Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) inf3rno válasza Reggie0 (#400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, akkor jól gondoltam. Nem véletlen teszik rá néha, hogy optikai DAC. Akkor OM3-hoz külön transceivert kell vennem? Valamiért nem találok ilyesmit alin vagy ebayen, csak ilyen DAC kábeleket. :S

Ha jobban megnézed, az egyikre OM2 van írva: [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#402) Reggie0 válasza inf3rno (#401) üzenetére


Reggie0
félisten

OM3 mar a multe, OM4 az olcso, OM5 az aktualis.

Szerk.: Osszefoglalo: [link]
Kabelek hajlithatosaga: [link]

[ Szerkesztve ]

(#403) inf3rno válasza Reggie0 (#402) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az oké, de gondolom ha OM2 van rajta, akkor az a része cserélhető OM4-re, és a transceivereket megtartom. Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#404) Reggie0 válasza inf3rno (#403) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem biztos, hogy szalhegesztheto egymashoz ez a ket tipusu szal,de eleg valoszinu, hogy nem. A lezerrol meg nem hinnem, hogy le szeretned fejteni, mert azert eleg nehez 50um-es szalat illeszteni eszkozok nelkul, hazi korulmenyek kozott, plusz meg ki tudja, hogy milyen illesztolencset vagy olvasztott szalveget hasznaltak hozza.

[ Szerkesztve ]

(#405) inf3rno válasza Reggie0 (#404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig úgy gondoltam. Van esetleg olyan oldal, ahol mélyebben lehet olvasni a témáról? Leginkább a kompatibilitás és a kábelek szerelése érdekel.

Buliban hasznos! =]

(#406) Reggie0 válasza inf3rno (#405) üzenetére


Reggie0
félisten

Legutoljara accesspoint-nak volt egy rovid osszefoglalo videoja rola: [link]
FS.com blogjan is van jo sok hasznos cikk, csak sokat kell lapozni: [link]

(#407) inf3rno válasza Reggie0 (#406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Igazából ha belegondolok, akkor nekem az OM2 is teljesen megfelelne, ha elvisz 56-ot, és át tudom vezetni a falon keystone modulokkal. Ahogy nézem egy optikai szálhegesztő 1 misi felett van, úgyhogy az nem lesz. Majd találok valami kerülőutat, olyan nincs, hogy nincs. :-)

A másik érdekesség, hogy az OM2-t eleve nem 56Gbps-re tervezték, nem tudom, hogy miért ez került rá erre a kábelre annak idején, miért nem OM3.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#408) Reggie0 válasza inf3rno (#407) üzenetére


Reggie0
félisten

Bermunkaban megcsinaljak, ugy sem kell minden nap hegeszteni. Vagy kottessel be optikai telekomot/digit, aztan az ember hatha meghegeszti neked fusiban :)

Olyan nincs, hogy x gigara tervezik, van egy savszelesseg*tavolsag-gal jellemzett kapacitasa(modalis savszelesseg), amit ha elosztasz a tavolsaggal amit at akarsz hidalni, akkor megkapod a max savszelesseget. Ez a legpuruttyabb kabelnel is parszaz GHz par meteren. (OM1-nel 200GHz 1 meterre, 100GHz 2-re, stb..).

[ Szerkesztve ]

(#409) inf3rno válasza Reggie0 (#408) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja én is így gondoltam. Viszont lehet kapni külön transceivert is 56-osat: MC2207411-SR4L [link], aminek utána kell néznem, hogy vajon jó e a kártyáimhoz, dehát mindkettő Mellanox és 56-os, szóval jónak kéne lennie. Gondolom erre csak optikai patch kábelt kell dugni, és akkor rendben lesz. De még utána olvasok ennek az egész témának.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#410) Reggie0 válasza inf3rno (#409) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, de az optikai patch kabel kivalasztasanal nem csak a csatlakozas tipusara kell figyelni(SC/LC/stb.), hanem a keramiatest vegenek kialakitasara is es a feluletenek a csiszolasi szogere is, amig csatlakozo tipuson belul is valtozoak lehetnek.

(#411) inf3rno válasza Reggie0 (#410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

LC-t akartam. Azt nem tudtam, hogy még mást is figyelni kell. Elég bonyolult ez az optikai téma.

