Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kenwood válasza Cifu (#150) üzenetére


kenwood
veterán

Abszolut.
A kezdo ar mindig dragabb, a pioneerek fizetik meg a fejlesztesi,bevezetesi koltsegeket.
Igazabol a realis ar egy tp link, unmanaged switchert 30 euro lenne, de erre meg eveket kell varni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#152) BiP válasza Cifu (#150) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, hogy unmanaged switch, de a semminél mégis eggyel több, legalább végre egy eszköz, amin RJ45-ök vannak. És mivel még nincs más ilyen, az ár is egyedi. Megy ez majd lejjebb is, de hát az első fecskék már csak ilyenek.
Nem kötelező megvenni, a nagy öröm legfőképp annak szólt, hogy elindult valami.
(Mellesleg nekem pont elég is lenne. Itthoni kábeles hálózat mehetne 2,5Gbiten, kifelé meg elég a gigabit router. És még újra sem kéne kábelezni az egész házat - ez nagy előny). SFP+-szal ezt csak sokkal macerásabban és költségesebben tudnám megoldani. Igaz, hogy a lehetőségek is tágabbak, de annyi pluszköltségért legyen is :) )

(#153) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

QNAP QSW-1105-5T ár: [alza.hu] (37 810 Ft+áfa) 48 020 Ft egész jó :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#154) Cifu válasza -=MrLF=- (#153) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nocsak-nocsak....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#155) BiP válasza -=MrLF=- (#153) üzenetére


BiP
nagyúr

Az igen. akkor azzal a 125euróval (#137) nem is lőttek mellé. Szuper. Eljöhet a kánaán :P

(#156) mrzed


mrzed
senior tag

Sziasztok!

Ihletet kaptam a leírásból, ezért én is belevágtam a hálózatfejlesztésbe. Az egésznek az alapja egy Mikrotik router lett. Rendeltem hozzá két darab Mellanox kártyát, az egyik egy windowsos gépbe, a másik egy épített OMV nasba szánom. A kártyák a windows 10-es gépben nem akarnak működni. Beszerelve, drivert telepítve 43-as hibakódot kapok az eszközkezelőben. Frissítettem a firmware-t az utolsó elérhetőre (2.42.5000), de a legfrissebb driver-el is ugyanezt a hibakódot kapom. Viszont a kártyát a nas-ba téve linux alatt tökéletesen működik. Találkoztatok már ezzel a jelenséggel, van rá megoldás?

(#157) Cifu válasza mrzed (#156) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen alaplapról és prociról beszélünk? Nem lehet, hogy esetleg az alaplap / proci párosnál a kiosztott PCI-Express sávok kevernek valamit?

Illetve melyik driver lett felrakva?
Neked elvben az 5.50.53000 a megfelelő:

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#158) mrzed válasza Cifu (#157) üzenetére


mrzed
senior tag

Egy Asrock H370 pro4 -es lapban próbálkozom, I7-8700 -as procival. A PCIE2(3.0x16)-es szlotban van egy RTX2060-as videókártya, a mellanox a PCIE4(3.0x4)-es szlotba kerül. Az alaplap dokumentációja alapján ebben a felállásban nincs korlátozás.
Az utolsó, 5.50.53000 driver-el próbálkozom. Az utolsó firmware-el nincs is más lehetőségem.

(#159) Cifu válasza mrzed (#158) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem pont ilyen kártyám van a Win10-es gépemben,
driver: 5.50.14740.0
firmware: 2.52.5000

Esetleg amivel ilyenkor próbálkoznék, hogy egyfelől egy komplett driver takarítás után újra felrakni (de gondolom ezen túlvagy már) illetve esetleg másik PCI-Express slotban kipróbálni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#160) mrzed válasza Cifu (#159) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni.
Másik pcie slot csak a videókártyáé van, azt meg nem fogom beáldozni. Rendezem a dolgaimat, csinálok egy adatmentést a rendszer alól, és megpróbálkozom egy friss win10-el.
Érdekes, hogy az eszközkezelőben még csak nem is hálózati kártyáknál van az eszköz, hanem a rendszereszközöknél. Nekem így néz ki a driver:


Gondolom, már neked is a 2004 -es win10 build van fent, nem az lehet a probléma forrása...

