Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Biztos jó de ez a tudás ott van egy 7x ezres garminban is ,miért ezt venné az ember?

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A teljesítmény szintet, változást, stb egy lényegében sokkal olcsóbb Beurer is tudja igen jól, táblázatos rendszerben rögzíteni.
És az nem 7x. hanem 3x.

Mivel az ember visz magával mobilt, a táv, térkép rögzítés ott adott lehet.

Minden más szubjektív és csak a pénztárcától függ.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) emvy


emvy
nagyúr

"világ egyik legkeményebb, versenyszerű triatlonozásra is alkalmas edzésmonitorozó eszköze."

Haaat. Bringazashoz nincs benne power meter, ami a Garmin 910XT-ben van, es a profiknak fontos eszkoz. Uszashoz valo funkciokbol megintcsak alig van benne valami - nincs open water mod, nem szamolja a fordulokat az uszodaban (a 910XT gyorsulasmerovel kitalalja, hogy mikor fordulsz, GPS jel nelkul is). Az ANT+ cuccokkal nem annyira kompatibilis, mint egy Garmin vagy Suunto -- es most vegyen meg az ember mindent ujra?

Ez egy kivalo futoora, es valszeg bringazashoz is jo lesz idovel, de ilyen aron nem latom a celkozonseget -- profiknak nem eleg sokoldalu, amatoroknek (mint en) meg kicsit draga.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Polarstar válasza emvy (#3) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A powermeter segédeszközzel megy. Van már okos kerékpár is, ami erre alkalmas. :D Az akadály csak a 6000 dolláros árcimke.
Az uszodai fordulót pedig valóban egy belső szenzor értelmezheti.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#5) emvy válasza Polarstar (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem egy 310XT-m van, ami nem egy mai gyerek -- talan 3-4 eves modell lehet, 150 euro korul van pulzusmero ovvel. 13-15 orat bir (kb mint ez), vizallo, vezetek nelkul szinkronizal, ha PC-m kozelebe kerul. Amator modon triatlonozni tehat hasonloan jo, csak a Polar haromszor dragabb. GPS-es oraval aludni eleg idiota otletnek tunik, szoval a sleep tracker nem erdekel (engem).

Ha meg tenyleg van tobb penzed ilyesmire, akkor a 910XT nekem jobbnak tunik: barometer, teljeskoru ANT+, rendesen tamogatja az uszast, es olcsobb.

while (!sleep) sheep++;

(#6) metaboy


metaboy
tag

Én egy garmin forerunner 15 öt használok, Ebben tetszik a vibra motor, de csupán ezért én sem cserélném le. Sajnos most én sem látom a célcsoportot.

(#7) atike


atike
nagyúr

Nagyon komoly. Drága, de majdnem tökéletes... Ilyenem sem lesz soha... :DDD

(#8) LLam


LLam
senior tag

Bog!

Grammarnazi leszek de ezt ne hagyd bent kérlek! "Nem is adnák ki nagyjából" adnék a hejjjjes sztem..

Stay hungry!

(#9) sparks válasza atike (#7) üzenetére


sparks
senior tag

Nem is adnák ki nagyjából 120 ezer forintot egy ilyen termékért, de nem is én vagyok a célcsoport.

Szép kis ár és biztos én sem adnék ki érte ennyit...

(#10) a2d2


a2d2
addikt

Na inkább hátulról kellett volna kezdenem az olvasást, megspóroltam volna jó pár percet magamnak.
Nem értem hogy kerülhet annyiba mint egy felső kategóriás telefon érintőképernyővel, GPS-szel, kamerával, ....

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11) emvy válasza a2d2 (#10) üzenetére


emvy
nagyúr

Azt se ertettek az emberek eloszor, hogy egy mobil hogy kerulhet annyiba, mint egy oreg Lada, merthat utobbiban megiscsak van anyag ;) Kisebb a darabszam, a fejlesztesi koltsegek szinten magasak, raadasul ez egy top-end termek (bar ahogy mondtam, szerintem nem fer bele az elitkategoriaba).

Az a helyzet, hogy ha ilyesmit vasarolsz, akkor ez az ar 'nem annyira lenyeges'. Ez alatt azt ertem, hogy ha valaki evi 600 orat sportol (ami kb. mar azert eros) akkor az ora, ami mondjuk harom evet siman kibir, az evi 40k-ba kerul. Ennyi siman elmegy cipore, utazasra, jo esellyel van melle egy 300-600e bringa...

Es meg igy is olcsobb hobbi, mint szinte barmi mas.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#12) kolosanyi válasza a2d2 (#10) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem is neked szól ez nyugi. Igaz, nekem se, a heti 10 óra edzésemmel nem látom értelmét, hogy ilyen árkategóriában nézegessek kiegészítőt, de mondjuk amíg versenyszerűen sportoltam, jó lett volna egy ilyen. Mindenesetre tényleg látszik, hogy ez elsősorban futáshoz készült, az árához képest tényleg nem elég sokoldalú.

