Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) goldnarmz válasza sir fg (#50) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, a pulzus - értékek is át fognak menni. Most, hogy belegondolok, lehet, hogy ehhez Premium tagság kell. Nem emlékszem már.
Nem szívlelem az Endomondot (sok mobilos díszhuszár habiszti adatokkal), ne lepődj meg, ha más adatokat fogsz kapni import után, mint a personaltrainerben lévők.
Illetve már a Polar órámtól is megváltam. Van - számomra - profibb cucc is, mint a Polar. :K

(#52) Crafter32


Crafter32
őstag

Szerintem értelmes formája van, külsőre bejön az óra forma.
Belső tudáshoz nem értek, nem akarok ilyet használni. Mozgok eleget, van nekem elég bajom nélküle is. 120 ezret pedig költenék inkább vmi másra.
Ha tényleg jó a profi sportolóknak akkor elfogadom, hogy jó készülék és van értelme, számomra nincs.

[ Szerkesztve ]

(#53) Pearce


Pearce
aktív tag

Jól néz ki és tényleg baromi sokat tud, nekem is már-már túl sok lenne. Az ár viszont borsos.

(#54) sir fg válasza goldnarmz (#51) üzenetére


sir fg
aktív tag

Igen, a pulzus adatokhoz Premium kell, de nekem az van a Polar H7 öv használata miatt. Igazából kompatibilitási okokból vennék (ha vennék) Polar órát.
Akkor szerinted az Endomondo rosszul is méri az adatokat? Vagy csak nem szimpatikus a felülete, szolgáltatásai? Te mit használsz? Polar personaltrainer?
És mi az a profibb cucc, ha szabad kérdeznem? :)

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#55) v_atis válasza Polarstar (#46) üzenetére


v_atis
tag

na jó de ugye eleve fel van tüntetve. én is gondoltam rá mi van ha ilyen biztonság kedvéért írjuk ezt dolog van de mi van ha mégse és mondjuk 1,5 óra után azt veszem észre hogy ennyi volt. utána meg a kínlódás az esetleges garanciális csere vagy javíttatás miatt már ha nem magyarázzák ki valamivel. azért nem egy 10e forintos kütyüről van szó ami ha esetleg tönkre megy annyi baj legyen veszek másikat.

3310-t230-c75-e51-e52-5800-e72-skate-e72-xperia ray-lumia 800-i4s-lumia 735-huawei p7-iSE-iPhone11Pro

(#56) btotyi


btotyi
tag

Igazából a Suunto gyárt olyan órát amiben minden hiányolt funkció benne van. Jelenleg csak az IOS támogatott, de jövő év elejére igérik az Androidos verziót is. Nekem az elődje van, egy Polar FT80-at cseréltem le rá, mert akkor a Polarnak még nem volt outdoor órája.

[ Szerkesztve ]

(#57) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Ja és Polar termékek egézségpénztárra is megvehetők (legalábbis az MKB-nél) .... szóval ha nem kell már pelenkára meg óvszerre költeni és egézséges a család akkor ezt is meglehet venni belőle ...

Same shit, different day!

(#58) sien válasza alcatelfan (#32) üzenetére


sien
aktív tag

picit vagytok csak unalmasak majd minden tesztnél, amikor ezt a nagyon okosat benyögitek. csak icipicit.

(#59) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon jó, de sajnos az ára...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#60) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Egy tök jó óra, meg nyár elején vettem, több mint fél éve használom, csak ajánlani tudom, folyamatosan bővülnek a szolgáltatások a menüben, fw frissítésel. Az akksi jól bírja.

(#61) k5.20 válasza Ed Parker (#60) üzenetére


k5.20
senior tag

Megerősíthetem, az óra kiváló.
GPS pontos, és mivel én ugyanonnan indulok és érkezek mindig, a jel-találási idő 3-5 mp.
Az akkumulátor gyorsan töltődik és lassan merül. :C
A telefonos kliens (androidot használok) szerintem szintén nagyon profi.

Aki esetleg tudja: a hőmérsékletet hol találom, vagy milyen nézetben elérhető ez?

