Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) rozsdee válasza Flashback (#150) üzenetére


rozsdee
tag

Köszi a tippeket! Számlát sajnos nem kaptam az eladótól.
A többivel megpróbálkozom egymás után. :)

(#152) lasse001 válasza rozsdee (#151) üzenetére


lasse001
senior tag

Sikerült megoldani valahogy?

(#153) ronin6_73


ronin6_73
csendes tag

Sziasztok !

Lenne egy problémám amit megosztok hátha valaki találkozott már ezzel a "jelenséggel" !

Adott a V800-as Polar óra van hozzá gyárilag egy H7 HR pánt, 2016.01.hó a vásárlás ideje, eddig mindent csinált flottul. Triatlonozok, de túlnyomó többségben futás azon belül is terepen, de van benne bőven úszás az órában és biciklizés is amihez tartozik egy pedál fordulatszámmérő és sebességmérő is amik BT-on keresztül kommunikálnak az órával. Sőt párosítottam az órámat egy ipaddal és azon keresztül szinkronizáltam az edzéseimet. Fáradt voltam néha elővenni a kábelt PC-t stb. sokkal kényelmesebb.

Ekkora bevezető után a baj : nem "párosul" az óra a HR pánttal sőt most már sztem semmilyen eszközzel nem hajlandó.
Mielőtt mondanátok a lehetőségeket mondom én mit csináltam, hogy egy-két dolgot kizárjunk
1. Párosítás számtalan próbája (hátha csak időlegesen nem tudja)
2. Elfelejtetni a párosított eszközt és újra megtaláltatni
3. Szinkronizáció vezetékesen
4. Szoftveresen a flow.polar felületről elfelejtetni a készülékkel a HR övet
5. Update pont ma adtak ki egyet 2016.12.09.-én

Viszont a HR pánt meghibásodásának kizárása érdekében megpróbáltam az Endomondóval és a Polar Flow is látja a pulzusomat tehát az legalább jó és működik különben nem mutatná több program is. Azonnal mutatja a pulzust és a töltöttség 100%-os a HR pántban !

Szóval ennyi lenne.....
Az óra szép és jó csak pulzusmérő funkció nélkül egy elég drága időmutató karóra van a kezemen.
Ha valakinek valami tapasztalata van ezzel kapcsolatban megköszönöm !!

(#154) k5.20 válasza ronin6_73 (#153) üzenetére


k5.20
senior tag

HA mindent felszinkronizáltál a felhőbe, akkor én bepróbálnék egy factory reset-et.

(#155) lasse001 válasza k5.20 (#154) üzenetére


lasse001
senior tag

Az ártani nem árthat

(#156) lasse001 válasza ronin6_73 (#153) üzenetére


lasse001
senior tag

Változás? Amúgy ki lehet kapcsolni valahogy az órát? Csak érdeklődnék.

(#157) k5.20 válasza lasse001 (#156) üzenetére


k5.20
senior tag

Kikapcsolni nem lehet. (egy óránál ez érthető is...)

(#158) lasse001 válasza k5.20 (#157) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi. Igazad van logikus. A héten vettem holnap ha jó idő lesz kipróbálom.

(#159) k5.20 válasza lasse001 (#158) üzenetére


k5.20
senior tag

Használd egészséggel!
Én nagyon megszerettem, mindig viselem.
Párosítva van a telefonomhoz is, jelzi az üzeneteket stb.
Azért egy kijelzővédő fóliát nem árt rátenni, ha folyamatosan viseled.
Tegnap ugyan szívtam kicsit: már nem volt túl sok az aksiban, 12 km-nél leállt a gps, csak az időt mérte onnan...a távot utólag tudtam módosítani (20,5 km volt), de a térkép képe azt nem fedi...

(#160) lasse001 válasza k5.20 (#159) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi szépen.Az szép táv. Az én maximumom még csak 17 km. Az Ebayról már rendeltem fóliát(nem találtam itthon). Én is párosítottam már a telóval. Jó dolog.

