Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No végül rendeltem két Mellanox MCX311A-t Aliról meg ránézésre egy DAC kábelt hozzá. Összesen 24k. Nem szórakoztam a külön postázással, meglátjuk megbasszák e a vámon, meg hogy egyáltalán ideér e egészben. Még veszek a szerverbe egy 1Gbps rezes hálókártyát is, aztán az lesz a router amíg nem építek külön eszközt erre a célra. Még kelleni fog a DAC helyett optikai kábel meg keystone modul meg ilyesmik. Talán még egy 15k-t elköltök erre, de ameddig kitesztelem, addig elleszek a DAC kábellel is a két géppel egy szobában. Hosszú távon az a terv, hogy építek egy külön kis routert erre a célra, de az idén már nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#202) #25954560


#25954560
törölt tag

tudom, hogy kicsit off, de.
$102-ert rendeltem egy Silicom PE3100G2DQIRM-QX4 kartyat, ami elmeletileg 2x100G (igen, kettot kellett volna :D)
ket oka van szerintem, amiert megis ilyen olcson lehet megkapni:
1.) agyament belso dizajn (kulon belso switch es kulon PHY, kulon switch daemon es kulon eth driver)
2.) agyament kulso dizajn (pcie x16-ba dughato kartya, de kell neki bifurkacio h ket device latszodjon, kulon kiegeszito kartyaval es madzaggal masik x16 pcie slot-ba dugva es azt is bifurkalva ujabb 2 pcie eszkozkent latszik.

hat csoda, hogy mar meg is szunt a szoftveres tamogatasa? :DDD

roviden ez egy intel fm10k sorozatu kartya, azok kozul is az egyik legnagyobb. 2 db qsfp28 porttal, ami annyit tesz, hogy felkonfigolhato 2x100G-nek, de mivel a qsfp-ben a q az a quad-ot jelenti, ezert egy fizikai port szetbonthato 4-re, tehat mukodhet 2x 4x25G modban is. megfelelo breakout kabellel szembe lehet dugni (2x) 4db 25G-s porttal. es mivel tudja a 100G-s mod mellett a 40G-set is, ezert szembe lehet dugni 40G-s kartyaval is, vagy a qsfp szetbontasaval (2x) 4x10G-vel is.

es meg csak itt kezdodik az erdekesseg :)

pcie v3.0-t tamogat, tehat x16-ot szetbontva x8x8-ra ket pcie device-kent latszik az operencias rencer szamara. ami azt jelenti, hogy a 2x100G-bol a host kb 110-120Gbps-t tudhat elkezelni. ha hasznaljuk a kiegeszito kartyat a mazzagokkal, akkor 2x16 pcie sinunk van x8x8x8x8 konfiguracioban, ami mar kihajcsa a 200G-t.
de.
ez a csuda belul egy kb 600GBps-es switch-et tartalmaz, ami raadasul elegge szeleskoruen programozhato. tehat egyreszt a host terhelese nelkul tudhat kapcsolni a ket port (vagy 8 port) kozott, akar a csomagok kisebbfajta modositasaval is, masreszt egy dual socket-es lapon 2x8 pcie sav mehet az egyik socket-nek, 2x8 pedig a masiknak, raadasul a switch-et ugy programozva, hogy tetszoleges csomagokat a ket socket kozott passzolgasson. besz@ras, nem?! :D

igazibol lusta vagyok blogout-ot irni rola, pedig megerdemelne. valoszinuleg a bonyolultsaga lett a vegzete, lattunk mar ilyet. Inteles neven RRC vagy Red Rock Canyon volt a neve, nagy tervek voltak vele, lett volna utodja is Black Rock Canyon neven, meg tobb ficsorrel, de nyilvan az sem tortent meg. az a tervem, hogy egy mini-itx lapba teszem (asrock b350itx) ami tamogatja a pcie slot x8x8 konfiguraciojat, igy ket pcie eszkozkent latszik a switch ket darabja, igy pedig egyreszt utos traffgen lehet, masreszt eleg rettenetes szoftver router es tuzfal. 12 v 16 magos ryzen kene bele, 3900 v 3950, hatha most kicsit esik a hasznalt aruk az 5xxx-ek megjelenesevel. egy 4750pro pl vagany lenne, mert akkor lenne rendes deszktopom is, de mindent ne akarjak, az csak 8 mag. nagyon kivancsi vagyok, remelem hasitani fog.

