Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) relixo válasza sakal83 (#50) üzenetére


relixo
tag

És ne felejtsd el,hogy ez kb. 400k lesz majd itt (m)agyarországon... ahogy azt láthattuk az összes eddigi kártyánál kb. nálunk a legdrágább minden.EU-s viszonylatban is nem csak világszinten. Lásd amazon vagy newegg árakat és a jó magyar árukeresőt.
Nem hiába na , jobban teljesítünk. -lopásba és lehúzásba-
Rohadjanak meg a magyar cégek is,hogy micsoda pofátlan és indokolatlan árrést nyomnak rá a már amúgy is túlárazott cuccra.

Érdemes lenne a versenyhivatalnak bemutatni vagy a fogyasztóvédelemnek ezt a külön rablást amit csinálnak a boltok itt nálunk.:U

[ Szerkesztve ]

(#52) Z10N


Z10N
veterán

1) Ez eleg f0s lett ennyiert. Egy centtel sem er $359-nel tobbet.
2) Deus Ex 4K, el van irva
3) Hol van a tesztbol az 5600XT, 5700, 5700XT vagy a Vega56/64?

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#53) Z10N válasza sakal83 (#50) üzenetére


Z10N
veterán

+1

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#54) #16939776


#16939776
törölt tag

Ahogy látom nem fut ki a TDP-ből, szépen stabilan tartja az óra jelet a GPU, a memória órajel viszont kevés lehet a magas boost-clock-hoz, de FHD-ben így is hasítania kellene. :F

(#55) atee


atee
őstag

200 ért venném :D

D-day 2002-01-04 01:54

(#56) gbors


gbors
nagyúr

Nocsak, ez egy durván overclockolt 5700 XT? ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#57) Z10N válasza atee (#55) üzenetére


Z10N
veterán

Olcsobban van XSX, ami egy komplett rendszer.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#58) atee válasza Z10N (#57) üzenetére


atee
őstag

Semmire nem megyek vele ha pc-n akarok játszani.

D-day 2002-01-04 01:54

(#59) Z10N válasza atee (#58) üzenetére


Z10N
veterán

A pc-t jatekra felejtsd el. Az munkara van. Mostmar az AMD is felzarkozott az NV moge es birkanak nezik a vasarlokat.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#60) Petykemano válasza gbors (#56) üzenetére


Petykemano
veterán

Coretekstől láttam egy azonos órajelen végzett mérést és elég hasonló eredmény jött ki.

Így foglalnám össze:
"Számos okos fejlesztést hajtottunk végre az architektúrán. Okos, ami azt jelenti, hogy arra fókuszáltunk, hogy azonos számítóegység szám mellett tudjon növekedni a teljesítmény, hogy így tudjunk spórolni a lapkaméreten, ami a jelenlegi szűkös kapacitások közepette között igen fontos szempont, hogy a termék megfelelően olcsón és nagy volumenben legyen előállítható. Ezért a fókuszban az energiahatékonyság növelése volt, hogy magasabb frekvenciát érhessen el az architektúra. Hiszen a legolcsóbb és legáltalánosabb előrelépést mindig ez jelenti. De külön koncentráltunk a cache-hierachia olyan módon történő átalakítására, hogy az egyébként sok helyet foglalló memóriavezérlők számát a lapkában és a megnövekedett kereslet miatt egyre dráguló GDDR6 lapkák mennyiségét is egyaránt csökkenthessük.
A helytakarékosságot célul kitűző fejlesztések remekül teljesítettek: sikerült 30%-kal megemelni a lapka számítási kapacitását a számítóegységek számának növelése nélkül és a cache-hierarchia átrendezésével, a kevesebb memóriavezérlővel is nyertünk a fogyasztáson. Sajnos azonban a cache-hierachia átrendezésével a lapka mérete nemhogy csökkent, hanem 30%-kal nőtt is és a frekvencia növelés pedis sajnálatos módon elvitte a cache-hierarchia és más kisebb fejlesztésekkel nyert fogyasztást"

