Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Robitrix


Robitrix
senior tag

Hmmmmm közben új infó... a világtrendet követve kiadnak egy új verziót a Gyűrök urából. Az új változat címe a "Videokártyák ura" lesz. Sikerült egy előzetes képet szerezni az új változatból....

[ Szerkesztve ]

(#202) beef válasza relixo (#195) üzenetére


beef
őstag

Egy picit el vagy tévedve a valóság és az álomvilág között.

(#203) Robitrix válasza Robitrix (#201) üzenetére


Robitrix
senior tag

Vagy a képen egy szerencsés magyarországi vásárló látható, amint a teljes vagyona és némi koplalás után sikerült hozzájutnia az egy szem idehaza forgalomba került példányhoz. A szerencsés vásárló egy Mészáros Lőrinc nevű gázszerelő...... :)

[ Szerkesztve ]

(#204) relixo válasza omfgk (#196) üzenetére


relixo
tag

Értem és nem is őt hibáztatom csak mondtam egy tény állást. Én tényleg csak a tényeket mondom,hogy a világ nagy részén-szinte mindenhol- megy úgy nálunk miért nem? Valami nagyon el van cseszve az alapoktól ezek szerint.
"Az viszont tény ,hogy elég sok lett a bontatlan 10+db eladó kártya HA-n... Pl alzás garival. Pedig sose voltak készleten a honlapon.
A haverok rámennek a készletekre mielőtt az még elérhető lenne a földi halandók számára."

Ennyi, elmondtál mindent! :R
Ebben a nyomorúságos helyzetben is csak a profit...a csókosok az ismerősök...és persze a bányászok. :U

(#205) atee válasza relixo (#204) üzenetére


atee
őstag

Most beszéltem direkt ez ügyben a németországba élő unokatestvéremmel! Nincs ott se 6700xt boltban. Csak másodkézből újak.... 850€ az alja de inkabb 1000 körül!
Aki közel van a tűzhöz...nyilván rápróbál. És mivel sok a madár vagy a bányász. Ez őket igazolja sajnos!

D-day 2002-01-04 01:54

(#206) relixo válasza atee (#200) üzenetére


relixo
tag

Oké végig olvastam amit írtál. Te úgy látod , én így mindkettőbe van igazság szerintem.
"Előbb utóbb ugyan úgy mint minden hasonló "hardwer válság" véget ér"

Előbb-utóbb biztos...úgy 5 év múlva és ez most nem poén, simán lesz annyi. Ez nem egy átmeneti fellángolás ahogy sokan hiszik. De majd az idő igazol. Az meg a másik oldala, hogy így csak egyre rosszabb és rosszabb lesz mert a birka nép mindent elfogad. Első körbe a kiskernek kéne talán más utat keresni akkor vagy valami mert ez nem megoldás,hogy itt mindent csak emelünk,emelünk és emelünk mondván "mert ez van". Semmi reális indok rá csak azért mert magyarok vagyunk ezért fizessünk többet vagy mi ez már? Ha elvonatkoztatsz mindentől remélem érted mit akarok ezzel.
Most ne az oldalakat nézd kinek van igaza vagy mi van, hanem a tényt,hogy mi mindig többet fizetünk te magad is mondtad.
/Aztán ezzel most be is fejezem itt mert sok ember szemét szálkaként szúrja itt az igazság! -nem rád értem atee! - /

(#207) atee válasza relixo (#206) üzenetére


atee
őstag

Megértem a felháborodást. Sajnos a világon mindig emelkednek az árak. Ez nem hazai sajátosság!
Most egy halmozottan hátrányos helyzetben vagyunk. Én se vagyok meggyőződve róla, hogy ez nem szándékos, de azért optimistább vagyok és szerintem még idén év vége felé már elerhetőek lesznek normálisabb áron a vga kártyák is. Persze akkor majd gondolom jól elszalad a memória ára a mostani duplájára ;]

D-day 2002-01-04 01:54

(#208) SRC


SRC
junior tag

Mit össze sírtok mindenkire. Többet kell gyártani. Ennyi. Azért megy fel az ár, mert nagyobb a kereslet,mint a kínálat.
Szándékosan nem emelik a kihozatalt, pedig több darabon a haszon is több.