(#203) Cifu válasza #25954560 (#202) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow. Érdekesen hangzik, nagyon is. Köszi a beszámolót! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#204) inf3rno válasza #25954560 (#202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, ez nagyon durván hangzik. Majd azért ha végeztél a projekttel lőjél már pár képet meg küldj teszt eredményeket!

Buliban hasznos! =]

(#205) kenwood válasza #25954560 (#202) üzenetére


kenwood
veterán

Cpubol eleg bitang kell,ha ASIC nelkul akarsz 100 gigabitezni.
A hattertar is sarkalatos pont. HDD meg raidben is nagyon karcsu oda.
Raadasul ket vege van a drotnak.
Jo kis hobbi project lenne,de ha nincs ra legalabb 1 milliod,akkor kar belekezdeni :D
Ha Ryzen helyett inkabb valami leselejtezett Xeon lenne,az talan csokkentene valamit a koltsegeken.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#206) #25954560 válasza kenwood (#205) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, sok szempontbol igazad van, nem irtam le minden reszletet.
a ryzen-es 12 v 16 mag azert johet szoba, mert abban azert mar van kakao es tipikusan az AMD-s mini itx lapok tamogatjak a pcie szetbontast. ha nagyon gyenge lesz, akkor atkerul egy c621-es lapba egy 16magos skylake melle. asztali lapok eseten sokkal macerasabb olyat talalni, amiben konfiguralhato a pcie darabolasa, mig pl az asrock xeon-os itx-ek tobbsege tudja (x99itx, c612d4i, c621d4i)

szerk: legvegso esetben beteszem az adatlapomon lathato gepbe, csak akkor ki kell dobalnom belole ezt-azt.

nem hiszem h hasonlo magszam mellett jobban jarnek egy xeon-nal, de ez csak tipp.
nem fajlszerver lesz, tehat legalabb a hattertarral nem kell foglalkoznom. 100Gbps az durvan 12500MB/s, az azert meg PCIE 4.0-s ssd-kbol sem egyetlen darab lenne :DDD vinyokbol meg ki sem szamolom. tuzfalnak, routernek es traffic generatornak viszont remelem vagany lesz.
eleinte ket kulon gepben lako 40G-s kartyaval lesz szembedugva dac kabellel, tehat 'csak' 80GBps-rol beszelunk, mindenfele sallang nelkul.
"Jo kis hobbi project lenne,de ha nincs ra legalabb 1 milliod,akkor kar belekezdeni :D"
ez is igaz :D nincs erre egymilliom, viszont nem komplett otthoni halozat kiepitese a cel, hanem csak tapasztalatszerzes es szorakozas, tehat eleve kihagyhato a switch es a qsfp28 meg az optikai kabel. qsfp dac-om van mar, es rendeltem most ket breakout dac-ot is (qsfp28 -> 4 sfp28), tehat keresztul-kasul tudom kotozgetni a gepeimet. (amig eleg kozel vannak egymashoz ;] )

a foglalkozasom is kapcsolodik ezekhez, gyakorlatilag barkacsolok valami temabavagot :)

[ Szerkesztve ]

(#207) inf3rno válasza #25954560 (#206) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennek örömére én ma azt álmodtam, hogy végre megjöttek a Mellanox kártyáim. :D Elvileg valamikor december elejére várhatóak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#208) #25954560 válasza inf3rno (#207) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez ugye helyzettol fuggoen lehet kellemes alom is v remalom :)

kivancsi vagyok, remelem jon majd beszamolo.

(#209) BiP


BiP
nagyúr

PH: Ígéretes lett a QNAP első routere (QHora-301W)
2db 10GBASE-T porttal.

[ Szerkesztve ]

(#210) Cifu válasza BiP (#209) üzenetére


Cifu
nagyúr

Néztem, de továbbra is elég lassan halad a multi-gig terjedése. Ezzel együtt a QNAP merészsége üdvözölendő!

