Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #25954560


#25954560
törölt tag

uj problemaba utkoztem: a 100G-s dac-ok mindegyike iszonyu merev. ahol eddig a 40G-s dacok boldogan bekanyarodtak, ott a 100G-sek nem :D intel, mellanox, ipolex. mindharom hasonloan nehezen kezelheto. nyilvan kell a minosegi rez bele (es mennyiseg is), tehat nem panaszkodom, csak egyszeruen ennek a hajlitasi sugara mar gyakorlatilag fel meter :) es a kartyak rogzitesere is figyelni kell, komolyan csavarhatja oket.

(#352) Cifu válasza #25954560 (#351) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebben az esetben vehetsz AOC kábelt is. Többszörös áron... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#353) inf3rno válasza #25954560 (#351) üzenetére


inf3rno
nagyúr

56-oshoz való kábeled is van? Az mennyire merev? Nekem nem lesz hatalmas helyem hajtogatni, kb. akkora sugárban fér bele, mint egy koax kábel, és ráadásul nekem optikai is kell. Nincs valami hely, ahonnan olcsón lehet optikaihoz transceivert venni? Láttam régebben jobban hajtható optikai kábelt, és azzal azt hiszem talán nem lenne gond. A DAC is kell majd, de csak egy rövid darab.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#354) F.E.K.. válasza inf3rno (#350) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Normális szerver szobában nem lehet por.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#355) inf3rno válasza F.E.K.. (#354) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor lehet, hogy nem hamis, majd meglátjuk.

Buliban hasznos! =]

(#356) #25954560 válasza inf3rno (#353) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak saccolni tudok. mivel a 40/56 szokott egyfele lenni, a kepeken is vastagsag szempontjabol inkabb a negyveneseimre hasonlit, nagyobb az eselye h kb annyira hajlik, mint a negyvenesek. a szazas mar kulon allatfajta.

Cifu:
ne is mondd... sajat zsebbol olyat biztos nem veszek egyelore. nem tul olcso, de az fs.com-os 100G-s dugokkal mostanaban eleg sok bajunk van, bar egyelore nem mernem kijelenteni h az o hibajuk

[ Szerkesztve ]

(#357) ricsip


ricsip
addikt

sub

-

(#358) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Ace Telecom 1GBit fel-le üzleti internetjével van valakinek tapasztalata?
1-2 éve kérdeztem, akkor 250.000Ft volt a havidíj, valami antennát is telepítenek,
aminek rá kell látnia az adójukra...

[ Szerkesztve ]

(#359) jerry311


jerry311
nagyúr

319 Tbps. [link]

(#360) inf3rno válasza jerry311 (#359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az már elég lenne itthonra.

Buliban hasznos! =]

(#361) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!
KKV részére kéne egy optikai szálhegesztő gép. Milyen irányban érdemes elindulni? Pl mi a különbség egy signalfire meg egy Inno view meg egy fitel között? Talán itt választ találok a kérdésemre :)

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#362) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mellanox kompatibilis 56 Gbps QSFP+ DAC kábelre és transceiverekre van valami tippetek? Amit eddig láttam, azok drágábbak lennének, mint maga a kártya. :(

Buliban hasznos! =]

(#363) nexwo


nexwo
őstag

Ide irányítottak azért itt is megkérdem ezt [link]
Mikrotik és Intel adapter tartós link probléma.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#364) jerry311 válasza nexwo (#363) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hardcoded 10G full duplex Mikrotiken és PC-n is?

(#365) nexwo válasza jerry311 (#364) üzenetére


nexwo
őstag

Mikrotik-en manuálisan csak 1G-t lehet beállítani, automatikus módban találja meg a 10G full duplex-et,
Újabb modulokkal tartósabb a link de kb 7 másodperc vagy 20 másodperc után dobja és kreálja újra.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#366) jerry311 válasza nexwo (#365) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos ez? (ez ugyan 308, nem 305)

(#367) nexwo válasza jerry311 (#366) üzenetére


nexwo
őstag

SwitchOS van és ha nincs auto akkor 10, 100 és 1G lehetőség van csak. Ez volt az első amit megnéztem, egyébként RouterOS-al sem működik a link, az adatlap alapján csak SwOS-al éri meg használni, mert különben 1 G körül van a sávszél.

Egyébként az új modulokkal a link létrejön 10G full duplexel és pingelni is tudok csak 5-7+ másodpercenként dobja el és kreálja újra.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#368) jerry311 válasza nexwo (#367) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem lehet valami loop protect vagy hasonló?

