Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem a Capcom csinálja? Akkor tök mind1, hogy Resident evil vagy sem. Nem várományos így...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2) TazLeacher válasza Inv1sus (#1) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mer' aztán a RE4-5-ön aztán látszott, hogy a Capcom csinálta. Simán lehetett volna akármi a címe, semmi köze nem volt a RE sorozathoz. Ha már ők nem tudnak normálus RE-t csinálni, rémélem más majd tud.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3) NeoExDeath válasza TazLeacher (#2) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

"semmi köze nem volt a RE sorozathoz"

:) Hát ez így erős. Akkor a Half-Life 2-nek sincs semmi köze a HL1-hez, mert zárt földalatti kutatóbázis helyett nyílt tereken, városokban, hangulatában teljesen más környezetben játszódik, és alien mostrák és kommandósok helyett megszálló idegen combine-okat kell gyakni.

A Capcom bevállalta, hogy megújítja a játékmenetet, és sikerült is neki. A RE 4, és az 5 elképesztően jó játékok lettek. Nem olyanok mint a régiek, pont ettől jók. Nézd meg a Silent Hill sorozatot. A 3. részig jó volt, de képtelenek voltak megújítani valahogy a sorozatot. A RE3-ban már kezdett kifáradni a zombis, racoon city-s vonal, és ezt felismerték a fejlesztők.
A RE karakterek, a sztorivonal folyamatos, zombik helyett van új ellenség, a történet jó. Aki fanyalog, az a zombikat, meg a horror hangulatot hiányolja, de azt megtalálja más játékban. Aki bírta a történetet meg a karaktereket a 4-5 ben sem csalódott nagyot sztem.

[ Szerkesztve ]

(#4) #08052480 válasza TazLeacher (#2) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem hiszem, hogy negyedszerre is robbant volna egy rókabőr - már a harmadiknál is kilógott a lóláb. A negyedik része meg még így hat év után is bőven alázza a mostani TPS-eket is, én személy szerint örülök, hogy így alakult.
Egyébként ha egyszer csapat alapú lesz, akkor hogy lehetne elvárni a klasszikus játékmenetet? :Y

[ Szerkesztve ]

(#5) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

lassan nem ártana legalább 1! RE-t ki-próbálnom/pörgetnem:C
a filmek viszont tetszettek :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#6) robotjatek válasza #08052480 (#4) üzenetére


robotjatek
tag

Nem tudom, nekem az RE3 tetszett a legjobban, még a mások által RE2nél is jobban, ami szintén nagyon jó játék volt. Az RE4-ből láttam kb. fél óra játékmenetet és mondtam is hogy köszi ez nekem nem kell. Az 5-ről pedig csak néhány videót láttam és tudtam is hogy nem az az Resident Evil ami nekem kell.
Kíváncsian várom, hogy ezekután mit tud egy külsős cég felmutatni.

(#7) TazLeacher válasza NeoExDeath (#3) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a baj, hogy nem a helyszín, és az ellenfelek, hanem a játékmód változott meg. Ugyanis míg az első 3 túlélő-horror, addig a 4-5 szín tiszta akcijáték volt.

Szó sem volt róla, hogy ne lettek volna jó játékok (bár mégis...a 4. az egy nagy kalap fos. Amennyiben az indokaim is érdekelnek, ajánlom figyelmedbe ezt.) Az 5. az egy jó akciójáték. Igen, jó, bár az elképesztően jótól eléggé messze van. Megintcsak tudom, hogy miről beszélek, az 5. részt 6-szor játszottam végig, a legkönnyebbtől a legerősebb nehézségi fokozatig, és 100%-osra kimaxoltam, megvan mind az 50 achievement. Tehát azt hiszem van rálátásom, lényegében kivülről tudom a játékok. Történet lényegében a 4. részben nincs is, mint olyan, hanem egy egyszerű tündérmese. Az 5. története is hmmm....hát nem fog díjat nyerni, maradjunk ennyiben. Ezeknek a játékokna a történet volt az egyik elemk, a másik a para faktor, ami teljesen eltűnt, ezzel a sorozatból semmi nem maradt, csak a szereplők, és a játék neve.

A HL-os összehasonlítás azért nem helyénvaló, mert a játék alapvető stílusa nem változott, maradt az akció-FPS.

De mondok összehasonlítási alapot: adott egy szimulátor játék, mondjuk a GTr (azt hiszem ez az). Sokadik része már a sorozatnak, a következő meg megjelenne ugyan így autósjátékként, csak egy full arcade autós lenne, mondjuk egy Trackmania szerű fizikával. Kíváncsi vagyok, hogy mit szólnának a rajongók.

Autós játék? Autós. A cél a nyerés? Igen. Aki meg valós fizikát akar, az meg megtalálja más játékokban....ezt ugye Te sem godnolod komolyan?