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#211) BiP válasza Cifu (#210) üzenetére


BiP
nagyúr

Lassan, lassan, de első fecskének nem rossz. Örülök, hogy a QNAP beleállt ebbe (először a switch 50e alatt, most meg ez a router)

Az átlagembernek (így nekem is), aki nem akar optikával meg SFP+ kártyákkal, csatlakozókkal, átalakítókkal kísérletezni (még ha a cikked és a topik sok segítséget is ad), hatalmas könnyebbség, hogy végre van/jön megfizethető áron consumer RJ45-ös megoldás.
És pl. a könnyen beszerezhető, kurrens B550-ös alaplapok nagy részén már van 2.5G csatlakozó, így ott se kell kártyát venni. Tehát viszonylag egyszerűen lehet otthon kiépíteni valamit. (ami ha nem is 10Gbit, de több, mint 1.)

(#212) Cifu válasza BiP (#211) üzenetére


Cifu
nagyúr

A forgatókönyv sajnos az, hogy kb. 2 éve voltak 10Gbites csatik a csúcs alaplapokon, csak ugye nem volt mögöttük SOHO hálózati eszköztár a polcon. Az pedig még a csúcs alaplapokat vásárlóknak is luxus, hogy enterprise hálózati cuccokat vásároljanak.

Miután a 10Gbit így ugrott, az alaplapgyártók beleálltak a 2.5Gbit-be, de azt már nem csak a csúcs deszkákba rakták. Így az elterjedésük esélyesebb.

Ezzel együtt szomorú, hogy a nagy hálózati router/switch gyártók kerülik a témát. Én továbbra is azt tippelem, hogy nem akarják kannibalizálni az enterprise szegmenst...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#213) BiP válasza Cifu (#212) üzenetére


BiP
nagyúr

Simán benne van a pakliban. "usernek elég lesz a 2.5G is" alapon visszaléptek. Meg az enterprise hozza a nagy lét.
És valahol igazuk is van, otthonra kb. elég is lenne a 2.5 (nekem legalábbis).
SOHO más téma, oda elkélne a 10G, nem tudom, az most mennyire megoldható. Mert ezen a routeren ez 2 csatlakozó van, és az nem túl sok.

Nekem a desktop és a NAS között elég lenne, a vinyók úgysem bírnak sokkal többet. Szóval a 4-es switch túllövés, meg kell mellé router, a qnap router meg a 10g miatt túllövés itthonra :)
De hátha a többi gyártó megirigyli a QNAP-tól a bátorságát...

[ Szerkesztve ]

(#214) #25954560 válasza BiP (#213) üzenetére


#25954560
törölt tag

mikrotikbol van 4 es 8-portos switch mar-mar elerheto aron, de sfp+-os.

istenbizony ossze kene szedni egy konfigot hasznalt cuccokbol, ami konnyen elerheto. atx-es lapbol, az elerheto legolcsobb hasznalt 10G-s kartyakbol 3 v inkabb 4 es nem is kene tul eros proci, ha sima switch-kent hasznalnank. persze amint szukseg lenne NAT-ra, stb-re, akkor mar maskepp kene specifikalni.
csak tul nagy lenne, az emberek nem szivesen kerulgetnenek egy ekkora halozati elemet :)
(ami viszont szinten nagyon vagany lenne, de olcso megintcsak nem, egy mini-ITX lap, ketteosztott pci es 2db 4portos kartya)

(#215) inf3rno válasza #25954560 (#214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ez a kettéosztás tűnik járható útnak nekem is. Létezik sok PCIE foglalatos ITX is, csak az mind szerver lap és rohadt drága. Ha megoldható egy IGP-s processzorral vagy valami headless módon, akkor szerintem egy tök jó kis hálózati eszköz + mini szerver összejöhet belőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#216) #25954560 válasza inf3rno (#215) üzenetére


#25954560
törölt tag

kezd divat lenni a pcie szetbontas tamogatasa. asrock, asus, de meg gigabyte mITX lapok kozott is van.
eleg sok lap tamogatja alapbol, sokra pedig van mar bios hack. viszont a jo minosegu splitter nem olcso es hely is kell neki. olyan hazakban, ahol egyebkent is van pcie riser kabel, viszonylag egyszeruen megoldhato, de ez mar inkabb a Mini-ITX topik temaja

(#217) inf3rno válasza #25954560 (#216) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja de engem érdekel, mert pont ezzel küzdök, hogy saját 10g-s gépet rakjak össze nem csillagászati áron pfsense-hez. Tudsz ilyen házat linkelni? Ha csak ezen múlik, és riser-el megoldható bele a 2 kártya az baromi jó lenne. Az alaplapira jöhetne a gigabites net, tennék bele még egy 2 portos gigabites kártyát és egy 2 portos SFP+-ot.