(#62) Ed Parker válasza k5.20 (#61) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos nekem megvolt az első beázásom, az első polar 2000 óta, ami bepárásodott a töltőnél, kaptam egy vadi újat és már egy v2.0 típust ahol a töltő pontot egy kis gumiajtó zárja, hogy a kosz ne menjen bele a résekbe.
Ez már a régi töltővel nem tölthető.
A GPS azert gyors ebben az esetben, mert az óra jegyzi az utolsó pontot ahonnan indulsz, igy nem keres rá újból, egyszer próbáld ki, ha dolgozol ott Indítsd el a keresést, tökölni fog vele:)

A hőmérsékletet a flow programban tudod beállítani hogy mi legyen a kijelzőn, ami 4 sorban elfér.
Sok haszna nincs, bár én most futópadon használom, mindig 28fokot mutat.

Ami viszont jó, az uj fw telepítésével ki lehet rakni a főképernyőre a napi mozgás állását, egy hasáb mutatja hogy mennyire vagyunk a céltól.

(#63) k5.20 válasza Ed Parker (#62) üzenetére


k5.20
senior tag

Köszi a választ, a lényeg, hogy a hőmérséklet csak aktív (rögzítő) üzemmódban látszódik ezek szerint.

Én január 26-n vettem kézhez (Decathlonból), az enyém is kupakos a töltőnél.

A GPS elsőre valóban többet szöszölt, de nem kibírhatatlan...

[ Szerkesztve ]

(#64) Ed Parker válasza k5.20 (#63) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja hát akkor érthető hogy te eleve már az újat kaptad.
Én május végén vettem mikor megjelent és akkor még sima, kupak nélküli volt az alja.
Na most ez mivel 24/7-ben rajtam volt elkoszolódott, a töltő elég szerencsétlenül van megoldva ezzel a körkörös pozicionálással. A suunto ezt jóval egyszerűbben megoldotta.

Igen a hőmérséklet csak úgy, ahogy mondod, feltéve ha berakod, default módban emlékeim szerint nincs egyik képernyőn sem.

A GPS kimondottan jó, a suunto ambit ennél jóval lassabb.

(#65) k5.20 válasza Ed Parker (#64) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha valamit kritizálnék rajta az eddigi tapasztalatok alapján, az az volna - amit egyébként az M400-ban helyesen megváltoztattak - hogy a töltőt micro USB-vel kellett volna megoldani. Ez így egy plusz kábel...nem váltható ki semmivel sem...azért 3 hetente ki fogom bírni.
Mivel a szinkront el tudom sütni bluetooth-n keresztül a telefonra, onnan meg magától a bekerül a Flow-ba, nem kell a kábel, csak töltésre.

Amit viszont még nem értek tisztán: az óra memóriája gyűjti az adatokat, egyszer csak majd megtelik...
Hogyan kell üríteni?

(#66) Ed Parker válasza k5.20 (#65) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha micro USB, akkor az hogy vízálló?
A kábel nem csak töltésre kell,hanem szoftver frissítése és beállításra is.
A bt csak szinkron, leszedi az adatokat oszt annyi.
Mókolni semmit nem tudsz rajta.

Ó nem telik meg az olyan hamar, de ürül az majd magától.
Egyébként nekem eddig nem jelzett hogy tele lenne, az rcx5 az igen de a v800 nem 7 hónap alatt.

(#67) k5.20 válasza Ed Parker (#66) üzenetére


k5.20
senior tag

Azért az összes vízálló telefonon megcsinálták a vízhatlan microUSB-t, meg az M400-on is, az is kupakos.
A beállításokat az elején elkövettem, az nem lesz mindennapos dolog...viszont szoftvert frissített legutóbb: 1.3.7-n áll. És ha jól emlékszem, akkor éppen a mobilos kliens jelezte nekem, hogy van elérhető frissítés.
A memória megnyugtató, köszi.

