Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remus389


Remus389
veterán

Építő jellegű hozzászólásokat, kritikát várok!

Remélem tetszik. :R

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2) fericske


fericske
addikt

Én azt szólom hozzá ehhez az esethez, hogy ameddig te jól jártál a nassolni valóval, addig ennek a három csúcsragadozónak be kellett érnie egy kis jégsalátával.
Felsőpolcos fejesek alsópolcos forráseszközökön való tesztelgetése a hangminőségükre, tudásukra vonatkozóan, sehova nem vezető vállalkozásnak tartom.
Bár az általad felállított sorrend nagy valószínűséggel nem változna, legalább megmutathatnák magukat ezek a fejesek, és meg tudnák indokolni az árukat.
Nem volna egyszerű dolog, persze, mert egy rendszer nem is volna elég, de ennél bőven volna hova tovább, és csak ilyen összehasonlító tesztre össze lehetne kalapolni az ismeretségi körből néhány a fejesekhez méltó alávalót.

A 800s alá meg egy egyszerű, nem is feltétlenül drága - eme IFI signature-nál nem drágább akár - OTL fejeserősítő illene. Kapnának lökést a sávszélek, meg némi érzelmességet az előadása és heppi volnál vele teljesen. Ne kábelt cserélj (elsőnek).

(#3) Remus389 válasza fericske (#2) üzenetére


Remus389
veterán

Én azt szólom hozzá ehhez az esethez, hogy ameddig te jól jártál a nassolni valóval, addig ennek a három csúcsragadozónak be kellett érnie egy kis jégsalátával.

Szegény ember vízzel főz :D

A 800s alá meg egy egyszerű, nem is feltétlenül drága - eme IFI signature-nál nem drágább akár - OTL fejeserősítő illene. Kapnának lökést a sávszélek, meg némi érzelmességet az előadása és heppi volnál vele teljesen. Ne kábelt cserélj (elsőnek).

Tudnál javaslatokat mondani OTL amp-ra? Nem szívesen cserélném a Sennheisert amúgy, pláne hogy le is festettem.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#4) fericske válasza Remus389 (#3) üzenetére


fericske
addikt

A legolcsóbb talán amit tapasztalatból tudok mondani az a Spartan Helot2x.
Azzal már hangzásra lehet érezni mi a helyzet.
Kicsike erősítő, kicsike csövekkel, relatíve kicsike hangerővel. A hd600-650-hez bőven elég ilyen téren, a 800-hoz nem esküdnék meg, hogy ennyire bírná.
Próbára tudok kölcsönadni néhány csőszettel.

(#5) lapalapa válasza Remus389 (#1) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nekem is HD800s-em van. (nem festett)
A másik kettőt nem hallottam.
Ami viszont még nagyon fontos tapasztalataim szerint a dac és erősítő mellett az a forrás.
Én egyrészt fizikai usb szűrőket használok ifi ipurifier3 és jitterbug, másrészt ha win10, akkor jriver a player progi, de ennél van sokkal jobb a wftplay (minimál linux hangra kihegyezve, verhetetlen).
Szóval amíg a forrás nem tisztességes, addig ezeknek a fejeseknek a valódi kvalitásait nem fogod hallani.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#6) Remus389 válasza lapalapa (#5) üzenetére


Remus389
veterán

Milyen erősítőt és DAC-ot használsz a HD800s-edhez?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#7) lapalapa válasza Remus389 (#6) üzenetére


lapalapa
senior tag

Wadia DI122 -vel használom. 2016-ban vettem 500K huf volt, ennyi pénzért ajándék. Külön erősítő nincs, valószínű 500K-nál drágább lenne, aminek jobb hangja van mint a beépítettnek.
Két irányzat létezik általában, van a meleg, részleteket elfedő, mindenből kellemes hangot csinálni akaró cucc, a másik a gyors minden részletet megmutató reális hang, ami megmutatja mi van a felvételen.
A Wadia ez utóbbiban partner, meghatóan őszinte, nagy szeretettel zenél, és ha kell, letépi a fejem.
Nekem a hd800s-el nagyon jó párost alkotnak, 360-fokos, nagyon pontos térrel.
Viszont ha ilyen szintű fejhallgatót használsz azzal az ifi daccal a képen, akkor érdemes lenne kipróbálni a wtfplay-t. Lemerem fogadni hogy szintet ugrana a hang, és valószínű, hogy nem is egyet. Így jártam a kis btr5 dacommal poénból rápróbálva a hd800s-t wtfplay-el.
Nem minden dacot támogat, de ingyen van, rá lehet próbálni. A többi megoldás jóval költségesebb, viszont a hatás összeadódik.
Itt a prohardveren nem nagyon törődik senki a forrás minőségével, rádugja az usb-re, valami playerrel (zene gyilkos foobar, a többi se sokkal jobb), azután belenyugszik a kapott hangba, mondván minden adat átmegy hiánytalanul. Ez igaz, viszont pont a zene nem megy át, és ez hd800s-en nagyon hallatszik, a többi tesztelt fejhallgatóról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#8) lapalapa válasza Remus389 (#6) üzenetére