Buliban hasznos! =]

(#218) kenwood


kenwood
veterán

Szerintem azert nincs otthoni kornyezetbe valai gigabit feletti cucc,mert nem jon vissza az uj piacba befektett hatalmas koltseg amig mindenkinek gigabites,vagy lassabb a WAN otthon.

Ami jo hir, hogy ez rovid idon belul valtozni fog,mert az uj DOCSIS es GPON megoldas miatt,2-3 even belul elkezd terjedni az 5 gigabites,es magasabb letoltesi sebesseget biztosito megfizetheto,otthoni kapcsolat.

Ha ez a folyamat elindul,akkor meg 1-2 evig kozepesen magas aron tudsz uj "routert" venni,aztan mar a 10-20 ezres tp linkekekben is ott lesz a 4x10-es switch + az 1 WAN port.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#219) inf3rno válasza kenwood (#218) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából annyira nem indokolt a külön gép építése most. Tudnék venni egy SFP+ switch-et, amit összeköti a két gépet, a maradékra meg egy sima gigabites routert akár pfsense-eset is. Az egész meglenne 100k alatt, a saját router építése meg valszeg több lesz, mint 100k ha méretre kicsit akarok (ITX). Ami viszont zavarna, hogyha ahogy írod fejlesztik a netet később, akkor a switch és a router kuka vagy mehet apróra fél áron, az épített gépbe meg elég plusz egy hálókártya és ugyanúgy mehet tovább.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#220) kenwood válasza inf3rno (#219) üzenetére


kenwood
veterán

100%. hogy fejlesztik,es ha nem is 1-2 honapon mulva,akkor is belathato idon belul.
2013-as a doscis 3.0, 2017-es a 3.1 szabvany.
Mindkettonek 10gbps az elmeleti maximuma.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#221) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Sziasztok!

Van már olyan megoldás, amivel valahogy összegezhető 2 külön internetszolgáltatás,
ezzel növelve a sávszélt, főleg felöltésben?

(#222) jerry311 válasza fiATHaLON (#221) üzenetére


jerry311
nagyúr

Létezik.

(#223) fiATHaLON válasza jerry311 (#222) üzenetére


fiATHaLON
őstag

...és meg is mondod, hogy mi az?

(#224) mrzed


mrzed
senior tag

Megvolt a NAS bővítés, belekerült két 860 evo 1TB raid0-ba.
Egész kellemes így már a sebesség:

(#225) jerry311 válasza fiATHaLON (#223) üzenetére


jerry311
nagyúr

Terhelés elosztás már ~20 éve is működött. 2002-ben egy 4 WAN portos Edimax BR-6541K routert használtam. Ez ugyan nem pont összegzés, de több szálú le- és feltöltéseknél hozta a 4x 768k/256k (3M/1M) sebességet. Ezt most is megcsinálja bármi, ami tud több WAN port közti terhelés elosztást. 1 szálú adatforgalmon viszont nem gyorsít semmit.

1 szálú feltöltésekkel már bonyolultabb, mert bár meg lehet oldani, hogy mindkét szolgáltatónál kimenjenek a csomagok, közel sem biztos, hogy ugyanazzal a sebességgel, késleltetéssel érnek célba, ami viszont eredményezheti azt, hogy belassul az egész emiatt.

(#226) inf3rno válasza jerry311 (#225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem inkább valami hardverre gondolt, hogy mit kéne vennie hozzá. Gondolom egy routert két WAN porttal?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#227) BiP válasza mrzed (#224) üzenetére


BiP
nagyúr

az szép. 10G?
Meg azért a desktop sem szar, hogy tudta írni :)
Ott is raid vagy nvme SSD?

(#228) jerry311 válasza inf3rno (#226) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a milyen routert topicba tartozik.
De alapvetően az a kérdés, hogy milyen feltöltést kell gyorsítani, mert ha csak 1 szál megy, akkor nem érdemes ilyennel foglalkozni. Ha meg lehet oldani több szálon, akkor már lehet gyorsítani, de akkor sem feltétlen egyszerű, hogy jól is működjön.

