Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Miért nem lehet korrektül összehasonlítani? Minek a teszt ha sosem tudjuk meg belőle azt hogy mit tud a két kártya azonos beállítások mellett?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

RAM dual channel lesz? :)

(#3) DR|FTK|NG válasza nullpoint (#1) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ugyan konkrét számokat nem, de jól tudjuk, hogy hogyan viszonyul a kettő egymáshoz. :DDD

Egyébként Én is örülnék, ha benne lenne 1-2 teszt, ahol azonos beállítások mellett van összehasonlítva. Pl 3D Mark, GTA5, vagy bármi más, újabb, népszerű játékban.

[ Szerkesztve ]

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

G4400-ban lévő 510-zel fHD lehet WoW-ozni, minden minimumon és csak quest meg 5 fős. Raiden elhasal, bár én nyomtam, mert tudtam mire számítsak (akár 5fps) egy 8750M után. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) twollah1976


twollah1976
őstag

Pár hete még az Intel HD Graphics 530-cal FullHD-ban (minden levéve LOW-ra, lebutítva) játszottam a Doom-mal.
Egy, két helyen beesett a FPS a béka segge alá, ettől függetlenül aki:
- koca játékos,
- jelenleg nincs pénze VGA-ra,
- nem szeretne VGA-t venni,
azoknak bőven elegendő.

Én szűk egy év után vettem egy 1050 Ti-ot, hogy azzal váltsam le az 530-at, hogy kiélvezzem a Doom látványvilágát.

Sok ember itt a fórumon szinte elvből köpködi az Intel HD Graphics-ot.
Kijön egy hír, hogy friss Intel HD Graphics driver jött ki és a kommentek között megy a habzó szájjal való röhögés, hogy az Intel gyorsított a driveren.
Pedig anno amikor i7 2600-am volt benne az Intel HD Graphics 2000, azzal is jó 2-3 hónapig játszottam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) ->Raizen<- válasza nullpoint (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ez egyfajta viszonyitas lesz. Mindket versenyzo a sajat terfelen lesz megmeretve. 970 fhd-ra lett tervezve szerintem, a hd 530 meg HD felbontasra max. Dual channel 2400 mhz ramokkal lesz tesztelve.
A hd graphics 720p ben mindent lowon, offolva lesz letesztelve.

[ Szerkesztve ]

(#7) ->Raizen<- válasza twollah1976 (#5) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igy van, le van sajnalva az intel az igp miatt, pedig bizony kepes futtatni nagyon sok jatekot jatszhato ertekekkel. Akinek nincsen penze es szeret nosztalgiazni neki elegseges lehet.

(#8) Med1on


Med1on
aktív tag

Egy jó játék minimális grafikai beállítások mellett is jó játék marad, én kifejezettem várom a tesztet. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#9) ->Raizen<- válasza Med1on (#8) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azert is lesz talan hianypotlo a teszt, mert szinte sehol nem tesztelik az igpket porra butitott grafikaval, hd-ban.

(#10) Redneck


Redneck
veterán

Kíváncsi vagyok! Akik azonos teszteket akarnak nem értem mit gondolnak. Ennek az IGP-nek bőven elég a 720p meghajtása...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) BoB válasza Redneck (#10) üzenetére


BoB
veterán

Viszont akkor ez egyáltalán nem összehasonlítás lesz hanem egy szimpla "HD530: mennyire szar grafikával játszhatóak még a játékok?" teszt. Teljesen felesleges így mellétenni a 970-et mert az égvilágon semmi értelme.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#12) ->Raizen<- válasza BoB (#11) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De van értelme mert látszani fog, hogy mennyivel jobb egy komolyabb dedikált vga mint egy integrált megoldás. :D

(#13) Redneck válasza BoB (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Jogos, az összehasonlításnak valóban nincs sok értelme. A "mire elég 720p-ben a HD 530" ettől függetlenül érdekel! :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) twollah1976 válasza BoB (#11) üzenetére


twollah1976
őstag

Legalább kicsit megmozgatod a fantáziád, hogy mi jön szembe veled, egy hordó vagy egy ellen.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) BoB válasza Redneck (#13) üzenetére


BoB
veterán

Ez a része engem is :)

->Raizen<-: :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) 8th válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére


8th
addikt

Nem kell ahhoz komoly vga. Egy GT 1030 beállítástól és felbontástól függetlenül köröket ver még a legjobb legerősebb IGP-re is. Használtan 14-16k-ért is van már több év kisker. garanciával. Sosem értettem az IGP-vel szerencsétlenkedőket. :N

(#17) ->Raizen<- válasza 8th (#16) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Alakul a jatek lista, 100% ban beepitett benchmarkos cuccok lesznek a tesztben. Van akinek meg 10k sincs vga kartyara. Nem olyan szerencsetlen a hd 530 mikor a gta 5 lazan megy vele. ;)

(#18) sh4d0w válasza 8th (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Elképzelhető, hogy nincs más, például az én laposomban is csak az integrált HD530 van, ezzel kell beérni.

https://www.coreinfinity.tech

(#19) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Én a pentium g4560 igp-jével elvoltam fhd-n amíg 2 hónap múlva meg nem vettem az Rx 460 am.Gta5,Tomb raider 2013,Mortal kombat komplette edition,stb játékokat is elvitte türhetően.2×4 gb ddr4 2400 mhz-el.Persze ég és föld a kettő teljesítménye.Vissza nem váltanák :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#20) Viktor77 válasza 8th (#16) üzenetére


Viktor77
titán

Mutatnál 1-2-t?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) elfelejtette válasza Redneck (#10) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az összehasonlításnak a lényege pont az azonos körülmények létrehozása. Mert így csak két egymástól független tesz lesz. Így ez olyan, mintha az olimpián a gyengébb versenyzők a 25m-es medencében is úszhatnának...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#22) Viktor77 válasza elfelejtette (#21) üzenetére


Viktor77
titán

Hát ja.

