Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Igen jó kis retro teszt, bacsis minőséggel keverve. Szintetikus teszteknél azért kicist meglepődtem, hogy semmi különbség a 3 főszereplő között.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) peti_s


peti_s
addikt

Jó teszt újra! :R :R

(#3) Raymond


Raymond
félisten

A kepek hol vannak?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A Windows 2000 esetében nincs olyan, mint mondjuk az XP-nél, hogy registry bejegyzéssel kellett állítani, hogy az operációs rendszer mekkora L2-t használjon?

(#5) bacsis válasza Raymond (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kepfeltoltes.hu :W :W
s mielőtt szólnátok, neeem, nincs tárhelyem a prohardveresen... még pár napot várni kell hozzá... ha nagyon nem akar jó lenni, akkor majd max át töltöm oda a képeket :R

[ Szerkesztve ]

(#6) Gergő_ válasza bacsis (#5) üzenetére


Gergő_
őstag

az http://imageshack.us/-t próbáltad már? Szerintem egy fokkal jobb mint a képfeltöltés ;)

(#7) Dyno


Dyno
veterán

Csak a címet olvastam el már tudtam is ki a szerző!Sok ilyet még Bacsis!!!!!!!!!!!!!! :C :C

(#8) glutamin


glutamin
őstag

Már a címről rögtön lehetett tudni ki a szerző :C

Jó lenne az ilyen procikhoz egy teljesen más jellegű teszt is. Mondjuk egy adatbázisteszt rengeteg lekéréssel, ahol érvényesülni tudna a nagy cache. Elég szomorú látni, hogy egy alig magasabb órajelű proci , ami töredékébe kerül, hogy elveri az egy megás PPro-t.

Kicsit olyan a dolog mintha egy kamiont állítanánk párba egy Suzukival, hogy mit gyorsulnak negyed mérföldön.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#9) atike


atike
nagyúr

Jó kis teszt... jól esik néha egy kis nosztalgia... :)

(#10) Móci válasza juliabrilke (#4) üzenetére


Móci
addikt

Szerintem kellene lennie, csak a megfelelő kulcs a kérdés. :F
Jó teszt lett nagyon! :R Imádom ezeket a régi cuccokat, öröm rájuk nézni!

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) juliabrilke válasza Móci (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Valami ilyesmi volt, hogy ha 0 volt az értéke, akkor megpróbálta a Windows megállapítani a pontos L2 méretét.
De ezt mindegyik procinál meg tudta csinálni? Mondjuk a tesztből úgy néz ki, mintha sikerült volna neki.

(#12) M.W.H


M.W.H
aktív tag

hehe nekem van amd-s ösprocim sajnos nincs kéznél:S de asszem 400 mhz-s vagy az alatt még ezt bele lehetett volna venni a cikkirásba:)

Mad W. Highflyer

(#13) peti_s válasza Gergő_ (#6) üzenetére


peti_s
addikt

1-el? Sokkal. :D Nekem több mint 1 éves képeimet sem törölték még. :)

(#14) benedekco válasza M.W.H (#12) üzenetére


benedekco
addikt

Sztem nem, ez így jó ahogy van!
amúgy nézz be ide, vagy olvasd el ezt a tesztet, aztán majd rájössz miért mondom...

"ős proci"? :N

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Jól sikerűlt teszt, írás. :)

Jótanácsot ha elfogadsz szerintem legközelebb ne hagyd ki a 3Dmark -ot pl. 3Dmark99Max/2000. esetleg x264 vagy Xvid/Divx tömörítés is érdekes lehet és sokat nyom a latba az értékeléskor.
Ha nagyon ki akarod tesztelni esetleg valami Photoshop eszköz pl Emboss lefutásának ideje, valamint egy Win boot idő is mehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

A várva várt teszt :) . Először is köszönöm elkészitetted e szép tesztet, ilyen másutt nem olvasható :R .
Jó látni játékokban az 1MB-os Pentium Pro MMX hiánya nélkül is tudja hozni a Pentium MMX szintjét. Aztán hogy wav konvertálásba mennyivel gyorsabbak nála, és az 1MB-s proci winrarban meg is szerezze első helyet ez egészen kimagasló :N . Télleg van benne kraft rendesen...
Észrevettem a Pentium 200MMX konfigban egy Geforce videókártya dolgozott, ez játékok alatt nem segithetett be neki?

