Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A fügéről mindig egy lányka jut eszembe:

Ülök a repülőn, megyek nászútra. Felszolgálják a fapados gépen a fapados kaját, amiben Győri Édes Jó Reggelt! kex is van. Fügés ízesítésű. Asszongya' a kiscsaj a mellette ülőnek:
-Nem szeretem a fügét, de így darabokban finom.
;] Ja. Gondolom, mer' ingyévót'.

Másik kiscsaj (szintén magyar) fexik a medence szélén, és vitatkozik valamin a pasijával.Vagyis inkább csak osztja neki az észt. Hosszasan taglalja, hogy el fogja mondani a házibácsinak, hogy itt milyen szép minden. Házibácsi megjön, lefexik a nyugágyra, a medanszié szélén. Kiscsaj odaúszik hozzá, és mondja neki:
-Bjútiful állesz. :Y
WEHEHEHE ;] ;] ;]

Rip and tear

(#2) bzoley


bzoley
veterán

Ettem, tényleg fasza.
Barátnőm elég sűrűn meglep fügelekváros palacsintával :)

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Ettem! Utálom... :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Még nem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5) Bash


Bash
őstag

Ettem, borzasztó íze van szerintem.

http://bashtravel.com/

(#6) escie


escie
őstag

ittal mar fugepalinkat?
en sajna kihagytam, mikor afrikaban voltam, zsenge korom miatt.
azt mondjak felejtheto. a szaga eleg emelyito volt, mindenesetre. :)

de lekvarkent tenyleg remek.

I'm back, baby!

(#7) #64791808 válasza escie (#6) üzenetére


#64791808
törölt tag

Mi csináltunk fügepálinkát, a kertben van egy fügebokor. Anno csak aszalva ismertem a fügét, de most ettem a bokorról letépve: mennyei! Pálinkáról nem ítélkezem, mert nálam 20% fölött méregről beszélünk, de a lekvár valóban zseniális!

(#8) escie válasza #64791808 (#7) üzenetére


escie
őstag

es megterem, megerik?
nahat.
hol, del-m.o.?

a jomultkoriban en is ettem erett, aszalatan fuget, szerintem sokkal finomabb ugy. kicsit hasonlit a lilahagymara... :)

I'm back, baby!

(#9) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Jó is az.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#10) tildy


tildy
nagyúr

Ittál már fügesnapszot? Igyál.
Fasza.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Erről a következő vicc jut eszembe.

Egyél trágyát. 10 millió légy nem tévedhet.

(#12) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ettem már , sztem jó ize van csak sajna tele van maggal. A kertben meg van egy nagy bokor, tavaly végre normálisan megérett rajta a termés.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#13) tocsa válasza tildy (#10) üzenetére


tocsa
senior tag

LOL

Nem ettem még magában fügelekvárt, de itt USA-ban van ilyen, hogy "Fig Newton", ami ilyen kis egy falatnyi füge lekvárral töltött süteménykéket takar. Pár hónapja fedeztem fel, egy munkatársam mutatta, baromi jó, nemtom otthon lehet-e kapni, de ha igen, akkor aki szereti az édeset meg a fügét próbálja ki!!!!!

Fig Bar
Itt van kép is hogy néz ki felülről, keresztmetszetben a szeletek:
Fig Newton

Fasza :)

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#14) tiv83us válasza tildy (#10) üzenetére


tiv83us
veterán

Indeed :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#15) tocsa válasza tiv83us (#14) üzenetére


tocsa
senior tag

privátba megy inkább

[ Szerkesztve ]

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#16) #64791808 válasza escie (#8) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, megterem, megérik, csoda édes, és le fog esni az állad: Kőszegen!

Télen kell sokat tökölni vele, be szoktuk csomagolni kartonba, meg szórakozunk vele egy sort. Ha legközelebb megyek haza, lefényképezem. Egy nyáron akár 20 kilót is leterem!

Szerk:

Kolombusz:
Erről a következő vicc jut eszembe.
Egyél trágyát. 10 millió légy nem tévedhet.

Jégkokó
Ettem már, sztem jó ize van csak sajna tele van maggal...

