Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fjoe válasza Kansas (#145) üzenetére


Fjoe
tag

Anno a sulis számtech termünkben 4mhzes xt-k voltak, azokon pörgött ám csak az észkerék :) Persze csak a szünetben ;)

(#152) Floyd80 válasza HavocS (#150) üzenetére


Floyd80
addikt

Kb. ugyanez a konfig volt, a diákhitelből vettem, haverral elköltöttük az egész félévit egy nap alatt. És mindenki a Far Cry miatt vásárolt VGA-t. :DDD Rúfuszba vettük, ÁFA nélkül!

Abit NF7 (S nélkül), Athlon™ XP 3000 + TTC-CU5TB, ATI RADEON 9600XT, a procin annyit volt hűtő cserélve, hogy szépen le lett sarkazva.

Utána jött a 4830, ami itt állt évekig a dobozban, 19-ben szinte patika állapotban adtam el pár forintért lappal, rammal, procival + még rádobtam egy S1 Accelerot, venti se kellett rá, mert nem melegedett egyáltalán. Aki megvette simán összedobta a gyerekének játszós gépnek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#153) Mmastodon


Mmastodon
újonc

Rendelt már valaki az amd.com shopból? Látszólag órák óta benne van a kosaramban egy kártya, de hiába válaszottam a német oldalt, mind a számlázási, mind a szállítási címre csak Vereinigte Staat az egyetlen lehetőség. Belgiumba küldeném, ahová elvileg szállítanak. Vajon elfogyott az Európának szánt mennyiség?

(#154) Kansas válasza Floyd80 (#152) üzenetére


Kansas
addikt

Ó, amikor még az AMD és az NVidia nem voltak versenytársak, és az AMD procik az NForce-chipsetes lapokban érezték magukat a legjobban :D
No, nagyon elmentünk már nosztalgiába... régen az emberek a 60-as éveikben kezdték el a nosztalgiázást, én meg még alig töltöm a 40-et aztán máris hol tartok...? Jobb lesz ezt befejeznem, mielőtt könnyezni is kezdek ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#155) aradebil2 válasza Mmastodon (#153) üzenetére


aradebil2
senior tag

Kb. 1 perc alatt elfogytak a kártyák, még délután kettőkor:U

(#156) tDr1v3r válasza Floyd80 (#131) üzenetére


tDr1v3r
veterán

3870 X2 nekem 2008-tol talán 2011-ig elég volt (Q6600-al együtt adtam el), de akkor jött a jóárasított 5850 CF és az i7 920... ezutóbbit nénémék mai napig használják, le van vizezve, tök jól elneteznek vele. :DDD Nem tudom pontosan, de sztem az a gép nekem 350-ben megállt anno fullon, pedig az EK blokkok akkor se voltak olcsók. Ma meg... bele se merek gondolni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#157) Floyd80 válasza aradebil2 (#155) üzenetére


Floyd80
addikt

Ez van az Iponon 660-ért:

GIGABYTE AMD Radeon RX 6700 XT GAMING OC 12G, Grafikkarte RDNA 2, GDDR6, 3x DisplayPort, 1x HDMI 2.1 (alternate.de)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#158) aradebil2 válasza Floyd80 (#157) üzenetére


aradebil2
senior tag

Az Amd.com 500 eurós kártyáiról volt szó

(#159) Fjoe válasza Floyd80 (#157) üzenetére


Fjoe
tag

Ezek szerint sokat romlott a forint, ha 1000 euró 660 ezer :)

(#160) andy19770128 válasza persil (#78) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A konzolok nekem csak a piacot jelentik. Az hogy többnyire faék bonyolultságú progik elennek meg rajta az csak azt jelenti hogy kiszolgálják az izléseket. Mindannyian együnk szart. Hatvanmilliárd légy nem tévedhet