Tehát lényegében a játék ugyan az, csak:
- más a helyszín
- más a játékmenet
- más a nézőpont
- más a harcrendszer
- mások az ellenségek
- más a történet
...de ugyan az a játék.... :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) TazLeacher válasza #08052480 (#4) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az előző hsz-emben linkelt bejegyzést javaslom neked is a 4. résszel kapcsolatos véleménynyilvánításommal kapcsolatban. Az a játék nem aláz, sőt nem is alázott soha semmit. A Resident Evil 4 egy elcseszett akciójáték egy középkori tünérmesébe illesztve gonosz törpékkel, manókkal, és varázslókkal és még miszter Alien is kapott egy beugró szerepet. Komolyan kíváncsi vagyok, mi az ami miatt még ma is alázza a TPS-eket, mondjuk egy Dead Spac 1-2-t (csak, hogy műfajon belül maradjunk)?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9) TazLeacher válasza - = Zk = - (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha a filmek tetszettek, akkor ne játsz a játékkal. A filmeknek semmi köze a játékhoz. Lényegében a címen, és 1-2 a játékból lopott karakteren kívül. Bizonyos részekben vannak még zombik is, de más hasonlóság nem nagyon van. Az animációs film az, aminek van köze a játékhoz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#10) - = Zk = - válasza TazLeacher (#9) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ah, értem! akkor nem zombizunk
az animációs filmet/ket láttam.:C...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) TazLeacher válasza - = Zk = - (#10) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az 1-2-3 az lényegében a Racoon City katasztrófáról szól, meg zombiírtásról túlélő-horror műfajban. A 4. rész egy vidéki (középkori?) faluban és várban játzódik, a túlélőhorror elem eltűnt, akció lett. Az 5. rész pedig szín tiszta akció, Afrikában. Mész lősz, mész lősz, töltesz. Ennyi. A 5. részt a coop viszi el a hátán, úgy rohadt nagy móka, persze, ha van kivel játszani...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) #08052480 válasza TazLeacher (#8) üzenetére


#08052480
törölt tag

"Az a játék nem aláz, sőt nem is alázott soha semmit."

Azért kicsit túlzás ezt állítani egy játékról, ami konkrétan stílust teremtett, 96%-os átlaggal bír és szinte minden listán, ami az évtized legjobb játékaik gyűjtötte össze dobogós helyen áll. btw groteszk törpék meg manók? Mi a fenéről beszélsz?
Mellesleg a perpektívaváltástól még ugyanúgy túlélő-horror maradt csak jóval akciósabb beütéssel. Hogy az ötödik rész már pure eksön azzal nem vitatkozom, de a 4 nagyon nem.
Miért jobb mint DS? Hangulat, játékmenet, bossokharcok, narratíva, sztori (bár nem volt neki valami hihetetlen jó, de a holt szóközön így is bőven túltesz), környezet, kreativitás, stb stb. Nem tudok olyan részt mondani belőle, ami gyengébb lenne tőle :) Persze ez ízlés kérdése de nézd másképp. A DS mindkét része az RE4 szellemi örököse. Ugye mennyire elcseszett volt? Csak az egész ipar fejlődését határozta meg.

[ Szerkesztve ]

(#13) remington2


remington2
senior tag

Én úgy vélem, hogy a korai részek klasszikus, racoon-citys történetét kellene újrafeldolgozni, valami ütősebb grafikájú játékban (mondjuk azzal a motorral, amivel az újak készültek). Ha jól tudom, az egyik a városban játszódott, egy rész egy kastélyban, egy pedig valamilyen kísérleti telepen. Na, ezeket kellene modern formába rakni.

szerk: én amúgy - a félreértések elkerülése végett - nem játszottam végig egy részt sem. Azt a részt ismerem (grafikailag), amely egy rendőrörsön játszódik, a sztorit a játékból íródott könyvekből ismerem, azokból kettőt vagy hármat olvastam. Ott elég kereknek tűnt a történet a kastélytól a város katasztrófájáig (meg valami szigeten is van egy bázis, arról is szól egy könyv).

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#14) TazLeacher válasza #08052480 (#12) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elolvastad az linkelt bejegyzésem? Miről beszélek?

A küklopszról, az Alien-ről, a lila törpéről, a varázslóról, a nindzsa-árusról, a Hókusz/pók(emberről)...ezekről. Egyszerűen szégyen és gyalázat.

Semmi köze a túléő horrorokoz. A játék lényegében nem több, mint a Gears of War. Mész-lősz, mész-lősz. Semmi horror nincsen benne. Nnem igazán félelmetes a lila törpe, mondjuk a 3. rész Nemesisével szemben. Talán az egyetlen parás rész az Alien-es, de az meg már milyen...hogy kerül az Alien a RE sorozatba, ráadásul valami elcseszett középrkori várba? Nem érzed egy kicsit a képzavart? Mind a Resident Evil-ök, mind a Silent Hill-ek az atmoszférával teremtettek parát, és nem a leadott lövésk számával. Nem arról szólt, hogy azért volt "félelmetes", mert 400-an jöttek, és tudsz-e egymás utánban 400-at lőni. Ott még az atmoszféra volt a lényeg. Minden sarok után "benéztél", hogy van-e ott valami. Itt semmi, jönnek, bumm-headshot, azt mehetünk tovább. A katapultos dobálós részről nem is beszélve. Semmi köze már a horror játékhoz.

Megmondanád, hogy milyen stílust teremtett?

Ugye mennyire elcseszett volt? Csak az egész ipar fejlődését határozta meg.
Nem sok köze van hozzá (a Dead Space-nek)...inkább hajaz a réegbbi klasszius horror játékokra, sötétség, egyedüllét, folyamtos izgalom. Megjegyzem azt jól látod, hogy egy egész iparág fejlődését határozta meg. Úgy, ahogy van, kiírotta a TPS-túlélőhorror fogalmát.

