Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) persil válasza pecccccccca (#249) üzenetére


persil
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy aranylag keves dologra verhetjuk a mellunket nagy buszkesegunkben. De azt, hogy melyik orszagot kellene egy masik embernek magaenak erezni, azt nem te dontod el.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#252) Dare2Live válasza persil (#251) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#253) persil válasza Dare2Live (#252) üzenetére


persil
nagyúr

.... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#254) komi77 válasza Dare2Live (#252) üzenetére


komi77
senior tag

Végre valamiben stabilan hozzuk a formánkat, akár a fociban. :DD Itt a megoldás: https://www.youtube.com/watch?v=ZmIX2fQykKY

Szegény ember kézzel nőz.

(#255) komi77


komi77
senior tag

Ez a kártya - mindegy, hogy kapható-e - nem sikerült valami jól. Lehet, hogy szoftveresen még tudnak nyomni rajta, de így nem nagy durranás. Pedig nagyon vártam, azt hittem az AMD most minden piaci lyukat jó termékekkel fed le. Ezt momentán benézték.

Szegény ember kézzel nőz.

(#256) atee válasza komi77 (#255) üzenetére


atee
őstag

Nem értem mi baj ennek a kártyának a teljesítményével? Közepkategóriába érkezett és ott is van a 3060ti és 3070 közözött. Van végre felsőkategória is az AMD kínálatában ezen túl. Ez pedig ugyan úgy mint az 5700xt annó. Szépen partiban van a zöldek közepkategóriájával. Ok persze nem veri a 3070 et, de még kis javulás várható driverekkel. Ha lenne normális áron kapható. Sokan vennék ezt is.

D-day 2002-01-04 01:54

(#257) Create. válasza atee (#256) üzenetére


Create.
addikt

Az a gond, hogy msrp árban a 3060ti szintjén kellene mozognia. Nincs dlss, rt-ben gyenge. 4k-ra meg alkalmatlan, így a 12gb vram is felesleges rajta, ami megdrágította feleslegesen. Nekem ezek miatt nem jó kártya. Az 5700xt jobb vétel volt. Nem venném egy rtx3060ti/3070 helyett ezt.

[ Szerkesztve ]

(#258) komi77 válasza atee (#256) üzenetére


komi77
senior tag

Create kolléga a 257-es hsz-ben összefoglalta a lényeget. Nekem is pont ez a véleményem. Nyilván nem rossz ez a kártya és az is jó vele, hogy a középkategóriában is van már AMD. Csak ennyiért nem jó választás a konkurensekhez képest, szerintem. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#259) atee válasza Create. (#257) üzenetére


atee
őstag

Világos. Ez is egy nézőpont. Engem a 4k hidegen hagy. :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#260) Create. válasza atee (#259) üzenetére


Create.
addikt

Persze, engem is, pont azért írtam, hogy a 12gb felesleges rá és valószínűleg azért nem lett 400 körüli msrp-s áras.

(#261) atee válasza Create. (#260) üzenetére


atee
őstag

Nekem jó lenne az 500€ áron is most :D
400 ezrekért elhiszem, hogy senkinek nem kell. :(((

D-day 2002-01-04 01:54

(#262) Kansas válasza Create. (#257) üzenetére


Kansas
addikt

Az az érv, hogy "nincs DLSS" olyan, mintha a GSync-et hiányolnád, vagy a Merci emblémát egy Audiról... lesz hasonló megoldás AMD oldalról(FSR-nek hívják), még idén. DLSS-t ne várj, soha nem lesz AMD-n. Az FSR pedig nem machine-learning alapú.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#263) Alogonomus válasza Create. (#257) üzenetére


Alogonomus
őstag

A DLSS akkor jelentene érdemleges értéknövelő tényezőt az Nvidia kártyák számára, ha az elmúlt mondjuk 3 év AAA játékainak legalább 10%-ában elérhető lenne, de ez még a DLSS 1.0 hozzákalkulálásával sem jön össze. Így viszont csak egy képesség, amit használhatsz, ha éppen kompatilibis játékkal játszol.
RT teljesítmény szintén csak akkor jelentene realizálható ártöbbletet az Nvidia térfelén, ha az a DLSS nélkül is használható sebességet biztosítana a szintjéhez illő felbontáson. Jelenleg viszont a 3070 is csak FHD esetén tud kellemes sebességet hozni, ahol a 6700XT sebessége is még rendben van, míg WQHD esetén igazán egyik kártya nyers ereje sem elég a sugárkövetés bekapcsolásához.
A 12 GB pedig nyilván túl sok, de a másik lehetőség a 6 GB lett volna, ami pedig egyértelműen kevés lenne. 1,5 GB-os modulok nincsenek.