Jó, ami biztos, hogy ez a MC2207411-SR4L az egyetlen 56 Gbps transceiver, amit a Mellanox gyárt(ott) és működik ezekkel a ConnectX-3 kártyákkal. Itt legalábbis nem sorolnak fel mást: [link] Szóval ilyet veszek, aztán ha megvan, akkor kitalálom, hogy hova tovább. Veszek egy 3 méteres LC/LC patch kábelt egyelőre, aztán meglátjuk, hogy megy e vele. [link] UPC csiszolást ír, gondolom ez az, amiről beszéltél.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#412) inf3rno válasza Reggie0 (#410) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt esetleg meg tudnád nézni, hogy mi az a fehér műanyag benne, ami az egyiken van, de a másikon nincs?
[link] [link]

Buliban hasznos! =]

(#413) Reggie0 válasza inf3rno (#412) üzenetére


Reggie0
félisten

Porvedo sapka.

(#414) inf3rno válasza Reggie0 (#413) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#415) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mi a különbség az 56Gbps és a 40Gbps transceiverek között? Látok ugyanazzal a típusszámmal csak 40-esnek és 56/40-nek hirdetett transceivereket is. Elképzelhető, hogy a 40-es is tudja az 56-ot, csak a hirdető fogalmatlan?

Van valami hack a vámra és szállításra ebayen? Most pl úgy jönne ki, hogy a 4 transceiver $110, a vám+szállítás $50+$50. Főleg az ebay szállítás teljesen irreális ahhoz képest, hogy aliról szinte minden ingyen jön. A vicc, hogy a kártyákat annak idején Csehországból rendeltem, és onnan is ugyanúgy $50 volt a szállítás, mint az USA-ból...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#416) Reggie0 válasza inf3rno (#415) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha QSFP tudhatja.

[ Szerkesztve ]

(#417) inf3rno válasza Reggie0 (#416) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem vagyok ÁFA körös még, úgyhogy az nem megy, de amúgy jó ötlet.

Amit nem értek, hogy a boltnál $25-öt ír a szállításra, ha kosárba teszem, akkor meg $50 lesz belőle. International priority mindkettő. Állítani úgy tűnik nem tudok rajta, de mégis jó lenne leszorítani 25-re, azt már úgy elfogadhatónak tartanám.

Erősen agyalok, hogy egyelőre csak DAC kábelt vegyek, és várjak a transceiverekkel amíg kitesztelem a kártyákat, hogy egyáltalán működnek e.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#418) Reggie0 válasza inf3rno (#417) üzenetére


Reggie0
félisten

Bocsi elozoleg tevedtem, mert nem lattam, hogy QSFP foglalatos, ott van ra lehetoseg mert az 56G/4 meg egy kieroszakolhato sebesseg a QSFP foglalaton/chipeken.

[ Szerkesztve ]

(#419) inf3rno válasza Reggie0 (#418) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Közben rájöttem, hogy 1 transceiver szállítása $25, 4 transceiveré már $50. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#420) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kicsit izgalmas lesz amúgy ezekkel a kártyákkal dolgozni, mert HP 649281-B21 a típusuk, és azt olvastam, hogy Mellanox MCX354A-FCBT firmware-el ki lehet hajtani belőlük az 56-ot, meg amúgy is érdemes arra váltani, mert frissebb úgy a firmware, úgyhogy most ezzel próbálkozom. Agyalok, hogy van e értelme így transceivert venni, hogy viszonylag bizonytalan a dolog, bár többeknek sikerült már. Lehet jobban járnék egyelőre egy DAC kábellel, úgy kevesebbet bukok, ha mégsem működnek a kártyák. Az is érdekel, hogy az SR4 végű Cisco transceiverekkel vajon van e esély a kompatibilitásra, mert azok jóval gyakoribbak és fél áron vannak a Mellanoxhoz (MC2210411-SR4) képest vagy még olcsóbban...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#421) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, hogy Cisco-val is működne 40-en, de ha 56 kell, akkor a Finisar FTL414-el (EMC 019-078-048) lehet azon járatni, és rohadt olcsó az a transceiver. Két hátránya, hogy csak 56Gbps megy, és hogy MTP / MPO kábel kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#422) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azért van ára ezeknek az MTP/MPO kábeleknek főleg ha rövidebbek. 50 méteren már kijön a szokásos 2000Ft/méter árra [link], de ha rövid kell, akkor 15-20.000Ft körül kezdődik, de láttam már 40-ért is, az meg 1-2 méterért elég sok. [link] Gondolom a csatlakozók a drágák rajta.