(#13) Simi87 válasza kolosanyi (#12) üzenetére


Simi87
senior tag

külsőre úgy néz ki mint egy 2.000.- Ft-os gagyiság. :)

(#14) atike válasza Simi87 (#13) üzenetére


atike
nagyúr

...már hogy ez? :F

(#15) Simi87 válasza atike (#14) üzenetére


Simi87
senior tag

már hogy ez. :K

(#16) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Biztosan hasznos, meg minden, de szegény nagyon bután néz ki.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#17) kolosanyi válasza Simi87 (#13) üzenetére


kolosanyi
veterán

& mrlujoak
Ez nem egy színes-szagos divatkarperec. Nem szép, de a célcsoportnak nem is erre van szüksége. :)

(#18) tomcica


tomcica
addikt

most jott ki a garmin 920-as,ugyhogy nehez dolga lesz a Polar-nak a piacon :U

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19) emvy válasza Simi87 (#15) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek nem klasszikus ertelemben vett divatcuccok, az a lenyeg, hogy jol olvashatoak es masszivak legyenek. Az se baj, ha szines -- akkor legalabb konnyebben megtalalod a sporttaskaban.

while (!sleep) sheep++;

(#20) Sheepczx


Sheepczx
tag

Hogy is van ez? :)
"Összesen öt gomb akad a V800-on, ebből kettőt a bal oldalra került (fény és vissza), három pedig balra."

(#21) Simi87 válasza emvy (#19) üzenetére


Simi87
senior tag

én ezt értem, de akkor is van egy határ. pl. a városmajorban pi..anadrágban szaladgáló férfiakkal sincs gondod? :D

(#22) emvy válasza Simi87 (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha a testhez simulos futo/bringascuccokra gondolsz, akkor nem, nincs veluk semmi gondom. Egy futooranal a nagy szines muanyag kivitel az meg boven a hatarokon belul van. Mit szeretnel hordani, fem/borszijas kezihuzosat?

while (!sleep) sheep++;

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Egész korrekt cuccnak néz ki. Nyilván céleszköz, de abban a kategóriában remek.

(#24) kekkola


kekkola
senior tag

Érintve a témát, de nem szorosan kötődik hozzá, inkább edzés-elmélkedés:
Én kb másfél éve futok órával (suunto t3d, teljesen alap de nagyon jó) és nagyon jó dolognak tartom. Az edzés összegzést nézve, azt gondolom hogy elég magas az átlagpulzus. 50 percen keresztül 167 átlagon futni sztem nem túl jó ötlet, főleg ha március óta mennek az edzések. Ez elég megterhelő egy edzetlen szervezetnek, nagyon könnyen túledzéshez és motiváció vesztéshez vezethet. Gondolom ilyen edzést nem 2 naponta csinálsz meg.

O+8T

(#25) Polarstar válasza kekkola (#24) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A számokat nem néztem, de a felvetésed tényleg érdekes! :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#26) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nekem van két polar rs 400-am. Az egyiket vettem annó a másikat az Mlsz-től kaptam. Nekünk minden edzésen/meccsen használni kell. Havonta küldeni az edzéstáblát meg az óra adatait. A laptopra másolom fel a saját prigramjával infrán. Valami szörnyű az infra már akkor is ha működik, win8-on külön élmény feltelepíteni. Ez az óra 67 e. Az rs 800 110 e körül van. Aki olyat venne annak sokkal jobban megéri ez mert többet tud és alig drágább. A polár meg a futásban olyan, mint az apple telefonban. ;-)

(#27) kekkola válasza INGJOKE (#26) üzenetére


kekkola
senior tag

RS400 nekem is volt... nem jött be, kényelmetlen az óra és a pánt, viszont nagyon sokat tud és nagyon jól lehet vele edzést felépíteni (persze nem nekem hobbistának, aki 2-3 naponta futok 1-1.5 órát...). Az az infrás szarakodás nagyon rossz, én is beleőszültem. 67k-t nekem nem ér, még jó hogy 25ért vettem használtan :)

Hol focizol és milyen korosztályban, milyen szinten?

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#28) INGJOKE válasza kekkola (#27) üzenetére


INGJOKE
veterán

Játékvezető asszisztens vagyok nb2/nb1...

(#29) Napfénysüti

Jók ezek a Polar cuccok, hasznát is venném egy ilyen órának futás meg kerékpározás mellé de az áruk mindig visszatart hogy beruházzak ebbe a márkába.

Més que un club!