Annyira túlélő-horror, amennyire a Diablo RPG.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#15) - = Zk = - válasza TazLeacher (#11) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá. tehát akkor névvel próbálják eladni a játékot, ami nem sikerül, hiszen csak a nevek azonosak. értem.
czink :F

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) #08052480 válasza TazLeacher (#14) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ha nem haragszol nem reagálok mindenre, amit linkeltél azt meg nem fogom végigolvasni. Nem voltak venne varázslók sem lila törpék (gondolom a papokra, meg Salazarra gondolsz, aki egyébként gyerek és nem törpe, pff) minden megvan hát végül is racionálisan magyarázva, semmivel sem elborultabb mint az első három rész és nem csap át fantasyba.
A félelem-faktort itt nem az ijesztgetésben hanem a megteremtett atmoszférában kell keresni - sajnálom ha neked nem jött át, nyilván akciódúsabb, de nálam belefér a horror kategóriába és megjegyzem nem csak nálam.

"A játék lényegében nem több, mint a Gears of War"

Fordítva. A GoW lényegében egy RE4. Ahogy a DS lényegében egy RE4. A TPS műfaj játékmenet-fejlődésének mérföldköve. Nem a hangulatra gondolok, meg hogy mennyire feszes a tempója.

[ Szerkesztve ]

(#17) TazLeacher válasza - = Zk = - (#15) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Úgy mondom, hogy inkább a filmeket próbálták eladni a játék nevével. Az első rész még csak-csak stimmel, talán a 2. is. A 3-ik filmben azonban szinte már semmi. A tűzlabdákkal dobálózó főhősnőtűl kezdve a lövöldöző zombikig szinte minden eltávolodott a játéktól. A 4. filmet nem láttam, a trailer elég volt, és a vélemények. Sajnos ritkán születik jó játékadaptáció. A Silent Hill mondjuk nekem bejött. Maga, mint film, elég gyenge, de a játék hangulatát elég jól sikerült átadni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#18) TazLeacher válasza #08052480 (#16) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem haragszom. A Te dolgod, de amiket írtam, attól az az marad.

A félelem-faktort itt nem az ijesztgetésben hanem a megteremtett atmoszférában kell keresni

A túlélő-horror sosem az ijesztegetésben volt jó, hanem a folyamatos feszültségtartásban, és ebben óriásit hasalt mind a 4., mind az 5. rész. Olyan, mint feszültség nincs. Ilyesztegetnni még egy CoD is tud, csak egy hirtelen előugró ellenfél és egy kis hang kell hozzá. A folyamatos feszültség keltés, amihez már tudni is kell valamit, és ez az ami már nem volt benne az újabb játékokban.

A TPS műfaj játékmenet-fejlődésének mérföldköve.
Meg tudtam indokolni, hogy mitől nem az, de tőled nem hallottam indokot, hogy mitől az. Nem mutatott olyat, amit előtte más akció TPS nem tudott volna.

Ha neked belefér a horror műfajba, lelked rajta, mégis a túlélő-horror műfaj nagyjainak továbbá is a Silent Hill 1-2-t és a Resident Evil 1-2-t (és sokan 3-at) tartják, illetve az eddig nem említett Alone in the Dark szériát. A RE4 sosem kerül elő ilyenkor, és azt még Te is elismerted, hogy szánt szándékkal megváltoztatták a játékmenetet.

Ez pontosan ugyan az, mint az RPG-knél. Ma már nincs igény ilyen játékokra. A játék attól lesz jó, hogy a lehető legkevesebb idő alatt a lehető legtöbb ellenfelet lődd szét. Ebbe az irányba ment el ez a sorozat is. Ha ma kiadnának egy klasszikus túlélő-horrort, akkorát hasalna, hogy csak na. A RE5-öt 5 óra alatt szépen végig lehet vinni, közben kinyírsz kb. 1.945.543 ellenfelet, és jó is volt. Ez kell a népnek, és ez látszik az eladásokon is. (Eleve hogy játszódhat egy túlélő-horror nappal? :O )

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#19) - = Zk = - válasza TazLeacher (#17) üzenetére


- = Zk = -
félisten

film, játék korrekt a SH-ből.
a RE is tetszik.. de tény és való, hogy Milla eléggé sokat tud már..:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#20) Marci79


Marci79
aktív tag

Az első rész óta játszok vele. Remélem jó lesz. Ha zombis game, akkor Resi! :DD :C

Az első alap. A 2. rész nagyon jó volt. A 3. gyengébb. A 4. élvezhető. Az 5. jó volt leszámítva az elmebeteg gombnyomkodós baromságot. A mellékrészek közül, majd minddel toltam. Ps-en még a Biohazard (külön pisztoly volt a ps-hez) is tetszetős volt.
BAKKER!!!!!! Resi fan lettem! :DDD A "filmsorozat érdekes volt, de nem hozta a játék örömét. Még a fíling se volt olyan. :(

jer1cho:

Miért baj, hogy nappal játszódott? Már eléggé unalmas, hogy zárt helyen sötétben szörnyeket kell lőni. Ennyi év játék után már uncsíííí. :DDD De az tény, hogy besz@ratósabb sötétben, megfelelő hangokkal. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) TazLeacher válasza Marci79 (#20) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az 5. jó volt leszámítva az elmebeteg gombnyomkodós baromságot.

