Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) relixo válasza aradebil2 (#98) üzenetére


relixo
tag

Se iponon se alzan nincs olyan árba termék amit te mondasz...szerintem soha nem is volt,de mindegy is.
Angliába élő rokonom megjelenés napján annyiért vette a 3060Ti-t amit fentebb írtam is.(csak személyesen vehette át és csak 1db-t lehetett venni)
Ezen kívül a newegg,amazon,best buy, microcenter stb... boltokat nem véletlenül campelik a botok és az emberek F5 nyomogatással mert lehet kapni azokon az árakon amit ott látsz! Nyilván magyarként mi semmit nem érünk azzal, csak maga a tény a fontos,hogy ott tudják annyiért adni még ha el is fogy fél perc alatt. Nálunk meg mi megy? Vehetsz, fél milláért vagy 1 milláért más alternatíva nincs. Inkább nyomkodnám az F5-t én is próba szerencse alapon mint ez. ;]
Nem nézegettem az Nvidiás vásárlós topicot de gyanítom,hogy a magyar boltok árai vannak alapul véve. Az meg elmebeteg hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#102) sakal83 válasza relixo (#101) üzenetére


sakal83
addikt

202 e ftért votl iponon 3070. az alzábanpedig 165e ftért 3060ti. halkan megsúgom.

de tudsz ott venni, hajrá

oszt a kérdés? miért nincs? MERT A GYÁRTÓ KÖZVETLENÜL ELADJA A BÁNYÁSZOKNAK+ chiphiány

Szegény AMD részvények is alig mentek vagy 100%ot éven belül. Csődbe ment a szegény gyártó :)

De érdemes ránézni a nagyívű áremelései óta (2014) épp sak 40Xsére ment az árfolyam. Sirassuk meg hamvait

[ Szerkesztve ]

(#103) relixo válasza sakal83 (#102) üzenetére


relixo
tag

Akkor most válaszoltad meg magadnak ,hogy mennyiért kéne adniuk. Hiszen te magad állítod,hogy volt ennyiért.

Így van közvetlen eladja bányász véglényeknek egyetértünk! :R

Továbbra sem értem miért nem lehetne az egész bolygón bevett példa alapján nálunk is a kinti árakon adni -amik így is elszálltak- de neeem nálunk még ráraknak +150k vagy éppen +250k hasznot a magyarok. Érted már mi a bibi?
(#101 írtam is, microcenter,newegg stb. vagy csak személyes példám anglia ahol lehetett kapni ééééérdekes módon boltba 200k áron 3060Ti-t és már az is túlárazott volt de nem 400k mint nálunk)

(#104) Duck663 válasza sakal83 (#102) üzenetére


Duck663
őstag

Ha 165e-ért látsz 6700XT-t szólj kérlek, azonnal rendelem is! :)

Így állunk valójában!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#105) Krugszvele válasza Zoltn (#66) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Az csak a kocabányászokat érdekli, meg a clickbait gyártókat. Aki bányászik, az máshogy számol.

(#106) Pipó válasza sakal83 (#50) üzenetére


Pipó
őstag

Tessék, innen a hardverapróról:
14db - PowerColor Radeon Red Devil RX 6700XT 12GB GDDR6 – AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC -
netto 399.900 bruttó 507.873

14db - PowerColor Radeon Hellhound RX 6700XT 12GB GDDR6 - AXRX 6700XT 12GBD6-3DHL
netto 399.900 bruttó 507.873

Ez a lehúzás!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#107) relixo válasza Pipó (#106) üzenetére


relixo
tag

Az igen... :Y
Óóó,hogy rohadjon le a keze a tagnak amikkel beszerezte a kártyákat.Gondolom felvásárolta mindet X áron és eladja + ~200k haszonnal. Ja és ennyiért már 6800-t is kapni boltba. :P
De biztos veszik majd mint a cukrot a bányász nyomik. :C

[ Szerkesztve ]

(#108) gbors válasza Petykemano (#86) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, kicsit utánaolvasva úgy fest, az utóbbi években megugrott az SRAM tranzisztorsűrűsége a logikához képest, úgyhogy így már kb. összeáll a kép.
Ami nekem fura, az az, hogy az ábrán mennyi helyet foglalnak a perifériák, a fixfunkciós videoprocesszor és a frontend. Biztos, hogy méretarányos a rajz?