(#30) kolosanyi válasza kekkola (#24) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nálunk pl ma volt a 2 km-es felmérő, de mivel tavasz óta rendszertelenül futok, 7:57 lett az időm. Egyszerűen másra edzek jelenleg, gyűrű erőgyakorlatokat tanulok. De nem is ez a lényeg, hanem nálam mindig magas az átlag pulzus, kivéve 10+ km-en, akkor tudatosan visszaveszek a tempóból. Mondjuk az is igaz, hogy 115 kilót (kb 15-ös testzsír mellett) ellátni oxigénnel sokkal nehezebb, ezért a magas pulzus. Lehet, hogy nála is a nagyobb (izom)tömeg miatt van a magas pulzus. De nálam volt, hogy 50 percet végigfutottam hegymenetben 180 feletti átlag pulzussal, az kemény volt. :DDD

(#31) INGJOKE válasza kolosanyi (#30) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ez pontosan szabályozva van mi károsítja már a szervezetett. 220-ból le kell vonni az életkorod és a főlé ne menjen a pulzus tartosan.

(#32) alcatelfan


alcatelfan
csendes tag

Valahogy olyan érzésem volt ezzel a cikkel kapcsolatban, hogy nem mutatok be semmi konkrét funkciót, nem is vagyok sportoló, de higgyétek el, hogy ez a legjobb cucc a piacon. Inkább fizetett hirdetés volt ez, mint teszt. :)

(#33) kekkola válasza INGJOKE (#31) üzenetére


kekkola
senior tag

kolosanyi, INGJOKE: Kb. 220-életkor, de ez nem szentírás. Ki kell tapasztalni, nekem olyan 184-188 között van a max pulzusom. Nekem mondjuk alapból alacsonyabb a pulzusom, 50 alatt van nyugalomban és 150-160 között 6:00 alatti km-eket futok. Tartósan 155-160 fölé nem megyek, de inkább 150-155(pl 10km (+) esetén). Intervallum edzés során 170 a max de csak max 1-2-3 percig. Nem akarom rommá terhelni a szívemet. Most képzeld el, hogy közel a max pulzushoz futsz 50 percet... sztem az már nem egészséges + nem fejlődsz tőle sehová, max a savasodás tűrésed nő, de az alacsonyabb pulzusnál is.

INGJOKE: Néztem is hogy minden bírónak RS400asa van... Akkor ezért :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#34) kolosanyi válasza INGJOKE (#31) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tudom, de ez is egyénenként változhat. Én még fiatal vagyok - 24 éves - szóval nem para.

kekkola
Nyugi, nem csinálok ilyet sűrűn, interval edzéseknél vagyok max közelében, de az rövid ugye. Ott a megtett táv (~9 km) és a kemény hegymenet volt a lényeg, kvázi egy kihívás volt.

(#35) kekkola válasza kolosanyi (#34) üzenetére


kekkola
senior tag

:) persze, alkalmanként versenyhelyzetben muszáj odab..ni... Én csak hobbista vagyok, egy zsák krumpliként döcögök az utamon :)) Van rajtam 10-12 kiló, amitől meg kellene szabadulni, csak szeretem egy kicsit a hasam. De a futás örömet okoz, ez nem volt mindig így.

O+8T

(#36) INGJOKE válasza kekkola (#33) üzenetére


INGJOKE
veterán

A játékvezetők legtöbbjének rs 800, az asszisztensek kaptak rs 400-at...

(#37) kekkola válasza INGJOKE (#36) üzenetére


kekkola
senior tag

Ja, kinézetre ua. a kettő. Akkor otthon kell edzeni és folyamatosan küldeni be az adatokat havonta? Van edzésterv is? Az asszisztenseknek ugyanaz mint a játékvezetőknek?

O+8T

(#38) TTommi


TTommi
aktív tag

Szevasztok! Tetszik, hogy vannak ezek az edzésmérő okosságok. Én nem nagyon monitorozom magam már egy ideje, mert inkább az edzésre koncentrálok edzés közben. A felkarra rögzíthető karpánt nekem sem jön be, de az okos karkötők és órák érdekesek számomra. A Z2 höz kaptam ajándékba egy smartband swr10 et, de ez inkább valami bohóckodás a Sony részéről. Az ötlet nem rossz, de alapvető funkció kellene legyen a hívás fogadás, elutasítás. Olvastam ezt a tesztet és azt reméltem, a Polar olyan eszköz, ami ezeket tudja az Androiddal is, sajnálom, hogy még nem tartanak itt. Tegnap viszont felfedeztem egy újdonságot és ezzel kapcsolatban lenne egy szülinapi kívánságom! A Sony csinált egy jóságt, amit SmartBand Talk-nak nevezett el. Ez az SWR30 as széria. Nagyon kevés infó van róla, de nagyon érdekes az eszköz, pláne, ha a LifeLog alkalmazást mondjuk Sporty Pall Pro szintre fejlesztenék hozzá. Ha tudtok,szerezni egy ilyet, légyszi írjatok róla, szerintem mást is érdekelne.