(#161) Kansas válasza andy19770128 (#160) üzenetére


Kansas
addikt

"Az hogy többnyire faék bonyolultságú progik elennek meg rajta"
LOL, az AAA címek jobbik fele rajta ellik meg, de legalábbis elérhető. Az egy dolog, hogy FPS-re és RTS-re kevésbé alkalmas, de pl. a PS-exkluzív sztori-vezérelt játékok(Last of us, Heavy Rain, Beyond Two Souls, Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption stb) szvsz bőven az AAA kategória élmezőnyébe tartoznak, ahogy pl a Spiderman is.
Másrészt senki se mondta senkinek, hogy ha konzolod van, nem játszhatsz PC-n vagy fordítva, mindkét világból kimazsolázva a legjobbat.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#162) Kansas válasza Kansas (#161) üzenetére


Kansas
addikt

"ellik meg" lol, félreolvastam a typo-t... természetesen "jelenik meg" lesz az...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#163) aradebil2


aradebil2
senior tag

GN Teardown: AMD RX 6700 XT Design is Weak
így már nem is bánom annyira, hogy nem engedte az AMD shop csak az USA-ba szállítani a kártyát 490 EUR-ért :D

(#164) Dare2Live válasza Kansas (#161) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Az egy dolog, hogy FPS-re és RTS-re kevésbé alkalmas..."

RTS, MOBA esetében a kevésbé sztem nagyon megtévesztő/elfogult szó. Egyszerűen nem alkalmas rá. Ha van mert 99%ban nincs kínszenvedés.
A turned base strategy akkor élvezhető ha elötte nem toltad PCn. Ha igen onnan a soha többé konzolon. Márha nem ment el egy életre a kedved a konzolos irányítástól. Mondjuk turned base startegy sincs sok konzolra.

Koca, történetes FPSre kb áll a kevésbé alkalmas. Kompetetívnél nagyon fekvakarós az egész.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#165) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

(#166) persil válasza andy19770128 (#160) üzenetére


persil
nagyúr

Taps.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#167) Shkiz0 válasza Sztyepadzso (#165) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Itthon azért ez olcsóbb :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#168) Sztyepadzso válasza Shkiz0 (#167) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

De várj, ez az osztrák Vatera. Meg se kapta még nyilván, de már 1100 ért árulja. Számlával. Ott veszik meg 1100ért, a papíron meg majd a 600 áll (vagy nem tudom, mennyi volt pontosan) :W

(#169) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Itt van pár konfig amiben árulják ezt a kártyát..PC konfiguráció

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#170) Kansas válasza Dévacsen (#169) üzenetére


Kansas
addikt

Komolyan, lassan érdemesebb lesz konfigot venni és eladni ami nem kell belőle...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#171) Dévacsen válasza Kansas (#170) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Pár hete 3060 as konfigok voltak,azt szerettem volna,de az egyéb összetevők miatt nem vettem meg egyiket sem,azóta figyelem az oldalt,hátha lesz valami számomra,engem az amd kártyás konfigok nem érdekelnek.1 éve nem tudok összerakni egy gépet,mindig van valami ami nem jön be. :D Végül is csak a kártya hiányzik,nem baj figyelek és várok,majd csak lesz valami számomra pozitív változás.Egyébként úgy van ahogy írod,le is rabolták a múltkor is a 3060 as konfigokat,nagyon jó áron voltak. :)

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#172) gbors válasza Kansas (#170) üzenetére


gbors
nagyúr

1660S-en pl. lehet így 100e pénzt fogni :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#173) omfgk


omfgk
addikt

HUB féle 5700XT vs 6700XT teszt.
https://www.youtube.com/watch?v=ZIDi_PI8R8o

Pont annyival gyorsabb amennyivel magasabbak az órajelei.

[ Szerkesztve ]

(#174) atee válasza Dévacsen (#169) üzenetére


atee
őstag

Nagyjából kiszámolva ez még bőven dupla ár lenne a normalisnak. 6700xt esetében.
Más konfignál lehet érdemes volna foglalkozni vele.