lapalapa
senior tag

Régóta kerestem kábelt a hd800s-hez, leváltani a gyáriakat. Több próbálkozás is kudarc volt, viszont találtam ezt.
Azt hittem kamu, de nem. Ma jött meg itt hallgatom és nagyon állat.
A gyári kábeleit állóra hagyja, térben, részletekben, sávszélekben.
Kívül tényleg teflon lehet, mert kemény, a hangjából ítélve meg kezdem elhinni, hogy valóban occ ezüst.
Szóval ingyen van!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#9) Remus389 válasza lapalapa (#8) üzenetére


Remus389
veterán

Szia, én is vettem és nagyon elégedett vagyok vele, ilyet: [link]

Az itteni írásom legvégén van update az új kábelről. Azóta a gyári kábelek porosodnak.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#10) Remus389 válasza lapalapa (#7) üzenetére


Remus389
veterán

Wadia DI122 -vel használom. 2016-ban vettem 500K huf volt, ennyi pénzért ajándék. Külön erősítő nincs, valószínű 500K-nál drágább lenne, aminek jobb hangja van mint a beépítettnek.

Én ennyi pénzt biztos nem szánnék a forrásra, de elhiszem hogy jó.

Két irányzat létezik általában, van a meleg, részleteket elfedő, mindenből kellemes hangot csinálni akaró cucc, a másik a gyors minden részletet megmutató reális hang, ami megmutatja mi van a felvételen.

A Lake People G103S pedig az előbbiben partner, itt van egy kis leírás róla [link] és összehasonlítás más amp-okkal, az árát is nézni kell azért, 50K volt nekem használtan, újonnan 100 ezer felett van.

Viszont ha ilyen szintű fejhallgatót használsz azzal az ifi daccal a képen

Az nem az enyém volt, hanem akihez mentem. Nekem Drop-os SDAC van és Lake People G103S. A te cuccaidhoz képest olcsók, de én nagyon elégedett vagyok velük, kellemesen szólnak, hallatszódnak az apró részletek is vagy hibák is, de nem próbálja túlságosan felhívni a figyelmet rájuk így. Leönti csokiöntettel a zenét, ha lehet így mondani. Mindenesetre az előző hozzászólásomban linkelt ezüstkábel javított a basszusán és tisztaságán.
Ki kell próbálni, hogy eldöntse az ember, biztos van feljebb, csak nem biztos hogy az élvezetes.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#11) lapalapa válasza Remus389 (#10) üzenetére


lapalapa
senior tag

CyberFriend fórumtárstól vettem egy Feliks Echo-t, feladtam a nem kell fejes erősítő álláspontomat. Ez csöves OTL, class a. 140 eHUF volt.
Előtte elolvastam négy tesztet, ami közös volt, hogy egyik tesztelő sem adta vissza a készüléket.
Egy hete élünk együtt, nagyon élvezetes.
Amit vesztettem:
360 fokos tér (hátam mögül nem jön infó),
némi részletesség.
Amit nyertem:
szép természetes, nem bántó magas (nincs hiányérzet),
nagyon szép telt, élénk és természetes hangszerhangok,
ének hang nagyon szép,
felső és közép bass telt, nagyon szép,
bass nagyon kemény, a hd800s száraz basszusával döbbenet.
Összességében nagyon szép csöves analóg hang (érzelmek meg minden), nagy térrel, monumentális hanggal, és a zúzás is jól áll neki, nem csak a hagyományos hangszeres zene.
Szóval cső hívő lettem, pedig nagyon nem voltam az.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#12) fericske válasza lapalapa (#11) üzenetére


fericske
addikt

Az a 360 fokos tér hogyan értendő?
Binaural felvételekkel sincs meg, amik arra vannak kitalálva?
Mert egyébként a színpad előtted van, te nem vagy benne a közepén. Erre törekednek a színpadkép imitálásakor.
A bibi akkor van ha nem helyes a térábrázolás.