(#264) Yutani válasza Alogonomus (#263) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ugyanakkor a régi játékokban nincs RT, ami miatt a DLSS megléte sem szükséges.

#tarcsad

(#265) Alogonomus válasza Yutani (#264) üzenetére


Alogonomus
őstag

Igen, az már csak extra, hogy a valóban régi játékokban, amiket még 5-10 éve fejlesztettek az akkori 1-4 GB-os kártyákhoz, azokban a jelenleginél sokkal kisebb textúrákkal dolgoztak, így az Infinity Cache találati aránya extra magas szinteket érhet el, amivel bőven az RTX 3070 fölött teljesíthet már az RX 6700XT.

(#266) Create. válasza Alogonomus (#263) üzenetére


Create.
addikt

Na ja, csak általában ahol van rt, ott van dlss funkció is, és ott azért nem mind1, hogy 40fps vagy 60+. Nekem fhd a lényeg és ez az elkövetkezendő 4-5 évben biztosan nem fog változni.

(#267) Create. válasza Kansas (#262) üzenetére


Create.
addikt

Nem ugyanaz a kettő dolog dolog. A dlss azért elég kiforrott dolog már, kár hogy kevés játékba teszik bele. Én nem is várom amd részről, csak az, hogy felesleges +4gb ram van és mellette meg kevesebb technológiai dolgot tud az nekem nem ér meg +80dollárt a 3060ti-hez képest. Mert gyorsabbnak se gyorsabb annyival tőle.

Az 5700xt és 2060s között legalább látványos sebességkülönbség volt, ott megérte az 5700xt-t választani. Itt ilyen nem mondható el szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#268) Yutani válasza Create. (#267) üzenetére


Yutani
nagyúr

Amíg a 3060 Ti is 350-400k, addig teljesen mindegy, hogy hozzá képest a 6700XT plusz vagy mínusz 80 dollár. :DDD

#tarcsad

(#269) Kansas válasza Create. (#267) üzenetére


Kansas
addikt

"5700xt és 2060s között legalább látványos sebességkülönbség volt"
LOL, nyilván, mert az 5700XT a 2070 "ellenfelének" volt tervezve(átlagban bőven pariban is volt vele, olcsóbban), a Super-ekre az AMD nem válaszolt, mert nem volt rá szükség, amennyivel gyorsabbak voltak az 5700/5700XT párosnál, annyival drágábbak is.

VRAM kapcsán #263 Alogonomus utolsó két mondatát ajánlom figyelmedbe, az kínálja a megoldást. Adott VRAM busz-szélességhez nem lehet akármennyi VRAM-ot tenni, ha nem akarsz úgy járni, mint a GTX970, vagy most az XBOX Series S(csak egy konzolra fognak optimalizálni a fejlesztők, egy VGA-ra viszont kizárt, főleg ha nem is flagship)...

"nekem nem ér meg +80dollárt a 3060ti-hez képest" ó, bárcsak 80 dollár lenne az a különbség már... de valóban, ezt jó 40-60 dodóval lejjebbre kéne belőni, hogy MSRP-n jobb vétel legyen a 3060Ti-nél

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#270) Create. válasza Kansas (#269) üzenetére


Create.
addikt

A 2060s és a 2070 kb koppra ugyanaz a teljesítmény. A 2070s volt erősebb, néhol azt is beérte az 5700xt.

De igazából a lényegen nem változtat számomra, hogy az 5700xt egy életképes jó deal volt nvidia ellen, a 6700xt-nél ezt most nem érzem.

A mostani elvetemült árakat én nem nézem, mert nincs értelme, az a jó deal, amit lehet kapni kb, így meg nincs értelme hasonlítani, ezért hasonlítok msrp-t msrp-vel.

Persze aki ezzel nem ért egyet azzal sincs gond, én csak a saját nézőpontom/véleményem írtam le, egyik oldal fanja se vagyok, azt veszek, ami ár-értékben jó, jelenleg én az nvidiát választanám(ha lenne msrp áron), mert azt gondolom jobb vételnek.

