogato
őstag

Hát igen, majd az S3, de remélem, hogy azt azért nem akarják majd Note-nagyságúra...azt is megnéztem ma, de nekem az már nem normális méretű napi használathoz. Persze, nézegetni jópofa, az igaz.

(#132) vicze válasza sanyi.flat (#80) üzenetére


vicze
félisten

Pontosan már Nexus S-ben se volt. Miért pont ez van ennyire kiemelve,mikor csak FB kell átírja az appját + az FB integrációt mindig is a gyártók XY felületei oldották meg. Tehát ha az előzőben se volt, akkor miért ICS-nél van kiemelve???
Hosszban kifejtve a problematika: http://forums.androidcentral.com/verizon-galaxy-nexus/139022-facebook-nexus.html

(#133) kchris78 válasza beefjeez (#129) üzenetére


kchris78
veterán

hát az igaz. kell rá SSH, RDP kliens miegymás az 4.3"-on is épp túl kicsi. Azért tegyük szívünkre a kezünket :), akinek a 4.6" belefér, szerintem onnan az 5.2" már nem olyan nagy ugrás.. A legtöbb embernek már a 4.3" is hatalmas IMAX élmény :). Iphonehoz képest főleg :D. Tabletem van, Win7es de azt jövésmenés (BKV, etc) közben már igencsak kényelmetlen használni, ez még rendben van.

(#134) beefjeez válasza kchris78 (#133) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én kipróbáltam, egy zsebembe se lehet belerakni, szvsz nem telefon már nekem :) nekem még egy galaxy s is nagy, nem szoktam ekkora telefonokhoz :K

(#135) Mr.Grincs válasza knyitogato (#131) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Látom nem csak nekem nem teszenek ezek a "tablet" méretű mobilok. Nem nagyon találkozik az ésszerűség és a használhatóság fogalma. Szerintem előbb utóbb már vevőkört fog veszíteni a samsung a méretek miatt. Oké hogy telefon, de miért ilyen nagy. Nekem már a Galaxy S2 is hatalmas. Iphone 3GSem volt és ahhoz képest óriás mobil. Erről ne is beszéljünk már akkor. Lehet hogy nem jól látom ezt a vevőkör vesztést, de részemről bukó ez a telefon, a méretei miatt is.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#136) ForRedGlory válasza Xaels (#126) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Na az nagyon sokat tompít rajta, hogy a saját szintemre emeli magát... vagy csökkenti...

(#137) gzbotii


gzbotii
veterán

" a betekintési szög csak azért nem végtelen, mert hátulról a burkolat bezavar" ezen hangosan felrohoftam a szobaban :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#138) kchris78 válasza gzbotii (#137) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen, ha a burkolat nem játszana be az akkor is csak 360 fok lenne.. nem..?

(#139) kolosanyi válasza Dare2Live (#45) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sose értettem ezt a "jó a lejátszó, mert van benne EQ" (vagy éppen a rossz, mert nincs) hozzáállást.

Egyébként egy kis extra info a zenei dolgokról (forrás xda fórum):
http://www.omappedia.org/wiki/Audio_Drive_Arch

The Phoenix codec in OMAP4 is the analog part of the audio architecture. It consists of the following components:

Audio output:
Headset
Handsfree
Vibrator
Auxiliary
Earphone

Audio input:
Mic left input (Can be Main mic, HS mic or AUX/FM left input)
Mic Right input (Can be Sub mic, HS mic or AUX/FM right input)
Line In

The Phoenix codec renders samples at 88.4 KHz and 96 KHz. Handsfree speakers and other paths can only work at 96 KHz, but heaphones has two modes of operation:

Low power mode (88.4 KHz and 96 KHz). Consumes less power but the audio quality may be affected.
High performance mode (96 KHz only). Good for applications in which quality of audio is desired.

There are eight digital input channels on the Phoenix that can be used for rendering audio out to nine different analog outputs. There are 5 McPDM channels (DL0 -> DL4), an I2C channel, and two auxiliary inputs that can be used for the FM radio (AFM0, AFM1).

És még egy kis kiegészítés:

I found this datasheet for the TWL6040: http://www.alldatasheet.com/datashee...1/TWL6040.html
It looks pretty good actually, 100dBa SNR for the DAC, charge pump-driven capless headphone amp delivering 20mW, these are all exactly the same as the Wolfson WM8994. THD for the TWL6040 actually looks better than the WM8994, but TI and Wolfson measures that differently in their datasheets so I can't tell for sure. Should be interesting to find out how this actually performs, I can't find any info on a device that uses this codec, maybe the Galaxy Nexus is the first.

[ Szerkesztve ]

(#140) AS


AS
félisten

Jó ez de drága sajnos... Még miért nem jobb?:) Galaxy S3 ra is kell valami:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#141) Bog válasza dokee78 (#120) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A privát telefonszámaimat nem teszem közkinccsé ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#142) Bog válasza ForRedGlory (#123) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az ott a balfék rövidítése. Aki másra gondol...

[ Szerkesztve ]

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#143) parkr


parkr
őstag

de miért nincs micro sd támogatás a nexusokban?? sokkal biztonságosabb lenne fájlok számára (van már vízálló is ha jól tudom) és jóval kényelmesebb is, mert nem kell másolgatni

egyébként Ford Focus van amerikában is

(#144) Mr.Grincs válasza parkr (#143) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Az majd a következő nexusban lesz elérhető a micros simes bővítés, hogy aki most megvette beledőljön a kardjába és megvegye a következő példányt is. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#145) ducsidu válasza Bog (#142) üzenetére


ducsidu
senior tag

Aki másra gondol az egy balf...ék? :DDD Én is másra gondoltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#146) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

Nem véletlen nem kapott rendes kamerát , rádiót stb.
A következő Nexus-t is el kell adni. Szerintem ez egyértelmű ha valaki gondolkozik.

;]

(#147) Mr.Grincs válasza oliverkiss32 (#146) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszönöm :C Ismét képbe kerül a tervezett elavulás történet. Fm rádiót én is hiányoltam.
Szóval nem olyan nagy érvágás mint, ahogy azt beharangozták.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#148) PowerBuldog válasza oliverkiss32 (#146) üzenetére


PowerBuldog
veterán

thank you captain obvious
Mellesleg nem a kövi nexusra spórolnak, hanem inkább az S3-ra.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#149) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Az utolsó reményem is szertefoszlott, hogy fizikai gombokkal ellátott Androidos telefonom legyen :(

(#150) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Gyűű, de szép teló! De olyan az ára is... :(

Mentalita'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.