Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] 39+

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jobbulást!

***

(#2) Thrawn


Thrawn
félisten

Jobbulást! :)

szerk: 30 fokban megbetegedni? Biztos a sok LN2 miatt van.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) LaCeeN


LaCeeN
tag

39/36,8*100=105,978261

majd 6%-os overclock! :DDD

Jobbulást kívánok! :)

(#4) twollah válasza Thrawn (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem a "specialitasom" a nyar kozepen valo megfazas.

Szoval nem csodalkozok ezen egy cseppet sem.

(#5) dabadab


dabadab
titán

Nezd a dolgok jo oldalat: a 39 lehetne az eletkorod is.

DRM is theft

(#6) Vladi


Vladi
nagyúr

Én meg szeptember elején szoktam megbetegedni. De arról legalább tudom, hogy pszicho-szomatikus. :D

Részemről is jobbulást. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#7) rudi


rudi
nagyúr

Bakker nekem is duzzad valami mandulatájékon, az első nvisionos nap óta. Lázat nem is merek nézni, majd holnap. Rohadt amcsik mindenhol túllégkondicionálnak. Qrva jó móka aztán így pár napot tudósítani meg utazgatni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) twollah válasza rudi (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

En orulnek az igazi amerikai mandula gyulladasomnak.

(#9) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Én is jobbulást kívánok!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#10) Parci válasza rudi (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én is a berlin/amsterdam duóba betegedtem bele szerintem. légkondis repülő, légkondis szálló stb. viszont nekem már kezd elzáródni a légutam, most már ott tart a buli, h ha nem javul pár órán belül, akkor kórház és műtét. lázam már csak 37,5 körül van, így a harmadik napja.

de ne belőlem indulj ki, te vasember vagy, engem most valami brutálisan leterített. életemben nagyságrendileg sem volt ilyen durva mandulagyulladásom. a "boxzsák" a torkomban már bőven rálóg a nyelvemre, folyamatos hányási ingert indukálva.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11) localhost


localhost
Közösségépítő

Parci!
Nem költöznél hozzánk a télre? Akkor lemondhatnánk a távfűtést csak állnál a sarokban és fűtenél...

Jó Bulást! :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12) Achill3uS válasza Parci (#10) üzenetére


Achill3uS
veterán

A lázat még csak-csak megoldjuk, leöntünk a garaton egy kis LN2-t, de a mandulával mit lehet kezdeni :U jobbulásként csak idézd fel magadban az amszterdami éjjeli túrát ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) rudi válasza Parci (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, vasember :D Most már nincs lázam és bajom is alig. Még pár tea és minden OK. Jobbulást!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Parci válasza rudi (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kórház megúszva, egyelőre, kop-kop. a torkom még mindig rémisztő, levegő alig, de megállt a negatív tendencia. holnapra talán kiléphetek a növény állapotból, legalább részlegesen. a 37,5 alatt még nem jártam az elmúlt napokban, de most már felette sem. hogy ne hiányozzanak az intim részletek: a szájpadlásom is felhólyagosodott, a "boxzsákon" is van tüsző, az egész pofám tele van genyával, a nyelvem mozgatása is fáj.

"hurt me mooore!" (ne!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) tkazmer válasza Parci (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

8-10 éves koromban minden évben rendszeresen volt tüszős mandula gyulladásom, többek között a valamilyen anyagba csavart és sálszerűen a nyakam köré erősített citromkarikák segítettek sokat. esetleg érdemes lehet felhívnod/meglátogatnod egy homeopátiás orvost, nekem minden valószínűség szerint a homeopátiás szerekre való átállás is segített abban, hogy nem nagyon vagyok beteg mostanában. (azokat se szedek csak nagyon ritkán, de ha valami nagyon nem akar elmúlni, akkor olyat veszek be)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) elfelejtette válasza Parci (#14) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ne add magad önként az orvosok kezébe! Még a végén lehet, hogy hasonlítani fogsz az avatarodhoz! :DDD
Jobbulást!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) rarri válasza Parci (#14) üzenetére


rarri
senior tag

Ugye szedsz antibiotikumot? :F Aggódok...