Ez mennyire igaz. Az nagyon nem kellett volna... :(

De az tény, hogy besz@ratósabb sötétben, megfelelő hangokkal.

Szerintem meg ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Marci79


Marci79
aktív tag

Már nem enged szerkeszteni. :((

Ami hiányzik az újabb részekből, az az agyalós rész. A gondolkodást igénylő feladványok. Kezd hiányozni a Parasite Eve 2. :O

(#23) NeoExDeath válasza TazLeacher (#18) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

"Ha ma kiadnának egy klasszikus túlélő-horrort, akkorát hasalna, hogy csak na"

... Amnesia: The dark descent?

:Y :)

(#24) Scholes9 válasza NeoExDeath (#23) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen - igen, én kijátszottam Steamen és hát napokig alig tudtam aludni annyira brutális, nagy tábora van még mindig ennek a műfajnak és az Amnisia átvette az első helyet, bármelyik játék is állt ott eddig :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#25) TazLeacher válasza NeoExDeath (#23) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem klasszikus, mert nem TPS. Megvan a játék, nem játszottam még vele, de nagyon dícsérik, ezért is vettem meg, mert szerettem volna valami igazán jó horror játékot. Ez is egy jó horror játék (lehet, mert még nem próbáltam), de más. Ettől függetlenül, ha tényleg olyan jó, akkor lesz@rom, hoyg FPS, még mindig jobb, mint a RE4-5, mert horror.

Dead Space 2-t kellene kipróbálniom, az 1. rész bejött...lehet végig is viszem megint.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#26) NeoExDeath válasza TazLeacher (#25) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

"Nem klasszikus, mert nem TPS"

: :DD Látom mindent meg tudsz magyarázni. Szóval csak a TPS a klasszikus, értem. Ezt az előző idézett hozzászólásodban nem mondtad :)

"még mindig jobb, mint a RE4-5, mert horror."

Szóval a 4-5 nél bármi jobb, ami horror :D

Bocs, befejezem. Alapvetően megértem az érveléseidet, még az autós példád is egész helytálló volt (bár pl a NFS-ben is van árkád, meg majdnem szimulátor is). Sok hozzád hasonló rajongó van még, akik ha kapnának még 10 Racoon City-ben játszódó TPS horror-t marhára elégedettek lennének. Azt kell felismerni, hogy a Resident Evil nem egyenlő a zombis, túlélő horror sémával. A RE egy történet, folyamat láncolat, ami a zombi vírus kitöréssel indult. 3 fő játék épült rá (meg még kitudja mennyi gun survivor, stb...), a RE3-al a zombis dolog lezárult, vége, megoldották a szitut (ki tudja meddig). Ettől a sztori még folytatódik. A RE4, és a vele induló stílus a világ nagy részének nagyon bejött, én elfogadom a klasszikus rajongók álláspontját is, de azért nem kell megmagyarázni hogy miért is szar a Re4, amikor baromira nem szar :)

Amúgy véleményem szerint már az is sokat levesz a horror hangulatból, hogy a kameranézet a hátad mögé került. Én személy szerint utálom a rögzített kameraállású shootereket, ahol a para faktor nagy része abból szármozik, hogy nem látsz el a folyosó végéig, mert az már nem fért rá a képre (ez mennyire realisztikus? ), és hogy egyáltalán eltalálod e az ellenséget a béna célzás miatt. Lefogadnám, hogyha a Re4 is ilyen kameraállással jött volna ki, azért egy kicsit jobban bejött volna neked is ;)

Amúgy próbáld csak ki az Amnesiát, lehet kicsit átformálja a túlélő horrorokról alkotott elképzeléseidet :)

(#27) Silenzio válasza Inv1sus (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

A Capcom a kiadó. Azt, hogy ki fejleszti, nem szokás náluk nagy dobra verni. Ettől még a "Capcom csinálja".

NeoExDeath: nem oldották meg a 3-mal. Ott volt a kiváló KÓDVERA.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#28) Sirandrish válasza TazLeacher (#14) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Minden sarok után "benéztél", hogy van-e ott valami"

Konkrétan az általad említett részekben az volt a rémísztó ( vagy ahogy te mondod azzal teremtettek parát) hogy egy beláthatatlan helyszínen jöttek fröcsögő hangok és azt sem tudtad hogy mit lősz..persze nem is kellett tudnod hála az autócélzásnak...te mégis hogy néztél be bárhova? :U :U

Ha ez hiányzik akkor takard le a monitor felét a Resi 4-ben és tádáááá...az általad istenitett túlélőhorrort kapsz.

Az, hogy futás közben néha néha betörik az ablak, vagy beugrik 2-3 zombi, nálam bőven nem meríti ki a ijesztegetés fogalmát.

Nekem egyébként a régi és új részek is tetszettek/tetszenek de sose értem amikor valaki ennyire védi a régi részeket. Voltak, jók voltak, de a népnek már más kell!

