Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#150) Cifu válasza BiP (#149) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Erre értem, hogy kánaán, hiszen elindult valami, ráadásul megfizethető áron (sajnos a <60e annak számít a témában)."

Ha innen nézzük, természetesen igazad van.

"Az eddigi routereken 1-1 db >1Gbit port szokott lenni, de ez 4x2,5Gbit, és az átlagfelhasználóknak ez komoly lépés."

A probléma az, hogy ez nem Router, hanem "csak" egy Switch, abból is unmanaged. Ha egy Routerről beszélnénk ennyi pénzért, legalább alapszintű AC Wifi képességekkel (még csak AX se kellene), azt mondom, hogy tényleg szuper és végre, hiszen pl. a B550-es és Z490-es alaplapokon elég sűrűn látni már 2,5Gbites portokat.

Ha 2,5Gbites Switchről beszélünk, akkor viszont egy Gigabites Switch-hez képest mondjuk 2x, esetleg 3x árat fogadnék el. Ami olyan 60-80 euro körül lenne. De 125 euro nekem egy kicsit borsosnak tűnik, főleg, hogy az említett MikroTik eszköz működhet Routerként vagy Managed Switchként, nagyjából azonos árért.

Értem, hogy a QNAP vs. MikroTik árszabás között is van egy nem is pici különbség, de akkor is...

Ezzel együtt önmagában az, hogy újabb multi-gig eszköz kerül a piacra, mindenképpen örvendetes.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.