D-day 2002-01-04 01:54

(#175) Alogonomus válasza omfgk (#173) üzenetére


Alogonomus
őstag

Miközben 15%-kal kevesebbet fogyaszt.

(#176) Predatorr válasza sakal83 (#48) üzenetére


Predatorr
őstag

Azt te csak hiszed. A DLSS-ről még nem is volt szó...

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#177) #72688384 válasza sakal83 (#50) üzenetére


#72688384
törölt tag

750 usd a reális ára ennek a kártyának. nézd meg hardverinfót, konkrétan a duplájáért árulják a scalperg*cik.

eddig úgy voltam vele h lecserélem az gtx1080-at de igazából teljesen elég még mindig. egyelőre 1080p-n játszom és g-synces a monitor szóval amúgy sem lenne sok értelme radeonra váltani, majd a kövi generációnál egy új 1440-es monitorral együtt. ráadásul a valve indexen az alyxot is simán kihajtja 5-ös fidelity és high beállitások mellett.
szóval ez a generáció kimarad és szopjanak lovat.

(#178) #72688384 válasza Dévacsen (#171) üzenetére


#72688384
törölt tag

ne is mondd.. 4 hónapja próbálok beszerezni egy tápot....

eddig 3x jelent meg árukeresőn, mindháromszor instant megrendelés, majd a szokásos 3 nap cirip és jön az email h sajnos nincs készleten.

(#179) Shkiz0 válasza #72688384 (#178) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

milyen táp az?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#180) ProEvoFan válasza andy19770128 (#160) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ha a jelenlegi helyzet sokáig fog tartani, az nagyon nem lesz jó a pc játékos piacnak.Szerinted ennyi pénzért ki a franc fog vgat venni???
Szóval kezdhetsz azon elgondolkodni, hogy milyen érzés lesz a "hatvanmilliárd egyedig" légynek lenni. :)) :DDD
Várunk szeretettel. :DDD

(#181) #72688384 válasza Shkiz0 (#179) üzenetére


#72688384
törölt tag

dark power pro 12 1200w (de már 1500-asat is megvenném ha lenne)

(#182) #72688384 válasza ProEvoFan (#180) üzenetére


#72688384
törölt tag

a bolondok meg a bányászok. remélem hamarosan hoznak valami törvényt eu szinten és betiltják a bányászást ahogy valamelyik harmadikvilágbeli országban az elmúlt hetekben tették.

(#183) atee válasza ProEvoFan (#180) üzenetére


atee
őstag

Igen ez hosszútávon odavág majd a PC gamingnek! De ez a játékosokon kívűl nem nagyon zavar senkit sem. A gyártó extra profitot zsebel be. A játék fejlesztők elvannak még egy darabig az új genes konzolokkal.
Végül is a játékos bázis megmarad még egy darabig PC-n is. Csak azok szívnak akik fejleszteni akarnak, vagy éppen most szállnának fel a PC gaming vonatra...

D-day 2002-01-04 01:54

(#184) foox


foox
csendes tag

Hétfőn érkezik hozzánk is a nagykerből sok darab. Minimális hasznot teszünk rá mi is, már a nagykerben is észvesztő áron van. Akinek mégis kell, hétfőtől áruljuk! Powercolor 6700xt, és 6800

Szabó Balázs, telefon/viber: +36 703651619, email: foox80@gmail.com

(#185) sakal83 válasza foox (#184) üzenetére


sakal83
addikt

A hozzánk az kit takar?

[ Szerkesztve ]

(#186) #72688384 válasza foox (#184) üzenetére


#72688384
törölt tag

ha a nagykerben észvesztő áron lenne akkor nem lennének ezzel a kártyával 500ezres konfigok. de cáfolj meg konkrét számokkal. elvégre ha minimális a haszon akkor nem kell szégyelni.