(#17) Ranagol_5 válasza bacsis (#5) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Kiváncsi lennék, hogy a 4 PPro mire képes 1mb-osba,512kb-osba és 256kb-osba. Szerintem jobban kijönnének a különbségek :) A teszt jó lett, gratz! :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#18) Wyco


Wyco
tag

Cuki :)

Van otthon egy Overdrive II Engineering Samplem, mondjuk nem tudom odaadni mert kulfoldon elek de az olyat pojen lett volna betenni a PP-k melle :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#19) peti_s válasza Ranagol_5 (#17) üzenetére


peti_s
addikt

A 4-re én is. :D Én u.erre vagyok kíváncsi, csak 2 CPU-val, de ha lenne egy 4-es is, az már odavágna. :D

(#20) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Jó teszt :R , miért nem növelted a pro-k frekijét? :U
Az még érdekesebb lett volna! :B

(#21) Bling95 válasza Fücsök007 (#20) üzenetére


Bling95
őstag

mert 2 nem saját volt sztem azért :N

(#22) Atom_Anti válasza Bling95 (#21) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

De nem is kérdezte meg lehet -e? pedig... ;)

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Először is köszönöm az elismeréseket!
juliabrilke! Mivel csak a szintetikus tesztek nem gyorsultak a plussz cache hatására, sőt még a super pi is, úgy gondolom, hogy jelen eseben fölösleges lett volna akármit is állítani a windowsban e téren, automatiksuan is jól kezelte
zoltanz! a 3dmark99 sem szereti a Matrox kártyámat, ezért voltam kénytelen kihagyni a tesztből... Az Xvid meg hasonló konvertálást megpróbálom akkor berakni következő ilyen jellegű cikkembe :R
Atom_Anti! AZ Unreal Tournament-et teljesen szoftveres módban futtattam, szóval nem szólt bele a VGA kártya, azért nem is cseréltem azt ki matrox-ra, a Quake is szintén prociból ment ;)
Fücsök007 Bling95 jól mondja, nem saját, s így nem is fordult meg a fejembe, hogy megnézzem mit bír, hát így utólag meg már mindegy :B :R

(#24) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megláttam, hogy pentium pro .... teszt, logout, ezrest feltettem volna hogy Made in bacsis :DD

hozok kaját és elolvasom, nyammm igazi csemege :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) bacsis válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:R

(#26) zoltanz válasza bacsis (#23) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Oks, :R nem mindha oda-megvissza lennék a 3mark -októl azért írom, de tudod a kötelező (sokan ennek fényében ítélkeznek csak :DDD ) meghát a külföldi írások is ezzel vannak tele...
Azért a valós idejű Xvid enkódolást nehéz lenne kivitelezni ezekkel a prockókkal. :) esetleg valami TV adás 320/240 ben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27) bacsis válasza zoltanz (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezekhez a kódolásokhoz viszont már nagyon kellett az MMX ugye? szal van egy érzésem, hogy ott megint kikapnának szerencsétlenek :U

(#28) Bling95 válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


Bling95
őstag

én bármennyit feltettem vna :DD

(#29) zoltanz válasza bacsis (#27) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A tisztességes szereplés is számít, valamint ha nem kap ki nagyon az MMX -es Pentiumok tól ilyen tesztben. :) ;) Valamint az összes értékelések képe is beleszámít a végkövetkeztetésbe, ami nem lesz lehangoló szerintem azért. Mondjuk az x264 enkódolás nem a P Pro -k általános felhasználási területe. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#30) #19617792 válasza bacsis (#5) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nagyon jó teszt, szokásosan jó! :C

Képfeltöltés: Ha van msn-ed, használhatod a SkyDrive-ot is. 25 GiB hely, max 50 MiB / fájl, IE alatt drag & droppal lehet fájlokat feltenni. Igaz, hosszú kriksz-kraksz linkeket ad, de könnyen kezelhető a SkyDrive, nem kell FTP-vel bajlódni. Gyors és mindenhol elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#31) helkis


helkis
addikt

korrekt írás, egy kis észrevételem lenne az elejéhez: nem azért csökkentettek csíkszélességet mert növelték az órajelet, hanem pont fordítva, azért tudtak órajelet emelni, mert csökkentették a csíkszélességet.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#32) bacsis válasza helkis (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, ez tényleg igaz, már javítom is :R

(#33) CS_D


CS_D
senior tag

Nagyon érdekes cikk. Szerencsére délben olvastam el először, és akkor voltak még képek.