Az NV meg az AMD egyformán spekulál és nem kockáztatják, hogy rajtuk marad legyártott készlet, amikor megzuhan a kamupénz árfolyama. Inkább felnyomják az árakat.

Ez a két cég, nem más. Kitaláljátok, hogy a bányász miatt nincs VGA a polcon? Micsoda hülyeség. Ha veszek 40db kiflit, akkor én dögöljek meg, ha nincs? Tán sütni kéne még nem?

(#209) fatal` válasza atee (#205) üzenetére


fatal`
titán

Még az is olcsóbb, nálunk éppen a nagyker árulja nettóban 1290-ért.

(#210) #72688384


#72688384
törölt tag

nem kell vga-t venni és kész. ilyen egyszerü.
mondjatok már egy új játékot a cyberbugon kivül amihez nem elég az előző gen (sőt, 1080ti) teljesitménye?

(#211) gbors válasza #72688384 (#210) üzenetére


gbors
nagyúr

Anno 1800, Borderlands 3, COD MW, Control, Gears Tactics, Ghost Recon BP, Horizon Zero Dawn, Metro Exodus, RDR2, Shadow of the Tomb Raider, Division 2, Wolcen. Ez csak egy tesztből, és raytracing nélkül. Elég lesz?:)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#212) omfgk válasza gbors (#211) üzenetére


omfgk
addikt

A Watch Dogs és az AC Valhalla is kicsinál egy 1080Ti-t 1440p-n. De lehet ,hogy Ultrán már 1080p-n is. Sőt, biztos.

És ez nem ilyen kell nekem a 144 fps jellegű sznobság. A fix 60 fps se lesz már meg.

[ Szerkesztve ]

(#213) beef válasza omfgk (#212) üzenetére


beef
őstag

És a legtöbb játéknál az ultra/high között nagyítóval kell keresni a különbséget, cserébe simán elvihet sok százaléknyi teljesítményt.

#212 omfgk
1440p-ben játszom az általad soroltak közül: Ghost Recon, RDR2, Metro E, SoTR, Division 2. Persze nem ultrán (a SoTR talán azon), ja és mindezt 5700XT és nem 30 fps.

(#214) omfgk válasza beef (#213) üzenetére


omfgk
addikt

Mindig vannak olyan beállítások amik arányaiban nem adnak annyi pluszt ,hogy megérje őket feljebb tekerni.

De például RDR2-ben érdemes csutkára tolni a grafikát.
Még mindig a legszebb játék egyelőre. Egyébként amikor kijött akkor nem is volt olyan kártya ami kibírta volna ezt.
De legalább volt tartalék a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#215) gbors válasza beef (#213) üzenetére


gbors
nagyúr

1440p-ben játszom (...) Persze nem ultrán

Akkor nem te vagy az új kártyák célközönsége.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#216) kssvirag


kssvirag
tag

Ezek a 6700xt vga-k már egy hete folyamatosan érkeznek az országba.
De mint az nvidia kártyái is hetente több százas adagokba, és mégse nagyon kerülnek a boltokba.
Vagy csak elenyészőbe, és ott horror áron.

Furcsa. Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#217) kssvirag


kssvirag
tag

pedig furcsa mód, hozzájuk még baráti áron érkeznek
Aztán egyszercsak upsz, itthon megsokszorozódik az ára.

[ Szerkesztve ]

(#218) fatal` válasza kssvirag (#216) üzenetére


fatal`
titán

Az az érdekes, hogy HRP és meg sem jelenik a shopjukban.

(#219) beef válasza gbors (#215) üzenetére


beef
őstag

Viszont amire válaszoltunk, ott sem került szóba az "ultra" grafika. Én csak megemlítettem mielőtt abba kötne bele valaki.
Szóval igen, van élet a friss generációk nélkül is játékokban, erről szólt amit írtam.

Egyébként vártam az új szériát, de mivel engem csak bloweres hűtés érdekel, így az összes kiesett azonnal. Az már csak hab a tortán, hogy kapni sem lehet őket. A túltolt árak miatt meg akkor sem vennék, ha lenne olyan ami kellene.

#218 fatal`
Igen, nyoma sincs a kártyáknak, GT1650 a legrágább ami rendelhető(!)