Mellesleg szinte csak a nézőpont változott.
Más helyszínek meg más ellenségek? Hát még szerencse hogy nem ugyanazt a játékot adják ki már 20adjára..
Jó, itt tényleg megy a hent dehát bazzeg..itt legalább nem futok el mindenki melett hogy lőszert spóroljak a bossra...
A GoW-al összehasonlítani meg egyenesen nevetséges..akárhonnan is nézem.

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#29) moha21 válasza Sirandrish (#28) üzenetére


moha21
addikt

Én mikor betöltöttem a 4. részt nem tudtam, hogy mi van?
Ogre-k meg mindenek. Semmi félelem csak akció.
Mondjuk azért nekem tetszett nagyon ez a rész is csak semmi "Resident Evil" nem volt benne. 1-2 nagyon jók voltak a 3 elmegy.
Bár jobban kivert a víz a sokkal régebbi Alone in the dark sorozattól:>

A filmből az első rész a legjobb, de az is csak elmegy kategória. A többit is láttam, de alig emlékszem.

Amúgy szerintem is édes mindegy ki csinálja a játékot a végeredmény úgyis utána derül ki.

Amúgy fogalamam sincs miről is szólt a Resident evil 4 :>

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) mephi666 válasza Marci79 (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

pont ezt akartam én is írni :K (csak most láttam ezt a cikket)

nem rég szereztünk tv-t és barátnőm elhozta a nemhasznált ps2-jét, aztán rákötöttük... első játék, amit beszereztem, a code veronica volt :K hiába régi darab és elég gyenge már a grafikája, a hangulat nagyon átjön... az irányítástól viszont elszoktam, de nagyon...

az újabb játékokból nagyon hiányoznak a gondolkodós részek: az első 3-ban azért volt ilyen bőven, de aztán elfogytak... a 4-et rühelltem, az 5 végülis tetszett, viszont nem kellett benne agyalni, csak lőni... az egyetlen para a lőszer volt, ahogy írtátok :( ...a code veronica viszont bővelkedik gondolkodós részben... nagyon bejön, csak kevés mostanában az idő játszani...

én amit igazából szeretnék: ha visszanyúlnának az alapokhoz, vagy mondjuk csinálnának egy re1-2-3 hd-remake-et... szerintem brutáljó lehetne mindhárom rész felújítva :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) TazLeacher válasza NeoExDeath (#26) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a bizonyos túlélő horror műfaj nagyjából az Alone in the Dark-al kezdődőtt, és nagyjából a Resident Evil 3-nál le is zárult.

de azért nem kell megmagyarázni hogy miért is szar a Re4, amikor baromira nem szar
Ebben továbbra sem értek egyet, mert szerintem szar. Mondjuk egy erős 5-ös a 10-es skálán. Az 5. rész jó, tényleg jó, csak akció játék. Továbbra is tartom a véleményem, miszerint abba az irányb megyünk, hogy semmi nem számít, csakhogy hány lőszert tudsz kilőni a játék alatt, megyünk lövünk, ennyi ma már elég a népnek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#32) TazLeacher válasza Sirandrish (#28) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Voltak, jók voltak, de a népnek már más kell!

Bizony, erről beszéltem. 100% Akcióorientált játékmenet mindenhol, minden műfajban.

Más helyszínek meg más ellenségek? Hát még szerencse hogy nem ugyanazt a játékot adják ki már 20adjára..

Bocsi, de egy klasszikus zombis-horrorból csináltak az 5. részre egy 100%-os akció TPS-t, amiben Neo v2.0-t (Matrix) kell lenyomni...hát ez egy kicsit több, mint újítás. Lényegében semmi köze a klasszikus RE-höz, simán kiadhatták volna egy másik néven a játék.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) TazLeacher válasza mephi666 (#30) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

én amit igazából szeretnék: ha visszanyúlnának az alapokhoz, vagy mondjuk csinálnának egy re1-2-3 hd-remake-et... szerintem brutáljó lehetne mindhárom rész felújítva

Ennyivel bőven elégedett lennék. Illetve könyörögve kérném a fejlesztőket, hogy ne adjanak ki RE6 néven megint valami akciójátékot. Találjanak ki valami új nevet neki. Attól még sikeres lehet...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#34) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk aki szeret egy játékot valamiért, az nyilván azért szereti, mert olyan, amilyen. Én csak a PC-s verziókról tudok nyilatkozni, így azt mondom az 1-2-3. rész resident evil volt, ami ez után jött az valami más volt resident evilnek csúfolva. Szóval nem azt mondom, hogy nem volt jó, mert valakinek biztos tetszett, de hogy nem resident evil az biztos.

(#35) Sirandrish válasza TazLeacher (#32) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nyílván az tolja mindenki amiből pénz lehet csinálni.

Az általad említett klasszikus Residentből meg volt jó pár.
Resi 1,2,3,CV,0, 1 remake és lehet még ki is hagytam valamit.

Illetve akárhol nézem a legjobb értékelést mindenhol a 4. rész kapta, és ugyan neked személy szerint nem tetszett de gondolom nagyjából mindenkinek bejött, ugyanis az 5. résznél sem tértek vissza a rögzitett kamerás mókához..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#36) TazLeacher válasza Sirandrish (#35) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Illetve akárhol nézem a legjobb értékelést mindenhol a 4. rész kapta, és ugyan neked személy szerint nem tetszett de gondolom nagyjából mindenkinek bejött, ugyanis az 5. résznél sem tértek vissza a rögzitett kamerás mókához..