(#369) nexwo válasza jerry311 (#368) üzenetére


nexwo
őstag

kikapcsoltam az RSTP-t de az sem segített

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#370) Reggie0 válasza nexwo (#367) üzenetére


Reggie0
félisten

Felreerted az adatlapot. RouterOS-el is menni fog a 30-80Gbit.

(#371) nexwo válasza Reggie0 (#370) üzenetére


nexwo
őstag

Akkor csak az a lényeg hogy hardweres legyen a vlan/switch?

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#372) Reggie0 válasza nexwo (#371) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de az hardveres is lesz, ha csak egy bridged van a konfigban es a hw offloading be van kapcsolva, ami amugy alapbol be van kapcsolva. Ilyenkor a switch chip intezi a swichelest, nem a proci.

[ Szerkesztve ]

(#373) nexwo válasza Reggie0 (#372) üzenetére


nexwo
őstag

Mert jelenleg a Mikrotik switch csak l2 managedként használom, 4. SFP+ portján jön 1-3 VLAN (tagged only), az mgmt portja VLAN 1, első és második SFP+ portja 2-3 VLAN és a harmadik SFP+ portja VLAN 2 (untagged only) minden más DHCP és stb a másik switchben van beállítve illetve routerban. Illetve 9k jumbo frame az alap mindenhol (az SwOS-ban nem kellett külön állítani)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#374) Reggie0 válasza nexwo (#373) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lesz gond, dobd fel a routeros-t.

(#375) urban racer válasza Reggie0 (#374) üzenetére


urban racer
senior tag

+1

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#376) nexwo válasza Reggie0 (#374) üzenetére


nexwo
őstag

Reseteltem a switchet, felraktam a RouterOS 6.48.4-et, beállítottam az interfacet:
Auto Neg. - off
Speed - 10G
Full duplex - on
Tx Flow controll - on

teszteltem sokáig pinggel és teljes fel és le sávszéllel és most nem dobálja a kapcsolatot az új modulokkal. :) SwOS-ban van a hiba akkor.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#377) KaqXar19 válasza nexwo (#376) üzenetére


KaqXar19
tag

Sajnos nalam ez nem oldotta meg a problermat, tovabbra is dobalja a 10Gb-t, de meg a 100Mb-es TV-t is. :F

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#378) nexwo válasza KaqXar19 (#377) üzenetére


nexwo
őstag

Kérdés, hogy milyen eszközt használsz (switch/router), RJ45 a port vagy SFP+ -ban RJ45? (csak mert 100 M tévébe nincs SFP modul az optikára)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#379) KaqXar19 válasza nexwo (#378) üzenetére


KaqXar19
tag

utp van mindenhol, RJ45be jon be egy switchbol, es az sfp+-okon megy ki RJ10-ek es egy db RJ01 segitsegevel.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#380) nexwo válasza KaqXar19 (#379) üzenetére


nexwo
őstag

Milyen típusú switch? Rendszer verzió?

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#381) KaqXar19 válasza nexwo (#380) üzenetére


KaqXar19
tag

valami unmanaged 8 portos cisco.

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#382) Dönc


Dönc
tag

Először is köszi a velős kifejtését a témának! :R
Engem az alábbi cikk hozott ide, bár elméleti síkon ilyen sávszélességre nincsen itthon semmi szükségem, viszont a 2,5 GB-s internet egészen vonzó lehetne. Vakok között a félszeműként az 1Gb/300MB/sec net is egészen bírta a home officet: gyakorlatilag tök reszponzív volt a távoli asztal és ennyi, ami kellet, pedig ketten is toltuk a biciklit annak idején.
Gyanítom, hogy ez a jövőben is elég lenne, illetve a 1/1GBs net is mindehhez, de azért a vezérgiliszta nálam is elindult, hogy ezt hogyan lehetne maxolni jó áron. :)
Ja igen, a cikk linkje: [link]

Ami siralmas, hogy a helyzet túl sokat nem változott nagyjából 2 év alatt, nekem is első gondolatként az SFP jutott eszembe, de SOHO szinten kb, semmi nincs erre értelmes áron. Az eBay rejtelmeibe még pont nem ástam bele magam (mert szerencsére hamrabb kötöttem ki itt), de így lehet belefogok (bár nekem/nekünk a 1/1GB-s net is pont elég lenne mindenre is).