Az árakkal most egy ideig homályban leszünk - szerintem a 479 USD már az új árazáshoz igazodik, alig hiszem, hogy ennyiért adták volna ki a kártyát az 3070 ellenében, amikor arról mindenki azt hitte, hogy 500 USD.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#109) sakal83 válasza Pipó (#106) üzenetére


sakal83
addikt

Ezek dicsőséges árak :) Ha valaki elviszi vagy bányász (és megéri neki), vagy függő, de akkor érdemes elvonóba mennie :)

(#110) aradebil2 válasza relixo (#101) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hazaérek ki is veszem a gépből a kártyát, mert hát ennyiért nem vehettem :C
De tessék itt a link, dobálózz ezzel, angliai ismerősöd biztos értékelni fogja :DDD:C

(#111) Robitrix válasza ttt1 (#89) üzenetére


Robitrix
senior tag

Szerintem sokan keresnek rajta.
Legyen mondjuk X videokártya, aminek ajánlott ára mondjuk 399 dollár. Az AMD vagy az NVIDIA úgy csak a GPU-t gyártja. Legfeljebb referencia kártyája van pár darab. Ami AMD vagy NVIDIA gyártmány. A kárták 98%-t más cégek rakják össze vagy a referencia kártya vagy annak áttervezése után. MSI, ASROCK, ASUS, stb. Ők gyártják le az AMD és az NVIDIA-tól megvásárolt GPU köré. Mondjuk a GPU gyártok eladják a chipet 100 dollárért. Ebből kéne a kártya gyártoknak mondjuk 300 dollárát kártyát gyártani, amit tovább értékesitenek a nagykerben az eladó cégeknek. Akik mondjuk tovább adják kisker cégeknek, mondjuk 350 dollárért és normál esetben ők adnák el nekünk vásárlóknak 399 dollárért. A dolog már ott megborul, hogy lehet, hogy az AMD vagy NVIDIA továbbra is 100 dollárért adja a kártya gyártoknak a chipet, de ők már a kész kártyát mondjuk 360 dolláért adják el nagy ker áron. A nagy ker is rátesz némi plus profitott a piaci helyezet miatt na meg a kisker üzlet is. Így végül a kisker ár lesz 480 dollár aktuálisan aztán megveszi valami nagy ker MO-ra. ÁFA, BFA, CFA, SZállítás, forint leértékelés, extra profit. Így mi végül a boltban 700-800 dollárnyi forintért fogjuk a boltban megvenni a 399 dollár ajánlott áru kártyát...
Szóval szerintem sokan keresnek az aktuális piaci helyzeten...

(#112) relixo válasza aradebil2 (#110) üzenetére


relixo
tag

Szöveg értelmezési és mondat elemzési gondok...látom lejött a lényeg.
Nem erről beszéltem és nem is ez volt a mondandó lényege ,hogy te mennyiért vetted.Amúgy meg ezzel is csak azt igazolod amit mondani akarok,hogy ennyiért kéne adniuk.

De látom kell ,hogy simogassuk a buksidat. Ügyes voltál, debilke -nick neved becézése-, jól csináltad, nagyon jól jártál!
Most fuss neki még 1x #94 ennek és próbáld felfogni mi is ott a mondanivaló...de várj tök mindegy , úgyse akarod megérteni. Továbbiakba részemről vége az OFF-nak, utolsó hsz.-m ezzel kapcs. neked.

[ Szerkesztve ]

(#113) Create. válasza Z10N (#95) üzenetére


Create.
addikt

Még mindig ezt tolod? Van akinek KELL a gép a háznál, minek vegyen egy konzolt, ha vehet vga-t bele annyiért (most épp nem, de majd visszaállnak az árak). Minek hagyja ott az évek alatt begyűjtött pc-s játékait. A konzolhoz miért nem számolod hozzá a drágább játék árat, az előfizetés díjat, illetve, hogy pár éven belül azzal is maradsz 30fps-en, veheted majd a pro verziót, ha többre vágysz? Az konzol lehet valakinek alternatíva, kössz, de sokunknak nem kell.

(#114) atee válasza Pipó (#106) üzenetére


atee
őstag

:Y ha lesz rá madár....
És még oda is van irva, hogy 1-1 darabot nem szivesen.... :C

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#115) Fjoe


Fjoe
tag

Hát most az iponon futottam bele egy Gigabyte RX6700Xt-be, amit 660 ezerért árulnak...