(#187) atee válasza foox (#184) üzenetére


atee
őstag

Árakat kérünk! :K

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#188) relixo válasza foox (#184) üzenetére


relixo
tag

A minimális haszon az azt jelenti,hogy ugye beszerzitek max ~330k körül (így is sokat mondtam szerintem) és majd 450k áruljátok?(látjuk a magyar boltokat ahol a nyitó ár 660k volt :P )

Hagyjuk már a mesét.... Na nem mintha 330k kéne egy ilyen mert teljesítménybe köze nincs az árához még azon az összegen se! :U Csak a parasztvakítást azt nem bírom, meg a hülyének nézést.

[ Szerkesztve ]

(#189) Fjoe


Fjoe
tag

Én csak azt nem értem, hogy korábban linkelt valaki egy gigabyte rx6700xt-t német oldalról, ahol készleten is volt, 999 euróért, ami az iponnál 600 ezer felett volt. Akkor a német nagykerek mennyiért kapják vajon a kártyát? Mert gondolom nem mínusszal adja el az ottani kisker sem. Vagy a szállítmányozás kb. 1000 km-el odébb kerülne kártyánként plusz 200 ezerbe?

(#190) atee válasza Fjoe (#189) üzenetére


atee
őstag

Nem mintha nem volna mind1. Mert pont ugyan úgy nem adnánk érte 350 ezret sem mint 600 at ;]

D-day 2002-01-04 01:54

(#191) Fjoe válasza atee (#190) üzenetére


Fjoe
tag

Nekem igazából mind1, sztem normál helyzetben max. 150 ezret érne a kártya. Szerencsére most nem kell vennem, tavaly adta meg magát a gtx970em és még normál áron tudtam venni egy gtx1660at. Nekem az is elég, plusz nálam van 1 lélektani határ az árat illetően. Szóval ez még 150ért sem az a kártya :)
Csak azt nem szeretem és viselem nehezen, ha hülyének nézik az embert.

(#192) NightGT válasza Fjoe (#191) üzenetére


NightGT
senior tag

Normális forintárfolyammal (300huf/eur, soha nem lesz...) a 3070 kéne, hogy 150k-ba kerüljön...ahhoz képest ezt 99k akcióban talán el lenne szabad hozni. De a nagyok szerint az úgy nem jó...

Szerintem úgysem tudnak eleget gyártani, így kirakták az adott áron, max nem veszi pár mártíron kívül senki sem, és legalább lesz stock. Ez is egy józan stratégia, a maga módján...mert ha komolyan gondolják: az bizony, mint a székely viccben, durva lenne.

Nemhogy 3060Ti, hanem még 3070 is opció az RL árak mellett...bár az opció szót így még nem olvastam, de na.

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#193) Semin válasza NightGT (#192) üzenetére


Semin
senior tag

A 300-as álom árfolyammal is 190k lenne mire ideér (500Eur+Áfa). Mindenki a 150k-s 3070-et várta decemberben, (így csúszott le a többség a 210k-s 3060ti, és a 230k 3070-ről.) már akkor is voltak figyelmeztető jelek, hogy nem lesz. Aztán volt egy áremelés [link] ami már reakció volt a megnövekedett keresletre. A mostani kilátások mellett azt mondanám, hogy 2-3 évig ez nem fog normalizálódni. Már a mobilpiac is megérzi a hiányt, az pedig min. 10x-ese a videokártya szegmensnek. [link] . Nem kérdés melyiké a prioritás.

[ Szerkesztve ]

(#194) foox válasza relixo (#188) üzenetére


foox
csendes tag

Nyuszika, én nem mesélek. 300ert veszem 330ert adom. Lehet jönni érte. 660ert is odaadom ha kell. A 10%ért pedig intézem a garit meg a papirmunkat, amit nem te csinálsz. Úgyhogy ja, hagyjuk a mesét. Nem én teszek rá 200% hasznot kikerem magamnak. Az meg hogy 27%az adó, nem az én hibám. És az se, hogy tele van az arukereso áfacsalókkal, és leverik az árakat.