Pontosan erről magyaráztam eddig. Az agyatlan lövöldözést simán el lehet sütni...azt lenyomják a torkán mindenkienk, mert nagyjából ez az a műfaj, amit a legtöbben kamáznak.

Ahogy az elötted lévő hsz is írja, hogy lehet, hogy a játék jobb lett, de hogy már nem RE, az biztos. Ennyi. Nincs ezen mit ragozni. Valóban nem tértek vissza az 5. részben sem, sőt, még kivettek horror elemeket, és pótolták őket tömény akcióval, így 100%-os akció lett az 5. rész, amely nyomokban sem emlékeztet a régebbi játékokra. Lényegében semmi köze az 5. résznek az 1-höz. Ezt mondom kb. 20 hsz óra. Az nem lehet vita tárgya, hogy jó-e, mert az egyéni vélemény. Az viszont igen, hogy semmi köze a Resident Evil-höz, csak a név. Amint látszik, a nép megkajolta, akicó játék kell a népnek!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) moha21 válasza TazLeacher (#36) üzenetére


moha21
addikt

A nagy népnek kell akciójáték. Én maradok a régi túlélő horroroknál. Nem vagyunk elárasztva belőlük, de akad pár..>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38) mephi666 válasza moha21 (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

"rosszabbul élünk, mint 10 éve" :(

10éve volt azért pár elég jó túlélő-horror:

külső nézetesből nálam a re1-2-3 vitte a pálmát... jól felnyomta az adrenalint a játék, a főellenségekről nem is beszélve... nemesistől mondjuk tele volt a gatya rendesen... szerintem az egyik legjobban eltalált főellenség volt :K meg a 2. részben is amikor a plafonról "rámkacsintott" a nyelves jószág, akkor is kihagyott párat a szívem :B jó játékok voltak ezek... nem kellett szembenézni zombik hordáival, viszont az atmoszféra és a karakter sebezhetősége miatt nehéz volt a játék a mostaniakhoz képest...
az 5-ödik részt én is végigvittem párszor, de ez csak arra volt jó, hogy sörözgessek közben és elszórakozzak... nem volt igazából parás még nehéz fokozaton sem :(

fps-ből pedig a kedvenc: az avp :K az istentelenül jó zene és a baromi veszélyes ellenfelek felvitték rendesen a pulzust... mellesleg menteni sem lehetett... ez volt az igazi túlélőhorror-fps, nem a mostani részek, amikben csak menni kell és halomra lőni az idegenek hordáit...

mindkét játéknak teljesen más volt a stílusa, mint amivé szépen lassan alakultak... anno nekünk mindkettő kihívást jelentett és általában: "átjutottál itt/ott? hogy csináltad meg? hogy trükköztél?" stílusban beszélgettünk ezekről... most meg sok embernél ez megy, hogy: "kitoltam fél délután alatt, blabla..." szerintem egyre rohanóbb életet élünk és részben ez is átformálta ezeket a játékokat... (nekem speciel bánatomra, mert alig látok tartalmat az újabb játékokban és le sem kötnek emiatt hosszabb ideig)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#39) NeoExDeath válasza TazLeacher (#31) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Ahhoz képest, hogy szerinted az hogy jó-e egy játék egyéni vélemény kérdése, 20 hozzászólás óta azt szajkózod hogy szerinted mi a szar, és mi a jó (és még blogbejegyzést is írtál/linkeltél róla :) ). Közben meg az értelmes véleményekre nem reagálsz (pl. a régi RE-k kamerakezelési kérdései, amit ketten is említettünk).

Érdekes, hogy szerinted az 5 jobb mint a 4. Nem tudom feltűnt-e, de az 5 kb. egy-az-egyben a 4-re épül, kb semmi újdonság nincs benne. Sőt, méginkább elvitték akciójátéknak (pl nincs láda, bárhol menthetsz), amit te annyira utálsz és megvetsz (azért vagy 6-szor végigvitted). Az 5 annyira a 4-re hajaz, hogy még a helyszínek-ellenségek megjelenése is ugyanaz (falu-las plagas civilek botokkal, aztán a vége felé katonai bázis-zsoldos plagas-ok), még a láncfűrészes tag is visszatért. Annyi, hogy a 4 sztori szempontjából egy kitekintés (nekem bejött, mindenki eldöntheti maga, de már tényleg marhára nem érdekel kit zavartak a manók meg az élienek :) ), az 5. rész visszaterelte a sztorit a fő sodrásirányba.

"semmi nem számít, csakhogy hány lőszert tudsz kilőni a játék alatt, megyünk lövünk,"

Akkor szerintem menj át a CoD topicba szörnyülködni. Szerintem 2 olyan akciójáték, amiben darabonként van kb. 30 óra tiszta játékidő első végigjátszásra (annak ellenére hogy lineáris a játék), mellesleg minőségi akcióval (lásd változatosan/trükkösen legyőzhető ellenfelek, mint Regenerator, vagy az 5-ből a bogárszerű páncélos szinte sérthetetlen las-plagasok, ami csak támadáskor nyílik ki), jó sztorival és karakterekkel (régebben sem volt jobb, vagy kérsz egy Jill szendvicset? :) ), annyira azért mégsem lehetnek annyira rosszak. És mivel itt sztem elég sok RE fannak bejött a 4-5 rész, ezzel a buta népnek akció meg lövöldözés kell demagógiával nem sokra mész.