(#161) ronin6_73 válasza lasse001 (#156) üzenetére


ronin6_73
csendes tag

Update : Update megoldotta ......most működik. Még pont időben verseny napja elött 1 nappal......

(#162) lasse001 válasza ronin6_73 (#161) üzenetére


lasse001
senior tag

:C :R :C

(#163) k5.20 válasza ronin6_73 (#161) üzenetére


k5.20
senior tag

Hajrá!

(#164) Flashback válasza ronin6_73 (#161) üzenetére


Flashback
addikt

Hol indulsz ilyen hidegben? :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#165) k5.20 válasza Flashback (#164) üzenetére


k5.20
senior tag

ööö...valószínűleg megfagyott... :))
(azért nincs még annyira hideg)

(#166) rozsdee válasza lasse001 (#152) üzenetére


rozsdee
tag

Köszönöm kérdésed, megoldottam, és nem is akárhogy... :)

Azt vettem észre, hogy az órám hátlapja "kissé" el van távolodva oldalról nézve az illesztésnél.. már nagyjából 1 mm volt a hátlap és az oldalsó lap közötti rés. Egy nagyon vékony, lapos csavarhúzóval elkezdtem piszkálnia résnél, erre lepattant az egész hátlap, ami, mint kiderült, csak egy fém (aluminium?) lapka, ami rá van ragasztva az óra fém hátuljára... Alatta-rajta felhólyagosodva a gyári ragasztó... Leszedtem a rögzítő csavarok körüli műanyag burkolatot is, mert azok alatt is engedett már itt-ott a ragasztás, sőt a felső gumi részt is, majd megtisztítottam a felületeket a sok megszáradt, felhólyagosodott ragasztótól, és egy erős, mindent mindennel ragasztó ragasztóval visszaragasztottam az egészet a helyére (a gumis részt volt a legnehezebb szépen visszatömködni, mert mintha a gumi kicsit renyhült volna és nagyobb lett volna, mint amekkora felületre vissza kellett rakni, de végül az is szép lett...) És csodák csodája, csatlakoztatom a töltőt (ami így már tud megfelelően érintkezni az óra csatlakozójával), és kezdi is rögtön a szinkronizálást, töltést az óra... Azóta is szuperül működik... :)

Talán nem kellett volna nyáron a tengerben úsznom vele, vagy gondosabban kellett volna utána leöblítenem az órát, másra nem tudok gondolni, mint hogy a sós vízből visszamaradt só okozhatta ezt...

A mellkaspántom múltkor egy futóverseny előtt azt csinálta, hogy nem akart bt-on csatlakozni... illetve azt hittem sehogyan sem akar, de miután elindítottam a mérést, mutatta a pulzust, csak sötétebb/halványabb számokkal, mint úszáskor szokta (gymlink csatlakozás?). Kicseréltem azóta az elemet, most csatlakozik bt-on is...

(#167) Ybron válasza rozsdee (#151) üzenetére


Ybron
senior tag

Elég a paypal számla is!

(#168) rozsdee válasza Ybron (#167) üzenetére


rozsdee
tag

:Y :R :R

Ezt nem tudtam, köszi! Lehet, hogy még szükségem lesz rá egyszer!

(#169) lasse001 válasza rozsdee (#166) üzenetére


lasse001
senior tag

Nem semmi. Köszi a leírást. Még lehet hogy nekünk is szükségünk lesz rá. :Y

(#170) Ybron válasza rozsdee (#168) üzenetére


Ybron
senior tag

Legalább is nekem elég volt azt bemutatni itt:
Budapest, Soroksári út 16/c.

(#171) csuzso72 válasza rozsdee (#166) üzenetére


csuzso72
tag

Az utolsó fw frissítés óta az enyrém is kicsit nehezebben csatlakozik a mellkasövhöz. A szürke kijekzés is szokott lenni indulásnál.