(#161) Cifu válasza mrzed (#160) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yepp, Win 10 Pro 2004-es változat van fent.
Sajnos így hirtelen nem tudom mi lehet a gond. Én azonban először nem húznám újra a Win10-et emiatt. Próbáld esetleg meg, hogy egy Linux Live rendszeren mi a helyzet. Ha ott működik, akkor tuti nem fizikai probléma van, hanem valami szoftveres dolog.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#162) mrzed válasza Cifu (#161) üzenetére


mrzed
senior tag

Köszi a tippet. Van is itt épp egy linux mint mate pen, pár hete csináltam. Mindjárt kipróbálom, remélem tudja a kernele a mellanox-ot.

(#163) mrzed válasza Cifu (#161) üzenetére


mrzed
senior tag

Ugyan ráment két napom, de sikerült megoldani. Leírom a részleteket, hátha valakinek segíteni fog a jövőben:
Amikor megcseréltem a videókártyát a mellanox-al, akkor elindult a kártya, viszont a videókártyát a másik szlotban visszavette x4-re. Ez nem igazán volt életképes alternatíva, ezért tovább bütyköltem. Visszaforgattam a helyére a vga-t, de ismét inaktív lett a mellanox. Bios beállításokkal kísérletezgettem, végül ez hozta meg a várt eredményt. A PCI Express Native Control -t kellet enabled-re állítani, és onnantól helyreállt a rend. Amikor visszakerült a pci-e hangkártya, akkor az alaplap lekorlátozta a mellanox sávszéllességét x2-re, de 3.0-n bőven elég a 10Gb-es sávszélességhez, a kártya működését nem befolyásolja. Egyelőre 6Gbps-t sikerült összehozni a NAS - PC között. Azért csak ennyi, mert egy hagyományos ssd és egy hdd van a nas-ben, ez is csak két szálon jött össze. A pc-ben lévő két nvme ssd bőven bírná még szuflával.
Már csak egy kérdésem maradt:
A tálcán, az óra mellet, ahol az usb-s adattárolókat lehet levállasztani, bekerült a mellanox kártya. El lehet ezt valahogy tüntetni onnan? Ha véletlen rányomok, lelövi a kártyát a következő újraindításig.

(#164) Cifu válasza mrzed (#163) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hasonlóba én is belefutottam, ugyebár több alaplapnál csak az első PCI-Express csati él alaphangon... :\

A 'biztonságos eltávolítás' listából tudomásom szerint csak registry hack-el lehet eltávolítani eszközt... [Lásd még]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#165) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Erről mi a véleményetek? HP 581201-B21 [link] Nem teljesen világos, hogy miért esett le 48-ról 18-ra az ára 2020-ra, de ha jó, akkor nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#166) jerry311 válasza inf3rno (#165) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mert HP.
Kb. minden értelmes fícsör fizetős benne, egyáltalán annak örülhetünk, hogy a driver ingyen letölthető.
Az is lehet, hogy január elsejével megszűnt a HP támogatás (end of life), így nem lesz hozzá újabb driver, stb...
Ilyenek szoktak a háttérben lenni.

(#167) inf3rno válasza jerry311 (#166) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, nekem tökmindegy, hogy nincs újabb driver ha a régi működik. A fizetős feature alatt mit értesz? Annyi kellene, hogy rákötök optikát és a helyi hálón menjen a 10Gbps vagy kettőt kötök egybe, és akkor 2x10 az asztali és a szerver gépem között. Nem tudom ehhez milyen extrát lehet hozzátenni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#168) mrzed válasza inf3rno (#167) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha bevállalod a hp-t, akkor alaposan csekkold le a guglival, hogy milyen sfp+ eszközöket eszik meg, elég durván limitálva van, de még a dac kábel típusa is. Az 550-esre konkrétan nem kerestem rá amikor e témában gyűjtöttem információt, de az 520-asnál brutál melegedésről számoltak be a felhasználók.