Csak így tovább! Sok ilyen cikk kell még nekünk! :R

(#34) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

csak gratulálni tudok :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#35) dzsambo


dzsambo
tag

Jó teszt, gratula :R Szerintem belevehettél volna a tesztbe olyan programokat is amik kifejezetten szerverekhez használnak/tak, ott jobban kijönne a teljesítményük. Esetleg oprendszernek az NT valamelyik változata jobban illene hozzájuk.

(#36) citrom904


citrom904
tag

Grat ! Király teszt! Én rendelkeztem régen pentium mmx és pro procival is játékban érezhetően jobb volt az mmx!

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#37) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt :R
rám tört a nostalgia :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#38) CS_D válasza aram01 (#37) üzenetére


CS_D
senior tag

Engem is elfogott a nosztalgia hangulat, ez már a sokadik olyan cikk, amiben régi gépek a tesztalanyok. És mindig kedvet kapok hozzájuk. :D

Tervben van nekem is egy retro gép összerakása, csak a vicc kedvéért. :)

(#39) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon jó teszt, köszi szépen. Nekem ez kimaradt az életemből. Pentium 100 asnál leálltam és a következő procim meg a Celeron 433 Mhz volt.

Jó volt képek nélkül csak olvasni a cikket.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) waithEard


waithEard
őstag

UP! Bacsis! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#41) Chieftec


Chieftec
őstag

Elozo topicba is betettem.. Quad Pentium Pro.. Kikapcsolva 80W bekapcsolva 300+ :DDD

(#42) peti_s válasza Chieftec (#41) üzenetére


peti_s
addikt

És múltkor is én csináltam direkt linket hozzá. :D:D

(#43) Chieftec válasza peti_s (#42) üzenetére


Chieftec
őstag

;] Jaaaaaaa :DDD :R

(#44) KillHates válasza bacsis (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ajánlom képeknek az IMAGERZ.COM-ot. Egyszerű, egyszerre több képet fel tudsz tölteni, és mindig működik.
Üdv: Attis

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45) peti_s válasza Chieftec (#43) üzenetére


peti_s
addikt

Kicsi a PH! világ. :DD

(#46) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Remek teszt, nagy vagy! :R

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#47) Tüzi válasza juliabrilke (#4) üzenetére

Elvileg NT kernel mindegyik, elvileg ott is kell(ene) állítani...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#48) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nah... jó kis írás :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#49) kiskutya21


kiskutya21
csendes tag

Nekem annak ideén volt egy IBM PC server 704 tipusú 4 pentium pro 200/1M típusú szerverem 2002 -be vettem egy bontóba 70 rongyért. Egész jó kis vas volt sokat tanultam "tőle" aztán eladtam egy gyűjtőnek. Egyébként itt pesten az Ingram Micro szerver termében még mindíg müxik pár darab ilyen IBM cucc.
Jól össze van rakava....

(#50) sfdrakex válasza bacsis (#5) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó a teszt, majdnem el is érzékenyültem anno 166 mmx em volt 210 en járatva :D Azok a régi szép idők és gépek.

Egyébként nem lenne egyszerübb ha regelnél egy ingyenes párszáz megás tárhelyet és oda tennéd a képeket? Simán lehet linkelni onnan is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#51) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon jó teszt.Sok minden kiderült.Annak idején úgy gondoltam az 1M- ás PPro mindent visz.Ezek szerint viszont az árához képest, csak szűk területen vezet, de ott sem tarol.Szerveralkalmazások, ahol sok adattal, számítással kell foglalkozni egyidőben, biztos jobban profitálnak belőle.