(#68) ZooLee válasza Ed Parker (#64) üzenetére


ZooLee
őstag

Vajon miért nem használnak Qi vagy hasonló vezeték nélküli töltést és BLE kapcsolódást az adatátvitelre? Ma szerintem ezek már megvalósíthatók lennének, és a microUSB helyére bőven elférnének.
Vagy legalább egy olyan csatlakozást, mint pl. a Loop-on van, ami egy vízhatlan, mágneses csatlakozó felület. Igaz, ez egyedi, nem univerzális, de legalább nem ázik be, nem koszolódik.
Én semmi pozitívumát nem látom egy mUSB csatlakozónak attól az egytől eltekintve, hogy univerzális, vagyis gyakorlatilag mindenhol találhatsz ilyen töltőt, de ez nem egy telefon, hanem egy spec sportóra, amit nem kell naponta kétszer tölteni...

(#69) Ed Parker válasza k5.20 (#67) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az rcx5-hez kapott G5 GPS is micro USB-s, de az csak nagyon mérsèkelten vízálló, sőt inkább csak cseppálló. Ipx7-es minősítés ami ugye 1m mélyben 30percig garantálja hogy nem ázik be. Én nem próbáltam.
De ettől még elhiszem hogy megoldották.
Nekem 1.3.5 a fw verzió.

(#70) Ed Parker válasza ZooLee (#68) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A suunto ezt igy oldotta meg;

Egyébként sztem azert mert ahhoz kell egy tekercs ami további helyet foglal az igy is kicsi oratokban.
Amit javarészt az akksi tölt ki.

(#71) k5.20 válasza Ed Parker (#69) üzenetére


k5.20
senior tag

Firmware-hez: [link]
Nem nagy változások, de bizonyára fontosak.

[ Szerkesztve ]

(#72) k5.20


k5.20
senior tag

Kis gondom adódott: a Polar oldalra feltöltöttem az eddigi összes edzésemet. Tavaly augusztusban kezdtem, nem olyan sok. Ott látok is mindent szépen. Értelem szerűen, a telefonos applikációban is. És most jön a probléma.
Amikor az órát szinkronizálom a telefonnal, nem akar véget érni a szinkron.
Tegnap -próbaképpen- egész éjszaka ment...korábban ez nem volt, fél perc alatt lerendezett mindent. Reseteljem az órát? A telefonon már töröltem és újratelepítettem az applikációt, de nem segített...

(#73) ZooLee válasza Ed Parker (#70) üzenetére


ZooLee
őstag

A Polar Loop-nak is hasonlója van.

Egyébként sztem azert mert ahhoz kell egy tekercs ami további helyet foglal az igy is kicsi oratokban.
Amit javarészt az akksi tölt ki.

Maga a tekercs nagyon vékony, szerintem kényelmesen elfér az órato aljában, az elektronikája pedig a mUSB helyén. Ez persze csak spekuláció, abból indulok ki, amit sok helyen lehet kapni DIY készleteket, azok is már eléggé kicsik, ez komoly gyártó megcsinálhatná szépen.

(#74) Ybron


Ybron
senior tag

Aki használ POLAR H7 Bluetooth mellkaspántot, annak mennyi ideg bírja?
Azt olvastam zergénél elméletileg 100-200 óra. Nálam még a 100-at se éri el azért vagyok kíváncsi kinek mi a tapasztalata.

(#75) Ybron válasza Ed Parker (#66) üzenetére


Ybron
senior tag

Egyébként valaki ar rc3-al is simán úszkál a vízben. Zerge meg tesztelte az m400-at:
[link]
A V800-nál meg olyat olvastam hogy valakinek oxidálódott a csati felület így nem tudott szinkronizálni. Polar ezt úgy oldotta meg neki hogy rakott rá fedelet a csatlakozási ponthoz hogy ne érje közvetlenül a víz(persze ezt mind azután hogy cserélte az óra belsejét meg ugye a szíjat is.

(#76) Ed Parker válasza Ybron (#75) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Felőlem tegyék, nem az én órám :)

Azzal nem az volt a probléma, a rés ahova be süllyed a csatlakozó, ha el van tömődve bőr, kosz, meg akármivel, akkor hiába rakod rá, a tüskék nem érik el a pontokat.
A másik meg hogy ott voltak tömítési problémák, nekem sem javította a polar, egy újat kaptam a főhadiszállásról, új töltő kábellel.

Ami a h7-et illeti, nekem kb 8 hónapot kibírt,de egy elemcsere 2 perc.