(#229) inf3rno válasza mrzed (#224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép! Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#230) fiATHaLON válasza jerry311 (#228) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Köszönöm!
Igazából külföldi kliensekkel realitme kapcsolathoz kell (kép+hang),
sima Skype jellegű megoldásoktól a speciálisig (Source Connect Pro, stb.).

(#231) mrzed válasza inf3rno (#229) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszi :D

BiP:
Igen, 10Gb, itt visszaolvasva megtalálod a felhasznált eszközöket.
Egy 970 evo nvme-re volt az írás. Viszont a NAS jobban szerepel, mint remélni mertem. I3-7100T proci 50% körül volt terhelve, úgy, hogy a másolás közben ment a torrent felfele 30-50 Mbit körül.

(#232) jerry311 válasza fiATHaLON (#230) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha céges/irodai környezetről van szó, az azért könnyebb, mert több dolgozó = több szál.

(#233) fiATHaLON válasza jerry311 (#232) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Hát igazából kifelé csak tőlem megy, annyi, hogy előfordul olyan eset,
hogy a lánc közepén vagyok, tehát hozzám kapcsolódnak be és
utána én továbbítom (akár egy másik platformon) a hangot/képet
egy harmadik félnek.

Ez nem tudom, hogy kimeríti-e a többszálas forgalom fogalmát.

(#234) #25954560 válasza jerry311 (#225) üzenetére


#25954560
törölt tag

igen, erre mar komolyabb sdwan megoldas kell. ott is van tobb feltetele h mukodjon ahogy irod is, de vallalati szinten mar vannak olyan dobozok, amik a linkek telemetriajahoz igazitjak a kuldest, hogy a tcp ne szabalyozzon le lehetoleg. ott van kihasznalhato elosztas, ami nem buta round-robin, hanem savszelt es kesleltetest is figyelembe vesz, bar a legtobb akkor igazan hatekony, ha mindket oldalon ugyanez a doboz van.
sajnos ugy latszik konzumer piactol ez ugyanolyan tavol van, mint a 10G switchek. bar a home office azert osztokelheti az elterjedesuket, foleg ha sok ceg rajon h a virus eltunesevel meg akarja tartani a tavmunkat.

(#235) inf3rno válasza fiATHaLON (#233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, ha továbbítod, az két kapcsolat és mehet két külön szálon, akár két külön szolgáltatón keresztül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#236) fiATHaLON válasza inf3rno (#235) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Igen, ez már megtörtént, csak pl. Amerikával, Ausztráliával, Japánnal
nincs az a sávszél, ami túl sok lenne, ha feltöltést, pinget nézünk. :DDD

Vadállati árban mozog (utolsó értesüléseim szerint 250.000 havonta),
de van egy cég, valami rádiótechnikával 1 gigabit le és 1 gigabit feltöltést
mondanak. Nekem mondjuk nem az az érdekes, hogy a "speedtest.net"
felé mint tud, meg Frankfurtig hogy hasít, hanem a tengereket hogy szeli át.

Nem tudom van-e olyan szolgáltató Magyarországon, aki ilyen tekintetben
is tud teljesítményt pumpálni.

(#237) jerry311 válasza fiATHaLON (#236) üzenetére


jerry311
nagyúr

Magas késleltetésű hálózatokon macerás nagy sebességet elérni, még akkor is ha a vonal kapacitása megengedne nagy sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#238) inf3rno válasza fiATHaLON (#236) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyobb szolgáltatóknál talán több esély van erre. Elvileg a Telekom a legnagyobb.

Buliban hasznos! =]

(#239) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Tudtok ajánlani valami olcsó jó 2+ portos SFP+ kártyát?

Buliban hasznos! =]

(#240) jerry311 válasza inf3rno (#239) üzenetére


jerry311
nagyúr

HP olcsó. ;]
De más előnye nincs.

(#241) inf3rno válasza jerry311 (#240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Henkel HP nem kell.

Buliban hasznos! =]

(#242) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No megjött a két Mellanox MCX311A és a DAC kábel aliról, 36 napba telt. Vámot, ÁFÁt nem fizettem, ahogy nézem Hollandiából jött, nem Kínából direktbe. Az este kipróbálom, hogy mit tud.