SXZ2 és SXZ5c

(#39) Bog válasza alcatelfan (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bocs, de nem tudok végigtolni egy triatlon-vb-t. És meglehetősen kevés olyan embert tudok, aki képes erre. Viszont tudom hordani, használni a terméket, tudok vele a magam korlátaimat figyelembe véve futni, össze tudom lőni telefonnal, létre tudok hozni webes accountot, meg tudom csinálni a teszteket, tudom tesztelni a GPS-t, az üzemidőd, a kényelmességet, a lépésszámlálót. Mi mást tehettem volna még?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) Bog válasza TTommi (#38) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Amint elérhető lesz a piacon, tesztelni fogjuk!

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#41) Bog válasza kekkola (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az a helyzet, hogy a betett 50 perces futásom azért ritka, két-három naponta van kábé 30 perces futás, vagy másfél órányi foci. A pulzusszámomat eddig kábé sosem néztem, mert egyébként nincs mellkaspántom, de ez az 50 perces edzés igazából egyáltalán nem volt megterhelő, csak azért hagytam abba, mert besötétedett. De ez ritka dolog nálam, részben annak is köszönhető, hogy amikor láttam az órán, hogy emelkedik a pulzusom, akkor visszavettem a tempót.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) cs.zs. válasza Bog (#41) üzenetére


cs.zs.
addikt

Úgy látom kicsikét elkalandoztál írás közben, talán a futó lányok combjain (is) jártak az agytekervényeid, vagy bármi máson, nemtom, de ez a mondat több szinten elbukott (második oldal) :
"...Összesen öt gomb akad a V800-on, ebből kettőt a bal oldalra került (fény és vissza), három pedig balra."

Tudom, tudom, szándékos volt... Írói szabad akarat, stb, stb :R
;)

...

(#43) v_atis


v_atis
tag

Valakinek van esetleg valami használható ötlete okosóra témában ami úszáshoz is használható és olyan 60-70e forint max? Beurer-t néztem azt írták hogy max 45 percig bírja a vizet, én meg minimum 1 órát úszok...

3310-t230-c75-e51-e52-5800-e72-skate-e72-xperia ray-lumia 800-i4s-lumia 735-huawei p7-iSE-iPhone11Pro

(#44) emvy válasza v_atis (#43) üzenetére


emvy
nagyúr

Garmin 310XT -- ha nyilt vizen uszol, akkor a GPS-vetel miatt celszeru uszosapkaba tenni.

while (!sleep) sheep++;

(#45) Cypresss


Cypresss
senior tag

Nem rossz ez a cucc, csak az a baj, hogy a Garmin cuccai kb agyba-főbe verik szolgáltatásban és ár/érték arányban.
Egyébként mindig azt gondoltam Bogról, hogy egy érzéketlen szociopata IT-nörd, erre kiderül a cikkből, hogy király humora van. :R

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#46) Polarstar válasza v_atis (#43) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Szerintem simán bírja. Nekem is van. A németek hajlamosak nagyon óvatosan kezelni dolgokat.
Bár! Nem ártana, ha nem csak az ágymelegítőket újítaná meg a cég és a zsiráfos gyerek inhalátort, hanem a sportcuccaikat is!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#47) INGJOKE válasza kekkola (#37) üzenetére


INGJOKE
veterán

Van központi edzés országos és megyei is... de edzhetsz otthon is... van edzés terv amit egy TF-en végzett "sport dr." küld ki nekünk... igen egységes az edzésterv mindenkinek... :)

[ Szerkesztve ]

(#48) sir fg válasza Bog (#39) üzenetére


sir fg
aktív tag

Szia Bog,
a cikkben írtad, hogy egyébként Endomondo-t használsz. Én is, nekem Polar H7-es pulzusmérö övem is van, az Endomondo tökéletesen kezeli. Viszont a telefon helyett szívesebben vinnék magammal egy ilyen órát. Az megoldott valahogy, hogy az órával rögzített edzéseket importáljam az Endomondo webes felületén?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#49) goldnarmz válasza sir fg (#48) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Kiválasztod a polarpersonaltrainer weboldalon az edzésed, majd alul "Export .GPX". Mented a file-t. Endomondoban pedig van import exercise. Meg nem mondom, pontosan hol, már rég nem találkoztam endo-val (hála), de működik, amit szeretnél.

(#50) sir fg válasza goldnarmz (#49) üzenetére


sir fg
aktív tag

Miért hála? Miért nem szereted az Endomondót? Ezek szerint a Polar oldalát használod?
Köszi az infót, szerintem ezt akkor ki fogom próbálni. (Polar beat appal rögzítek majd valamit.) Arra vagyok kíváncsi, hogy a pulzusadat is átvihetö-e így.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.