Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

És így több mint öt év elteltével volt olyan alkalom, hogy újra összefutottatok?

(#2) potyautas válasza mustang08 (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Sajnos nem. Hazaköltöztem a falumba, így már nem buszozom. Viszont szeretem amit most csinálok. Mondta a lányom, hogy írjak róla "Edemsz femili" címmel.

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Én is jártam le dolgozni Szerencsre kampányindításkor; a szívem vérzik a cukorgyár üresre dózerolt, gazos helyét látni. (Plusz a ködös őszi estéken a környéket belengő melaszos szelet-szag, amiért álltak sorban az állattenyésztők teherautói...)
Nem akarom a témát elvinni a politika felé, nagyon jó dokumentumfilm van a YouTube-on erről.

Arra van valami meglátásod, sejtésed, hogy az említett két falu között mi az a különbség, amitől ennyire más az élet bennük? Van bármi tanulság, mitől menthetetlen az egyik, és mitől éldegél szépen a másik?

A tej élet, erő, egészség.

(#4) potyautas válasza potyautas (#2) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Kérdésedre nem tudom a választ. Az említett cigány barátomnak van családi kötődése a térséggel, (ő is a közelben volt gyerek) tőle hallottam mennyi hiábavaló segítséget kaptak. A domb túloldalán lévő faluban talán van egy erős vezető.

(#5) mustang08 válasza joghurt (#3) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Be tudnád linkelni a videót? Kíváncsi lennék az okokra

(#6) joghurt válasza mustang08 (#5) üzenetére


joghurt
addikt

Privatizáció
A privatizáció többi sztorija közé berakva, mintegy a dokumentumfilm gerincét képezve a cukorgyárak története.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Soderes


Soderes
aktív tag

A "Médiatanács támogatásával" :) Hát ez nagyon hiteles dokumentumfilm. Ezt nevezem én történelem hamisításnak. Mindent a csúnya kommunistákra kenni.

Én azért más hogy emlékszem.

Volt 85-től az előprivatizációz, aztán 90-től beindult a dömping. Kétes nevű külföldi és magyar cégek, vállalkozók, opportunisták bagóért megvették a gyárakat és vagy felhalmoztak brutális adósságot és leléptek vagy szétcincálták az adott gyárat és részegységekként eladták többszőrös áron. (ez volt a ritka dolog). Segítségükre volt ebben a mindenkori kormány, aki cégekre adómentesség adott és a kárpótlási jegy ami átruházható volt.

Asszisztált és része, haszonélvezője voltak a kommunisták, a rendszerváltás utáni jobboldali kormány, az utána következő baloldali és a jelenlegi grémium is.

Mire 2004-ben csatlakoztunk EU-hoz már minden korábbi nagyobb nevű, hírű gyár bele volt állítva a földbe.
Tehát nem nagyon volt mit termelni és hol.

[ Szerkesztve ]

(#8) joghurt válasza Soderes (#7) üzenetére


joghurt
addikt

Örömmel látom, hogy innen sem halt ki a write-only üzemmód. :U
A filmben van szó Antallék bénázásáról, de még az első Orbán-kormány alatt történtekről is.

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Soderes


Soderes
aktív tag

Nem néztem meg.

A 444 -en láttam egy dokumentumfilmeket erről. Tulajdonképpen nem is 444-es dolog, hanem csináltak egy Videotéka néven bejegyzést, ahova nagyon ritkán kiraknak Yourube-on felelhető ritka kordokumentumokat.

[link]

Igaz más vállalat, más sztori.
Körülbelül szerintem mindenhol így zajlott a privatizálás az országban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.