(#116) mumin007


mumin007
tag

Most a PC játékosoknak sok-sok türelemre lesz szükségük. Mivel semmi sem tart örökké, kivárásra kell játszani. Remélem, míg eljön a mi időnk, addig életben marad a jelenlegi VGA-m... Nem szeretnék jelzáloghitelt felvenni a házunkra :N

(#117) beef válasza Fjoe (#115) üzenetére


beef
őstag

Ugyanazt láttam nagykerben 600K

(#118) gaben88


gaben88
őstag

Kicsit karcsúnak tűnik, bár(!!!), ha az 5700XT-ből indulok ki, akkor a későbbi driverekkel ez is gyorsulhat még, illetve kicsit fals az itteni összehasonlítás érzésem szerint, hiszen egy AMD ref kártya lett összehasonlítva nem ref, gyárilag OC-zot kártyákkal. Ha így nézzük, akkor a 6700XT pont ott helyezkedhet el, ahol az ára van, pont a 3060Ti és 3070 között.

Ennek ellenére 6800-at vennék... vagy egy 12GB-os 3070-et, ha létezne ilyen. Nem is értem, hogy az Nvidia miért a 3060-ból hozott ki ilyen verziót.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#119) Duck663


Duck663
őstag

Egy kis érdekesség, GCN, RDNA és RDNA 2 összehasonlítás. [link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#120) Z_A_P válasza Pipó (#106) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mi, ez tok jo ar!

14db - PowerColor Radeon Red Devil RX 6700XT 12GB GDDR6 – AXRX 6700XT 12GBD6-3DHE/OC -
netto 399.900 bruttó 507.873

Akkor darabja 36 ezer. Mi ezzel a baj? ;)

OK

(#121) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Kíváncsiságként most ránéztem az Amd német boltjára. Azt írja "Add to cart" a 6700 XT-re de amikor rányomok a gombra ez fogad:

Szuper :D

(#122) Buky87 válasza beef (#117) üzenetére


Buky87
tag

Az én nagykeremben 621.000

(#123) beef válasza Buky87 (#122) üzenetére


beef
őstag

Mert azok a másik nagykertől veszik :)
De mindegy is, hiszen végül is csak egy bruttó 225e Ft-os végfelhasználói árú kártyáról beszélgetünk...

(#124) Buky87 válasza beef (#123) üzenetére


Buky87
tag

Jó lenne ha tudatosulna sokakban, hogy nem mi kiskerek szakítunk a kártyákon. :(
Azt hiszik többen, hogy nekünk eljött a kánaán és egy vagyont keresünk ezeken.

(#125) aradebil2 válasza zserrbo (#121) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nekem kb 20 percig volt a kosaramban egy, a fizetésnél 503 internal error, egy idő után elengedtem :D

[ Szerkesztve ]

(#126) Duck663 válasza zserrbo (#121) üzenetére


Duck663
őstag

Valami azért változott, mert ha megnézed új magyar forgalmazó lépett színre!

[link]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#127) zserrbo válasza Duck663 (#126) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Erre az oldalra én is ráfutottam, de annyira Hello World hasznosságú, hogy az elmondhatatlan. Lehet valami pályázatból valósult meg :D

(#128) Duck663 válasza zserrbo (#127) üzenetére


Duck663
őstag

Lehet. De adjunk egy kis időt nekik, hátha jól járunk.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#129) Floyd80 válasza Duck663 (#126) üzenetére


Floyd80
addikt

Lehet hogy hozzájuk köthető:

Rólunk - Informatikai fejlesztések kis- és középvállalkozásoknak | HRP Europe Kft.