Elvileg úgy van, hogy az MTP és MPO kompatibilisek, két csatlakozó típus. Ezen kívül van anya meg apa. Van A meg B polaritás. Van még single mode, multi mode. Aztán van még az is, hogy hány szál megy a kábelen belül. Elég nehéz kiigazodni rajta, de ezt a 12 szálas, B polaritású, anya MTP-t ajánlották a Finisar FTL414-hez. Ezzel szemben az OM4 LC/LC patch kábelek néhány ezer forintosak és jóval egyszerűbbek. Én inkább most afelé hajlok, hogy transceivert veszek inkább drágábbat, mint optikai kábelt, ami törhet. Nem beszélve arról, hogy keystone-al valahogy át kell vezetnem a falon is, ami érdekes lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#423) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Erről mi a vélemény? Cat6A hálózathoz, még keresem a lehetőségeket.
Netgear XS508M-100EUS 7x 100M/1G/2.5G/5G/10G + 1x 1G/10G combo SFP+
[10-Gigabit/Multi-Gigabit (XS508M)], itt [link] 128e +áfa, (Br.: 162 569)

Vagy ez,
[TP-LINK TL-SX1008 8-Port 10G Switch] 8× 100M/1G/2.5G/5G/10G
Ez 106e+áfa (Br. 133 890)
erről írják hogy kicsit zajos [link] egy [Noctua NF-A4x20] berakva jó lett.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#424) inf3rno válasza -=MrLF=- (#423) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én drágállom. Inkább használt SFP+ vonalon indulnék el, azok jóval olcsóbbak. Kivéve ha nem kell kártya a gépekbe.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#425) Reggie0 válasza -=MrLF=- (#423) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elsot semmikeppen se, akkor mar inkabb egy Mikrotik CRS312-4C+8XG-RM.

(#426) -=MrLF=- válasza Reggie0 (#425) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Köszi! De az még drágább, igaz 12 port, [arukereso.hu] 152e +áfa (Br.: 192 990)
A Mikrotik CRS312-4C+8XG-RM, az 8x 1G/2.5G/5G/10G + 4x 10G combo SFP+

[#424] [inf3rno]
Én is drágállom, az árfolyam is szar, tavaszra/nyárra csak jobb lesz az a TP-Link is, az SFP+ is ránézek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#427) Reggie0 válasza -=MrLF=- (#426) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak 18%-al, viszont 50%-al tobb portja van es menedzselheto, amig a netgear csak egy buta switch.

(#428) Cifu válasza -=MrLF=- (#423) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy kezdeném a kérdést, hogy mire szeretnéd használni? Miért kell ennyi port?
Ha internetet szeretnél szétosztani, akkor kell egy router is mögé, vagy a HGW.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#429) -=MrLF=- válasza Cifu (#428) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Az internet felé jelenleg 500 Mbps van, az elég egyenlőre. A belső hálózatot akarnám gyorsabbra (4 gép+szerver+net, az min 6). Tiszta környezet szennyezés ha most veszek egy [TP-Link TL-SG108-M2] ez 8x 100Mbps/1Gbps/2.5Gbps (Br. 64e) utána 2-3 év és veszek
8x 5Gbps switchet (megint 60 e), 6-7 év és talán elérjük(ahogy adagolják) a mainstream
10 Gbps switch-ekig (megint 60e) jobb lenne egy lépésben. Majd meglátom tavasszal hova megy le a [TP-Link TL-SX1008] 100 körül már egész elviselhető lenne.

SFP+ hoz, ha találok is SFP+ switchet, (itt megint figyelni kell hogy hány réz modult enged beletenni), abba még kéne 6 db [RJ45 modul] az meg még 6x20e=120e
Ebbe pl. [MikroTik CRS305-1G-4S+IN] nem enged csak 2db-ot. [MikroTik wired interface compatibility]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#430) Reggie0 válasza -=MrLF=- (#429) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mennyi ideig gondolnad hasznalni a 10G-s switchet, ha ma venned meg, 15 evig? Nem vagyok biztos benne, hogy addig elel, es amig nem hasznalod ki a nagyobb sebesseget, addig csak penzkidobas lesz a kifizetett nagyobb savszel.

(#431) Reggie0


Reggie0
félisten

2x25 gigas halokartyakent is hasznalhato passtrough uzemmodban. Amugy meg router is. Es csak 200 dollar.