(#52) tocsa


tocsa
senior tag

Ez az 1 megas PPro nagyon inyenc darab!!!
A Matrox Mystique-hez meg gyarilag volt a dobozban par jatek, tobbek kozott Destruction Derby II, aminek pl a soundtrack-jei nagyon jok (jatszhatosagra a DD I-et jobban szerettem).
Regi szep idok!!!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#53) M.W.H válasza benedekco (#14) üzenetére


M.W.H
aktív tag

hmm hja bocsi régebbi 133mhz-s :) még nemis amd feliratos hanem advanced micro device azért én pl adtam volna egy procit deszkával rammal azért a tesztért :)

Mad W. Highflyer

(#54) Ranagol_5 válasza kiskutya21 (#49) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Nekem még most is van egy. Csak szerezni kéne bele 4x1Mb chach-est, mert nekem 2x256 és 2x512 van benne. :))

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55) bacsis válasza Ranagol_5 (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát nem lesz továbbra sem egyszerű művelet ;] :P

(#56) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk nem túl meglepő az eredmény. A PRO-k nem játékra lettek kitalálva, de egy rendes szerverlapban a nagyobb cache-ű példányok elég brutál teljesítményt nyújthattak...

Egy szerver nem feltétlenül sokat számol, de esetleg elég sok adatot áramoltat át magán, azaz a winyójáról a hálózat felé... Erre pedig kifejezetten a nagyobb cache kell.

A teszt pedig a szokásosan alapos lett :) Grat!

Mutogatni való hater díszpinty

(#57) Rive válasza hcl (#56) üzenetére


Rive
veterán

Mondjuk nem túl meglepő az eredmény. A PRO-k nem játékra lettek kitalálva, de egy rendes szerverlapban a nagyobb cache-ű példányok elég brutál teljesítményt nyújthattak...
A lényeg, hogy mihez képest. A PPro maga a P1 és PII közötti átmenet. Mint ilyen, logikus, hogy a PII-derivátumok sok dologban elporolják. Meg az is, hogy a P1 max. egy-két dologban tudja megszoritani.

A szerver-környezet megint más témakör. Az főleg az alaplap mókája, a processzor csak egy eleme az egyenletnek és nem feltétlenül határozza meg a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#58) hcl válasza Rive (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azaz, szerverben a durva rendszerbusz a lényeg... Amúgy azért a PPro elég sokszor ott volt a P2 mellett, ami viszont elég meglepő volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#59) zoltanz válasza Rive (#57) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szerintem nem volt átmenet a Pentium Pro egyszerűen szerver proci volt és gondolom a gyártósorokat ne kelljen minig állítani a Pentium 2 vel egyesűlt arhitektúrában a két ág. Elötte 486 -osokat is hasznátak szerverekhez, mi is, előszerettel. :)

hcl
Valamint a procik L2 Cache mérete is fontos volt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#60) hcl válasza zoltanz (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ezért mondtam hogy elsősorban adatokat mozgat egy szerver, ehhez jól jön a cache.
Persze kivéve, ha a szerver mondjuk éppen DNS térképet csinál, de az más tészte, oda semennyi számítási teljesítmény nem elég :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) M.W.H


M.W.H
aktív tag

na szoval ilyen az állatkám:)

Mad W. Highflyer

(#62) zoltanz válasza hcl (#60) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ja ja valamint manapság az L2 Cache inkább 2 MB nál hatásos szerveren. A Penrium Pro -k az életbe inkább párban mentek, mondjuk, kár így nézni őket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#63) Cucuska2


Cucuska2
őstag

mivel hűtötted őket? (vagy egyáltalán hűtötted őket, mert ebben a melegben elég ha kicsapod őket az ablakba ;] )

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#64) zoltanz válasza hcl (#60) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Valamint úgy szoktak számolni ahány hálókártya annyi mag legyen a prociban. A legrosszabb n magos CPU-val n * 2 hálókártyával összállítva. :DDD :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#65) Rive válasza hcl (#58) üzenetére


Rive
veterán

Amúgy azért a PPro elég sokszor ott volt a P2 mellett, ami viszont elég meglepő volt :)
Mai környezetben naná. De korabeli tesztprogramok némelyikével (16/32 bit, ugye! ) igencsak másféle eredményeket kapnánk...