[ Szerkesztve ]

(#169) inf3rno válasza mrzed (#168) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eléggé lutrinak néz ki az egész. Egyébként optikát akarok, nem DAC kábelt. Viszont az se biztos, hogy van BSD driver hozzá. Elvileg valamilyen Emulex ez rebrandelve, azt írták. Nem tudom, hogy adnak e hozzá DAC kábelt. Amíg szerzek optikához transceivert, addig azzal ellennék, feltéve ha működik. Utána meg aprón keresek valami olcsó HP transceivert azt kész. Belefér ezért az árért, ha csak azzal működik, bár valahol olvastam, hogy Mikrotikkel is elmegy. Olvasgatok még egy kicsit, de azt hiszem berendelem, aztán maximum elállok, ha mégsem jó. Azért nagyon nem mindegy, hogy 40-ért 1 év garaciával meg tudom oldani a 2x10Gbps-t itthon vagy 100-ért... Az utóbbi már eléggé luxus lenne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#170) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mondjuk az is érdekes kérdés, hogy csak HP gépekben működik e, vagy bármilyen gépben. Egy dolog, hogy PCIE, de vannak furcsaságai a HP-nek... Valaki itt írja, hogy inkább vett helyette Mellanox-ot, mert nem igazán akart működni: [link] Na most ha találnék olyat én is $30-ért, akkor simán azt venném, de nem igazán van amazon.de-n...

Lehet érdemesebb várnom, hogy lesz e aprón valami. Ez pl egész jó áron volt: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#171) inf3rno válasza mrzed (#168) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A melegedés is úgy néz ki, hogy igaz több kártyájukra is. Ez pl 17W idle. Azért az elég durva. [link] Kíváncsi vagyok más gyártóknál milyen az idle fogyasztás. Igyekszem alacsonyan tartani a szervernél is. Teljesítménycentrikusan is csak 40W körül volt, a +17W idle egy hálókártya miatt nagyon nem jön be. Az oké, hogyha adatot továbbít, akkor annyit eszik, de szerintem gáz, hogy akkor is, ha nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#172) jerry311 válasza inf3rno (#171) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van HP kártyám, szoptam is vele. Végül VMWare (6.7) alatt elmegy a HP SFP-vel, felismerte telepítéskor, szóval legalább ez működik. Egyébként melegszik, kell neki egy venti, vagy egy nagyon jól szellőző ház.
A Windows 10 gépembe inkább vettem Mellanox ConnectX-3-at, azóta megy az is probléma nélkül.
Egyébként ez még mindig csak 27k HUF. Oké, több mint a HP, de annyival kevesebb is vele a szívás.

(#173) inf3rno válasza jerry311 (#172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, de a HP-val tudnék link aggregation-t is, ha már 2 portos. Aprón most kérdezősködök, hátha tudok 10k-ért szerezni. A Mellanox nálam akkor játszana, ha szállítással együtt kijönne 20k per darab. Akkor vennék most kettőt, később meg egy 2 portosat, ha építek külön router gépet.

Ezt javasolták még, csak ugye VÁM meg ÁFA. [link], de még úgy is 20k két db, 40k négy darab.

Buliban hasznos! =]

(#174) mrzed válasza inf3rno (#173) üzenetére


mrzed
senior tag

Az áfát kifizettetik a szállítási díjra is, na meg a posta 3500 forintos illetéke. Úgy meg már majdnem 28K a két darab...

(#175) inf3rno válasza mrzed (#174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, én is úgy gondoltam, hogy nincs értelme Európán kívülről hozatni. Amazon.de-ről szoktam rendelni, esetleg banggood, mert azt hiszem van európai raktáruk, vagy legalábbis amikor legutóbb vettem, akkor volt nekik valami vám biztosításuk 500Ft körüli áron. Azt írták, hogyha esetleg megvámolnak, akkor kifizetik helyettem.

Buliban hasznos! =]

(#176) jerry311 válasza inf3rno (#173) üzenetére


jerry311
nagyúr

Link aggregation-t azért illik a helyén kezelni. 2x 10G nem 20G.

(#177) inf3rno válasza jerry311 (#176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen tudom, de mégis valami extra nagyjából hasonló pénzért, ha már a HP-val szopok. :D

Buliban hasznos! =]

(#178) jerry311


jerry311
nagyúr

Értem én...
Sok dolgot én is úgy csinálok, hogy az út fontosabb, mint a cél. :DDD

(#179) inf3rno válasza jerry311 (#178) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja valahogy úgy. Menet közben derül ki, hogy mi a jó irány. Ez is úgy indult, hogy kéne egy 2 portos 1 Gbps kártya a gépbe, aztán akkor tűnt fel, hogy igazából nem annyira vészes az SFP+ ára sem már.