(#432) #25954560 válasza Reggie0 (#431) üzenetére


#25954560
törölt tag

anno meg az ericssonban mit ossze konyorogtunk a menedzsmentnek h dobjunk ilyet piacra az akkori asic-kel... ennel fenyevekkel dragabban ugyan, de letezik intel soc-os valtozat is icelake-d-vel :D
szerk: eloreszaladtam :DDD

Reggie #433: igen, nehez ujdonsagokat vagy forradalmi dolgokat atverekedni. hogy is hivtak a tortenelemben 'megfontoltan halado' vagy ilyesmi volt a konzervativ part :)

[ Szerkesztve ]

(#433) Reggie0 válasza #25954560 (#432) üzenetére


Reggie0
félisten

Johat, ott azert nem ugy mennek a dolgok. A jo dolgokat siman elkaszaljak belulrol, ha az erdek ugy kivanja. vagy a sved erdek. Pl. nalunk keszult webadmin az egyik eszkozre, mivel mar xxi szazad van, de vegul a menedzsment elkaszalta es inkabb aruljak a java-s kliensprogit, mint addig, az eszkozon pedig tovabbra is csak CLI erheto el...

[ Szerkesztve ]

(#434) jerry311


jerry311
nagyúr

Megkérdem itt is, mert hát ez az a klub...

Mikrotik 4011 -- CAT6 568B patch -- Schneider CAT6 fali csatlakozó 568A -- CAT6 fali kábel -- Schneider CAT6 fali csatlakozó 568A -- CAT6 568B patch -- Mikrotik CRS309

Itt nincs 10G link, de van stabil 1G link, ami hajlandó is teljes sebességre.
Ha a két végpontot összekötöm az "ábrában" említett 2 patch kábel bármelyikével, akkor van 10G link. Teljes távolság kevesebb mint 10 méter. Magában megy az ethernet, nincs mellette más vezeték, még a közelében sem. A patch kábelek közül az egyik gyári kötésű, a másikat én készítettem. Még nem kötöttem újra fali csatlakozókat.
1 kábel 2 végén mindig ugyanaz a vezeték sorrend. Okozhat-e gondot 10G-n, hogy nem ugyanaz a vezeték sorrend van a kábeleken? (szerintem nem)
Vagy esetleg 10G-n kötelező-e az 568B? (nem találtam erről infót, csak hogy A vagy B)

(#435) Cifu válasza jerry311 (#434) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőő... Most lehet én nem értem kristálytisztán, de kevered az 568A és 568B eszközöket?
Mert akkor semmi meglepő nincs ebben.
Technikailag minimális különbség van a kettő között (a B némileg kisebb veszteséget nyújt), de ennyi. Lehetőleg azonos kötésűeket használj (a fali csatlakozó miatt 568A-t).

Amit még el tudok képzelni, hogy esetleg a patch kábel un. "cross-over", tehát az egyik vége 568A, a másik meg 568B kiosztású...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#436) Reggie0 válasza jerry311 (#434) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmit sem kene, hogy szamitson, mert visszacsereled azon az utvonalon. A kabelen belul az erparok kozott nincsen kulonbseg, mindegy neki melyik irany megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#437) Cifu válasza Reggie0 (#436) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elvben valóban nem kellene számítson, de sok évvel ezelőtt én is találkoztam hasonlóval. Ott is az A és B eszközök keverésénél azt tapasztaltam, hogy néha visszaváltott 100Mbit-re a gigabites háló. Mikor egységesen B eszközökre váltottam, stabil 1 Gbit lett az eredmény.
Aztán persze lehet, hogy csak valamelyik eszköz volt gyenge minőségű, és annak kiváltása okozta a probléma megszűnését...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#438) inf3rno válasza Reggie0 (#436) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is ugyanerre jutottam a másik topikban, ha BBAABB van, akkor a BA és AB kioltja egymást, és ugyanolyan, mintha BB vagy BBBBBB lenne.

Buliban hasznos! =]

(#439) inf3rno válasza Cifu (#437) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen, így se kéne, hogy számítson, mert elvileg az elektronika elintézi, viszont ha egymás után van 2-2 ilyen kötésű csatlakozó, akkor olyan, mintha B-set tennél közéje. A végére ugyanaz a szín sorrend jön ki. Talán a fali aljzat gyenge minőségű vagy a szerelés nem sikerült olyan jól, passz.

Buliban hasznos! =]

(#440) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Erről mi a véleményetek? [link] Mármint jónak tűnik meg minden, jó olcsó, viszont a teszt, amit feltettek 48MB/s-et mér, 48Gbps helyett, ami elég aggasztó, már ha az előző oldal folytatása. Elég sok olyat látok, ami hamisnak tűnik, legalábbis 8 magos MTP kábelre írnak 56Gbps-t, amikor 12 magos tudja csak meg ilyesmik. Aztán van olyan, aminél annyira igénytelenül hajtják össze a kábelt, hogy tuti eltörik benne az üvegszál. Tanácstalan vagyok, hogy mit vegyek. Van DAC, FDR meg ezek az optikai transceiverek 12 magos MTP kábellel, de egyikben sem bízom igazán, a kábelezés meg többe kerül, mint a kártyák maguk. Mondjuk ezt már elengedtem, inkább csak jó lenne másodikra már jót kifogni. Az első csomag meg sem jött, hálistennek visszakaptam a pénzem.

