Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Beágyazott programozásra igen, arra a C kell. Kollégám foglalkozott rendes mikrovezérlő mellett Arduinoval is de nem igazán tetszett neki, mert rendes C programozóként az Arduinos keretrendszer inkább hátrány volt, mint előny. Az elmondása szerint az ottani dolgok nagyon azoknak készültek, akik még nem programoztak. Szóval emiatt gázos lehet Arduino után áttérni rendes C-re.
Viszont kis pénzért házhoz hoz az ebay egy NXP vagy ST Micro procis cuccot és egyből el lehet kezdeni rendes C-ben programozni.

Viszont őszintén szólva a programozást meg nem beágyazott területen kezdeném. Kódolsz fél órát, beállítod az órajel forrásokat, felkonfigurálod az IO-kat, elindítod a timereidet, belövöd a watchdogot aztán eljutottál oda, hogy végre villog a panelen a debug led...
Fél óra munkával PC-n már grafikus programod van amin lehet gombokat nyomogatni és azok csinálnak is valamit.

Itt még senki nem említette PC-s oldalon programozásra a Lazarust (freepascal), de csak ajánlani tudom. Hamar tanulható és elég jó közössége van fent a neten leírásokkal, segítőkkel és modul írókkal, ráadásul multiplatform és nem csak PC-re tud fordítani.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.