Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:16:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) nimmrody


nimmrody
tag

Azert elgondolkodtatott a Redmi K20 Pro.
Fenébe is sokkal olcsóbb.
[link]

530 euro korul meg all 256 GB os valtozat. Eu Priorityvel tehat vam nelkul.

Lenyegesen olcsobb mint a 7 Pro ugyanezen valtozata.

Oneplus 1 tol kezdve hasznaltam a ceg telefonjait, az 5T kivetelevel minden tipus volt.
Nagyon szerettem oket de egyszeruen csak arrol van szo nekem ez a plafon egy telefon vasarlasakor a kb 500 euro. Tobbet nekem nem er egy keszulek.

Lehet most jott el a valtas ideje masik markat kiprobalni.

(#352) CHIPman válasza -FreaK- (#350) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ne vedd támadásnak, tényleg csak kíváncsiságból: Miért kell a jobb akksi? 2 napot úgyse menne el, csak jóval nagyobb akksival, ha meg nem naponta töltöd, akkor másnap random időpontban fog lemerülni, amikor nem biztos, hogy töltőközelben vagy. Szerintem ha egy telefon kibír egy napot, és még úgy is megy a töltőre, hogy van benne 20-30%, akkor a gyártónak se érdeke nagyobbat belerakni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#353) CHIPman válasza nimmrody (#351) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha random kínai helyről akarod, akkor az OP7 pro is van olcsóbban (6/128 644,99$, 8/256 759,99$ banggood), és szintén van okos szállítás, ráadásul ezeket az EU szervizben pénzért tudod javíttatni hivatalosan, nem kell mindenképp kínába küldözgetni, ha összetöröd. A K20 pro-nál minden tekintetben jobb az OP7 pro, kivéve az árát, illetve egyéb szubjektív tényezőket, mint pl. a MIUI vs. Oxygen OS.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#354) Peterzon94 válasza Linkin1994 (#348) üzenetére


Peterzon94
tag

iPhone tisztábban szól, annyira nem feltűnő, de ha figyel az ember hallani azért.

(#355) PeteePeti válasza nimmrody (#351) üzenetére


PeteePeti
őstag

Egyetlenegy kérdésem van csupán!
Aztán merre van bene a B20-as 800-as frekvencia? :P

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#356) virkir válasza CHIPman (#353) üzenetére


virkir
veterán

A K20 pro-nál minden tekintetben jobb az OP7 pro
Sorold azt a minden tekintetet.

PeteePeti
A K20-ban nincs várjuk a globál változatot abban elvileg lesz.
Bár az 1-ben sincs és trékommal nagy hiányát nem érzem a digi-vel meg aztán főleg.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#357) tixem válasza vranyek (#328) üzenetére


tixem
addikt

Ugyan nem dbrand, hanem slickwraps, de ebből a szempontból szerintem ugyanazok. Tavaly október 30-án adtam le egy rendelést náluk, november 5-én adták fel, Amerikában vándorolt ide-oda majd 13-án ért be egy Lengyelországba, ahonnan másnap már a központi Posta elosztóban volt Pesten, onnan még 4 nap kellett, hogy Szegedre érjen.

Előtte is volt rendelésem májusban, az is kb ennyi időt igényelt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#358) CHIPman válasza virkir (#356) üzenetére


CHIPman
nagyúr

-nagyobb, és nagyobb felbontású AMOLED kijelző
-90Hz
-a 3 kamerából kettőn van OIS, míg a K20 Pro-ban egyiken sincs (2019-et írunk)
-B20 LTE
Más tekintetekben kb azonos.
Szubjektívek:
-Oxygen OS > MIUI
-Google-t kivéve minden gyártónál hosszabb szoftver support idő
-olcsó javítás hivatalosan, nem garanciális hibák esetén is, pár nap alatt Európában
-kapható rendes EU garival itthonról rendelve, nem csak fél év múlva, és a garanciális javítás egy hétnél többet nem vesz igénybe
-biztosítható már a rendelésnél

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#359) F-ECT$ válasza CHIPman (#358) üzenetére


F-ECT$
titán

UFS 3.0 > 2.1

Viszont B20 valószínűleg lesz az európai verzióban.

Dive ever, work never.

(#360) -FreaK- válasza CHIPman (#352) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem veszem :)

- Ez erősen használat függő, hogy elmegy-e két napot vagy sem, illetve mennyit is átlagosan egy embernél.
- ez a random időpont és a 20-30% a fenti miatt mindenkinél máskor jelentkezik. Pl. lehet hogy nálam csak a második nap végére, és akkor elég csak este töltenem, nálad meg már reggel/napközben, és akkor érdemes reggelt, vagy előző este töltened. Szóval ezt így általánosságban nem lehet kijelenteni.
- Ezzel azt mondod, hogy a kis mértékű javulásoknak nincs értelme, ez szerintem nagyon rossz érv.