Megannyi gyártónk közül talán legnagyobb igény a piacon a Microsoft, Dell, Asus, Fujitsu, LG, Fortinet és DJI termékeire és szolgáltatásaira, ugyanakkor partnereink szükségletei alapján folyamatosan bővítjük kínálatunkat. Az utóbbi években a piac és a gyártók által is elismert eredményeink például a komponens gyártókkal kötött új disztribúciós megállapodásaink, (MSI, Corsair), és emellett a cég AMD- és NVIDIA-partnerré vált.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#130) Shkiz0 válasza relixo (#107) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ennyiért nem fogja eladni. Már csak azért sem, mert én is hirdetek ilyet, és látom mennyibe kerül, és oké hogy drága de ennyire nem :D
Még bruttó áfás áron se adom annyiért mint ő nettóban.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#131) Floyd80 válasza sakal83 (#50) üzenetére


Floyd80
addikt

Meg két évet vegyél vissza, szerintem 2008 környékén jelent meg. :)

Most dobáltam ki régi számlákat:

2015:

ASUS R9280-DC2T-3GD5 R9 280 3GB GDDR5 PCIE 56 901 Ft , 18' végéig el lehetett vele tolni high-on FHD-ban.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#132) ukornel válasza exedoc (#64) üzenetére


ukornel
aktív tag

250E? ... és ez csak a foglaló? :F

#67 ttt1
"30 darab 3070-es vga 520 e-ért"
:Y

Nem volt még annyira rég (szűk 6 éve), amikor itt a PH!-n a GTX Titan X teszt konklúziója ez volt:
>>Amennyiben az elnevezés és a fenti eredmények nem tennék egyértelművé, itt bizony egy prémium termékről, vagy mondhatjuk úgy is, hogy luXusmodellről van szó, ami azoknak vásárlóknak szól, akiket sokkal inkább érdekel a maximális teljesítmény, mintsem az árazás, vagyis az ár/érték arány. Ennek megfelelően az NVIDIA GeForce GTX Titan X árcímkéje 340 000 forint környékéről indul, ami nem kevés, de aki nem tűri a kompromisszumokat, tehát a leggyorsabb egyetlen GPU-s videokártyára vágyik, annak per pillanat konkrétan ezt a kártyát kell megvennie.<<
A végén a pecsét: >>KÜLÖNÖSEN EXTRÉM<<, mert úgymond egy ilyen drága kártya nem nagyon lehet "Ajánlott".

Ehhez képest ma ennek másfélszereséért árulnak egy felső-közép kártyát.

(#133) sakal83 válasza Floyd80 (#131) üzenetére


sakal83
addikt

Huh de oreg vagyok es szenilis :) . A kedvenc vgam volt a 7950 es az 5850 utan. Az ATI hoskora volt. Meg par eve az rx480 90e ftert draga volt a 82e ftos gtx 1060 hoz kepest. Mintha poppet dragabb lenne a mostani rx6700xt vs 3060ti paros :DDD 520e vs 400e

[ Szerkesztve ]

(#134) Kansas válasza sakal83 (#133) üzenetére


Kansas
addikt

Á, ezek szerint gyerek vagy ;] ... az ATI hőskora a Radeon 9500-9600-9700-9800 sorozat volt 2002-2003-ból... A 7950 már rég nem ATI hanem AMD, a HD2xxx-től kezdve mind az.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#135) ukornel válasza Petykemano (#85) üzenetére


ukornel
aktív tag

Hmm.
Ha kísérletezni akarnak, megtehetik egy Navi21 ES-el, egy eldugott laborban, részegységeket letiltva. Nem?

(#136) Petykemano válasza ukornel (#135) üzenetére


Petykemano
veterán

¯\_(ツ)_/¯

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#137) sakal83 válasza Kansas (#134) üzenetére


sakal83
addikt

ATI AMD egyre megy:) az elso ati vgam szerintem az x800gtom volt. A cpum az AMD 650 Slot A. A powercolor hd7950 volt a kedvencem. A 800as alaporajelrol 1200ra lehetett huzni ;]

(#138) Kansas válasza sakal83 (#137) üzenetére


Kansas
addikt

Az én kedvencem a GeForce 6800GS-em volt, utána pedig az RX480-am, a kettő közt tetszett még a HD4850-em illetve a HD7790-em, most pedig egészen bejön a laptopomban a GTX1650(több CU van benne, mint a desktop verzióban... :D )
Eddig az összes VGA-m közül a legtöbbet a mostani RX5700XT-mmel szoptam, amint lehetőségem lesz rá a bankszámlám kinyírása nélkül, cserélem. Tippem szerint RX7700-ra, vagy egy használt RX6800XT-re... :)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#139) aradebil2 válasza Kansas (#138) üzenetére


aradebil2
senior tag

Egy aranybányán ülsz :N

(#140) sakal83 válasza Kansas (#138) üzenetére


sakal83
addikt

En az rx480nal mentem at az nvidiara. Nem tudta kezelni a 2 kimenetet normalisan (beindult a huto) azota csak nvidia. Most jok lennenek az AMDk hosszu ido utan (a cpuk is) ha kaphatoak lennenek ertelmes aron (ertsd nvidia alatt) ilyen is regen volt hogy az intel-nvidia parositas a jobb arertek aranyban :DDD leginkabb soha :Y