(#172) lasse001 válasza csuzso72 (#171) üzenetére


lasse001
senior tag

Nálam nincs gond vele. :R

(#173) csuzso72 válasza lasse001 (#172) üzenetére


csuzso72
tag

Gond nálam sincs, csak eddig amikor az edzéslistába léptem és az öv rajtam volt, szinte azonnal jelezte, majd hamar oda is írta a pulzus értéket. Most a listánál kicsit később jelenik meg a pulzusmérő jelzése és elég sokáig -- jelzés van csak, de ha indítom az edzést megjelenik a pulzusszám, csak sokszor szürkén, ami egy idő után vált a normálra. Igaz lehet cserélnem kellene elemet benne.

(#174) ronin6_73 válasza Flashback (#164) üzenetére


ronin6_73
csendes tag

http://terepfutas.hu/nyulcipobolt-budai-trail-2016-eredmenyek-es-kepek/

(#175) k5.20


k5.20
senior tag

Javítottak a legutóbbi fw.frissítésen, tegnap este dobtam fel.

(#176) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Használja valaki az órát galaxy s8 -al. Nagyon sokat szivat a párosittással. Esetleg van másnak is tapasztalata vele?

(#177) k5.20 válasza lasse001 (#176) üzenetére


k5.20
senior tag

Csak ötlet:
Esetleg nem lenne érdemes az órát resetelni?

(általában a korábbi beállítások, párosítások okozzák a galibát)

(#178) lasse001 válasza k5.20 (#177) üzenetére


lasse001
senior tag

Megvolt minden. Volt reszet számitógépről,óráról. Töröltem minden párosittást. S6 tal nincs gond.

(#179) k5.20 válasza lasse001 (#178) üzenetére


k5.20
senior tag

Az S8-nál mintha valami új bluetooth szabványról olvastam volna: 5.0-ás, ha jól emlékszem, lehet az a baj.
Bár lefelé általában szokták tudni kezelni az eszközöket.

(#180) lasse001 válasza k5.20 (#179) üzenetére


lasse001
senior tag

Igen 5.0. Jobbra számítottam de néha nem kapcsolódik vissza. Kb. 3 óra volt mire párosítani tudtam. A kód beírása után azt írta nem lehet párosítani. Ez van. Azért jó lett volna tudni hogy csak nálam van e ez a hiba.

(#181) lasse001 válasza k5.20 (#179) üzenetére


lasse001
senior tag

Írtam a Polárnak. Ez a válasz jött.

Kedves László!

Sajnos a Samsung S8/S8+ készülékek egyelőre nem támogatják 100%-osan a V800-as órákat, ám a következő V800-as frissítésben ez javítva lesz, és hibátlanul fog működni!

(#182) k5.20 válasza lasse001 (#181) üzenetére


k5.20
senior tag

Ez biztató, akkor türelem és kitartás.
(Addig is marad a kábeles szinkron.)

(#183) ati240 válasza k5.20 (#182) üzenetére


ati240
csendes tag

Csak az a baj, hogy az értesítések nem jönnek pedig hozzászoktam. Ez van, várunk.

(#184) labanckukac válasza k5.20 (#182) üzenetére


labanckukac
csendes tag

Haha, nem támogatja 100%-osan... Hány százalékban támogatja, ha nem működik vele?! :)))

(#185) lasse001 válasza labanckukac (#184) üzenetére


lasse001
senior tag

80%-ban. Én most is használom néha kikapcsolom a Bluetooth ha nincs kapcsolat. Néha a Polar Flow áll le, akkor a telót újra indítom.