[ Szerkesztve ]

(#271) Kansas válasza Create. (#270) üzenetére


Kansas
addikt

"azt veszek, ami ár-értékben jó" én is, bár ha egálra jön ki a mérlegelés akkor hajlamos vagyok az AMD-t választani. Szimpatikusabbak a fejlesztési elveik(még ha most az 5700XT-vel meg is szivattak...)
Most épp konzolt(PS5-öt) vettem, MSRP áron, szerintem jobban megérte, mint mostanság bármelyik VGA, és az a vicces helyzet állt elő, hogy a konzolom nyers erőben többet tud, mint a PC-m :D ... szerintem ezzel kihúzom addig, mikor már értelmes áron lesz megint VGA/CPU.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#272) Lacok


Lacok
őstag

"Radeon RX 6700 XT: a Big Navi közepe?"

Alsó széle közepe. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#273) Kansas válasza Lacok (#272) üzenetére


Kansas
addikt

Vedd ki a kezed a biliből... ;]
Ez most a középkategória közepe/teteje. A z RX6800 már nem középkategória, ahogy a 3080 se, vagy csak némi rosszindulattal...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#274) Yutani válasza Kansas (#273) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ő másra gondolt, de ha nem voltál katona, nem tudhatod. :N

#tarcsad

(#275) Kansas válasza Yutani (#274) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, arról pont lemaradtam a fősuli miatt, mire az iskolának vége lett, a sorkatonaságnak is...
Ha kedved van azért fejtágíthatnál, akár privátban is...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#276) kssvirag


kssvirag
tag

Szlovák boltban készleten több tipus is van.
Legolcsobb már 310ezer ft ért.
Azért elég fura , hogy nálunk a bolti árak meg inkább a 400 közelébe felett vannak.
Aqua bolt meg egy rohej. 490ezer náluk a 6700 xt
Szánalmasak

[ Szerkesztve ]

(#277) atee válasza kssvirag (#276) üzenetére


atee
őstag

Megy az még lefele itthon is. Ennyiért már elfogytak a vevők. ;) mondjuk még 310 ért se kell. Majd amikor 200 körül lehet válogatni is!

D-day 2002-01-04 01:54

(#278) kssvirag válasza atee (#277) üzenetére


kssvirag
tag

Igen, én olyan max 250 ért vennék. Addig én se .
Amugy mára 50ezret esett az aquba az ára :Y .
Gondolom kutya se vitte 490ért

[ Szerkesztve ]

(#279) beef válasza kssvirag (#278) üzenetére


beef
őstag

Ha az AMD shopban lehetne kapni, akkor kb. 200e lenne áfával, vámmal, szállítással.

(#280) fatal` válasza kssvirag (#276) üzenetére


fatal`
titán

Nem a kiskerek miatt ilyen drága, megnéztem egy nagykert ahol van készleten 6700 XT és 430k + áfa (Powercolor red devil). Vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#281) kssvirag válasza fatal` (#280) üzenetére


kssvirag
tag

Akkor ez azt jelenti hogy a nagyker már alapból rátesz 80-100% hasznot? Ez nagyon durva.
Mert ők kb 200 vagy alatta szerzik be a gyártotol.

(#282) fatal` válasza kssvirag (#281) üzenetére


fatal`
titán

A nagyker nem feltétlen egyezik meg az importőrrel (sőt), szóval nem fog kiderülni. :) Az is lehet, hogy a gyártó tesz rá durva hasznot, vagy az importőr.

(#283) Yutani válasza fatal` (#282) üzenetére


Yutani
nagyúr

Élőben láthatunk a Marshall-keresztre egy kitűnő példát. :K

#tarcsad

(#284) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Sapphire Nitro+ 6700 XT kártyám.

Jelenleg a Horizon Zero Dawn játékkal játszok.
1440p-ben, ultimate Qualityn játszok. S általában meg is van a fix 60 fps.

Viszont látom neten, hogy a 6700 XT a HZD-ben 90 fps körül tud 1440p-ben, ultimate quality mellett. Megnéztem Vsync off-al s úgy is 60-70 körül megáll az FPS.