Egyébként a RayTracinggel még lehetne magyarázni a helyzetet. De azt gyanítom, hogy itt a cél valójában csak az lehetett, hogy kipróbálják élesben (bétában) az infinity cache-t.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#61) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!
Én nem érzem csalódásnak a kártyát. Normál piacon amennyivel lassabb az AMD kártyája jellemzően annyival olcsóbb. Ha ebből indulok ki, akkor jó vétel lesz a 12 GB ram miatt és amiatt, hogy normál esetben nincsen nagyon különbség Full HD-ban.
Persze most lehet sírni, hogy nem megy a 4k-s monitoron, de ha néztek egy online mérést, akkor itthon a felhasználók 3%-a használja 4k-ban a monitorát.
Egyelőre nem kell nekem sem, meg valószínűleg nektek sem azon izgulni, hogy megéri-e, mert nem lehet normál áron VGA-t venni.
Én vennék simán AMD kártyát, ha normál áron lenne, de ez nem mostanában lesz.
Ha van egy jó ár és előbb-utóbb csak lesz, akkor én a 12 GB ramot erősebb érvnek érzem a raytracinggal szemben és szerintem ezzel nem leszek egyedül.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#62) martonx


martonx
veterán

"az ígéretek szerint holnap érkeznek a boltokba az AMD Radeon RX 6700 XT GPU-jára épülő videokártyák"

Nem gondoltam volna, hogy PH-s cikknek már az első mondatán felröhögök. Köszönöm Wombath!

Én kérek elnézést!

(#63) fatal` válasza martonx (#62) üzenetére


fatal`
titán

Mi a gond? Mind a három darab megvásárolható lesz. :DDD

(#64) exedoc válasza fatal` (#63) üzenetére


exedoc
senior tag

Ja 250K foglalót már leperkáltam, hogy 1db biztos az enyém legyen. A kártya még nemtom mennyi lesz.
;]

[ Szerkesztve ]

(#65) kymera


kymera
senior tag

Én ugyan nem bányászok de mosollyal az arcomon követem a fejleményeket és a panaszkodó embereket :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#66) Zoltn


Zoltn
senior tag

A legfontosabb kérdés : mennyit hasssel hany wattbol? . ;]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#67) ttt1 válasza relixo (#15) üzenetére


ttt1
őstag

Nem posztom védeni a bányászokat, de pont tegnap olvastam (nem akarom bántani így nem rakom ide) 1 számtech bolt hirdetését PH-n 30 darab 3070-es vga 520 e-ért. Ha a "bányász" véglény akkor ez a számtech bolt mi ?:) Én még a " felfutás elején vettem névre szóló 3070-est 330-ért ami már akkor is "felette" volt a normális árnak. Így szerencsére az árak egy ideig nem érdekelnek de azért tényleg pofátlanság ami itt megy.

[ Szerkesztve ]

(#68) atee válasza Z10N (#59) üzenetére


atee
őstag

Ezt azért majd én eldöntöm, hogy milyen platformon szertnék játszani. :B
Koromnál és a számtech világban eltöltött idő miatt. Pontosan tisztában vagyok vele, hogy mi a különbség a konzol és pc gaming között. Minden tekintetben. És bár sokan sokszor temették a PC-t jatékra. Meg most kétségtelen, hogy nehéz időket él.
Illetve az konzolt ennek ellenére se használom annyit, hogy késztetést éreznék a váltásra. Ha úgy tetszik lehetek utolsó mohikan is :D egyelőre még nem érzem magam egyedül.

D-day 2002-01-04 01:54

(#69) tsi


tsi
tag

2019 legvégén 130-ért vettem egy RX 5700-at. Akkor mintha a fogamat húzták volna, most csak egy megkönnyebbült sóhaj :)

(#70) atee válasza tsi (#69) üzenetére


atee
őstag

Na igen. Ha akkor tudjuk, hogy ez ilyen remek befektetés akkor 10-20 darabot veszek :C

D-day 2002-01-04 01:54

(#71) atee


atee
őstag


Ezt kerestem :DD igen.