V

(#383) inf3rno válasza Dönc (#382) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet olcsón SFP+-os cuccokat venni aliról is. Nekem van két kártyám és egy DAC kábelem, majd kirakom később apróra, most QSFP+-ot próbálom összehozni optikán, de az már tényleg húzós áron van. Nem is a kártyák, hanem a transceiverek, amikből nem találok olcsót 56-osat. A 40-esekkel Dunát lehetne rekeszteni, de az 56-os baromi ritka. A Mikrotiknek van olcsó SFP+-os switche, szóval annyira ma már nem nagy kiadás átállni rá. Az igazi móka 10 felett kezdődik...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#384) Cifu válasza Dönc (#382) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi!
A fene gondolta, hogy két év után még mindig releváns lesz...

Első körben meg kell várni milyen HGW-t adnak. Aztán az alapján lehet tovább menni, miben kell esetleg bővíteni.

De igen, emberi áron 1-2 switch van továbbra is. Normális router 100e Ft alatt legalább két 2,5Gbps csatival üres halmazt eredményez...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#385) inf3rno válasza Cifu (#384) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én arra jutottam, hogy routert építeni pfsense-el talán lehet értelme, de elég nehéz belőni tapasztalat nélkül, hogy mekkora CPU, memória, stb. kell bele egy bizonyos sávszélességhez. A 2.5 Gbps az nem valami sok, ha azt nézzük. Azt szerintem egy mai gyengébb gép is talán kihajtaná.

Buliban hasznos! =]

(#386) Reggie0 válasza inf3rno (#383) üzenetére


Reggie0
félisten

QSFP100-at egyszerubb lesz, mint 56-osat. Az 56 sosem volt slager, elvegre ki akarnak 40-rol 56-ra felmenni, amikor mar reg ott volt a 100-as is a piacon.

(#387) inf3rno válasza Reggie0 (#386) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja, de 8 PCIEv3 lane-el az elméleti 64Gbps a max, az 56 meg gondolom a gyakorlati, amit még ki tudnak préselni belőle. A 100 már nem fér bele, és nincs több lane-em...

Buliban hasznos! =]

(#388) jerry311 válasza inf3rno (#385) üzenetére


jerry311
nagyúr

x86-on kb. P3 700 MHz környékén van volt a gigabit.

(#389) Reggie0 válasza inf3rno (#387) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kotelezo kihasznalni, de a modult olcsobban kapod. Egyszerubb, mint az 56-tal szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#390) inf3rno válasza Reggie0 (#389) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az igaz. Nekem kártyák vannak, de optikával szeretném összekötni őket, azzal küzdök. De találtam közben alin viszonylag tűrhető áron transceivert. Szerintem annál olcsóbb már nem lesz, úgyhogy teszek vele egy próbát. A 100-200 mittomén meg majd a következő lépés lesz a történetben. Én ha ezzel az 56-al összejön, akkor egy időre megpihenek, mert már ez is brutális túlzás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#391) Dönc válasza Cifu (#384) üzenetére


Dönc
tag

Én köszönöm még egyszer. Nem is értem, hogy miért nem keveredtem ide korábban. :)

Én is így gondolom, hogy meglátjuk, hogy mit gurítanak, első körben nekem a szimmetrikus gigabit is előrelépés lenne, ami a fenti cikk alapján nem tűnik túl költségesnek. (Természetesen a lehetséges HO miatt...)
Ezt a jelenlegi hálózat is kiszolgálná 0.8-09Gb környékén.

Csak itt indult el a vezérgiliszta elméleti szinten (mert én ilyen kíváncsi lélek vagyok :D) , hogy mégis, hogyan és mennyiből lehetne erre itthoni hálózatot felhúzni. Én is az új cuccokat néztem első körben először az árakon hüledeztem, aztán azon hogy menyire nincs ebben a szegmensben kínálat (még mindig).
Ekkor jutottam ide, de a helyzet ca. 2 év után is változatlannak tűnik sajnos. Viszont teljesen jól le van itt írva minden buktató is, amire nem érdemes ráfutni.

Nekem a 2,5 is elég lenne, tehát nem a csúcsokra törnék, mivel nincs is itthon olyan eszköz, ami ezt ki bírná aknázni érdemben.

Az mondjuk furi, hogy a google segített ide eljutni, szóval gyanítom, hogy erősebb lett a kontent mint gondolod. :)

V

(#392) Cifu válasza Dönc (#391) üzenetére


Cifu
nagyúr

Létezik érdemben kínálat, tehát bővült azért a lehetőségek tárháza, csak hát a legfelső házban. A [QNAP QHora-301W] most a legígéretesebb például, de ismét ott tartunk, hogy egy olyan AX Wifi router, amelyen van 2db 10Gbites csati, 100+ ezer forint.