Hogyis volt az?! :C

[ Szerkesztve ]

(#17) Zolaash válasza #64791808 (#16) üzenetére


Zolaash
aktív tag

:Y :DD :DDD ;]

Rip and tear

(#18) nemma válasza #64791808 (#16) üzenetére


nemma
addikt

:D :)) :K :C

Egyébként én szeretem.
Viszont a narancslekvár jobb. Igazi angol :)

(#19) tocsa válasza #64791808 (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

Ja, ismeroseim meg Sukoron termsztenek, nagyon edes, aszalatlanul is szeretem. Amugy a sukoroi hegyoldalalkon tobben is oriasi meretu es finom gyumolcsoket szuretelnek a kis telkeken (csersznye, barack, etc). Finomak!!!

Marmalade nekem annyira nem jon be, de azert nem rossz.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#20) #64791808 válasza nemma (#18) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az igazi angolnak van egy keserű mellékíze, állítólag nagyon finom, csak én kóstoltam, és utána fél rúd kolbász se' vette el az ízét :DD

(#21) escie válasza #64791808 (#16) üzenetére


escie
őstag

huha, akkor en is termeszthetnek itt Nyiregyhazan... :D
20 kilo fuge, au, nem semmi...

es honnan lehet ilyet szerezni? palantat kell ultetni? remelem, mert magot valogatni a gyumolcsbol nem fogok. :DDD


ha jol tudom, a narancslekvart a hejabol es/vagy a gyumolcsbol csinaljak. de a heja miatt keseru egy kicsit. finom az is..

[ Szerkesztve ]

I'm back, baby!

(#22) nemma válasza #64791808 (#20) üzenetére


nemma
addikt

Jah, még egy ideig ottmarad az íze, de szerintem ütős.
Kolbásszal viszont még nem kóstoltam :)

(#23) Khaal válasza escie (#21) üzenetére


Khaal
őstag

Nekünk is van egy fa a kertben (Zalaegerszeg). Nincs vele túl sok gond, csak télen a fagy idejére be kell csomagolni (mi nejlonnal körbe szoktuk tekerni és teletömjük falevéllel, ez bevált).
Nekem speciel nem izlík a füge, se magában, se lekvárként, de a haverom szerint fenséges.

(#24) #64791808 válasza escie (#21) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szerintem ha jó a talaj, akkor termeszthetsz. Egyébkénként Kőszegen borzalmas talaj van, ezért a füge tömény humuszban csücsül.

Hogy honnan lehet szerezni? Így kapásból fogalmam nincs, de megkérdem az öregemet. Vagy 8 éve ott van már a bokor, szerintem csemeteként került oda.

Más: a narancslekvárnak valóban a héja adja a kesernyés ízét, de a héj kell bele, mert egy markáns utóízt is ad, ami jó. Csak mér keserű...

Egyébként én szeretem a narancslekvárt kolbásszal, úgy eszem, hogy: fogok egy darab kenyeret, rá a kolbász, egy falat paradicsom, és hamm. Csak a narancslekvár mindig lemarad...

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Én mégis inkább a fügepálinkára szavazok. Szerintem jobb íze van. (és visszakapsz belőle 40%-ot)

(#26) Floo2


Floo2
újonc

Ettem már bizony, és nagyon finom, palacsintával.
Először azt gondoltam, nem is nagyon kell bele cukor, mert nagyon édes maga a gyümölcs, de azért 1 kiló fügéhez 25-30 deka mégis kell.
Több 6-8-10 méteres, 15-20 éves fügefáink vannak Nagykanizsa-Lenti térségében, a magyar-szlovén határ közelében, különböző fajták.
[L:/dl/upc/2010-08/22/284496_nvonc7sw9e6xhgia_fuge2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/22/284496_nvonc7sw9e6xhgia_fuge2.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-08/22/284496_wqeojrppanbhr1fs_fuge3.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/22/284496_wqeojrppanbhr1fs_fuge3.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-08/22/284496_kyr41dnz78axjutv_fuge4.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/22/284496_kyr41dnz78axjutv_fuge4.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2010-08/22/284496_isnoyktyo7scgp1m_fuge5.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/22/284496_isnoyktyo7scgp1m_fuge5.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#27) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem.

(#28) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem ettem de utálom a lekvárokat kegyetlenül sok cukor van bennük és attól szarul vagyok

(#29) Parci válasza Floo2 (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

helyes, így kell tolni! nálunk a kertben az albérletben is van egy, tavaly két fazékkal tettünk el, még mindig van belőle. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.