D-day 2002-01-04 01:54

(#72) andy19770128 válasza atee (#58) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Amíg normális játékok nem lesznek konzolon. Eve online. Wow. Stellaris. Civ 6. Fallout sorozat. C&C sorozat. Addig a konzol csak egy ocskavas. Bár igaz ami igaz néha a régi sega megadriveommal a szoktam sonicozni......heti 1-2 órát

(#73) andy19770128


andy19770128
aktív tag

2 éve 185 ért R VII ET VETTEM. Most 340 ért vitték el. 55 öt tettem hozzá és vettem egy 6800 ast. Csak 4k gaming és kicsi munka

(#74) aradebil2 válasza atee (#68) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ja, kb. Úgy haldoklik pc gaming mint a kripto... napról napra megdőlő rekordokkal :C

(#75) atee válasza andy19770128 (#72) üzenetére


atee
őstag

Ez a lényeg. Van amit a kanapén, fotelban ülve egy kontrollerel jobb jatszani. Van amit egér, bill, asztal monitorba meredve.

D-day 2002-01-04 01:54

(#76) andy19770128 válasza atee (#75) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Igen kényelmes gamer széken van.

(#77) Duree válasza atee (#71) üzenetére


Duree
veterán

Azt hiszem rohanok venni, mert elfogy. Nem lehet , hogy elírták az árát?

duree54

(#78) persil válasza andy19770128 (#72) üzenetére


persil
nagyúr

De az meg van, hogy ez csak a te velemenyed ugye? Masok szerint a felsorolt jatekok egy resze annyit sem er, hogy a gepet bekapcsolja miattuk.

Attol, hogy neked nem kell, meg kurvara nem lesz ocskavas az a ket gep, ami egyebkent ar-ertek aranyban konkretan egy csoda.

En feladtam a pc-zest sok-sok eve, de eszembe nem jutna ocskavasozni pusztan azert, mert mar nincs ra igenyem.

Szrk.: Btw a fele van konzolra is. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#79) Kansas válasza ddaydome (#61) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, nekem egy 5700XT egész jól elmuzsikál 4K-ban a legtöbb játékban amit játszok(Witcher3, AC Odyssey, World of Warships, XCOM2, ETS2/ATS, Transport Fever2, ilyesmik), igaz, nem gyúrok csillió fps-re, elég ha a monitorom 40-60Hz-es FreeSync tartományában van a framerate.
Ez a 6700XT meg annál valamivel izmosabb. Nem a képességekkel van a gond, hanem az ár és az elérhetőség. Bár nyilván aki RT-re izgul, annak a képesség is kevés.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#80) TestamentDNR


TestamentDNR
aktív tag

Egy kicsit OFF:

Nem kellene jobb fps értékeket produkálnia az 5800X-nek a 3700X-hez képest?

(#81) martonx


martonx
veterán

Nem értem mit szaroznak. AMD helyében én teljesen nyugodt lelkiismerettel bejelenteném a 6500 - 6600-at is, Nvidia helyében meg a 3050-et. Hagy örüljön a nép.
A papír bármit elbír, aztán 1-2 éven belül úgyis megérkeznek majd a kártyák is a boltokba.

Én kérek elnézést!

(#82) gbors válasza Petykemano (#60) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem meglepő, hiszen 35-38% core órajel-emelésből (és némi fizikai sávszélesség-csökkenésből) lett 28-30%-os extra teljesítmény, ami majdnem pont annyi, mint amit azonos architektúrán az OC-vel várhatsz.
A 34%-kal nagyobb lapka egy dolog, viszont a 67%-kal több tranzisztor elég meglepő - már csak azért is, mert a Navi 21 további 55%-kal nagyobb méretben (mindkét téren) duplaannyi funkcionális egységet vonultat fel. Valami bűzlik Dániában :)

#77 Duree: de igen, lemaradt egy 0 a végéről ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#83) Noukoum válasza martonx (#81) üzenetére


Noukoum
veterán

A papír bármit elbír, aztán 1-2 éven belül úgyis megérkeznek majd a kártyák is a boltokba.