(#77) Ybron válasza Ed Parker (#76) üzenetére


Ybron
senior tag

8 hónapot nekem is kibír, ha a polcon van :)
10 elemcsere aztán cserélheted a fedlapot is, ha vízálló akarsz maradni továbbra is.

(#78) Ed Parker válasza Ybron (#77) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor rakd a polcra te is.
10 elemcseréhez azért igencsak ultrafutónak kell lenni, vagy valami profinak, aki heti 15-30 órát edz.
Egyébként jól bírja az elem, igaz én csak heti 5-8 órát edzek.

(#79) Ybron válasza Ed Parker (#78) üzenetére


Ybron
senior tag

Miért kéne ultrafutónak lenni? Kerékpárosok is használják ezt az órát, náluk meg heti 20 óra sem kizárt és ez amatőr is lehet. Nekem az eheti 14óra 30per lett. Ebben van kerékpár futás meg úszás.
Egyébként neked nem szokott "ketyegő" hangot kiadna a mellkaspánt mikor felrakod?
Lehet én fogtam ki ilyen gyorsan lemerülő szériát belőle.
Most az lesz hogy felírom mikor berakom az elemet és majd kiderül hogy onnan hány órát is bír ki.
Ha nem bír 100 órát legfeljebb írok polárnak.

(#80) Ed Parker válasza Ybron (#79) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor az kb 3.5 óra napota egy nap pihenővel, ami azért nem átlagos igénybevétel, de nem is extrém.
Én is használom kerékpározásra is, de ott többnyire kományra szerelhető megoldásokat preferálják sokan, legalábbis én azokat látom többnél, pl Garmin edge.

Nem kegyeg, hisz nekem a polcon van :DDD
Viccet félretéve nem, semmi, fülesben szoktam hallani a pulzust, ahogy küldi a jelet.

Annyit bírnia kell, nekem most volt benne csere januárban, majd mondom mennyit bír nálam.

Én most egy ilyennel szemezek

[ Szerkesztve ]

(#81) Ybron válasza Ed Parker (#80) üzenetére


Ybron
senior tag

Régebben én is a kifejezetten bringás órákat preferáltam, meg nem is lenne kérdés ha csak bringáznák hogy garmint vennék, de nekem kifejezetten multisport óra kellett, mivel bringázok, futok és úszok. Egyébként nincs semmi bajom magával az órával totál bejön csak ez a fránya mellkaspánt.
Mondom nekem néha elég érdekes hangot ad ki, persze olyan ütembe ketyeg ahogyan a szívem ver.

Ok, akkor légyszíves írd már meg mennyit bírt, lehet hogy csak 8 hónap múlva lesz új post :D

Ugye nekem elsőnek panasonic volt benne, aztán lett energizer, most meg varta van.
Nem hinném hogy van bármi különbség is ezek között az elemek között.

Amit linkeltél garmint, tökre bírom ezt az élő segment-es dolgot. Kérdés, mert nem használtam még garminos cuccot, a saját oldalukon ahová feltöltöd ott is van ez a segment-es dolog és csak az ottani usereket veszi figyelembe(csak garminost) vagy a starva-jét is.

510 is tudja ezt a segment-es dolgot ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#82) Ed Parker válasza Ybron (#81) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt mondom az normális, nekem is ilyen hangot ad, ahogy a szívem ver, de én ezt a fülesben szoktam hallani ha nem szól zene.
Meg lehet simán is hallani ha csend van.

Majd akkor tudok róla beszélni ha lemerült, sajnos eddig csak egyszer volt, pedig én tavaly májusban vettem az órát mikor megjelent.

Nekem is Panasonic volt benne ez a gyári, most energizer van benne.

Nem tudom hogy működik, csak tetszett a demo alapján.

Én most ilyet használok a saját app-jával, azt majd tavasszal mikor jön idő lesz majd kintre kell valami mérő.

Ez elég jó, tud mindent, illetve majdnem mindent, mert nem ez a csúcs.

(#83) Ybron válasza Ed Parker (#82) üzenetére


Ybron
senior tag

Ok, félreértetlek.

Komoly cucc ez az elite, elfogadnék egyet én is, a görgőzés egyébként se motivál soha ,de ha már van speed, cadence és watt mérésre is lehetőség az úgy inspirálóbb tud lenni.