(#220) gbors válasza beef (#219) üzenetére


gbors
nagyúr

Onnan indult, hogy nincs szükség az új genre - holott ha valaki kompromisszum nélkül akar játszani, akkor nemhogy szükség van rá, de még nem is igazán elég stabil 4K/60 FPS-hez.
Ha kötsz kompromisszumot, akkor nyilván lehet 1, 2 vagy akár 3 generációval korábbi kártyákkal játszani - ez már mindenkinek a saját döntése.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#221) fatal` válasza beef (#219) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom azonnal scalpolja a többi nagyker és árulja rohadt drágán.

(#222) Noukoum válasza gbors (#220) üzenetére


Noukoum
veterán

Teljesen felesleges összevetni a “racionális” szemléletet a “maximalista” szemlélettel. Ezen kár összeveszni, mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#223) Moonline. válasza gbors (#215) üzenetére


Moonline.
aktív tag

..és aki csak csoffadt full HD-ban játszik? :)

RX 470-ről váltottam volna idén.

(#224) gbors válasza Noukoum (#222) üzenetére


gbors
nagyúr

A "racionális" szemlélet erősen szubjektív, mivel mindenki a saját igényeire építi. Éppen ezért nem jó ötlet univerzális kijelentéseket tenni az alapján.

#223 Moonline.: oda némi kompromisszummal egy 2060 / 5600XT is elég lehet. De még az 1660S sem eretnekség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#225) martonx válasza Moonline. (#223) üzenetére


martonx
veterán

Kevés kompromisszummal egy RX580 / 1660S is simán jó lehet full HD-ra. Nálunk fiamnak RX580-a van, nekem 1660S-em.

Én kérek elnézést!

(#226) kssvirag


kssvirag
tag

Az Amd nyilatkozott, nem fognak korlátozni semmilyen terhelést , bányászatot a megjelenő videókártyákkal.
Mindez a 6700 xt miatt vetődött fel.
Fuck :W
[link]

(#227) atee válasza kssvirag (#226) üzenetére


atee
őstag

Mivel úgyis szélmalomharc lenne.

D-day 2002-01-04 01:54

(#228) Kansas válasza kssvirag (#226) üzenetére


Kansas
addikt

Egyrészt igen, másrészt az AMD RDNA2 kártyák eleve kevésbé alkalmasak bányászatra, mint a hasonló szintű NV kártyák, és ez az AMD elmondása szerint szándékos. A korábbiakkal ellentétben a játékra szánt VGA-ikba nem pakolnak a feltétlenül szükségesnél. Ezt persze nem csak a bányász teljesítményen látni, de a produktív felhasználáson is... szóval azért nem minden nem-bányász számára pozitív.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#229) Hoffer PC


Hoffer PC
csendes tag

Játékokban 3060ti - 3070 szint, bányászatban viszont nem hozza azt a szintet, így talán nem lesz tömegesen felvásárolva, és jut a játekosoknak is, bár az árát elnézve elég szomorú a helyzet.
Idén szerintem felesleges reménykedni a normális árakban, talán majd jövőre..

Üdv: Roland. +36307550213 - WWW.FLEXBYTE.HU -

(#230) #72688384 válasza Hoffer PC (#229) üzenetére


#72688384
törölt tag

egészen addig nem fognak változni az árak amig a bolondok megveszik 500-600 ezerért ezeket a kártyákat. fentebb posztolta valaki a képet amin látszik h jönnek az országba kártyák csupán a boltok fenttartják őket és max egyesével rakják ki horror áron. és közben az a duma h "hiány van".
szóval amig vásároljátok őket addig minek változtassanak? majd ha elkezdik érezni h nem viszi őket senki és van esély h rájukrohad akkor hirtelen féláron fogják kiszórni tömegével ezeket a kártyákat.

(#231) omfgk válasza #72688384 (#230) üzenetére


omfgk
addikt

szóval amig vásároljátok őket addig minek változtassanak?

