Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Romvr


Romvr
őstag

Ide jöhet a hideg és a meleg egyaránt :U

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Jo otlet volt es orommel olvastam.
Amit azert en hianyolok, hogy nincs megadva a szotververziok szama. Az S7E is sokat modosult Nougat utan auto modban.

Valamint kiemelnem, hogy ez a teszt az auto modok osszehasonlitasat celozta, tehat a kamera tenyleges tulajdonsaga elterhet (raw modban). Ugye a Samu hires a "tulelesitesrol".

A kepeket feltennem egy kulon mappaba, felhobe, mert a Ph ugy tudom, eloszeretettel csokkenti a minoseget. Valamint erdekes lehet a technikai info is (exif). Foleg az utolso kepnel, amit az automata lathatoan nem tud kezelni :D

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

Szegény S5, lemaradt a másik kettőtől. Nyertest alig tudnék mondani az S7 és a 6s között.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) Romvr válasza janeszgol (#3) üzenetére


Romvr
őstag

Ha a gyorsaság is számít akkor az S7 veri az 6S-t. Mind fókuszálás mind a kép lementési sebesség azonnali.Az iPhone kicsit sutának érződött az S7 után.
Persze a kép minőségében már nincs egyértelmű győztes de igen, az S5 kicsit elmaradt, pedig anno jónak számított amit produkált. :(

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#5) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Barátnőmnek iphone 6 van nekem s7 és az a tapasztalatom hogy a iphone szebb temészetesebb képeket készít. A bőrszínek lényegesen jobbak átlagos szobafénynél, és úgy általában a sárga nem megy a samsungnak.
Amit végtelenül sajnálram mert én mást láttam a tesztekben, aztán rájöttem hogy ez azért van mert a magyarországi s7esek szenzora más mint az amerikaiaké...
Képélességnél engem zavar a samsung iszonytató zajszűrése és élesítése. Szívesebben néznék több zajt kevesebb zajszűréssel.
A selfy kamera nem lenne rosz de ebben is jobb sajna az iphone főleg rossz fényviszonyok között.

Én professzinális szinten nyomom a hobbi fotózást és a munkában filmel és annak utómunkájával foglalkozom. Az s7után azt gondolom hogy az elmúlt 3-4 évben alig fejlődött a mobil fotó éppen csak a processzorok teljesítménye nőtt. Mivel egyre jobban, gyorsabban tudják kompenzálni a kicsi szenzorok problémáit ezért tűnhet úgy hogy van fejlődés.

(#6) matyiGo válasza matyiGo (#5) üzenetére


matyiGo
aktív tag

Azt sajnálom hogy itthon még nem láttam olyan tesztet ahol külső kamera appal fix iso záridő WB értékekkel fotóznak. Ssetleg raw képeket

[ Szerkesztve ]

(#7) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Csak összehasonlításul szelfikamera, motorola moto x 2 (2014) vs samsung s7 (2016)
Tudom hogy két év nem sok idő de....
https://drive.google.com/folderview?id=0B1r84xOtMR09TWtPQmp0VDVCUVE

Ez számomra visszalépés. Oké hogy nagy a látószög de a motorola színei sokkal élőbbek, még így is részletesebb a kép és nem torzítja az arcot.

(#8) Romvr válasza matyiGo (#5) üzenetére


Romvr
őstag

Az iphone színei sokkal melegebbek mint az S7-nek ami sok esetben kellemesebb mint a hidegebb de valós tónus. Gyenge fényben viszont az s7 produkál sokkal szebb színeket a fotók terén. De tény hogy hajlamos a túlélesítésre ami sok esteben zavaró ránagyítás után. De a rövid találkozásból az iphone 6 és 6s-el nekem 80%-ban az S7 képei tetszettel jobban. Bár lehet kicsit részrehajló votam elismerem.
De persze a tetszés szubjektív dolog hiába dolgozol te filmekkel vagy képekkel lehet nekem az általad preferált kép helyett a szerinted rosszabb tetszik.
De ezen né vesszünk össze.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.