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#18) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, szedek. Egy fél gyógyszertárat szedek most már. Javul, qrva lassan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) adalbert1 válasza Parci (#18) üzenetére


adalbert1
veterán

Jobbulást!

(#20) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

kösz mindenkinek, igyekszem, küzdök :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Face8814 válasza Parci (#14) üzenetére


Face8814
őstag

"...az egész pofám tele van genyával..."

Khm... :U :DD :DD
Bocsi de ezt nem tudtam kihagyni... ;]

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#22) Pörp válasza Parci (#10) üzenetére


Pörp
senior tag

Ha nem megy lejjebb a hőmérsékleted, akkor bizony át kell állnod vízhűtésre :D :R

(#23) rarri válasza Parci (#20) üzenetére


rarri
senior tag

Remélem a gyógyulás útjára léptél. Különben jövök!

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#24) kicsitomi88 válasza Parci (#14) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Azok a genyák a szádban véletlenül nem afták?

90 87.5 87.8 87.5

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jobbulást!

(#26) Parci válasza kicsitomi88 (#24) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

genya alatt gennyes részeket értettem, meg tüszőket lejjebb, de igen, szájpadláson van afta is egy pár, jópár. most már szorulnak vissza, lassan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) kicsitomi88 válasza Parci (#26) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nekem kb 50 db afta volt a számban mikor tüszős mandulagyulladásom volt és van egy szer ami pár óra múltán majdhogynem teljes gyógyulást eredményez. Fül-orr-gégészetre kell menni és kérni, hogy ezüst nitráttal ecseteljék le. Pár óra múltán már tudsz enni. Én ezt nem tudtam, 3 hétig pépeset ettem, még a bébiétel is csípte a számat.

90 87.5 87.8 87.5

(#28) bambano válasza dabadab (#5) üzenetére


bambano
titán

Az a baj ezzel, hogy nekem tényleg a jó oldal lenne, ha 39 lenne az életkorom :)

egyébként jobbulást. ez most járvány, a csemete is beteg volt, de ő elég jól megúszta.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Parci válasza kicsitomi88 (#27) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencsére nekem mostanra kikopnak lassan, de köszi az infót!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) csimav


csimav
senior tag

Jobbulást!

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#31) kicsitomi88 válasza Parci (#29) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Jegyezd meg az infót, mert nekem is akkor volt életemben először aftám de utána kb fél évig havi rendszerességgel visszatért. Nem élmény ha a nyelved meg az ínyed tele van velük. :)

90 87.5 87.8 87.5

(#32) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Jobbulást a Házigazdánknak :K ;)

(#33) blwolf_89 válasza Parci (#18) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Nem kell fél gyógyszertárat szedni... főleg ha nincs fertőzés, "csak" sima gyulladás :D
Akkor elég napi 1200 mg ibuprofen (itt [Spanyolországban] 600 mg-os van recept nélkül, nekem általában 1 nap alatt leépíti a dolgokat)

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#34) blwolf_89


blwolf_89
csendes tag

Lejárt a szerkesztési idő. Na mind1... Azért tessék: ibuprofen vagy esetleg angolul.

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#35) kicsitomi88 válasza blwolf_89 (#33) üzenetére


kicsitomi88
őstag

A tüszők szerinted miért vannak ott? Játszásiból? Sima gyulladás nincs, vagy vírus miatt fáj a torka, akkor ibuprofen, vagy bakteriális akkor meg antibio, ennyi. Jól néznénk ki ha tüszősre ibuprofent szedne, a végén még koporsóban kötne ki.

90 87.5 87.8 87.5

(#36) blwolf_89 válasza kicsitomi88 (#35) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

"ha tüszősre ibuprofent szedne, a végén még koporsóban kötne ki"
Azért ezt kétlem, hogy koporsóban kötne ki egy mandulagyulladástól...

"A tüszők szerinted miért vannak ott? Játszásiból? Sima gyulladás nincs"
Úgy értem a sima gyulladást, hogy nincs komoly fertozés a háttérben... Remélem élvezetes volt kiforgatni a szavaim...