Onnan meg mennek is egyből a bányába. :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#84) sakal83 válasza persil (#78) üzenetére


sakal83
addikt

Próbáltam az új XBOX-ot. Ha lenne egér-bill támogatás rendesen nem lenne kérdés. Gyors halk látványos. (anno még az előző gent próbáltam, az nem volt túl jó). A nappaliban egy 65ös oledre kötöttem. Hát egy más dimenzió volt mint a PC monitor duó. Az a 4K HDR nagyon ütős volt.

[ Szerkesztve ]

(#85) Petykemano válasza gbors (#82) üzenetére


Petykemano
veterán

Abu azt írta, hogy a központi egységekből minden megmaradt. És az IC sem fele, hanem 3/4
Ha ezt a képet nézed szinte a 2 shader engine, 32MB IC és 64bit memóriavezérlővel tényleg csak a lapka harmadát vágod le. A cache gondolom elég sűrű lehet.

Valószínűleg összességében jobb eredmény lett volna, ha csak egy shader engine-t dobnak ki, vagy ha a másik oldalon megnövelik a WGP-k számát 10-ről 12-13-ra.

Ez a kialakítás nem tűnik ideálisnak. Ezért gondolkodtam el azon, hogy itt talán már nem is a olcsóbb gyárthatóság lehetett a cél, hanem valami kísérletezgetés.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#86) Petykemano válasza Petykemano (#85) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez egyébként leginkább azt a kérdést veti fel:
Az milyen lesz majd, amikor amikor majd bejelentenek egy 30%-kal lassabb kártyát. (ami valószínűleg nem a 6700 lesz, hanem a 6600XT) $400-ért? Ami ugye pöccre ugyanaz lesz, mint az 5700XT

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#87) Kansas válasza gbors (#82) üzenetére


Kansas
addikt

Talán sok tranzisztort eszik a raytracing... ;]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#88) relixo válasza ttt1 (#67) üzenetére


relixo
tag

Jó neked.... én sajnos kifutottam az időből nem tudtam elcsípni normálisabb áron egyet se, időközben meg gépcsere lett(10+ éves volt a régi rendszer) most meg kínlódok a régi gépből áthozott 1050 kártyával a vadi új gépbe az elmebeteg árak miatt! És valószínűleg még évekig ez lesz ahogy a történéseket látjuk... :U

Kérdésedre nem tudok válaszolni,mert nyomdafestéket nem tűrő jelzőket tudnék csak aggatni az ilyen általad is említett boltokra. :K
Mindenesetre mindent elárul a hazai boltokról és azok vezetőiről ez a dolog. Én kimondom amit más nem,mert nem szégyellem, tényleg azt kívánom az ilyen nyerészkedőknek,hogy hosszú szenvedés után kerüljenek át oda ahova valók a pokolba. ;] -káromkodni nem akartam de remélem jól érzékelhető hogy mit is érzek velük kapcsolatban-

Írtam már többször de szánalmas,hogy ebbe a kis országba 300k felett van pl egy 3060 kártya....környező EU országokban lehet kapni 185k -tól egyes modelleket már. Hányás ami itt megy a magyar boltokba! Amerikaiak meg a scalperek miatt sírnak, hát nálunk megteszik a kedves boltos honfitársak 2x olyan pofátlanul amit azok. :((

(#89) ttt1 válasza relixo (#88) üzenetére


ttt1
őstag

Csak 2 héttel elötte bátyámnak 350-ért sikerült 3080-as.. Én is azt szerettem volna de addigra az átlépte a 420 e Ft-ot.a 3070-es is 250-280 körül lenne az ára. A sztech boltos meg megkapja gondolom hasonló áron (300 körül) és van képe 520-ért adni. Tudom tudom kapitalizmus, de míg korábban elég volt a10-20-30% árrés azt hirtelen miért ment fel 70-90%-ra?

