Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) DrBubo77 válasza LimaBravo69 (#8900) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A Samsung más készülékein is ez van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8902) glacious válasza DrBubo77 (#8901) üzenetére


glacious
addikt

Ha jól emlékszem android 7-től minden készüléken előjön, mert nem gyártóspecifikus dolog.

(#8903) Angel2014 válasza glacious (#8902) üzenetére


Angel2014
addikt

Még 1x sem találkoztam vele.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8904) LimaBravo69 válasza Angel2014 (#8903) üzenetére


LimaBravo69
tag

Ez érdekes. Szóval van aki még nem is hallott róla, van akinél előjön, és nem lehet kikapcsolni sem.

Eléggé idegesítő "feature.." :W

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#8905) bepe79


bepe79
addikt

Nekem ma szólt a telefon (független), hogy megjött a márciusi biztonsági frissítés.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#8906) Dilikutya válasza LimaBravo69 (#8900) üzenetére


Dilikutya
félisten

Újraindításkor mindig, meg olykor véletlenszerűen. Nincs ezzel nagy probléma.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8907) Dilikutya válasza Angel2014 (#8890) üzenetére


Dilikutya
félisten

KIES? Google névjegyzék szinkronizálás? Simre nincs értelme visszamásolni, az szerintem nem tud eleve annyi információt eltárolni, legalábbis a régi simem nem tudott, még a név hossza is korlátozva volt. Azóta új van, de eszembe nem jutna sim kártyára tenni.
Vagy Névjegyzék app ->Beállítások\Névjegyek kezelése\Névjegyek importálása, és lesz egy .vcf fájlod, amit bárhova exportálhatsz utána. Én a Google címtárat javaslom, garantáltam nem vesznek el a számok.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8908) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy se wifis hotspottal se USB-n nem tudok netet megosztani a telóról?

Ugyanezen SIM esetében másik telóról jól megy a megosztás. Net van magán a telón amúgy csak osztani nem lehet..m

(#8909) csubuka válasza csubuka (#8908) üzenetére


csubuka
addikt

*Az APN Type mezőből a "default"-ot ki kell törölni és üresen hagyni. Ennyi, csucsu. Működik.

(#8910) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nekem a független telefonra most jött meg a márciusi frissítés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8911) Donki Hóte válasza LimaBravo69 (#8904) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem előjön egy A7 2017 készüléken is, meg egy S9+ készüléken is, szerintem Oreo oprendszertől kezdve ez így működik.

Szerintem nagyon hasznos dolog, ha ellopnák a telefont, akkor nem tudják a mintával mindig feloldani, előbb-utóbb kérni fogja a PIN kódot is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8912) Obyboy válasza Donki Hóte (#8911) üzenetére


Obyboy
addikt

Nekem ujjlenyomat helyett kér időnként mintát.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#8913) Donki Hóte válasza Obyboy (#8912) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, olyat nem (eddig) nem csinált :U

PIN-t kér ujjlenyomat helyett...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8914) bepe79 válasza Donki Hóte (#8913) üzenetére


bepe79
addikt

Mert értelemszerűen ha a primary feloldás ujjlenyomat és a másodlagos a feloldóminta, akkor időnként a feloldómintát kéri, ha meg elsődleges az ujjlenyomat és másodlagos a PIN, akkor időnként a PIN-t kéri. :)

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#8915) LimaBravo69 válasza bepe79 (#8914) üzenetére


LimaBravo69
tag

Ez lesz a megoldás. Nálam ujjlenyomat és PIN van beállítva, és ahogy írtam, random kéri a PIN-t ujjlenyomat helyett.
Szerettem volna kikapcsolni, de ezek szerint nem lehet :/
A PIN-t nem felejtem el, és tényleg néha a legrosszabbkor jött elő.

De ez van, meg kell barátkozzak a szolgáltatással..

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#8916) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A problémás ujjlenyomatot más is írta a topikban. Nekem is nehezen akarja az igazat.

-Ezt szoftverfrissítés nem oldja meg nem? Van egy kisebb karc a gombon, lehet az a baj...

-Illetve 6-os droidról érdemes frissíteni vagy több bug lesz, mint haszon?

(#8917) gerner1 válasza csubuka (#8916) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy úgy ~4-5 havonta érdemes megújítani a rögzített mintákat, mert ennyi idő elteltével felszaporodnak a sikertelen leolvasások. De nem csak ennél a készüléknél, hanem más típus esetében is ...