"vagy bakteriális akkor meg antibio"
Látom könnyen hajigálózol az antibiotikumokkal... gondolom ismered oket... Akkor azt is tudhatod, hogy nem minden "antibio" hat minden bacilusra! Szóval válogatni kell mielott csak úgy zabálom oket... És mellesleg antibiotikum-rezisztencia is felléphet ami azt jelenti, hogy hiába adnak neki az adott (általában közkézen forgó széles spektrumú) antibiotikumot alig hat vagy semmit :( Ha megengeded idézek:

Ha sokszor (indokolatlanul) szedünk antibiotikumot, a szervezetünkben található baktériumok "megtanulják" annak vegyületeit, olyan génekre tesznek szert, amelyek biztosítják számukra az adott vegyülettel szembeni védettséget, vagyis az antibiotikum szedése mellett is képesek lesznek szaporodni, fertőzni. Vagyis hiába szedjük a továbbiakban arra a betegségre a "jól bevált" antibiotikumot, az bizony egy idő után nem fog használni.

Hidd el ha 1-2 napig szedne ibuprofent és attól nem múlna el és utána elmenne orvoshoz aki csinál neki antibiogrammát (már ha bacik verik a ritmust) és huségesen beszedi a cuccokat nem lesz gond... Nem hal meg itt senki :D

[ Szerkesztve ]

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#37) kicsitomi88 válasza blwolf_89 (#36) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Egy bakteriális mandulagyulladástól ha nem kap antibiotikumot simán a koporsóban köthet ki.

Ha tüszők vannak akkor az már nem 'sima' gyulladás hanem baktérium okozta fertőzés.

Igen, kialakulhat rezisztencia és lehet, hogy a széles spektrumú sem válik be,DE tudniillik ma MO-n nem te döntöd el, hogy milyen antibiotikumot szedsz hanem az orvos aki tisztában van azzal mit szedtél addig a kórelőzményed alapján és nem fogja ugyanazt adni. Nekem is egy hónap különbséggel volt két mandulagyulladásom és nem ugyanazt kaptam.

Ha 2 napot elbasz azzal, hogy ibuprofennel pöcsöl, akkor nagy valószínűséggel 1-2 hetet tovább maradhat táppénzen.

A megfelelően és időben kezelésbe vett torok- illetve a mandulagyulladás általában egy-két hét alatt gyógyul, fontos azonban megemlíteni, hogy a kezeletlen vagy nem jól - esetleg túlságosan enyhén - kezelt A-csoportú béta-hemolitikus Streptococcus fertőzésnek lehetnek szövődményei. A torokmandula melletti tályog képződése a betegség helyi szövődménye, súlyos torokfájás, nyelési fájdalom, a szájnyitás nehezítettsége és jellemző "dünnyögő" hang kíséri. A skarlát a láz mellett az egész testre kiterjedő vörös, pontszerű kiütéssel jár, amely a nyakon, a hónaljban, az ágyékon és a hajlatokban kifejezett, jellemző tünete a száj körüli sápadtság és a málnavörös nyelv. A reumás láz a Streptococcus fertőzés késői következményeként jelentkező, súlyos szövődmény. A fertőzés után 6-21 nappal jelentkezhetnek a vesék gyulladásos megbetegedését jelző húgyúti tünetek.

A szívizom lehetséges gyulladását már meg sem említem.

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#38) Vigneau válasza Thrawn (#2) üzenetére


Vigneau
félisten

Kimelegszik az ember, megizzad, majd az esetleges áldott hideg levegőt fújó ventilátortól megfázik. Kb. hasonlóan vagyok én is 1 hete, csak láz nélkül. Plusz az allergia... :(((

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#39) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

lényeg a lényeg, amikor már tüszős, akkor az onnantól nem játék. és természetesen bakteriális eredetű volt, nem szednék antibiot amúgy. viszont, volt már életemben jópár tüszős mandulagyulladásom, de azok kismiskák voltak ehhez képest. anyám az összeset látta, ettől most ő is letérdelt.

megjegyzem, bő 5 napja tört ki, most már minden javul, sokkal jobban néz ki, de a mandulák még mindig elég durvák. azaz, olyanok, mint egy-egy "sima" mandulagyulladásnál voltak. szóval megy az ima, h egyáltalán képesek legyenek 100%-osan meggyógyulni, mert ha marad egy icike-picike krónikus gyulladásocska, akkor mehetek a kés alá a nem túl távoli jövőben.

de, nem adom fel, meggyógyítjuk őket! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) blwolf_89 válasza kicsitomi88 (#37) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

"Egy bakteriális mandulagyulladástól ha nem kap antibiotikumot simán a koporsóban köthet ki."
Azért a koporsót megelozi néhány fázis ami eléggé jelzés értéku... szóval senki sem megy könnyen koporsóba.

