Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) buherton válasza potyautas (#14) üzenetére


buherton
őstag

Akkor komolyra fordítva a szót. :)

Szerintem az ilyen szerveződések mögött két erő áll. Nyilván aztán ezt lehet tovább bonyolítani több felé, de most maradjunk az egyszerűség mellett.

Az egyik, hogy vannak olyanok, akik égnek vágytól, hogy irányíthassák az embereket, hogy vezető szerepben lehessenek. Érezhessék azt, hogy van hatalmuk az emberek egy csoportja felett. De lehet ez akár messiástudat is, hogy tudják a világt megmentő igazságot. Ők fogják maguk köré gyűjteni a nyájt.

A másik az, aki keresi a hitet magában és a valahova való tartozást. Ők az elveszett bárányok, akik a messiást várják. Ők gyarapítják a nyájt.

Szerintem azon tök fölösleges vitatkozni, hogy most igazuk van-e vagy sem, mert ez igazából őket is hidegen hagyja. A lényeg, hogy valahová tartozni akarnak, olyanok közé akikkel egy törzset alkotva hadakozhatnak a többiek ellen, mert ők a világmegmentői.

Sőt, tovább megyek. Ugye írtad, hogy Londonban történt mindez. Lemerem fogadni, hogy az ottani kormány még örül is az ilyen akcióknak, mert ezzel tök jól el lehet terelni a valódi problémákról a figyelmet.

Akaratosan nem írtam le, hogy vegánokról van szó, mert szerintem a fentebbi gondolatmenet az összes ilyen szerveződés és vallásra ugyanúgy ráhúzható.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.