(#8918) csubuka válasza gerner1 (#8917) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm! Sajnos ennél frissen lett a minta rögzítve és mégis így csinál.

(#8919) gerner1 válasza csubuka (#8918) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor pedig érdemes gyakorolni a minta-adást. Emlékszem, hogy nekem is kellett legalább ~7-10 próbálkozás ("gyakorlás") mire ráéreztem, hogy hogyan lesz pontos. Persze nem vagyunk egyformák, én is ismerek olyat, akinek elsőre sikerült/sikerül.

(#8920) csubuka válasza gerner1 (#8919) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, próbálkozok még egy ideig :-)

(#8921) Angel2014


Angel2014
addikt

Kint a Telenor frissítés! Csak nem feledkeztek meg rólunk december óta! ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8922) szucstom válasza Angel2014 (#8921) üzenetére


szucstom
őstag

A napokban megjött a Telekom márciusi ápdétje is.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#8923) DrBubo77 válasza Angel2014 (#8921) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerencsére már a márciusi frissítés jött ki. Csak pár nappal maradtak le a Telekomtól.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8924) Obyboy válasza DrBubo77 (#8923) üzenetére


Obyboy
addikt

Elég gáz lett volna, ha most adják ki a januárit... :DDD

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#8925) Angel2014 válasza DrBubo77 (#8923) üzenetére


Angel2014
addikt

:K

Örüljünk ennek is úgy gondolják!

Obyboy : :C

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8926) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy a töltő kábel folyamatosan kicsúszik a foglalatból, mintha ki lenne tágulva. Töltés közben használni szinte lehetetlen a telefont. Próbáltam másik kábellel is, az se segített. Mit lehet adott helyzetbe tenni, ami még gazdaságos megoldás lenne?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#8927) glacious válasza Daneee14 (#8926) üzenetére


glacious
addikt

Nem lehet, hogy tele van kosszal és nem megy bele teljesen a kábel?

(#8928) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Azt jól érzem, hogy olyat nem lehet a telóval, hogy a kapacitív gombok háttérvilágítása helyettesítse a notiledet?

Tudom AMOLED-re jó a NoLed app, de akkor is...

(#8929) szucstom válasza csubuka (#8928) üzenetére


szucstom
őstag

Elvileg lehet 3rd party app segítségével, bár a nevét nem tudom.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#8930) csubuka válasza szucstom (#8929) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! Utánanézek akkor. Olyasmit olvastam, hogy ez amúgy egyedi kernelt kíván, olyan meg lehet nincs erre. Illetve ROM-olgatni nem akarok.

(#8931) Mcrazy válasza csubuka (#8930) üzenetére


Mcrazy
őstag

Automatizálóval (Macrodroid ) tudod villogtatni a vakut, képernyőt be/ki kapcsolgatni, szöveget bemondani, illetve hangot lejátszani általad beállított intervallumban.

Üdv: Mcrazy

(#8932) csubuka válasza Mcrazy (#8931) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a tippet!

(#8933) Daneee14 válasza glacious (#8927) üzenetére


Daneee14
tag

Köszi a tippet, kifújtam sűrített levegővel de nem lett jobb.

(#8934) bepe79


bepe79
addikt

Ma nekem megjött a független frissítése is.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#8935) rasky


rasky
senior tag

Áprilisi update most települ függetlenre :C

(#8936) szucstom válasza rasky (#8935) üzenetére


szucstom
őstag

Akkor az tréhóm esetén május vége :DD

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#8937) Angel2014 válasza szucstom (#8936) üzenetére


Angel2014
addikt

Telenor esetében December eleje . ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8938) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Asszonynak van egy ilyen telefonja amire szeretnék valami pörgős, root-olt rom-ot feltenni. Tudnátok ajánlani ilyet?

Amit használ:
- kamera
- netezés
- zenehallgatás

Ezek tökéletesen kellene, hogy működjenek.
TWRP gondolom erre is van, azon keresztül tenném fel, azt ismerem.
Köszönöm.

(#8939) Dilikutya válasza #68216320 (#8938) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak egy kérdésem van. Minek?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8940) #68216320 válasza Dilikutya (#8939) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm a választ. Nincs több kérdésem. A témát befejezettnek tekintem.