Valamint úgy szoktak számolni ahány hálókártya annyi mag legyen a prociban. A legrosszabb n magos CPU-val n * 2 hálókártyával összállítva. :DDD :)
Na, mondjuk ez se így megy ma már... Egy sima 1G hálókártya be tud szaturálni egy mezei PCI buszt, akárhány magos a procc. Aztán a realtek csodák komoly CPU overheadet generálnak, az Intel meg csak úgy elvan... Mondjuk régen ez a szabály még úgy-ahogy oké volt :)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#66) zoltanz válasza Rive (#65) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"az Intel meg csak úgy elvan... "

Ezt mire érted pontossan? Valahogy nem vágom? :U
Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#67) frescho


frescho
addikt

Jo kis teszt.

Erdekes, de jelenleg is a PPro altal lefektetett architechturat hasznaljuk. A Pentium-hoz kepest a Pro egy teljesen uj tervezes, szoktak is ra P6 architecturakent hivatkozni. A PII a Pro finomitasa volt. Ugyanigy a P3 a PII tuningja. A tick-tock legujabb tagja az i5 szeria, persze a sok valtoztatas utan mar nem emlekeztet a PProra.. (Pentium -> Pro revolution, Pro -> PII evolution)

CPU mag vs halokartya: Ezt most komolyan gondoltatok? Ugye nem. :N

https://frescho.hu

(#68) zoltanz válasza frescho (#67) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Végűl is nagyvonalakban azt használjuk. habár azonos paramétereknél szerintem az AMD Athlon és Athlon64 lasabb, az Atom még egy klasszissal lasabb valamiért.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#69) frescho válasza zoltanz (#68) üzenetére


frescho
addikt

Az AMD egy teljesen mas termekvonal. Erdekes, hogy egyes reszeket hogyan valosit meg a ket konkurens ceg.

Az Atomnal a teljesitmeny/fogyasztas volt az elsodleges, nem a sebesseg. Na meg az ar, igy nincs nagy sebessegu rendszerbusz, hatalmas cache...

Ami erdekes, hogy a Pentiumra - nem pedig a P6 vonalra- fog epulni az intel uj GPU-ja.

https://frescho.hu

(#70) zoltanz válasza frescho (#69) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mért az első 64 bites Intel procik (nem az Itanium félékre gondulok most) nem teljes utánzatai, koppintásai voltak az AMD Atlon 64 -nek? :) Amiket azóta is fejlesztenek bővítenek.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71) frescho válasza zoltanz (#70) üzenetére


frescho
addikt

Most vagy en ertem felre, vagy hulyeskedsz.

Az utasitas, de akar a lab szintu kompatibilitas nem jelenti azt, hogy azonos architectura van az adott procikban. Az intel atvette az x64-es kiterjesztest, ugyanigy az AMD hasznalja az SSE dolgokat. Az AMD es intel a 486-os procik kornyeken valtak el egymastol.

Az megint mas kerdes, hogy alapelveikben megegyeznek a fobb epitomodulok: cache, pipeline, FPU... De a gyakorlati megvalositasban jelenleg az intel jar elorebb nem is kevessel.

https://frescho.hu

(#72) zoltanz válasza frescho (#67) üzenetére


zoltanz
nagyúr

CPU mag vs halokartya: Ezt most komolyan gondoltatok? Ugye nem

De igen, igaz nem a legfrisseb cikk, de a lényeg ill. a technológia csak csiszolódott azóta, nem változott. Nem én találom ki jókedvemben, ráérő percemben. :)

Az Internet Information Services (IIS) 5.0 szerver működési sebességét meghatározó tényezők

mivel optimalizálhatjuk a processzor kihasználtságát:

Több processzoros rendszerekben legyen annyi hálózati kártya a gépben, ahány processzor. Ez csak nagy terhelésnél hasznos, mert minden hardverelem erőforrást igényel (sok hálózati kártya és egy processzor nagyon rossz választás).