Itt a HZD teszt: [link]

Kérdésem lenne, hogy nálam hogyhogy nem hozza azt a 90 fps körüli értéket? Lehet hogy kevés a Procim? (3600X)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#285) sakal83 válasza Toxy (#284) üzenetére


sakal83
addikt

Az a cpu nem keves arra a felbontasra srintem. Merj ra egy 3dmarkkal hogy azt hozzae mint a tarsaia vga.

[ Szerkesztve ]

(#286) Toxy válasza sakal83 (#285) üzenetére


Toxy
aktív tag

Köszi.

Közben rájöttem, hogy a beépített Benchmark-ot nézik a teszteknél, s ott nekem is 90 fps lett az eredmény, de valójában játék közben inkább 70 körüli az FPS.

Úgyhogy úgy néz ki ez így jó.

A 3dmarkot nemsoká megnézem.

(#287) sakal83 válasza Toxy (#286) üzenetére


sakal83
addikt

Akkor ez lesz a megoldas

(#288) Toxy


Toxy
aktív tag


Ez lett a 3dmark eredmény.
Ha jól látom ez átlagos eredmény, tehát kihajtja cpu rendesen vga-t gondolom.

(#289) PuMbA válasza Toxy (#288) üzenetére


PuMbA
titán

3D Mark alkalmatlan "kihajtja-e" tesztelésre, hiszen VGA tesztelő program, azaz nincs benne játékmenet, fizika stb. számítás, mint egy rendes játékban :) Egyébként igen, a legtöbb játékban kihajtja.

[ Szerkesztve ]

(#290) Attila198506


Attila198506
csendes tag

Hello!

Nekem a 6700 xt Pulse ezt dobta!

[ Szerkesztve ]

(#291) Attila198506 válasza Attila198506 (#290) üzenetére


Attila198506
csendes tag

Picit javult, némi finomítással... :)

(#292) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok, 1440p játékra megérheti cserélni a 1,5 éves 5700XT - t, egy új 6700XT - re? (egy az egyben)

(#293) beef válasza kuzma88 (#292) üzenetére


beef
őstag

Naná. Nem kérdés.

(#294) Alogonomus válasza kuzma88 (#292) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mindenképpen megéri, mert a használt 5700XT-t a bányászláz miatt nagyjából annyiért el tudod adni, amennyiért egy 6700XT-t tudsz venni. Na talán 20-50 ezer ráfizetés most még kellhet.
A kérdés az, hogy mennyire sürgős neked a váltás. A bányászláz valószínűleg velünk marad még eléggé sokáig, így az 5700XT-t pár hónap múlva is valószínűleg el tudod adni 380 ezer környékén, de a 6700XT árak folyamatosan csökkenni fognak, mert a 6700XT viszont játékra jó, nem bányászásra. Ahogy egyre többen már megvették a 6700XT kártyájukat, úgy fog csökkenni a kereslet a RDNA2 kártyák, iránt, és úgy fog a kártyák ára közeledni a hivatalos gyártói árukhoz. Most ráfizetés nélkül nagyjából egy középkategóriás 6700XT-re tudnád átváltani a kártyádat, de pár hónap múlva már simán egy csúcskategóriás Red Dragon/Aorus/Strix/Nitro+ is kijöhet az 5700XT-d eladási árából.

(#295) Kansas válasza kuzma88 (#292) üzenetére


Kansas
addikt

Teljesítményben igen. Anyagilag nagyon nem, ha csak nem csíped meg az évtized deal-jét... vagy szerzed be a 6700XT-t MSRP-ért az AMD webshop-ból...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#296) Kansas válasza Alogonomus (#294) üzenetére


Kansas
addikt

Ki ad 380e-t egy 5700XT-ért? Az enyémet már viheti is!

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#297) kuzma88 válasza Alogonomus (#294) üzenetére


kuzma88
tag

Felraktam a hirdetést, aztán, ha egy az egyben megfelelő ajánlat érkezik rá akkor ajándékba van az upgrade.
Köszönöm. :)

(#298) Alogonomus válasza Kansas (#296) üzenetére


Alogonomus
őstag

Na úgy nézem, nem kellett sokat várnod az vevőre, mert tegnap ott volt a kártyád a listában, de mára már el is tűnt onnan. :Y

(#299) kuzma88 válasza Alogonomus (#298) üzenetére


kuzma88
tag

Jöttek ajánlatok, de csak német garanciával, így várok még. :) Ott kell lennie meg a hirdetésnek.