Buliban hasznos! =]

(#441) F1DO válasza -=MrLF=- (#429) üzenetére


F1DO
senior tag

TP-Link TL-SG108-M2 - én is ezt nézegetem már, (talán 1 éve) - nekem sokáig még bőven elég lenne a 2,5 G-s ethernet - pláne hogy a bejövő fő Telekomos routeren is egyetlen ilyen sebességű port van - a kérdés hogy valóban tudja -e (CAT 7-es kábelezés van a házban) - USB3-as csatlakozású, szintén 2,5 G-s külső hálókártyákkal, vagy csak parasztvakítás 'ahogy az szokott lenni'..

Nekem azért az eléggé feltűnő, egyben gyanús, hogy az adott árkategóriában csakis a TP-Link termékei találhatóak meg... gyanúra ad okot hogy vajon mennyire van úgy ahogy azt reklámozza magáról..

(Korábban óriásit szívtam már az adott időszakban a márkán belül csúcsterméknek számító wifi-s erősítő / hotspot termékével, kicsit elszállt a bizalom..)

[ Szerkesztve ]

(#442) Pille99 válasza F1DO (#441) üzenetére


Pille99
tag

Nekem qnap van. és semmi gond vele. CAT 5E kábel simán viszi.
QSW-2104-2S
Optikai része is jó

Ezt nézted?
qsw-1108-8

(#443) F1DO válasza Pille99 (#442) üzenetére


F1DO
senior tag

Érdekes lehet ez a Qnap, nem is ismertem ezt a márkát.

Lehet hogy ez lesz a végén nálam...

[ Szerkesztve ]

(#444) kenwood válasza F1DO (#443) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor nem sokat foglalkozol NAS eszkozokkel. Nincs a neten olyan NAS toplista,amibol hianyzik a QNAP.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#445) Cifu válasza F1DO (#443) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pedig lassan két évtizedes cég, korábban főleg a fájltárolási illetve az otthoni és enterprise NAS terén alkottak (és nagyjából a Synology után a másodikak a NAS piacon). Jó pár éve megjelentek hálózatos cuccok terén is, először enterprise majd lassan az otthoni célközösség számára.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#446) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szerintetek számít valamit fájl kiszolgálás szempontjából, ha az OS-t SATA3 lemezre teszem M2 helyett, és a kiszolgált fájlok az M2 SSD-n vannak? Volt már, aki lemérte? Nem feltétlen a SATA3 - M2 eseten, hanem mondjuk a HDD - SSD érában? Elvileg nem kéne, hogy számítson, mert a stream direktbe megy memóriába az M2 SSD-ről anélkül, hogy érintené az oprendszer SSD-jét, de láttam már sok furcsaságot az évek során, szóval inkább megkérdem, hogy kipróbálta e valaki? SMB, HTTPS, FTPS, ilyesmiken gondolkodom átvitel szempontjából, bár overheadje van mindegyiknek. Lehet, hogy van fejlettebb technológia is, de ott még nem tartok, egyelőre jó lenne tisztázni, hogy mire menjen az OS. A külön kicsi oprendszer meghajtót jobban szeretném, mert azt nyugodtan megeheti, ha olyan kedve van, az M2 viszont drága volt, és leginkább azért vettem, hogy gyorsan tudjak fájlokat másolni a két gép között.

Buliban hasznos! =]

(#447) Reggie0 válasza inf3rno (#446) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, jobb lesz igy.

(#448) inf3rno válasza Reggie0 (#447) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint hogy?

Buliban hasznos! =]

(#449) Reggie0 válasza inf3rno (#448) üzenetére


Reggie0
félisten

Jobb ha az m.2-ben van tarolo es kulon az OS egy lassabb eszkozon.

(#450) inf3rno válasza Reggie0 (#449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Még nem jött meg az adatkábel, de közben eszembe jutott, hogy van nekem SD kártyás pendriveom, amivel meg tudom nézni, hogy bottleneck e 1 Gbps hálózaton az OS tárolója. De akkor ezek szerint valszeg nem az.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.