(#8941) prozodus


prozodus
őstag

A5 2015: Most szólt, h frissítene. Egyelőre azt mondtam neki, h később. Mert kiírta ugyan, h biztonság miatt, stb. DE: pontosan mit csinál ilyenkor? Belepiszkál a telepített appokba? Változik vmi a beállításokban? Mire lehet ilyenkor számítani?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#8942) Dilikutya válasza #68216320 (#8940) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem csesztetésből kérdeztem, csak teljesen fölösleges vesződni vele. Másfél éves az enyém, sose volt még semmiféle visszaállítás rajta, fürge a mai napig. Amit írtál, azok a funkciók egytől egyig tökéletesek, de játszani is bőven lehet, ma frissült pont a Mortal Kombat, semmi akadás, a Real Racing 3 is ment szépen, csak az egy fos. A Samsung által kiadott 8.0 fut rajta a havonta kiadott biztonsági frissítésekkel, épp tegnap települt a legutóbbi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8943) krisz4b70 válasza Daneee14 (#8933) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Nekem is ilyen gondom volt, sűrített levegő sem segített. Tűvel viszont ki tudtam piszkálni egy csomó szöszt, most olyan mint újkorában. :)
Kicsit késve de akinek van még ilyen gondja annak segíthet.

(#8944) shifty! válasza #68216320 (#8940) üzenetére


shifty!
senior tag

PixelExperience 9.0 alapú, nálam tökéletesen fut. (TWRP, root nélkül)

Kamera szépen dolgozik, a gyári szintjét simán hozza, zenehallgatás (Spotify + ROM hangszínszabályzója) tökéletes, akku 4-5 óra kijelzőidő, AOD nélkül, azzal 3-4 óra.

Dilikutya, értem én hogy nem szeretsz ROM-olni / nem látod értelmét, de a kérdés nem véletlenül hangzott el. Ha építő jellegű hozzászólásod meg nincs a témához, inkább engedd el és ne válaszolj rá kérlek.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#8945) Obyboy válasza prozodus (#8941) üzenetére


Obyboy
addikt

A telefon korából eredően tuti csak biztonsági frissítést kapott. Telepített appokba tudtommal nem piszkál bele, csak az android rendszerben megtalált sebezhetőségi réseket foltozza be.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#8946) Obyboy válasza Dilikutya (#8939) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha van rá lehetőség akkor miért ne?
Nekem céges teló az A5, a saját telefonomon már Pie fut. Szerintem sem volt látszólag nagy ugrás a 8as droidról 9esre, de egy dolog nekem nagyon bejön a Pie-ban. Ha bekapcsolom a helymeghatározást akkor nem kell kapcsolgatnom nagyon pontos és energia takarékos közt ezt megoldja helyettem a rendszer. Azaz ha olyan appot indítok aminek kell műholdas helymeghatározás akkor bekapcsolja a rendszer ha pedig kilépek az appból kikapcsolja a rendszer.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#8947) #38193152


#38193152
törölt tag

Telekomra is megjött a biztonsági frissítés.

(#8948) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis gyakorlati segítséget kérek NFC mobil fizetéssel kapcsolatban. Soha nem használtam,kártyával fizetek leginkább,de most ki akarom próbálni. A simple appot használom parkoláshoz,abban van regisztrálva a bankkártya. A mobil fizetés hogy működik? Szolgáltatónál engedélyeztetni kell? Vagy csak a beállításokban megadni az simple alkalmazást?
Illetve vásárláskor fizetésnél a gyakorlati része hogy működik? Telefont fel kell oldani? Vagy csak az NFC be legyen kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#8949) Mcrazy válasza kugli (#8948) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Szolgáltatótól nem kell igényelni semmit. Ha már a Simple app-ban regisztrálva van, akkor annyi a teendő, hogy az NFC menüpontban az Érintéses fizetésnél a Simple legyen kiválasztva. Amennyiben a telefonban egyébként is digitalizálva van a meglévő bankkártya, akkor az is meg fog jelenni a listában. Ebben az esetben direkt a Bankkártyát is kiválaszthatod. Fizetés úgy működik, hogy az NFC-nek és az Érintéses fizetésnek engedélyezve kell lennie, valamint a képernyőzár legyen feloldva fizetéskor. A terminál csippanásakor odaérinted a telefont a kijelzőhöz, rezzen egyet (nálam legalább is így jelzi a fizetést) , pin kódot megadod, ha szükséges és kész.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#8950) kugli válasza Mcrazy (#8949) üzenetére


kugli
aktív tag

Kártya nincs digitalizálva még. Azt am honnan tudom,hogy helyileg hol van lehetőség így fizetni? Mindig előre szólnom kell?
Bocs,de ahogy mondtam,le vok maradva ezen a téren :)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.