Saját indokok:
- Jelentős előrelépést szeretnék az OP6-ról, nagyjából olyan aksi időt, mint amit előtte a Mate8-am tudott.
- A vetélytársak mellett az OP7 Pro lemarad aksi időben (persze, tudom, hogy ezért cserébe nyújt is pluszt)
- Szerintem már +200/300 mAh is tudna olyat dobni az üzemidőn, amit megérzel.

szerk.: valamint ez is egy apróság, ami a mérleg negatív oldalát nyomja, és mondjuk +300 mAh-val már nem azt tenné. Ha még a kamerán is csiszolnak, akkor az én saját preferenciáim szerint már megéri váltanom. Tudod, a sok kicsi összeadódik :)

[ Szerkesztve ]

(#361) virkir válasza CHIPman (#358) üzenetére


virkir
veterán

-nagyobb, és nagyobb felbontású AMOLED kijelző
Az a negyed coll-t ugyan ne hozzuk már fel a nagyobb felbontás az megvan de szintén amoled
-90Hz
Már itt is ki lett vesézve, hogy van aki gerjed rá meg vannak akik nem
-OIS
Ez sajnos tényleg fájó pont
-B20 lásd mint fent a globál verzióban lesz (majd meglátjuk)
-Oxygen OS > MIUI
Nekem pl a sorrend CM/Lineage-MIUI- bármi más
-Google-t kivéve minden gyártónál hosszabb szoftver support idő
Azért a miui sem arról híres, hogy nincs rá support.
A hivatalos support-ról meg annyi, hogy a 2014.10.14.-i telefonra az utolsó OOS 2016.10.9. alig két év, ez minden csak nem überfaxa support idő. A lineage az nem hivatalos szoft mint ahogy az xda-sok sem.
Aztán a hivatalos álláspontjukról akkumulátor téren ne is beszéljünk.

A javítás, garancia attól függ honnan szerzi be a polgár, de tény ebben elég erősek oneplus-ék.

Az ár meg szvsz feledteti a hiányosságokat, plus van jack/Type-C füles lehetőség

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#362) tomp


tomp
félisten

Külső kamera appok kezelik mind3 hátsó kamerát vagy csak az elsődlegest?

(#363) Timer válasza virkir (#361) üzenetére


Timer
veterán

Istenem, alig várom már, hogy befusson végre ez a rühes K20 Pro, mert addig mindenki csak a speckón pörög és az alapján ítél. Számtalan egyéb helyen el lehet kúrni egy telefont, várjuk már meg, amíg megérkezik itthonra is, és majd akkor fényezzük a bohócot, ha tényleg rendben van. A Poco is mekkorát szólt már a fórumokon, aztán tudjuk, hogy közel sem volt hibátlan termék.

Ja és ez még mindig az OP7 Pro topikja.

[ Szerkesztve ]

(#364) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Emberek értem én, hogy lesz Globál és abban lesz B20 nagy eséllyel!
Viszont, amit a kolléga linkelt az OP7PRO-val szemben, hogy mennyivel olcsóbb, abban nincs!
Ezért írtam, hogy hol a B20? :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#365) F-ECT$ válasza Timer (#363) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért az F1 elég jó telefon ár/érték arányban, lehetett tudni, hogy 110e Ft-ért nem flagshipet kapsz, de bőven kevesebb a kompromisszum vele, mint amennyivel olcsóbb.

PeteePeti: a külföldi árak alapján én olyan 180e Ft környékére teszem a 8/256-os K20 Pro globál verzióját. Az biztos, hogy olcsóbb lesz, kérdés, hogy a hiányosságai kinek mennyire fájnak.

-FreaK- + CHIPman: nekem inkább az a kérdés, hogy ~1 év múlva 10-15% aksi öregedés után el fog-e menni egy napot töltés nélkül. Jelenleg pont határesetnek tűnik a készülék (nekem napi 4-5 óra SoT az átlagos, amiben van navi és játék is, tehát erősen aksi szívó appok). Szóval én örülnék 5000 mAh-nak :)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#366) virkir válasza Timer (#363) üzenetére


virkir
veterán

Nem én dobtam fel a labdát és attól még szvsz nyugodtan lehet más telefont is megemlíteni.
Értem én, hogy vannak tulajok akik fájó pontnak éreznek bármi kritikát, de annyira nem kell mellre szívni.
Nem mondtam hogy rossz a 7 Pro, első amire az OPO óta rákívántam. Ha nem szálltak volna ennyire el az árazással már kezembe is lenne.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#367) F-ECT$ válasza virkir (#361) üzenetére


F-ECT$
titán

Én úgy tudom, hogy a 3/3T-re van Android 9, tehát ez ügyben javult a cég.