(#186) lasse001 válasza k5.20 (#182) üzenetére


lasse001
senior tag

Polar V800-ra megérkezett az S8 hoz való csatlakozási hibát javító frissítés. :R

(#187) ati240 válasza lasse001 (#186) üzenetére


ati240
csendes tag

köszii

(#188) supi007 válasza rozsdee (#138) üzenetére


supi007
csendes tag

Üdv! Látom már majd egy éve keletkezett a hozzászólásod, de a probléma úgy látszik - nálam legalábbis - ugyanaz. Tegnapelőtt vettem a V800-at, tegnap futottam, ma pedig úsztam vele. A futással semmi gond sincs. Úgy értem mellkaspánt pikk-pakk csatlakozott. Igaz minden gyári, egy napja vettem ki mindent a bontatlan dobozból.
Úszás előtt nekem a pulzusmérővel nem volt gond. Igaz eleve úgy mentem az uszodában, hogy olvastam a hozzászólásodat. De a gyakorlat azt mutatja, hogy elég ha csak a pulzusmérő van víz alatt. Az órának nem kell. Szinte azonnal felépült a komm. az óra és a pánt között és meg is jelent a pulzusom az órán a pre-training képernyőn.
Elindítottam az úszást. 33 méteres medencében úsztam, amit be is állítottam az órán. Szabályos hátúszással úsztam, az óra ezt fel is ismerte. Ekkor a távot is jól fel tudta mérni.
A problémát a mellúszás jelentette. Nálam is egy hossz után 166 métert és 266 métert jegyzett fel. Amit egyáltalán nem értek. Szabályos a mellúszásom ezért nem értem miért mért ekkora távokat.
Aztán gyorsra váltottam és ebben az úszásnemben is jól jegyezte fel a távolságot azaz a 33 métert.
Egy dolgot nem tudok jól, és ez a bukófordulás. És ha jól értettem a manual-ból, akkor a fordulásból tudja, ha véget ér egy hossz. Persze ettől még nem kellene egy hossz után az eredeti távot megszorozni 3-al vagy 4-el.
Ez persze még csak egy tapasztalat. Neked esetleg van már azóta új tapasztalatod ezzel kapcsolatban?
A pulzusmérés folyamatosan jó volt. Nem hagyott ki, nem állt le. Csak a távolságmeghatározás nem ment zökkenőmentesen. Összeségébn 1000 méterrel "mért" többet.

Memento Mori

(#189) balpis válasza supi007 (#188) üzenetére


balpis
őstag

a mellúszást már a forgalmazó szerint sem igazán tudja kezelni :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#190) labanckukac


labanckukac
csendes tag

Sziasztok! Az utóbbi néhány hónapban buborékok kezdtek feltűnni a kijelző szélén. Van valakinek ilyen tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#191) lasse001 válasza labanckukac (#190) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Az enyém több mint 1 éves de semmi ilyen nincs rajta. Küld vissza gariban.

(#192) ronin6_73 válasza labanckukac (#190) üzenetére


ronin6_73
csendes tag

Nekem is ilyen az órám pont ezt akartam kérdezni én is. Ez ütődésnél keletkezik valószínű a ragasztás elenged. A nagyobb baj az, hogy nem méri az úszást medencében ! Van valakinek valami szrevízes tapasztalat mennyiért javítják a hibát ?

(#193) ronin6_73 válasza labanckukac (#190) üzenetére


ronin6_73
csendes tag

Polar-nál utána kérdeztem : 18.500 Ft az üveg cseréje !!! (Zergénél is)

[ Szerkesztve ]

(#194) Imibácsi válasza ronin6_73 (#193) üzenetére


Imibácsi
aktív tag

Szerintem az a komplett óratok cseréjének az ára. Szvsz csak az üveget nem tudod cserélni.

Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát, Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn, Egy nép és egy lélek, egy ország, egy érdek, Egy becsület, egy szerelem, egy mikrofon ez mindenem.

(#195) ronin6_73 válasza Imibácsi (#194) üzenetére


ronin6_73
csendes tag

Amúgy is szerintem ez gyári hiba ....mert elenged a ragasztás ?
De a szíj is elszakadt....úgyhogy lehet váltok mert elegem lett a Polarból nagyon......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.