Buliban hasznos! =]

(#243) #25954560 válasza inf3rno (#242) üzenetére


#25954560
törölt tag

izgi :) hajra!
hogy teszteled?

(#244) inf3rno válasza #25954560 (#243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az iperf van tervben, és megnézem sata3-as SSD-vel is, hogy mennyire tudja kihajtani. Nvm SSD csak egy van, de a foglalat felett ott van a CPU hűtő, úgyhogy azzal most nem tudom megcsinálni. A másik gépbe esetleg vehetnék nvm-hez való kártyát, de az már csak ilyen úri hóbort volna. Egyelőre jó nekem a sata3 sebesség is, majd később fejlesztem ezt is, ha lecserélem a gépeket. Esetleg még tudsz valamilyen tesztet ajánlani ezeken felül is?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#245) #25954560 válasza inf3rno (#244) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem, iperf jo. abbol 4 teszt: egyszalas oda/vissza es sokszalas (128) oda/vissza.
wrk-t szoktam meg hasznalni, sima wget-et (dev/null-ba) es aria2c-t, de kell ezekhez webszerver a masik oldalon (es neha mar kell tuningolni is kicsit oket, amikor 10G-t akarsz kihajtani).
udp tesztek erdekesek lehetnek akkor, amikor magara a halozati kapcsolatra vagy kivancsi, de az alkalmazasok leginkabb tcp-t hasznalnak ugyis.

(#246) inf3rno válasza #25954560 (#243) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre úgy néz ki, hogy a Windows update-nek nincs drivere hozzá (win7-hez), úgyhogy remélem a weboldalon szerencsém lesz vele. Vagy ha nem, akkor marad a FreeBSD. Úgyis az a terv, hogy átállok valami BSD-re az asztali gépen is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#247) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No win7-re itt elérhető driver: [link] Az archive / 5.10 / windows client / 7, amit sikerült feltelepíteni. Az új drivereknél valamilyen biztonsági frissítést hiányolt, megpróbáltam pótolni a microsoft oldaláról, de azt írta, hogy már telepítve van. Úgy néz ki, hogy a driver belenyúl a boot folyamatba is, mert flexboot felirat jelent meg az újraindításkor. Ez az nvidiának valamilyen programja, mélyebben most nem akarok belemenni. A FreeBSD 12.1 stable esetében csak annyi volt a dolog, hogy bedugtam a kártyát, aztán elindítottam a gépet, és re0 nevet kapott elvileg, az alaplapi RJ45 meg lo0 néven fut. Úgy sejtem, hogy ezeket így menet közben is össze lehet dugni, de sosem volt még SFP+ kártyám, úgyhogy inkább utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#248) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No wikipedian azt írják, hogy hot plug, úgyhogy rádugtam, de semmi reakció nincs win7 részéről. Azt írja továbbra is, hogy nincs rádugva semmi. Egyelőre nem világos, hogy mivel van a baj, megnézem mindjárt másik OS-el, hátha csak driver hiba.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#249) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most nincs szabad SSD-m, majd holnap felszabadítok egyet, max live linux-al tudnám megnézni, de úgy vagyok vele, hogy jobb lenne inkább egy FreeBSD-vel, hogy legyen mindkét kommunikáló fél azonos. A firmware-t ellenőriztem, a legújabb van fent. A driver lehet, hogy nem passzol hozzá. Még olyat olvastam, hogy alapból infiniband mode-ban van, és át kell tenni ethernet mode-ba. Nem tudom, hogy ez okozhat e ilyen hibát. Holnap folytatom a debugot. Remélem, hogy tényleg csak valami szoftveres dologról van szó.

Elvileg ez a kártya tudhat 40g-t is, nem csak 10-et, de firmware-el le van korlátozva. [link] Egyelőre nem akarom brickelni, de később jobban utána járok ennek. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#250) #25954560 válasza inf3rno (#249) üzenetére


#25954560
törölt tag

a pinghez mindegy. teljesitmeny-teszthez igen, jobb ha eloszor mindket oldal azonos. meg olyan hulyesegek is szamitanak h a driver mekkora rx es tx queue-kat allit be. aztan szamit a tcp congestion control, csomagmeret, offload-ok, stb. jo jatek lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.