Dive ever, work never.

(#368) nimmrody


nimmrody
tag

Arról van e valami hir, hogy mikor érkezhet az 5G verzió?
Érdemes lehet megvárni ezt.

(#369) virkir válasza F-ECT$ (#367) üzenetére


virkir
veterán

2018.12.18 az utolsó OOS, annak is fél éve, szerintem ott engedték el.
Még az OPO-ra is van csak nem hivatalos.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#370) tomp válasza nimmrody (#368) üzenetére


tomp
félisten

Az 5G-s modell csak szolgáltatónál érhető el. Angliában például.

(#371) F-ECT$ válasza nimmrody (#368) üzenetére


F-ECT$
titán

Én úgy tudom, hogy az még +200 euró lesz. Ennyit meg nem biztos hogy ér az 5G, pláne hogy jó pár év lesz, mire rendesen elterjed a hálózat és érezhető különbség lesz a 4G-hez képest.

@vikir: [link]

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#372) nimmrody válasza tomp (#370) üzenetére


nimmrody
tag

Remélem változtatnak ezen.

(#373) ollie válasza -FreaK- (#360) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem a sima OP7-nek jelentősen jobb lesz az üzemideje, mint a Pronak.

***

(#374) -FreaK- válasza ollie (#373) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azt nem merném megkockáztatni, hogy jelentősen, de szerintem is jobb :K Viszont a Pro modell ha 4500-as aksival készülne (Lsd.: S10 5G, ekkora kijelzővel), szerintem nem panaszkodhatnánk :)

[ Szerkesztve ]

(#375) F-ECT$ válasza ollie (#373) üzenetére


F-ECT$
titán

Hát ha jelentősen nem is, de egy 10-20% benne van:
-kisebb kijelző +5-10%
-kisebb felbontás +5%
-60 HZ: +10%
-viszont az aksi -8%

Dive ever, work never.

(#376) Timer válasza virkir (#366) üzenetére


Timer
veterán

"Értem én, hogy vannak tulajok akik fájó pontnak éreznek bármi kritikát, de annyira nem kell mellre szívni."

Szó sincs erről. Csak már unalmas, hogy több szó esik a konkurenciáról, mint a topik tárgyát képező készülékről. Ha figyelmesen olvasol, láthattad: az ujjlenyomat-olvasójával én sem vagyok elégedett, és ennek hangot is adtam. De arra nem vagyok negyvenkettedjére kíváncsi, hogy miért jobb egy olyan telefon, ami még piacra sem lépett, és szerintem vagyunk így ezzel itt páran.

(#377) ollie válasza F-ECT$ (#375) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A felbontás inkább 30% pluszt fog hozni. Ne abból indulj ki, hogy egy qhd kijelzőt fhd-ra véve mennyit nyersz, meg nem lehet összehasonlítani azzal, ha natívan fhd a kijelző.

***

(#378) -FreaK- válasza Timer (#376) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ráadásul arról semmi hír, hogy egyáltalán a Pro változat lesz-e global verzióban...

(#379) Linkin1994 válasza virkir (#361) üzenetére


Linkin1994
senior tag

3/3T-re nem rég adták ki a Pie-t.Ez nyomós indok a 1+ mellet.Az 10-es Q Augusztus közepén mutatkozik be. Stabil verzió szerintem max egy hónap és lesz a 7 pro-ra míg pl a Samsung-nál kb Január-ra lesz talán.

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#380) Sanya válasza ollie (#373) üzenetére


Sanya
nagyúr

Most értem haza a munkából. Oneplus 7 pro 8/256.
Reggel feltöltöttem 97%-ra.
Délben bedugtam a kocsiban (Vw golf 7 facelift), miközben ment az AA töltött.
Délután 4-kor mentem haza, szokás szerint bedugtam, ment az AA.
jelenleg 93%-os akkutöltöttsége van, miközben telefonáltam, használtam, ment a wifi, ment a 4g

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#381) virkir válasza Linkin1994 (#379) üzenetére


virkir
veterán

Linket leszel kedves

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#382) hyperspace válasza virkir (#381) üzenetére


hyperspace
őstag

OxygenOS 9.0.2 based on Android PIE for OnePlus 3 & OnePlus 3T

[ Szerkesztve ]