[ Szerkesztve ]

(#40) moha21 válasza mephi666 (#38) üzenetére


moha21
addikt

1-2 parásabb volt szerintem, de ez szubjektív vélemény csak.:)
A három már kicsit uncsi volt nekem is, de azért jó.
A 4 a maga kategóriájában jó játék többször végigtoltam, de semmi horror nincs benne.
Az avp az nagy para. Főleg az első rész. A kettő is jó nagyon sőt sok mindenben jobb, de könnyebb is.
Sokszor emlegetett penumbra, Undying, alone in the dark 1-2-3 amik nagyon bejöttek, bár messze nem egy kategória csak annyiban, hogy para van. Bár a quake I-ben is volt azért vagy a doom II-ben.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#41) TazLeacher válasza NeoExDeath (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor válaszolok:

képest, hogy szerinted az hogy jó-e egy játék egyéni vélemény kérdése, 20 hozzászólás óta azt szajkózod hogy szerinted mi a szar, és mi a jó

Kiemeltem a lényeget, ennél több szerintem nem kell.

Közben meg az értelmes véleményekre nem reagálsz

Mit kellene írnom? Hogy szerintem jobb volt a kamerakezelés? Leírtam. Vagy reagáljak a vicces "takardleamonitorfelét" domára? Vagy mit vársz?

Érdekes, hogy szerinted az 5 jobb mint a 4. Nem tudom feltűnt-e, de az 5 kb. egy-az-egyben a 4-re épül, kb semmi újdonság nincs benne.

Gondolom olyanról még nem hallottál, hogy valami jobb, mint az elődje?
Attól, hogy arra épül jobb lett. Főleg, hogy eltűntek belőle a béna dolgok (Alien, törpe, varázsló, vár). Azt is leírtam, hogy az 5. rész a coop viszi el a hátán. Ezen biztos átsiklottál.
Pl.: a láda, bárhol menthetsz. Bár többször végigvittem, de nekem nem így rémlik, én úgy emlékszem, hogy fix mentési pontokkal dolgozik a játék, de lehet rosszul tudom, nem mostanában játszottam már vele...és igen. Elvitték a 100%-os akció irányába amitől jobb lett a játék. Nem is akart már horrornak tűnni (a 4-el ellentétben, amiről már leírtam a véleményem), tiszta akció játék lett. Annak pedig jó. Csak a RE nem akció sorozoat volt a 4. részig...ez volt a bibim. Az 5. résszel mindössze annyi bajom volt, hogy semmi köze a RE-hez, mert ez már akció játék. Ettől függetlenül lehet jó...pl.: én a GoW-t is 4-szer játszottam ki. Azt is a coop miatt, és nagyon szeretem. Szeretem az akció játékokat, de azt nem szeretem, amikor egy jó sorozatból elmennek teljesen más irányba.

nekem bejött, mindenki eldöntheti maga, de már tényleg marhára nem érdekel kit zavartak a manók meg az élienek

Látod, hogy nem dönthetem el. Eldöntöttem, neked meg bajod ezzel, és megjegyzéseket teszel.

Akkor szerintem menj át a CoD topicba szörnyülködni.
Miért mennék. A CoD mindig is az volt, és az is marad. A CoD sosem akart mondjuk ügyességi játéknak, vagy horrornak tűnni. Ott tudod, hogy mit várhatsz, és hozza is azt. A CoD-ok is megvannak (csak a 4-5-6), és szerintem azok is jó játékok, főleg a 4. De azt azért vettem meg, mert egy jó kis lövöldözésre vágytam. Kellenek ilyen játékok IS, csak azt nem értem, hogyha valaki ilyen játékra vágyik, akkor miért nem megy, és vesz egy akció TPS-t, és miért rinyál, hogy ami nem ilyen az már sz@r. Meglett a sok rinyagép eredménye. Minden játék szépen lassan elmegy ebbe az irányba, mert csak ezt lehet eladni..

annyira azért mégsem lehetnek annyira rosszak. És mivel itt sztem elég sok RE fannak bejött a 4-5 rész, ezzel a buta népnek akció meg lövöldözés kell demagógiával nem sokra mész

Többen kifejtették, amit képtelen vagy megérteni. A játékok lehetnek attól jók, hogy ilyenek, csak semmi közük a Resident Evil-höz. Egyfolytában nyomod a baromságot, hogy ílyen jó értékelés, meg olyan jó értékelés...ÉÉÉééésés? Fogd már fel, hogy a játék minősége, és a sorozat előző részeihez való hűsége 2 külön dolog. Leírtam a SZEMÉLYES véleményem a 4. részről. Leírtam, hogy ez az ÉN véleményem, ezzel lehet vitatkozni. Azzal viszont nem, hogy ezek a játékok már akicójátékok. Ezt még maguk a készítők is elsimerték, sőt amikor siker lett a 4. rész, akkor tettek egy bejelentést, hogy a sorozat ebbe az irányba halad tovább. Meglett, megszületett az 5. rész, 0 horror elemmel, 100% akcióval. Olyan nehéz ezt felfogni? Az 5. részt én akkor is megvettem volna, hogyha más a címe. A 4-et nem. A 3. RE után látatlanban vettem meg a 4-et, és ráb@sztam, én bajom, hülye voltam.