Ami most érdekel, hogy ez a melegedés, ami a HP.-nél van az az SFP+ jellemzője, vagy a 2 port miatt van, vagy alapból a HP cuccok ennyire gazdaságtalanok. Csak azért kérdem, mert ha van olyan, ami nem eszik sokat idle és nem melegszik ennyire, akkor inkább várok még, hátha lesz belőle aprón vagy amazonon.

Buliban hasznos! =]

(#180) jerry311 válasza inf3rno (#179) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van rajta egy hűtőborda (mint ahogy képeken is láthatod) és melegszik mint állat. Konkrétan éget ha hozzáérsz. Nem az SFP foglalatok melegednek.

(#181) inf3rno válasza jerry311 (#180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, hát gondoltam, hogy a vezérlő chip melegszik, nem a foglalat. A kérdés az, hogy mindegyiken ilyen, vagy csak ezen a HP-n? A 2 port csak úgy jött ide, hogy duplán kell számolnia, ami dupla hő, viszont furának tartom, hogy idle is hatalmas az áram felvétele. Legalábbis 15-17W-ot írtak. A 4 magos Xeon eszik ilyesmit idle a szerver gépemben. Ez meg inkább tervezési hibára utal. Szóval az érdekel, hogy ez a viszonylag nagy fogyasztás a technológia sajátja e vagy csak a HP ilyen elcseszett?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#182) mrzed válasza inf3rno (#181) üzenetére


mrzed
senior tag

Én pont ezek miatt engedtem el a hp-t. Ezek régebbi kártyák, mint a connectx-3, régebbi technológiával, nagyobb csíkszélességgel készített vezérlő, több fogyasztás és hő. A 17W brutálisan sok a mellanox 4W-hoz képest, még ha portonként is ennyi lenne. Üzem közben, terhelés alatt rajta tudom tartani az ujjamat a mellanox hűtőbordáján. A dupla portban is csak addig gondolkodtam, míg rá nem szántam magam a normális router vásárlására. Csak a nas csatlakozott volna 10Gb-el a roterre, majd arról trükköztem volna tovább egy asztali géphez a sávszélességet. Az épített routerrel is kalkuláltam, de mire minden meglett volna, mindenből annyi port, amennyit szerettem volna, már 100e fölött volt a beszerzendő alkatrészek ára. Több mint egy hónapja használok 10Gb-es hálózatot... hidd el, piszok gyors. A felcsatlakoztatott hálózati meghajtók úgy reagálnak, mintha helyi ssd-k lennének. Szinte kihajthatatlan, az idő nagy részében csak libikókáznak rajta az adatok, de ha kell, oda teszi magát.

(#183) inf3rno válasza mrzed (#182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja. nekem is kb az a lényeg, hogy úgy viselkedjen, mint egy helyi SSD. Mindent a szerverre akarok pakolni, talán még a projektek forráskódjait is ott szerkeszteném direktbe. Asztali gépen nem tudom biztosítani az integritást úgy, mint egy szerveren ECC memóriával és ZFS-el.

Mellanox-ot honnan vettél? Csak az ebay-en van, vagy Európában is kapni valahol relatív olcsón? Újat vagy használtat vettél?

Buliban hasznos! =]

(#184) mrzed válasza inf3rno (#183) üzenetére


mrzed
senior tag

Én az aliexpress-ről rendeltem a kártyákat, az egyiket optikai modullal, a másikat 3m-es dac kábellel. 45 dollárt fizettem darabjáért szállítással, persze külön-külön csomagban. Október elejére itt is voltak, a vámon sem akadtak fenn. Annyi volt a gond, hogy a modulos verzió csak műanyag dobozban, bubis borítékban volt, és kaphatott egy maflást. Behorpadt a ketrec, és leszakadt a hűtőbordatartó műanyag pöcök. Elindítottam egy részleges refound-ot 35 dodóra, amit egy hét múlva el is fogadtak. Közben leforrasztottam a ketrecet, amit kiegyengettem, majd vissza. Csavarokkal rögzítettem a bordát, és azóta is működik tökéletesen.