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#383) LógaGéza válasza D1Rect (#327) üzenetére


LógaGéza
addikt

A motoros kamerát elvileg 300.000 nyitásig tesztelték, ha 4 évre tervezel, akkor napi 200x kell kinyitod, hogy elérd ezt a számot.
Valamint szögegyszerű szerkezet, sokminden nem tud elromlani benne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#384) SharpSA válasza F-ECT$ (#367) üzenetére


SharpSA
veterán

Van bizony és kiválóan működik. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#385) SharpSA válasza virkir (#381) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt szoktam használni a frissítések keresésére. A készülék még nem jelezte, de az app igen. Le is szedte, telepítettem is, azóta is jól működik egy gyári alaphelyzetbe állítás után.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#386) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Találkozott már olyannal más is, hogy ujjlenyomat feloldás után a kezdőképernyő háttérképe van csak, se ikonok, se widgetek! Újra le kell zárni power gombbal, majd újra ujjlenyomat és akkor már jó! :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#387) nbukta77


nbukta77
addikt

Ki melyik ikon pakkot hasznalja?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#388) SharpSA válasza PeteePeti (#386) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, nekem is volt már ilyen.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#389) PeteePeti válasza nbukta77 (#387) üzenetére


PeteePeti
őstag

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#390) beeep146 válasza PeteePeti (#386) üzenetére


beeep146
tag

Szia.
Igen, kb 2x találkoztam már ezzel én is.

(#391) beeep146 válasza nbukta77 (#387) üzenetére


beeep146
tag

Simplicon, Minimál O, OneUI Circle

(#392) csako válasza nbukta77 (#387) üzenetére


csako
veterán

Atran + Flat White Icon Pack

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#393) tixem válasza nbukta77 (#387) üzenetére


tixem
addikt

Glim Dark

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#394) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát ez is eljött
Aki a mérettől függ ne tegye
Mi8-at váltott, és alig tűnik fel hogy nagyobb, simán szokható

Hogy kényelmes e? Nem használni nem, de szerintem kis kézzel egyik 6" feletti telefon sem kényelmes, nekem tuti nem, így aztán mindegy hogy mekkora telefonnal "szenvedek", de ezen legalább még jobb a tartalom fogyasztás

Írni kényelmes rajta persze csak két kézzel

Akksira kíváncsi leszek
Többi rendben van
Fotót még nem próbáltam, frissítés már felment

Tok nagyon elcsúnyítja, de muszáj, sajnos
Jön már rá a screenknight fólia előre hátra, és nézek valami ultra vékony szilikon tokot

Nagyon szép telefon, én mondjuk imádom az edge képernyőt is, nagyon finom ahogy lefolyik róla a tartalom :B

Sajnos ezt a gesztusvezérlést nem szeretem, xiaomi oldalról->visszához vagyok szokva, nem ahhoz hogy a vissza lépés is alulról történik, de ez könnyen orvosolható

Üdv köztetek :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#395) Peterzon94 válasza enginev3.0 (#394) üzenetére


Peterzon94
tag

Használd egészséggel 😁
Nekem is az oldalról húzós visszalépés hiányzik, igaz én szifonon szoktam meg. Az akksi elsőre brutál jónak tűnik, tesztek is alátámasztják, persze használat függő ez.

(#396) marcarc válasza nbukta77 (#387) üzenetére


marcarc
senior tag

polycon

(#397) dse válasza enginev3.0 (#394) üzenetére


dse
tag

"Sajnos ezt a gesztusvezérlést nem szeretem, xiaomi oldalról->visszához vagyok szokva, nem ahhoz hogy a vissza lépés is alulról történik, de ez könnyen orvosolható"
hogyan?

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#398) tixem válasza dse (#397) üzenetére


tixem
addikt

Nekem pl az elsők között megy fel - mindegy milyen telefon - a Nova launcher, pedig a OP felülete messze az egyik legjobb, de még azon sem a gyárit használtam, hanem Novát.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#399) beeep146 válasza tixem (#398) üzenetére


beeep146
tag

A 6T volt az első Androidom aminél leszoktam a Nováról, de ezek szerint tudja a Nova az oldalról swipe = vissza?
Mert én már nem akarok visszaállni a gesztus vezérlésről, de a 7 Proval az alsó húzás életveszély tok és hátlap fólia nélkül. Ha a Nova tudja, akkor visszarakom.

(#400) csako válasza beeep146 (#399) üzenetére


csako
veterán

Semmi köze a launchernek hozzá.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.