[ Szerkesztve ]

(#90) sakal83 válasza relixo (#88) üzenetére


sakal83
addikt

Nem lehet kapni. Nemeteknel 700 es 779euert is percek alatt fogy el a 3060. Boltoskent te is annyiert adnad amennyiert elviszik. Mar bocsass meg de ha olcsobban adnak akkor is a banyasz viszi el akinek igy meg rovidebb lenne a megeterulese. Erdemes lenne a gyartoknal kopogtatni hogy gyartsanak többet elsosorban es vagy ne lehessen vele banyaszni. Zero koze van az arakhoz a kereskedonek egy optimalis kinalat esetén.

El kell fogadni hogy a gyartok jelenleg a banyaszoknak gyartanak. A tobbi szereplő hibaztatasa oktalan.

A legjobb bizonyitek erre az EVGA aki egy ideje nem kuld vgat az elojegyzett maganvasarloknak :DDD errol ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#91) Noukoum válasza ttt1 (#89) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem akarom védeni őket, de ők is kevesebb kártyát kapnak nem? Hiába van sokkal nagyobb árrés 1 kártyán, ha arányosan 10 db helyett 1-2 érkezik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#92) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Nem tudom mennyire igaz, olvastam egyes bányászattal foglalkozók közvetlenül a gyártóktól rendelnek és mivel nagy tételben kell nekik a kártya így őket szolgálják ki a gyártók elsőnek. Aztán meg lehet ölre menni a kiskerekben a maradékért.

(#93) sakal83 válasza zserrbo (#92) üzenetére


sakal83
addikt

KB ez van. Szűk a kapacitás is. A gyár meg csak lazán eladja "tonnaszámra" közvetlenül.
Az EVGA-nal nem lehet venni, és az elpjegyzést sem szolgáljék ki. Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy az EVGA nem gyárt :)

(#94) relixo válasza sakal83 (#90) üzenetére


relixo
tag

Látom érzékeny a téma... biztos boltos vagy. :P

Na had ne fotózzam már be neked egyenként printscreen-l. google barátod keress rá ha nem hiszed el amit mondok.
currys lánc (UK) : Gigabyte OC 3060Ti - 470 GBP (~200k Huf)
caseking (DE): Gigabyte OC Eagle 3060 - 708EUR (~260k Huf)
Spanyoloknál is érdemes megnézni 190k több féle 3060
Stb..stb.. sorolhatnám.
Lehet-e kapni? Ritkán de igen amikor jön a heti/havi drop éppen DE VAN és igen ezeken az árakon ez tény. Ahogy a newegg és amazon is pl.
Ezek incl.VAT tehát tartalmazzák az ottani ÁFA mértékét, de tudod mit számoljuk rá még a jó magyar áfát ezekre külön azokon felül. Akkor is a legdrágább ár ~320k kéne legyen. Nálunk ezzel ellentétben 370k (a fent említett gigabyte 3060 pl).
És ez ahogy most számoltam amúgy is túlzás mert már az eleve megnövelt árra szoroztunk rá mindent. Nehogy már elhidd azt,hogy a nagyker majd azon az áron veszi amit te gondolsz,hogy ők is 300k kapják...parasztvakítás a télapóba is hiszel?
Szóval nagyon kérlek ne nevettesd már ki magad,hogy próbálod védeni itt a magyar lopó,csaló boltok árait! :U

EVGA, gyárt magánvásárlóknak menj fel a reddit-re vagy az EVGA fórumba és nézzél körül mielőtt baromságokat írsz ismét és hazugságokkal próbálod alátámasztani amiket írsz. (google a barátod ismét de segítek kulcs szavak: evga eu queue)
Úgyhogy ahogy te is írtad, erről ennyit. Vagy szerinted nyilván mindenki hazudik akkor ugye...;]

[ Szerkesztve ]

(#95) Z10N válasza atee (#68) üzenetére


Z10N
veterán

Csak azt felejted el, hogy ezzel partolod es tamogatod oket abban, hogy meg dragabban adjak. Ha meg annyira benne vagy "Koromnál és a számtech világban eltöltött idő miatt." akkor tudhatnad, hogy mi volt 10-15-20+ eve. Ami most megy az rablas es aki beget hozza az...