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#73) Rive válasza zoltanz (#66) üzenetére


Rive
veterán

Vannak releváns tesztek hálókártya/CPU-terhelés dolgában. Tipikusan a realtek sok dolgot a procival csináltat, tehát nagy forgalomnál eléggé terheli a procit. Az Intel meg sok dolgot megcsináltat a hálókártyával, tehát minimális prociterheléssel dolgozik.

Mint a HW vs. SW RAID.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#74) frescho válasza Rive (#73) üzenetére


frescho
addikt

Realtek halokartya normalis szerverben? Haaat. Egy belepu szintu (mondjuk DL360) is broadcom vagy intel chipeket hasznal.

IIS? :))

Egy maggal siman kiterhelek 4 interfacet, ha csak netcat kell. Ha az adatbazisban kell halaszni, akkor lehet, hogy 5 keresel egy sima 100megas if-en halalra trhelem a gepet. Erdemes inkabb mindig az feladathoz meretezni. Bar az is igaz, hogy mar olcso - fokent az x86-s - a vas. Most rendeltem 1.2kEUR-ert 64Giga memoriat es a procik sem veszesen dragak.

https://frescho.hu

(#75) zoltanz válasza frescho (#74) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Ha az adatbazisban kell halaszni, akkor lehet, hogy 5 keresel egy sima 100megas if-en halalra trhelem a gepet."

Mi az a if-en valami vagy megy valahova? :) Persze sokféle felhasználási terület létezik, nehéz arany középútat találni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#76) Rive válasza frescho (#74) üzenetére


Rive
veterán

Úgy általában írtam hálókártya-témakörben... Még itthonra is csak Intel chipes hálókártyákat használok, realteket utoljára a roncstelepen láttam :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#77) frescho válasza zoltanz (#75) üzenetére


frescho
addikt

if = interface. Bocs a szlengert. Az if-en a lekerdezes eredmenye megy ki a kliensnek, ami lehet egy erosen aggregalt riport egy osszetett adabazisbol.

Uhhh latszik, hogy faradt vagyok es ossze vissza gepelek. Elnezest erte.

Rive: Pont erre akartam kilyukadni. Nem szabad altalanositani. Vannak okolszabalyok, amik megfelelo peremfeltetelek eseten igazak, de azok sem altalanositasok, hanem adott felhasznalashoz tartozo gyakorlati ertekek. Tehat mondjuk 1 CPU/interface IIS felhasznalasnal adott db meret alatt es keresszam mellett. De ugye itt megint jon a kerdes, hogy milyen if: 10/100/1000 ?

https://frescho.hu

(#78) Rive válasza frescho (#77) üzenetére


Rive
veterán

Úgy-úgy, bizony.

Időtlen idők óta akarok egy tesztet csinálni PCI videobigyula + szaturált hálókártya témakörben, de erre se akar idő kerülni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#79) Sotho


Sotho
őstag

(Azért nem kis teljesítmény, hogy alig 15 év alatt a tizedére csökkentek a tranzisztorok mérete)

Nem kötekedésképpen de a csíkszélességel tudtommal négyzetesen arányos a tranyó alapterülete tehát minimum 100x os a csökkenés de ha a magasságát is belevesszük akkor nemtom :D sok.

[ Szerkesztve ]

(#80) pincehely


pincehely
addikt

Grat a teszthez.
Annak idején én is rongyoltam ilyen procit, akkor nem tudtam, hogy miért nem tudok rajta filmet nézni.
Aztán váltottam 266mhz-es P2-esre.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#81) Keem1


Keem1
addikt

Remek teszt, grat hozzá!

Bacsis, adok én neked 2 GB tárhelyes képfeltöltőt, semmivel nem nehezebb feltenni a képeket mint a kepfeltoltes.hu-ra ;)
Alternatívának még én is a SkyDrive-ot javaslom.

(#82) snake1977


snake1977
őstag

Gratulálok mester, egy újabb igényes teszt! :R

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#83) gPoint


gPoint
tag

Kár, hogy a teszt eredmények nem látszanak már :(

Bacsis megvannak még a képfile-ok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.