(#185) inf3rno válasza mrzed (#184) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ehhez mit szólsz? [link] Ez az MCX311A van 50 euro körül, ami még esetleg belefér. Nem tudom, hogy megéri e megvenni, nem volt időm utánanézni, hogy mit tud. Ezekbe milyen transceivert érdemes venni? Optikai kellene valami.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#186) mrzed válasza inf3rno (#185) üzenetére


mrzed
senior tag

Cifu-nak és nekem is pont ilyen kártyánk van, korábbról találsz is itt linket. Viszont nem akarlak semmire rábeszélni, mert ez így már azért sokkal drágább, mint ahogy mi vettük. A mellanox kártyák a hp-hez képest sokkal kevésbé válogatósak, szinte mindent megesznek. A kereskedő nekem Mellanox gyártmányú modult és kábelt mellékelt, de nálam megy CISCO-FINISAR SFP-10G-SR modullal is.

(#187) inf3rno válasza mrzed (#186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Alin van olcsóbban. [link] Lehet, hogy nekem is az lesz. Igazából forrasztópákát is akartam venni, ha úgy járok, mint te. :D

Buliban hasznos! =]

(#188) inf3rno válasza mrzed (#186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja még egy kérdés, bár annyira szorosan nem tartozik ide. A postázásnál miért szokták külön csomagként küldeni őket? Ha kisebb az összeg, akkor nagyobb eséllyel csúszik át a vámon, vagy mi a logika emögött? Ahogy nézem a szállítás csak egy ezres pluszban, nem úgy, mint az USA-ból, úgyhogy nem akkora összeg duplán küldeni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#189) jerry311 válasza inf3rno (#188) üzenetére


jerry311
nagyúr

A vám és áfa összeghatára egy csomagra vonatkozik, és a teljes összegre (vételár + postaköltség) kell megfizetni.
Melyik a jobb, több olcsó csomagot kapni vám és áfa mentesen, vagy fizetni egy kis extrát a magyar államnak a nagy büdös semmiért?

(#190) mrzed válasza inf3rno (#188) üzenetére


mrzed
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha egyszerre adsz le több darabra megrendelést, akkor egy csomagban fogják küldeni. Még akkor is, ha külön kéred az eladót, hogy ne tegye. Sőt, ha külön adod le, és még nem adta fel az előzőt, akkor is hajlamosak egybe csomagolni. Én úgy csinálom ilyenkor, hogy egyet rendelek, ha jön az értesítő, benne a tracking-el, akkor adom le a következőt. Egyébként könnyen úgy jársz, mint jerry311 írta. Ha USA-ból rendelsz, akkor más a helyzet, mert ott meg amúgy is 90%, hogy vám elé állítják a csomagot.

(#191) inf3rno válasza jerry311 (#189) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem teljesen világos. Úgy tudom volt szó róla, hogy eltörlik ezt a törvényt, de nem követtem, hogy végül mi lett a döntés. Ha mégis maradt, akkor 22 euro rémlik összeghatárnak, ami 7800Ft körül van most. Egy ilyen kártya szállítással, átváltási költségekkel 13k lehet, ami bőven meghaladja, tehát ÁFA köteles külön és egyben is. A vámot úgy tűnik meg lehet úszni, mert mintha annál 15k lenne az értékhatár magánszemélyek között, de az amúgy is elhanyagolható összeg. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#192) mrzed válasza inf3rno (#191) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha a posta szállítja, akkor úgy történik a vám elé állítás, hogy káb- és robbanószer kereső kutyákkal ellenőrzik a szállítmányt. Ezt követően röntgenezik a csomagokat, ekkor a vámosoknak tetsző darabokat félrerakják, a többi mehet belföldi feldolgozásra. A félrerakott csomagokat nagy valószínűséggel vámkezelik, de ilyenkor még előfordulhat, hogy egy hét tili-toli után mégis kiengedik eljárás nélkül. Ha futárral jön Kínából, akkor 100% a vámkezelés, ezeknek a szállító cégeknek külön vámtisztjeik vannak. Amikor elkezdik pakolni a cuccodat a repülőre, már keres a futárcég, hogy tegyél vámáru nyilatkozatot. Mire itt kipakolnak, addigra, ha ügyes vagy, már meg is van az eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#193) inf3rno válasza mrzed (#192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na most ebben az ÁFA is benne van, vagy hogy működik ez? Te hogy úsztad meg mégis adók nélkül? Igazából nem mindegy, hogy rámegy e az a +5k, mert vagy négyet vagy kettőt veszek attól függően, hogy mennyibe fáj.