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#96) yennayo


yennayo
junior tag

nagy hiba volt eladnom 1éve a 80k ért újonnan vásárolt 1660at, kitudja mikor lehet megint normális áron kapni kártyát :O

(#97) Zotya84 válasza ttt1 (#89) üzenetére


Zotya84
őstag

"A sztech boltos meg megkapja gondolom hasonló áron (300 körül) és van képe 520-ért adni."

Úgy bírom, hogy le mertek ilyeneket írni, anélkül, hogy tudnátok mi a helyzet. Megsúgom, nem a boltos akaszt rajta, hanem a disztribútor/nagyker, akiktől a hiány miatt drágábban kapja.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#98) aradebil2 válasza relixo (#94) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ezek az árak kb olyanok, mintha belinkelném neked a 200ezres iponos 3070et, vagy az Alzás 150ezres 3060Ti-t. Nézz be az Nvidia vásárlós topicba, hogy milyenek a valós árak.:W

(#99) atee válasza Z10N (#95) üzenetére


atee
őstag

Jelenleg nincs vga kártya a gépembe. Mert nem vagyok hajlandó azon az áron venni ami minden pofátlanságon túlmegy! Váltani akartam, de pont lecsúsztam az utolsó még értelmes árakról. A gépem gyakorlatilag 2 hónapja áll. Pontosan ami most megy az rablás és lehet kenegetni a xart, hogy a bányászok meg a gyártói kapacitás...ez az egész üzlet. És a gyártóknak tökéletesen megfelel, hogy a bányász veszi meg...ezért is mondtam, hogy most a PC gaming nehéz időket él. Vagy élni fog, ha jönnek az új címek, de nem lesznek a piacon értelmes árú és értelmes teljesitményű kártyák.
Ettől én még nem szeretném a PC játékot temetni és nem is fogok konzolra terelődni. Megtehettem volna már, de még ez a kényszerszünet se visz rá, hogy az egyébként aktív gamepassal rendelkező konzolon játszak itthon. Mindig találok más elfoglaltságot. És max heti 1 órat kapcsolom be platform játékra..

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#100) sakal83 válasza relixo (#94) üzenetére


sakal83
addikt

Remek akkor a gonosz magyar kiskerek okozzák a magas árakat :) Nekem8

Nem értem a sírásod akkor, hát külföldről tucc rendelni olcsón. Posta is van, termék is van. Mi a gond ezzel akkor?

Bár az ne zavarjon, hogy épp az alternateről rendeltem 2 hónapja 3060tit 589eurért, az újabb már 800eur volt, a 3070 is 1100 eurtól ha van. Erről egyértelműen a soproni pc.bt tehet a kb3-4%-os marzsával :DDD (láttál te valaha nagyker árat. Az első három ársávban drágább a portéka mint az iponban :) )

Jelenleg a gyártók olyan szinten copppatnak le mindenkit, hogy csak nézel kifele a fejedből, persze ABU ezt évekig asszisztálta, és magyarázta a mantrát, hogy miért is jó ez a balfasznak. Már a guru3d is elküldi őket a p*csába az árképzés miatt

Azon a nyákon az MSRP áron is qva nagy haszon van/lenne.

Mint írtam 2010-es év hd4850 26e ft. Majd 11 évvel később a kategória utódja 190e ft ajánlott ár, a kínálat szűke miatt pedig kb 350e ft lesz.

Na ezt add össze, meg szorozd meg az inflával euroval kikerkapzsisággal, még akkor is némi túlzás a min 7Xár :)

Várjálmár. Az intelhogytuggyaadni a 6/12-öt a 10400f személyében 40e ft magasságban? eddig volt vagy 110e. Kicsitsegyanús ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.