Egyrészt ezt talán jobb lenne 'vásárolják'-ra javítani másrészt pedig a bánya miatt felborult az ár/érték arány.
Gamerek felállnak, hogy akkor most már elég... Ez amúgy szerintem már megtörtént nagyrészt... Na puff. Majd viszik bányába. Pedig a diff csak úgy szalad felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#232) #72688384 válasza omfgk (#231) üzenetére


#72688384
törölt tag

nagyon elvagytok tévedve a bányával kapcsolatban. akik a probléma forrása ők eleve tajvanon a gyár közvetlen közelében üzik az ipart. az a pár szerencsétlen aki kiskerből veszi a kártyákat nem oszt nem szoroz.
scalperek sokkal nagyobb probléma szvsz.

(#233) atee válasza #72688384 (#232) üzenetére


atee
őstag

Külön külön egyik se okozna ekkora problémát!
Azon lehet vitatkozni, hogy mi hány százalékban okozza.
Coin bányászok, scalperek, gyártók, szándékosan vagy kapacitáshiány vagy is is, pandémia is kis mértékben.
Így egyben lett ebböl ekkora probléma!
A friss megjelenés is mindig árfelhajtó tényező.
Az viszont majdnem biztos, hogy nem a gamerek vásárolják fel ilyen áron. Vagyis csak elenyésző a számuk. Ahoz képet ahányan vennék ha lenne normális áron is!
Szóval ha bányába nem az igazi. Drágán már nincs aki megvenné. Akkor a scalper se lát már benne üzletet. Csak egy normális mennyiséget kellene gyártani. Ha van rá mód és szándék!
így talán néhány hónap múlva már egész normális áron lenne a 6700xt :)
Ámen :))

D-day 2002-01-04 01:54

(#234) pOwErOnE


pOwErOnE
csendes tag

Ennyit erről.
Ugyan mit nevezhetünk majd újra népkártyának, és milyen áron. :F
Lehet, hogy ezeket az árakat kell már megszoknunk. :O
Egy kicsit olyan mint az ingatlan piac, csak ott nem bányásznak a tulajdonosok :DD

(#235) Kansas válasza pOwErOnE (#234) üzenetére


Kansas
addikt

Nem-e? Ott az AirBnB meg a kiadási célú vásárlás nagyjából megfelel a bányának, azt öntötték még nyakon a CSOK-kal, nehogy véletlenül maradjon olcsó lakás...
Látszik is, most, hogy a járvány gyak. kivégezte a turizmust, mennek lefele az árak, mert AirBnB-re kevesebben vesznek lakást...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#236) Terek válasza pOwErOnE (#234) üzenetére


Terek
tag

Az nem lehet hanem biztos,hogy ezek az árak maradnak.
Meg a gyártók hülyék lennének olcsóbban adni ha vannak "okosok" akik ennyiért is megveszik sajnos :(

(#237) atee válasza Terek (#236) üzenetére


atee
őstag

Ez igy nem fedi a valóságot. A gyartók nem adják drágábban! Csak kevés keszül, elhappolják a scalperek és a bányászok. Ezért a hiány áremelkedéshez vezetett.
Illetve egyre kevesebben veszik meg már dupla, tripla áron. A komoly bányák nem nagykerből vagy hardvereprón szerzik be a kártyákat. A kissebb, hobbisták pedig a legtöbb esetben nem nőnek a végtelenségig.
A gamerek többsége is kivár! Én akkor se veszek ennyiért kártyát, ha soha többet nem kapcsolom be az asztali gépet! Hiányozna nagyon, de akkor lesz más hobbi, szorakozás helyette.

D-day 2002-01-04 01:54

(#238) sakal83 válasza atee (#237) üzenetére


sakal83
addikt

Hany gyartival vagy kapcsolatban hogy tudod nem adjak dragabban ?

Eedekes az xbox series xet beclehet szerezni msrp aron... Pedig nincs elegendo a keresletre.

[ Szerkesztve ]

(#239) thomasvold válasza sakal83 (#238) üzenetére


thomasvold
őstag

Talán úgy, hogy a gyártói weboldalon is lehet rendelni msrp áron? Attól most tekintsünk el, hogy folyamatosan "out of stock" :) De néha lehet elkapni.