(#300) Kansas válasza Alogonomus (#298) üzenetére


Kansas
addikt

Ja, meggondoltam magam...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#301) Yutani


Yutani
nagyúr

https://www.tweaktown.com/articles/9783/amd-radeon-rx-6700-xt-in-crypto-mining-eth-120w-tweaked/index.html

#tarcsad

(#302) #72688384


#72688384
törölt tag

ha találtok olyan embert aki németből hozza be a kártyákat de magyar cégen keresztül adja tovább akkor az a legjobb deal mivel úgy 3 év garit kaptok rá (hiába van rá 2 év némebe, ez már a scalper baja) plusz ha informatikával kapcsolatos cégetek van akkor az adót is visszatudjátok igényelni.

(#303) Alogonomus válasza #72688384 (#302) üzenetére


Alogonomus
őstag

Aki külföldről hozza be a kártyákat, az jellemzően a magyar ÁFA megspórolására játszik, és azért tudja olcsón adni. Az ilyen cég viszont jellemzően bőven a 3. év előtt, de sokszor már pár hónap után is felszívódik. Ez vagy a NAV/TEK és egyéb "hárombetűsek" hatására történik, vagy csak egyszerűen valamelyik cégtemetőben végzi.
Szóval az ilyen külföldről származó kártyánál a vásárló a garanciát lényegében el is engedheti, ha nem pár héten belül jelentkezik a probléma, mert nagy valószínűséggel egy év múlva már nem is létezik az a Lóti-Futi Bt, aminek a nevében eladták neki a kártyát. Ez is az ára a 20-40% spórolásnak.
Ez ugyanolyan, mint az aluljárós GSM árak.

[ Szerkesztve ]

(#304) Novver válasza atee (#200) üzenetére


Novver
senior tag

Kérdés hogy mikor... fáj a fogam egy 6900XT-re :U

Life is a game... The game is my life!

(#305) atee válasza Novver (#304) üzenetére


atee
őstag

Reméljük a fa alatt már lehet valami vga kártya normális áron :P

D-day 2002-01-04 01:54

(#307) steveboy86


steveboy86
tag

Sziasztok, kinéztem egy ilyen kártyát használtan, 135 ezer Ft. Jelenleg egy Geforce 1660 super 6 gb van, amint nagyjából 40ért számítanak be. Megéri így a felárat, ha nem, esetleg mit ajánlotok még, Geforce 3060 Ti esetleg?
köszi előre is a segítséget

(#308) Kymeraa


Kymeraa
újonc

A tesztet olvasva, amit köszönök meglepően fogadtam ezt a vidit : [link] ahol az RX 6700 XT eresztik össze az RTX 3070-el.
Kb mindenhol gyorsabb az RX ..
Most vagy a PH-s teszt volt részrehajló vagy a YT vidis esetleg a driver forrta ki magát azóta :D
Ma érkezik az RX és mar fogalmam sincs kinek higyjek de majd meglesem akkor én inkább mit tud ^^

[ Szerkesztve ]

(#309) SirRasor


SirRasor
őstag

Rég jártam erre; gondoltam bekukkantok :D
Éppen No man's sky-al játszom FHD-ben, minden maxon, FSR 2 bekapcsolva Quality-re.
(Radeon Chill-t használok minden játéknál 45-60 FPS-sel, nekem nagyon bejön és nem látom, hogy lassú lenne). Fogyasztás brutális :)) Hőmérséklet normál, ventinek kb. 0 hangja, olyan lassúra hangoltam be.

Ja Witcher 3 Complete Editionnel is játszom (felturbózott grafika+Ray Tracing!), minden maxon, RT performance-re állítva és az RT víztükröződést kapcsoltam csak ki.
40-45 FPS, brute force-val megoldja a Ray Tracinget és teljesen élvezhető a játék :C Mellette ~144 wattot eszik átlagban. (2619 MHz, 1150 mV, ventihangolás: 65 C°-ig Fan Off, afölött max 22%-ig mászik fel és így max 65 fokos (79 a hot-spot)).

Iszonyat jó vétel volt ez a kártya.
Azért tény, hogy gyárilag 210 wattot kajált, a ventik nagyon hangosak voltak és 85 fokra simán felment a hőmérséklete. Picit hangolni kell, de utána tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.