(#13) lapalapa válasza fericske (#12) üzenetére


lapalapa
senior tag

Pár felvételen van mikrofon mögötti motoszkálás, nyüzsi, vagy gondolom hogy az lehet. A hd800s olyan, hogy ha kivülröl zörögnek akkor az (lévén tök nyitott fejes) teljesen behallatszik, beépül a hallgatott hanganyagba. Viszont ha az ember tök egyedül van otthon és senki nincs, aki zörögjön mögöttem, de mégis hallom, az nagyon para. Visszatekerve tényleg ott van a felvételen. De lehet felvétel hiba, vagy keverési gond, nem tudom.
Hangfalas hallgatásnál ilyen nincs, de fejem mellett, kicsit hátrébb, vagy derékmagasságban, mellettem simán megszólalnak dolgok.
Hangfalas rendszerbe még nem kötöttem be, de fejhallgatóval a Feliks azért erre nem képes, de kit érdekel, szép tere van.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#14) fericske válasza lapalapa (#13) üzenetére


fericske
addikt

Arra gondoltam, hogy az a nem helyes sztereó rendszernél, hogy mögötted is van zenélés, miközben a színpad előtted van.
Tehát az Echo tere tendben van, ha nem zenél mögéd, kivéve, ha a spéci binaural - pl. fodrász körbecsattogtat ollóval - felvételeknél sincs meg a 360.
Erre azért kicsi az esély szerintem, ezt még a telóm is tudja olcsóbb iem fülessel is.
Persze zeneműfaj függő felvételektől is függ ez a 360. Gombás goa track-ek lehetnek ilyenek.

(#15) Remus389 válasza lapalapa (#11) üzenetére


Remus389
veterán

Ja a Feliks Echo-t én is nézegettem, köszi a leírást.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#16) lapalapa válasza Remus389 (#15) üzenetére


lapalapa
senior tag

A Nomono árulja itt, meg lehet gondolom náluk hallgatni az mk2-t. Nekem mk1 van, azt már nem árulják.
Az mk2 10 napja még 270eHUF volt, ha jól emlékszem, most 325eHUF. Gyorsabban drágul, mint a sajt az aldiban.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#17) Remus389 válasza lapalapa (#16) üzenetére


Remus389
veterán

Melyik lehet jobb a HD800S-hez? Az MK2 vagy az MK1?

Mert használtba egy MK1 nekem beleférne.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#18) lapalapa válasza Remus389 (#17) üzenetére


lapalapa
senior tag

mk2-öt nem hallottam, kicsit élénkebb (?) állítólag, a gyártó szerint jobban hajtja a kis imp. planárokat.
Szerintem mindkettő nagyon jó a hd800s-hez, ott nem gondolom hogy nagy lehet a különbség.
Vigyázz függőséget okoz...
Honnan fogod venni?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#19) Remus389 válasza lapalapa (#18) üzenetére


Remus389
veterán

Azt nem mondtam hogy azonnal vennék, esetleg használtba ha látok egyet jó áron, kipróbálhatom. Amennyiért te vetted, annyiért nekem is jó lenne. Szólj ha meguntad :D

Te is ezt mondod, AVX-en is olvastam, hogy nagyon jól passzol a HD800S-hez, talán Head-Fi-on is a HD800S topikban, de itt is: [link]

De nekem elég jól szól most a G103S-el és ezüst kábellel. Elégedett vagyok nagyon egyelőre.

Mondjuk egy ilyen Feliks Echo látványosabb, gondolom felizzanak a kis vákuumcsövek.
Hogy néz ki félhomályban? Tudsz képet küldeni?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#20) lapalapa válasza Remus389 (#19) üzenetére


lapalapa
senior tag

Gondolom a G103S-ed elég durván jó lehet, szerintem hátra kell dőlni és élvezni.
Voltak soundcare tüskéim, beraktam a dac és az erősítő alá, (eredetileg az erősítőt akartam kicsit elemelni az asztalról a jobb hűtés miatt), de hangban is meglepően sokat hozott.
Érdemes kipróbálni, ha még nincs valami rezgéscsillapító alátét a cuccok alatt.
Feliks délután,
Feliks este.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#21) Remus389 válasza lapalapa (#20) üzenetére


Remus389
veterán

Gondolom a G103S-ed elég durván jó lehet

Nem feltétlenül, de nekem megfelel.

Össze kellene hasonlítani. Könnyen lehet hogy a Feliks-szel jobb.

Mutatós.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22) lapalapa válasza Remus389 (#21) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ha megérkezik a Gustard, leírnád milyen a hangja a 800s-el, nagyon kíváncsi vagyok.
Boldog Karit!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#23) Remus389 válasza lapalapa (#22) üzenetére


Remus389
veterán

Hogyne írnám le, majd a fejhallgató topikba

Boldog Karácsonyt!

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#24) Remus389 válasza lapalapa (#22) üzenetére


Remus389
veterán

Sőt egyszer át is vihetem és összevethetjük.

Engem is érdekel a Feliks.

Szerintem a Gustard technikásabb, a Feliks érzelmesebb lesz.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25) lapalapa válasza Remus389 (#24) üzenetére


lapalapa
senior tag

Jó ötlet, ez már nekem is gondolat volt. Privátban leegyeztetjük.. :C

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.