"Össze fogom hasonlítani" Nem, nem fogod. Ugyanis nem lesz mi alapján.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) 8th válasza Viktor77 (#20) üzenetére


8th
addikt

Én 15k-ért vettem jófogáson két hónappal ezelőtt. FB számtech. témájú csoportokban is körbenéztem ott is 16k körül mozgott az áruk.

(#24) Viktor77 válasza 8th (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Nanana. Az, hogy kifogtál egyet jó áron, az nem jelenti azt, hogy ennyibe kerül használtan. 20 alatt nem igen van. Én is vettem 12-ért GT740-et (GDDR5-ös, 2 gigásat) 12K-ért, de 15 körül mennek a mai napig.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Redneck válasza elfelejtette (#21) üzenetére


Redneck
veterán

Igazad van, de almát körtével elég nagy baromság. Ha egy belépő dVGA lenne a 970 helyett, lenne értelme de így nem sok. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) 8th válasza Viktor77 (#24) üzenetére


8th
addikt

Vásárlás előtt átfutottam a nagyobb pc-s csoportokat facebookon és ott is 16ezertől indult az ára.

(#27) Fred23 válasza ->Raizen<- (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

970-et akár ki is hagyhatod, a HD 530-at meg én is teszteltem már sokat, szóval nagyjából tudom, mi várható; ettől függetlenül kíváncsian várom az írást!

Tomb Raider (2013) lesz esetleg? DOOM? Valamelyik Assassin's Creed? Black Flag még elmegy vele, Unity már felejtős. Szóval mikor kapjuk a játéklistát? :)

(#28) elfelejtette válasza Redneck (#25) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezt mondom én is. Egy GT640/GT740/GTX750/GT1030-cal lenne érdemes összehasonlítani.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) ->Raizen<- válasza Fred23 (#27) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Monster hunter online, far cry primal, just cause 2 , counter strike source, thief, tomb raider 2013 , shadow of mordor, metro, stalker cop, f1 2016, lost planet 2, resident evil 5,6 gta 5 dirt 3 stormblood lett eddig lemerve. Mit szeretnetek meg hogy megnezzem? Csak a beepitett benches cuccokkal torodom

[ Szerkesztve ]

(#30) Fred23 válasza ->Raizen<- (#29) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezek elég jók. Egy Quake 3 timedemo és/vagy UT 2004 mondjuk még elférne csak érdekességképp. Utóbbihoz van ilyen is.

(#31) ->Raizen<- válasza Fred23 (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hog miii? Ezek ezer evesek. Kiakadna az fps szamlalo. Doomba hol a benchmark? Nem lattam.

(#32) snecy20 válasza Fred23 (#30) üzenetére


snecy20
veterán

Már a Geforce 6xxx korszakban, 2005-ben többszáz FPS-t tudtak a kártyák Q3-ban, a jelenben már nem sok létjogosultsága lenne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) Fred23 válasza ->Raizen<- (#31) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincs benne sajnos, gondolom, így ki fog maradni. Logolni mondjuk lehetne az eredményeket, aztán abból kiírni táblázatba.

snecy20: Pont ezért lennék rá kíváncsi! Nincs belőle még youtube-on se, de HD 4000-rel azért akad egy ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#34) twollah1976 válasza ->Raizen<- (#31) üzenetére


twollah1976
őstag

Pedig ott van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#35) ->Raizen<- válasza twollah1976 (#34) üzenetére


->Raizen<-
veterán

De ebben nincs fix benchmark mód. Csak kiirja a dolgokat.

(#36) twollah1976 válasza ->Raizen<- (#35) üzenetére


twollah1976
őstag

Elindítod a játékot és az első pályán mész egy útvonalat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#37) ->Raizen<- válasza twollah1976 (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Es ha megyek egy utvonalat mi rogziti az eredmenyt? :)

(#38) twollah1976 válasza ->Raizen<- (#37) üzenetére


twollah1976
őstag

A szemed.

Ha jól emlékszem akkor a Steamben van valami közvetítés.

A Fraps is tud rögzíteni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#39) Redneck válasza twollah1976 (#38) üzenetére


Redneck
veterán

A szeme? :C A Steames közvetítés teljesen más. Ő benchelni akar nem pöcsölni, legalábbis nekem az jött le.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#40) ->Raizen<- válasza Fred23 (#30) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ut 2004 bench progi nem működik 80-120 fps között ugrál minden pályán szinte az fps mindent maximumon 32 emberrel. :D Az alien isolationnak sincs normális benchmark része, az exe elé kell írni valamit és lefut a bench rész, két fájlba logolja txt-be az eredményt és olvashatatlan az egész. Mindent lowon 1280.-ba 45 50 fpsel futott le.

(#41) Fred23 válasza ->Raizen<- (#40) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez van, majd kapjuk, amit kapunk! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.