(#84) Ed Parker válasza Ybron (#83) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bringás körökben azt mondják hogy az egyik legjobb a piacon az elite.
Főleg a real turbo muin.

(#85) k5.20


k5.20
senior tag

No az iOS-platformosok örülhetnek: mától okosórájuk is van egyben. Mi androidosok majd talán júniusban kerülünk sora...

[ Szerkesztve ]

(#86) Flashback


Flashback
addikt

Sielést lehet az órával trackingelni?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#87) k5.20 válasza Flashback (#86) üzenetére


k5.20
senior tag

A beállítható profilok között találtam: skiing.

(#88) Flashback


Flashback
addikt

Flash Unboxing

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#89) k5.20 válasza Flashback (#88) üzenetére


k5.20
senior tag

Ha ez azt jelenti, hogy vettél egyet, akkor használd sokáig egészséggel!

(#90) Flashback válasza k5.20 (#89) üzenetére


Flashback
addikt

Igen raszantam magam. Az M400, V800 es a GARMIN Viovactive volt kepben. Valamiert ez gyozott :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#91) Flashback


Flashback
addikt

Frissítés: [link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#92) k5.20 válasza Flashback (#91) üzenetére


k5.20
senior tag

Ah, köszi.
Mostanában ugyan nézegettem gyakrabban, de tegnap éppen nem.... ígérték ugyanis androidhoz a smart notification funkciót, de most mély hallgatás van róla.
Ugyan van élet e nélkül is, de ha már megígérték a Q2 végére, hát érdekelt volna... persze ha nagyon elrontja az akkuidőt, akkor úgyis ki lesz kapcsolva... Nem tudom az IOS platformon mi a tapasztalat ezzel.

(#93) Flashback válasza k5.20 (#92) üzenetére


Flashback
addikt

Azt ígérték dolgoznak rajta erősen :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#94) Flashback


Flashback
addikt

Windows 10 kompatibilisak lettek az alábbi Polar eszközök:
[link]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95) Flashback


Flashback
addikt

50m-es úszómedencében úsztam reggel, pulzusmérő öv nélkül. Nagyon jól mér a V800!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96) Ybron válasza Flashback (#95) üzenetére


Ybron
senior tag

Bizony, én is meglepődtem rajta.
Főleg hogy mindig tudja milyen úszásnembe úszok
Mondjuk arra figyelni kell hogy ha sokan vannak(pl feltart valaki) akkor ne vált gyorsról mellre, mert nekem volt hogy megzavarodott és onnantól rosszul mérte a hosszokat.

Nekem a gps-e tetszik igazán, nagyon pontos(gondolok itt sziklás erdős területre).
Van egy garmin 810-em is azzal csak szívok annyira pontatlan a gps benne.

Meg vagyok elégedve összességében nagyon v800-al, mondjuk nem tudom meddig fogja bírni a kontaktot az usb-vel, van hogy nehezére esik szinkronizálni.
Olvastam olyat hogy valakinek oxidálódott és nem tudott már szinkronizálni sem, aztán, kapott egy szinte teljesen új órát plusz egy fedelet amivel le lehetett zárni a csatlakozási felületet.
Másik dolog meg hogy nekem kék színű és a teteje kicsit bebarnult, ami lehet a klóros, hipós víztől lett.

(#97) k5.20


k5.20
senior tag

No fiúk, (...ja, és persze leányok...) itt az androidos smart notifocation. :)

[ Szerkesztve ]

(#98) Lino


Lino
csendes tag

sziasztok,
tulajoktól kérdezném hogy az auto pause funkcióhoz kell a speed szenzor is vagy csak a leírás hibás? a kezelésiben ugyanis az van hogy gps + speed szenzor.. :(
alapból most nem vennék szenzort maga az óra is elég nagy kiadás
köszi

(#99) Flashback válasza Lino (#98) üzenetére


Flashback
addikt

Nekem be van kapcsolva az auto pause. Futásnál működik csak GPS-el is!

k5.20: Kösz hogy szóltál! Este fel is rakom! ;)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#100) Lino válasza Flashback (#99) üzenetére


Lino
csendes tag

Köszönöm!Remélem tekerésnél is.. Ep-n keresztül beneveztem egyre..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.