"Ha 2 napot elbasz azzal, hogy ibuprofennel pöcsöl, akkor nagy valószínűséggel 1-2 hetet tovább maradhat táppénzen"
De lehet megoldja a helyzetet.

"A reumás láz a Streptococcus fertőzés késői következményeként jelentkező, súlyos szövődmény."
Nekem van, de ki tudták kezelni, legalábbis nem veszem észre, hogy fájna. Idén áprilisban, júniusban és júliusban kellett szednem 5-5-5 napig penicillint és cefadroxilt. Persze nem az ibuprofennel való "pöcsölést" javaslom hanem az orvossal való találkozást, de ez nem mindig megoldható. Ilyen esetben én "pöcsöl"ök, minthogy az antibiotikumok széles skáláját végigpróbáljam.

"A szívizom lehetséges gyulladását már meg sem említem."
Ha megengeded a szivizomreuma vagy gyulladása nem alakul ki seperc alatt hanem nagyon súlyos esetben. Nagyanyámnak gyerekkora óta kezeletlen reumás láza van, már az ujjai is deformálódtak mert fiatal korában nem voltak antibiotikumok és köszöni szépen nincs gond a szivével. Lehet más másképp reagál és érzékenyebb a dolgokra, de ameddig a szivünk károsodik addig sok víz folyik le a Dunán...

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#41) God Vazzeg válasza Parci (#39) üzenetére


God Vazzeg
veterán

C vitamin napjában elosztva told fel az egekbe, napi 6-8g(sic!) mehet nyugodtan! Meglepő mire képes :K

Szerk: persze a gyógyszerek mellett ;)

[ Szerkesztve ]

(#42) Sotho


Sotho
őstag

Hogy is van az hogy igazán parázs viták akkor alakulnak ki amikor egyik sem ért hozzá? ;]
Antibio meg vényköteles ergo orvos is lát. :U
God: Alap :K Másfél éve nem vagyok beteg.

(#43) Parci válasza God Vazzeg (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és iszol-e mellé SOKAT, nagyon SOKAT? ellenkező esetben garantálom neked, hogy dializált leszel a jövőben, valamikor. vagy csak olyankor nyomod ilyen adagban, amikor már beteg vagy?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) God Vazzeg válasza Sotho (#42) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Csak azért bátorkodtam beírni, mert sokaknál nem alap ez még sajnos, és el sem hiszik mi mindenre jó a C ;)

(#45) God Vazzeg válasza Parci (#43) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én csak akkor mikor beteg vagyok. De amúgy is tolom 2-3g-osával napi szinten, már vagy 5 éve. Igen, nagyon sokat iszok, mert kell ;) Viszont beteg nem vagyok :D

(#46) Parci válasza God Vazzeg (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te tudod. azt azért tudd mellé, hogy a c-vitamin sav, és elsavanyítja a vesédet. tönkreteszi, konkrétan. csak a sok emberke mind odáig jut az olvasásban, hogy vízben oldódó vitamin, ergo nem tudsz túl sokat bevinni belőle, mert max. "kipisiled".

szóval, óvatosan. vagy egyél mellé lúgosat is :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47) blwolf_89 válasza Sotho (#42) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Fogadunk, hogy kiveszem recept nélkül is? Csak szépen kell kérni... és nem árt ismerni egy-két gyógyszerészt :U

[ Szerkesztve ]

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#48) God Vazzeg válasza Parci (#46) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én sportolok mellette, és így szükségem is van a magasabb bevitelre, de én csak pozitív hatásról tudok eddig beszámolni. Természetesen igazad van, bár nem mindenben, lúgosat eszünk mellé zöldség formájában, illetve ez a savasság kérdése is érdekes dolog, lehet róla vitatkozni :K

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Parci:] 39+
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.