Szerintem 2 olyan akciójáték, amiben darabonként van kb. 30 óra tiszta játékidő első végigjátszásra

Itt látszik, hogy még Te is elismered, hogy mind2 akicójáték. Szerintem vitatkozz magaddal, egyszerűbb, legalább nem keveredsz ellentmondásba. A 30 óra játékidő meg vicc. A 4-edikre igaz lehet, azt, ha jól emlékszem 2x óra alatt vittem végig. Az 5-ödiknek köze nincsen. Ha jól rémlik első végigjátszás 8 óra volt. Utolsó, ha jól rémlik 5 óra körüli.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) Sirandrish válasza TazLeacher (#41) üzenetére


Sirandrish
legenda

Korán van, lassan indulok dolgozni is de azért egy kérdésem csak csak lenne :)

"Mit kellene írnom? Hogy szerintem jobb volt a kamerakezelés? Leírtam."

Elmagyarázod hogy hogy lehet jobb a kamerakezelés egy olyan játékban ahol konkrétan nincs kamerakezelés? :U

Plussz kiegészítés hogy az 5. rész lehet csak 8-10 óra gameplay viszont még így is több mint a Resi 2-3 összesen...persze ennek te sem állítottad az ellenkezőjét ( vagy csak nem láttam?), csak gondoltam megjegyzem :K

"Bár többször végigvittem, de nekem nem így rémlik, én úgy emlékszem, hogy fix mentési pontokkal dolgozik a játék"

Jól rémlik...vannak mentési pontok viszont bárhol menthetsz és a cuccokat el is menti...szóval akár itemenként is menthetsz persze ha kilépsz akkor az előző mentési ponttól folytatod..

NeoExDeath Az 5. részbe is van láda csak nem a pályákon hanem a pályák között :K

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#43) TazLeacher válasza Sirandrish (#42) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elmagyarázod hogy hogy lehet jobb a kamerakezelés egy olyan játékban ahol konkrétan nincs kamerakezelés?

Akkor nekem az a "biztonsági kamerafelvétel" stílus jobban bejött. Így már elégedett vagy?

Plussz kiegészítés hogy az 5. rész lehet csak 8-10 óra gameplay viszont még így is több mint a Resi 2-3 összesen...persze ennek te sem állítottad az ellenkezőjét ( vagy csak nem láttam?), csak gondoltam megjegyzem

Egyrészről igazad van, szóba sem hoztam. Engem annyira nem zavar, ha rövid egy játék, ha jó. A CoD6-ot megvettem a single része miatt. Szerintem ez csak ár/érték kérdése. Nem zavar, ha rövid, csak jó legyen, és 5-8 óra játékidőért nem szívesen fizetek 12K-t mondjuk. Csak azt cáfoltam, amit írt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) mephi666 válasza TazLeacher (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért szerintem az első részek első végigjátszásra többet nyújtottak tartalomban/játékidőben, mint mondjuk az 5.(főleg, hogy a több karakter/befejezés miatt is újrajátszhatók voltak és többszöri végigjátszásra is adtak valami pluszt ) :K a code veronica most nekem jól visszaadja a régi részek hangulatát még azzal, hogy itt-ott agyalni, kombinálni kell... első végigjátszásra mindegyik részben sikerélménnyel töltött el, amikor megoldottam a fejtörőket... persze végigjátszással/segítséggel/sokadik játék alkalmával már végig lehet rohanni a pályákat, de elsőre azért nem olyan egyszerű mindenhol... az 5-ödik résznél max. annyit kellett agyalni, hogy melyik főellenfelet milyen módszerrel kell kicsinálni és slussz... emellett még annyi, hogy ide-oda gyűjtögetni kellett "kulcsokat" és volt 1-2 komolyabb (de akkor is könnyű) megoldandó feladat és vége :( mellesleg az, hogy a játék nagy része a világosban játszódott, totál lerombolta a "horror-atmoszférát"... hiányzott a régi "egyedül vagyok, senkire nem számíthatok és bármelyik sarkon befordulva szörnyűségek várhatnak rám" érzés, ami megvolt azért a korábbi részekben...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) TazLeacher válasza mephi666 (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan ugyan ezeket gondolom én is. A CV-val kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert addigra már PC-s voltam. 100%-ban egyetértek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#46) Marci79


Marci79
aktív tag

Dejó látni, hogy van rajtam kívűl más "öreg" gamer is!!! :C :C :C

mephi666
:R Ugye, hogy a mai gamék nagyon elenyésző része tudja azt a fílinget amit anno a nagyok tudtak?! Sajna az agyatlan CoD és társai játékok kiölik a kis lurkókból az igényesség utáni vágyat.
HD-Remake-es Resi 1-2-3???? A próféta szóljon belőled és áldott legyen a te neved! :DDD
Sajnos ezt is csak az "öreg" gamerek tudnák értékelni. Az ifjú játékosok (kb. 97%-a) nem.
Hamár "tartalmas" és "király" game, akkor megemlítem még az Imperium Galactica II-t is. De ez már másik műfaj.

jer1cho
Nagyon jók a meglátásaid. :K

Amnesia: The dark descent? :F No, ezt kipróbálom igencsak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.