Szabó Balázs, telefon/viber: +36 703651619, email: foox80@gmail.com

(#195) relixo válasza foox (#194) üzenetére


relixo
tag

Az ,hogy kinek mennyit ér meg a kártya nem akarom megmondani,de 250k felett mai viszonylatban is hülyeség venni ilyet pláne 2 ventis modelleket.-Ár/teljesítmény arány- Persze ha valaki akarja majd vegye 330ért, gyanítom nem ember hanem bányász véglény lesz az illető.
Másik dolog az ár, nem mondom,hogy nem tartom lehetetlen dolognak. (Max. rossz helyről szerzed be, ahol 25 kézen átmegy és feltolják az árakat mire hozzád ér.)
De bocsásd meg ha én ezt most nem fogom elhinni neked!
Miért?
USA - microcenter,bestbuy,adorama,newegg,amazon stb..stb..
Legdrágább modell 850 USD(262k huf) volt, legolcsóbb modell 480 USD(148k huf)
Na most gondolom te nem a legdrágább asus modellt fogod annyiért adni amit mondasz. Mert az lenne ÁFÁ-t rászámolva annyi. Az összes többi olcsóbb...jóval olcsóbb -kéne legyen-

EU - Németeknél volt 600 EUR -tól(221k huf) kezdődően 800 EUR-ig (295k huf)
Incl. VAT tehát tartalmazta az ottani ÁFA mértékét már de számoljuk rá erre még rá a jó öreg magyar áfát. Mondjuk a 221k akkor arra +59k áfa = 280k
Tehát még itt se stimmel az általad említett ár,de közelít ezt elismerem!

Én és még sokan ezt látjuk...persze ,hogy kinyílik a bicska mikor 660k áron adják egyes boltokban!!!

Ezekre még had reagáljak:
1. "És az se, hogy tele van az arukereso áfacsalókkal, és leverik az árakat"
2."A 10%ért pedig intézem a garit meg a papirmunkat, amit nem te csinálsz."

1. Ki veri le a gpu árakat ??? Hol vannak azok az áfa csalók? Mutass már nekem egyet légyszi.
Itt csak ár FELverésről lehetne beszélni max. És a kapzsi magyarboltokról akiket felkéne jelenteni mert rablás amit csinálnak. :U
2. Köszönjük ,hogy végzed a munkádat, ami kutya kötelességed!!! Ha nem éri meg valami vagy nem szereted csinálni abba kell hagyni.
Abba pár A4 papírba meg csak nem törik bele a csuklód és csak nem tart fél napig kitölteni. Egy könyvelő mit mondana erre szerinted? És még 1%-t se kap mikor visszaigényel milliós tételeket az ügyfélnek vagy spórol neki egyéb ügyeken több százezreket.

[ Szerkesztve ]

(#196) omfgk válasza relixo (#195) üzenetére


omfgk
addikt

Mondjuk abban totál igaza van ,hogy ha a nagy hasznot zsebre rakókat szeretnéd megtalálni akkor a nagykereknél és forgalmazóknál kopogtassál...

És itt van a nagy különbség. Mert a német kisker nem ugyanonnan veszi át a kártyákat mint a magyar. Ezért itt felesleges a magyar és a német árakat összehasonlítani.

Egyik magyar webshopban/boltban se lehet normálisan áron készleteket látni. Max 1-2db itt-ott.
Az viszont tény ,hogy elég sok lett a bontatlan 10+db eladó kártya HA-n... Pl alzás garival. Pedig sose voltak készleten a honlapon.
A haverok rámennek a készletekre mielőtt az még elérhető lenne a földi halandók számára.