Az ASUS kínálatában van az RT-AX89X, ami már közelebb van a 200e Ft-hez, mint a 100-hoz. A TP-Linknél majd jön az AX206, addig nincs is ilyesmi, de ha jön is az AX206, az is a horror kategória lesz árban...
A többi gyártó pedig jobbára vagy az olcsó AX-es megoldásokkal szórakozik, vagy egyenlőre marad a switch-ek terén (az mondjuk valami, hogy pl. a TP-Linknek is van már 5 portos 2,5Gbps switch-e, a [TL-SG105-M2], de ~42e Ft-ért kapsz egy 2,5Gbps-es eszközt, amihez képest a Mikrotik CRS305-1G-4S+IN még mindig csillaghajó... )

Szóval jelenleg tényleg az van, hogy meg kell nézni, mennyire reményteljes az adott 2,5Gbps csatis HGW routerként. Max. rákötsz egy AX-es routert, amelyet Wifi szórásra használsz, kábelen meg használod a HGW-t...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#393) bteebi


bteebi
veterán

Hiánypótló cikk, köszi. :R Idő lesz átolvasni, nem csak belenézegetni. Néhány hónap múlva meg kell majd terveznem egy jó otthoni hálózatot. Nagy ház, több emelet, sok és vastag fal; jó buli lesz...

Jelenleg 2,5+ (vagyis leginkább 2,5) Gbps-es portokban és ax-es mesh wifiben gondolkodom, de majd meglátjuk... Nem akarok nagyon elszállni az árral (mert nem futja rá, pontosabban inkább költeném másra), és igazából a legtöbb esetben még a valós Gbit is bőven megfelelne. Felesleges fícsörök miatt meg nem akarok mondjuk 3-5-ször annyit költeni, mint amennyit muszáj. Pláne ilyen erős forint mellett, miközben úgyis mindmeghalunk. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#394) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Otthonra szükségem lenne egy 10GBit-es hálókártyára, ebbe a gépbe
Asrock H570M-itx
i5-11400
16GB Ram
OP OMV 5 jelengleg, később, pedig OMV 6 lesz.
Mit javasoltok?

Köszönöm előre is :R

http://totesz.myminicity.com/

(#395) Cifu válasza Kronk (#394) üzenetére


Cifu
nagyúr

10Gbit de milyen csati?
8p8c (RJ45), Vagy optikai (LC)?
Mihez csatolod?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#396) Kronk válasza Cifu (#395) üzenetére


Kronk
őstag

RJ45, Ont-hez megy majd

http://totesz.myminicity.com/

(#397) Cifu válasza Kronk (#396) üzenetére


Cifu
nagyúr

ASUS XG-C100C
TP-Link TX-401

Az ASUS kicsit drágább, a TP-Link kicsit olcsóbb.
Elvben 4.18-as Linux kerneltől felfele mindkettőnek működnie kell - de garanciát erre nem tudok adni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#398) Kronk válasza Cifu (#397) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm, én is ezeket néztem ki, ami a TP-link mellett szól, hogy adnak hozzá 1,5m cat6a kábelt, és kb egy tízessel olcsóbb is, de hogy hardveresen melyik éri meg jobban, azt a jó ég tudja csak :)

http://totesz.myminicity.com/

(#399) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én közben arra jutottam, hogyha ennyire drága az 56-os transceiver és az optikai kábel, akkor inkább kihagyom a routert a kérdésből egyelőre, és az lesz, hogy veszek két optikai kábelt, és 2x56Gbps lesz a PC és a szerver között direktbe összekötve. Aztán akkor olcsósítottunk is, mert nem kell elégetnem 300k-t a router-re, ezek meg 50-ből kijönnek. Egyelőre ez is elég, a csillagrombolót meg majd megalkotom később.

Abban viszont kérek segítséget, hogy mondjuk ezeknél az optikai kábel rész mennyire leszedhető, szerelhető, stb? [link] [link] Úgy szeretném megcsinálni, hogy elvágom és rádugom két ilyen keystone-ra: [link], és akkor falba is be lehet húzni többé-kevésbé. A gondom az, hogy erősen kétlem, hogy ezek a fentiek OM3 vagy OM4 kábelek és transceiverek, sokkal inkább valami DAC jellegű megoldásnak tűnik, ami nem bontható. Van esetleg olyan közöttetek, aki ebben otthon van?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#400) Reggie0 válasza inf3rno (#399) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez AOC kabel, nem bonthato.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.