Buliban hasznos! =]

(#194) mrzed válasza inf3rno (#193) üzenetére


mrzed
senior tag

Ebben nincs semmi törvény ellenes, vagy csalás. A lényeg, hogy a csomag értéke a lehető legkevesebb legyen. Hogy kiválasszák-e vámkezelésre az szerencse kérdése.
Részletesen olvashatsz erről az aliexpress topik összefoglalójában.

(#195) jerry311 válasza inf3rno (#191) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem eltörlik, hanem megváltoztatják.
Rájöttek, hogy kurvára nem jó biznisz az államnak, ha tömegesen ömlik külföldi áru Magyarországra vámmentesen. Márpedig az egyszemélyes kis értékű vásárlások pontosan ilyenek. (A törvény ugye akkor született, amikor még nem volt internet, meg ilyen postán rendelgetés se nagyon.)
A vonatkozó törvények úgy fognak változni, hogy mindenre meg kell fizetni a lakhely szerinti vámot és áfát, nem lesz alsó értékhatár, ami ingyenes.

(#196) #25954560 válasza inf3rno (#185) üzenetére


#25954560
törölt tag

neha intel 82599-eseket is lehet jo aron kapni (Supermicro AOC-STGN-I2S, Silicom PE210Gxxxx, stb), sot neha-neha felbukkan rezes ketportos is :)

eleg kiforrott a driver-tamogatottsaguk ezeknek is. en vettem akciosan egy nyolcportos mikrotik-et es a legtobb kartyat dac-kal kotom be, ezek sokkal olcsobbak, mint 2 sfp+ es egy optikai kabel. cserebe 3m a leghosszabb, amit hasznalhatok.

(#197) inf3rno válasza #25954560 (#196) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem direkt optikai kellene. Láttam, hogy pl van Mellanoxnál is InfiBand meg hasonlók olcsóbban, de jobb lenne egy olyan, ami nem vezeti az áramot. Nem utolsó sorban meg szerelni akarok optikai kábelt, hogy egy kicsit belejöjjek abba is.

Találtam amúgy itthoni boltot is, ahol használt szerver alkatrészeket árulnak, de eléggé átbaszósnak tűnik a hely: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#198) #25954560 válasza inf3rno (#197) üzenetére


#25954560
törölt tag

ertelek. igy nehezebb. a halokartya ajanlo tovabbra is all, de az sfp+ -ok beszerzese cakkos. raadasul az ujabb intelek (x710, xl710) haklisak az sfp-re, abbol ugyesen kell valogatni (dmesg 'Unsupported sfp detected' es nem jon fol a link).

eleg zord arai vannak az interbolt-nak, csakugyan. bar garival talan lehet ertelme (refurbished az jobb helyeken legalabb 3 honap garival jon).

(#199) inf3rno válasza #25954560 (#198) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem is az árak a furcsák, bár azok is egy kicsit magasak, hanem nincs tényleges boltjuk, az átvételi hely meg egy iskola előtt van. Az sem túl biztató, hogy néhány kártyára 85% kedvezmény van, ami nem túl reális egy ténylegesen működő termékre. Sem árukeresőn, sem másik oldalon nem találni véleményt róluk. Ennél mélyebbre már nem mentem, nekem ennyi bőven elég, hogy ne rendeljek semmit onnan.

Buliban hasznos! =]

(#200) jerry311 válasza inf3rno (#199) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én is ráírhatom bármilyen használt kártyára, hogy 85% kedvezmény van rajta a valaha legdrágább árához képest. Ez igaz is, de a jelenlegi piaci árához képest biztosan nem adnak 85%-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.