[ Szerkesztve ]

(#197) Nandusz


Nandusz
csendes tag

Tartalmas teszt, de nem értem, hogy ezekbe a tesztekbe miért nem rakják be a legerősebb verziójú 3080-akat? Pl. ASUS ROG STRIX, vagy EVGA FTW3 ULTRA? Tehát a 3x8 pin-es tápellátásúakat OC-val? Azok valamivel több fps-t hoznak a konyhára a TUF-tól és gyanítom mindenhol levernék a Radeon RX6800XT-t. Eddig egy tesztben sem láttam ilyen VGA-kat

GIGABYTE Z370P D3 | i9 9900K | EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti 12G | 32GB DDR4 | Acer Predator XB323UGP |Kingston 240G+500G SSD+500G M.2 SSD | Win10x64 | Gigabyte P850GM 80+ Gold | PS4 Pro

(#198) omfgk válasza Nandusz (#197) üzenetére


omfgk
addikt

Ugye az megvan ,hogy a Prohardver lapcsalád látogatottsága (közönsége) nem éppen ugyanakkora mint egy TPU-é. Tehát gondolom nincs 3080-as Strix kártyájuk a fiókban.

Én egy Kingpin 3090-est hiányoltam a tesztből.

Egyébként gyárilag a 3080 Strix kb fél százalékkal gyorsabb mint a 3080 TUF.
Finomhangolás nélkül a nagyobb power limitet pikk-pakk felzabálja a kártya és alig lesz bármi hatása... 30-45mhz, talán.

De még annyi se. A 3080-asokban gyakorlatilag alig van tartalék. Nagyon csőgázon vannak járatva gyárilag.
3060Ti és 3070 egy picit jobban húzható.

1440p-ben nagyon kapaszkodik ám felfelé a 6800XT. Ott már inkább gyorsabb mint a 3080.
4K-ban erőseb a 3080.

[ Szerkesztve ]

(#199) Nandusz válasza omfgk (#198) üzenetére


Nandusz
csendes tag

Hát nem tudom, de én az FTW3 ULTRÁT +120MHz-el csuklás nélkül tudom járatni.
Igen, 4K alatti teljesítményre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z370P D3 | i9 9900K | EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti 12G | 32GB DDR4 | Acer Predator XB323UGP |Kingston 240G+500G SSD+500G M.2 SSD | Win10x64 | Gigabyte P850GM 80+ Gold | PS4 Pro

(#200) atee válasza relixo (#195) üzenetére


atee
őstag

Nézd! Nem tisztem védeni a kiskereket, de az tény, hogy itthon hivatalos nagyker forrásból legalább 10 éve semmit nem lehet normalis áron beszerezni. Mert mindig van nem is egy webshop ahol olcsóbb lesz mint a hivatalos magyar nagyker ár! Persze qrva nagy tételben lehet még kedvezményeket kapni, de egy kissebb bolt ma már tisztességesen nem tud megélni alkatrész eladásból! A 10% haszon teljesen normális lenne!
Az, hogy mennyi külföldön az akkor lenne érdekes, ha be is lehetne szerezni! Az általad említett áron pl. 220-240 ért azonnal venne sok ember innen is. De hiába mert onnan se tudjuk megrendelni. Az a kevés ami van az vagy max 1 percig vagy ki se kerül mert simán elhappolják a benfentesek és nagyobb haszonnal értékesítik! Es sajnos amíg azokokat is megveszik...és a gyártás is nagyon szűkös. Addig nem lesz normális áron VGA. Ez nem a tisztességes kiskerek miatt van.
Természetesen hiaba csak 10% a haszna. 330 ezret egyszerűen nem ér a kártya. Nagyjaból pont 100k felár az elfogadható induló árhoz képest. Aminek nyárra simán be kéne állnia stabil 200 alá az erőssebb modelleknél is.
Persze tudjuk, hogy 2021 ben is csak a remény marad.
Előbb utóbb ugyan úgy mint minden hasonló "hardwer válság" véget ér!

D-day 2002-01-04 01:54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.