Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) psyho85


psyho85
aktív tag

Mondjanak maguk is valamit. :P

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#2) joysefke válasza psyho85 (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi a tesztet.

-(1)Mennyiért szerezted be? /ha már egy 50E Ft-os hangfalpárhoz hasonlítod/
-(2)Lesz frekvenciaátvitel teszt is ? :)

-(3) A többi ajánlott olcsó aktív sztereó hangfalpárat hallottad már a szobádban?
Genius 1250B/1255B, Modecom SHF56, Microlab B73
Azokhoz képest hogy szerepel?

-(4) Mekkora hangerő kell, hogy beálljon a hangkép?
Az ember néha csak halkan szeretne hallgatni valami hátteret és nem középhangerőn járatni a hangfalat...

-(5) Középen a lámpa mögött miért van a falon az a hangelnyelő szivacs?

J.

[ Szerkesztve ]

(#3) psyho85 válasza joysefke (#2) üzenetére


psyho85
aktív tag

Szia!

1. 28k. (Egyébként a Monitor One MkII-t egy RA300 hajtotta, úgy már kicsit több a dolog, mint 50k. :) )

2. Igen, de ez bonyi dolog, mert egy kontorrlált szobába akarom vinni, és bárhuzamosan tesztelni egy Genelec 8030-al.

3. Sajnos nem, csak a fent említett monitorokat, meg előtte egy AKAI erősítőt egy jó de noname hangfallal.

4. Hát sajnos kell hajtani kicsit, hogy beálljon a hangkép, nekem túl hangosan is így, hogy itt van az asztalomon.

5. Igen, volt még pár darab a pincémben. Ez egy elég vastag, 5 centis darab, van még a hangfalakk mögött ,a sarokban és az első reflexiós pontokon is. A mélyekre majd építek külön csapdát. Amúgy elég hatásos, csak nem szabad sokat rakni, mert akkor nagyon csillapított lesz a magas/közép és sok marad a mély.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#4) YceBear


YceBear
tag

Kivancsi lennek a velemenyedre nemi bejaratas utan is, mert nalam mely hangok javultak idovel. Esetleg ha szetszeded raknal fel kepeket, illetve erdekelne a velemnyed opamp csere utan is.

(#5) MineFox54 válasza psyho85 (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Laptop? NC6320? (Legalábbis így kívülről annak tűnik.) Amúgy jó kis cucc, kéne nekem is egy ilyen, na meg egy Scarlett, meg egy normális keverő, meg egy normális gép... :W

(#6) psyho85


psyho85
aktív tag

@YceBear: egy hét bejáratás napi 4 óra használattal azért éppen csak, de veri az elfogadott minimum 20 órát. Igen, érezhetően javult a mélye, de nem az igazi. Elég vékony anyagból van, megkocogtatva a hangfalat és a hangszórót is hallani, hogy mi a saját hangja, hova van hangolva, és nem túl mélyre. Necces elvárni tőle bármit is. A közepeit és a magasát imádom, de mélyekre ott van nekem a Beyer DT-770pro.

@MineFox54: a lapos 8510p, lásd adatlapom. Nekem pont elég, nem keverek, inkább felveszek meg vágok, arra elég. Stúdió monitor céljára alkalmatlan, E-Mu PM5 alá ne add, az pont a duplájából, de megvan - inkább gyűjtögess. A Scarlett jó (tényleg, arról is kéne írnom), a keverő manapság meg csak monitorozáshoz, esetleg énekesnek kis visszhangos visszajátszásnak kell, amúgy van keverő a hangkártyában. Ha a keverő hangja kell akkor vagy tuningolt pultot kell keresned, vagy egy jó hangú keverőt, de az istentelen drága. Egy A&H Zed a minimum.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#7) psyho85 válasza YceBear (#4) üzenetére


psyho85
aktív tag

Upsz, kicsúsztam a szerkesztési időből: szóval az irományban is említett (és linkelt) fórumban van kép a belsejéről és az op-amp cseréről is. :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#8) YceBear válasza psyho85 (#7) üzenetére


YceBear
tag

Koszonom megtalaltam.

(#9) duo


duo
őstag

Remek Írás respekt. :R

privát megy.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.