[ Szerkesztve ]

(#141) Kansas válasza aradebil2 (#139) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, most hogy láttam, hogy egyesek 300e fölött kínálják eladásra... csak az a baj, hogy hiába venné meg tőlem valaki annyiért, nem tudnék hasonló képességűt venni helyette, és 4K-ról már nem szívesen váltanék vissza FHD-ra játékban...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#142) Kansas válasza sakal83 (#140) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem az RX480-am egy 8GB-s Sapphire Nitro+ volt az első revízióból(SKU: 11260-01), nekem is két monitort hajtott meg, de esküszöm, nem vettem észre, hogy ment-e a venti játékon kívül... hogy azért, mert nem ment, vagy azért, mert olyan halk volt a házventik és CPU-venti mellett, az nem tökmindegy?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#143) sakal83 válasza Kansas (#142) üzenetére


sakal83
addikt

Nekem msi gaming x volt. Erosito es monitor volt rakotve. Sajnos nem vette vissza az orajeleket igy melegedett. Az rx580ban javitottak ezt a kis bugot ha jol tudom.

Teljesen nem a gepem. FelPassziv vga felpassziv cpu huto es tap. A hdd is ki van kapcsolva az ssd mellett. Nekem ezert szamitott sajnos pedig jo vga az rx480.

[ Szerkesztve ]

(#144) Fjoe válasza Kansas (#134) üzenetére


Fjoe
tag

A 9600, 9700 majd a 9800 nekem is megvolt. Jó kis barton procival :) Az első vgáim meg S3 és Trident voltak. Az se mostanában volt.

(#145) Kansas válasza Fjoe (#144) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem anno AthlonXP 2000+(Thoroughbred) volt Sulinet keretében, gyárilag GeForce4 MX 440-nel adták, azt cseréltem egy Radeon 9600Pro-ra.
Az első VGA-m/monitorom egy fekete-fehér(!) Hercules volt(720x348), 12MHz-es AMD 286 proci és 2MB DIP RAM mellé, asszem 20MB HDD-vel...még '92-ben. De rég is volt...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#146) sakal83 válasza Kansas (#145) üzenetére


sakal83
addikt

Volt rajta turbo gomb? :) az enyemen gyorsabb lett tole a mario meg a stunts (ment vagy 3 fpssel 320ban)

[ Szerkesztve ]

(#147) Lajtorja válasza sakal83 (#146) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Azt hittem a turbo gomb lassításra szolgált :S

--- ---

(#148) Kansas válasza sakal83 (#146) üzenetére


Kansas
addikt

Volt, 6MHz volt az alapórajele, arra már nem emlékszek, hogy billentyűkombóval ment a turbo vagy jumperrel, mert a házon(XT ház) nem volt fizikai gomb hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#149) HavocS


HavocS
senior tag

Tehát nagyjából 3060 ti teljesítmény, 3070-től csak picivel elmaradó árazással, cserébe a RT sokkal durvábban odaver a teljesítménynek, és DLSS sincs.
Ebből legfeljebb akkor jönnek ki jól, ha brutálisan sokat tudnak belőle gyártani, és beterítik a piacot, amúgy halvaszületett öltet... az AMD nagyon magabiztos lett a Ryzen sikerén felbuzdulva.

(#150) HavocS válasza Kansas (#145) üzenetére


HavocS
senior tag

Ahh most elöntött a nosztalgia... 2004... nekem Abit NF7-S, XP 1800+ Tbred-B 1533-ról 2 GHz-re húzva (iszonyat jó alaplap volt az NF7-S), meg egy szintén Abit Radeon 9600 256 MB ami ment XT órajeleken (325/400->500/600) és már volt kék LED a hűtőjében!! :DDD ) de imádtam azt a gépet. A Far Cry 1-re összegyűlt az utca, mert nem akarták elhinni hogy játék nézhet ki így.
Azok a boldog gimis évek... :')

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.