#240 persil : Én a kártyára írtam, azt lehet rendelni gyártótól. (AMD)

[ Szerkesztve ]

(#240) persil válasza thomasvold (#239) üzenetére


persil
nagyúr

A microsoft nem arulja a boxot, onnan nem tudsz rendelni, csak atiranyit a partnerekhez.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#241) ukornel válasza relixo (#195) üzenetére


ukornel
aktív tag

Ha olyan biztos vagy benne, hogy a boltok nem 10%, hanem 100% árréssel dolgoznak, miért nem nyitsz te egy kereskedést, ami megelégszik pl. 25% haszonnal?
Mindenki nálad vásárolna, és szénné keresnéd magad. Közben lenyomnád a harácsoló konkurenciát, az emberek meg olcsóbban jutnának kártyához - mindenki jól járna.
:U

(#242) DanielLong válasza TestamentDNR (#80) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ugyanezt néztem én is! Az 5800X elég sokszor kevesebb fps-t produkál, miközben más oldalakon állandóan az Ryzen 3000 széria előtt végez. Érdemes lenne ezt megnézni!

(#243) atee válasza kssvirag (#216) üzenetére


atee
őstag

Van aki 28 darabot árul aprón.... persze 4xx ezer darabja:C
Meg mellékesen 40 db. 1660 super is van neki.
Új dobozos.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#244) pOwErOnE válasza atee (#243) üzenetére


pOwErOnE
csendes tag

:Y

(#245) Flyboy00 válasza relixo (#204) üzenetére


Flyboy00
csendes tag

"
Értem és nem is őt hibáztatom csak mondtam egy tény állást. Én tényleg csak a tényeket mondom,hogy a világ nagy részén-szinte mindenhol- megy úgy nálunk miért nem? Valami nagyon el van cseszve az alapoktól ezek szerint.
"Az viszont tény ,hogy elég sok lett a bontatlan 10+db eladó kártya HA-n... Pl alzás garival. Pedig sose voltak készleten a honlapon.
A haverok rámennek a készletekre mielőtt az még elérhető lenne a földi halandók számára."

Ennyi, elmondtál mindent! :R
Ebben a nyomorúságos helyzetben is csak a profit...a csókosok az ismerősök...és persze a bányászok. :U"

Ezzel csak az a probléma ,hogy amikor bementem 1 hónapja az alzaba akkor annyit mondtak ,hogy videókártya stop van és egy ember csak egy vga-t vehet és csak akkor ha van fent a neten. Illetve volt náluk a bemutatóteremben kiállítva VGA még a régi áron. Azt sem engedték megvásárolni. (mindenféle kifogást találtak, többször visszamentem és egy idő után azt mondták ,hogy megbeszélték, a felettesük engedte de utána amikor mentem volna kifizetni a kártyát akkor azt mondták ,hogy nem nem... mégsem. Nem adjuk el.) semmi indok csak elhajtottak. De ezek szerint kamuznak jobbra balra. :)

Szóval tényleg egy sunyi banda ha így van, hogy az emberek több darabot árulnak alzás garival. :(((

(#246) #72688384 válasza Flyboy00 (#245) üzenetére


#72688384
törölt tag

miért ne kéne hibáztatni? a büdös k*rva anyját az ilyen scalper szarháziknak. meg az alzának is. rosszul vagyok már ettől a gettótól ami ebben az országban megy.

(#247) pecccccccca válasza #72688384 (#246) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Fletó szavaival élve. El lehet innen menni kérem. :P
No, de viccet félre. Máshol sem sokkal jobb a helyzet... Nem Magyarország specifikus ez a jelenség. Szóval hiába gettózod az országodat. Ez globális jelenség...

Humorban nincs helye tréfának!

(#248) #72688384 válasza pecccccccca (#247) üzenetére


#72688384
törölt tag

hiába... lol
btw több mint 10 éve ez a közjószágok és a bünözők országa nem az enyém.

külföldön nem hiszem h az egyik legnagyobb piaci szereplő haveroknak adja el sunyiban az összes kártyát hogy azok tovább értékesitsék.

(#249) pecccccccca válasza #72688384 (#248) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Akkor hontalan vagy...
Ha még az országodat sem tudod magadénak érezni ott nem az ország a hibás...

Humorban nincs helye tréfának!

(#250) foox válasza relixo (#195) üzenetére


foox
csendes tag

:R

Szabó Balázs, telefon/viber: +36 703651619, email: foox80@gmail.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.