Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Cifu válasza #30610944 (#6793) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 5/5T volt az utolsó 1+, ami még érdekelt és tetszett. A 8/8Pro esetén gyakorlatilag én is csak a 4300 ill. 4510 mAh-s aksit tudom pozitívnak mondani, amúgy minden olyasmi benne van (vagy hiányzik), ami nekem a mai telefonokban nem kéne. Lyukas kijelző? Why? Egy vékony kávával vagy egy előugró szelfikamerával miért nem lehetne normálisan megoldani? Nincs jack? Why?

Értem, hogy ezek a képességek (Snapi 865, 8/12GB RAM, 5G, 120Hz-es kijelző) drága dolgok, de az árak egy picit elszálltak szerintem.

Sajnos a 1+ elvesztette azt a pedigréjét, ami miatt annyian beleszerettünk... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6802) golya85 válasza Cifu (#6801) üzenetére


golya85
csendes tag

És abban sem vagyok biztos, hogy a felsoroltak közül mindegyik nélkülözhetetlen fejlesztés a mindennapok során. :F
A lyukas kijelzőt én sem tudom hová tenni, a jack hiány sem a legjobb. Beszereztem erre egy Fiio lejátszót, annyira ez már nem érint.

Nem is tudom, hogy most mi lenne ilyen ár/érték bajnok. Xiaomi/Redmi, azzal a telepakolt rendszerrel? Inkább a Realme?

(#6803) g0dl válasza Cifu (#6801) üzenetére


g0dl
addikt

Egyébként 8GB RAM-ot nem értem.
Mikor néztem, még nem volt, hogy 6GB esetén a memória foglaltság meghaladta volna az 50%-ot.

(#6804) Cifu válasza g0dl (#6803) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 6-os Android és estén voltak jobb memória kihasználási példák. Ott még nem törölt mindent betegesen ki a memóriából...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6805) Sanya válasza lord.lakli (#6798) üzenetére


Sanya
nagyúr

a 7t és a 8 sima között alig van valami különbség. A processzor sebessége jelzetten lassabb lett (855 és a 865 sebességre azonos!, 855+ kicsit gyorsabb), a memória sávszélesség viszont jelentősen gyorsabb lett. A kamerák ugyanazok, kijelző ugyanaz (máshol van benne a kameralyuk), bluetooth 5.0 helyett 5.1 (wow), no meg ugye a csodálatos, varázslatos 5G, ami ha ugyanúgy jön be mint a 4g, meg a Volte meg a VOvifi, akkor hagyjuk a picsába :D

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6806) g0dl válasza Sanya (#6805) üzenetére


g0dl
addikt

Viszont a 6T 350€, és a 7T és picit csökkent

(#6807) parkr


parkr
őstag

egy közel makulátlan állapotú 3T- t mennyiért lehet mostanában eladni?
40 körül reális lenne?

(#6808) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok,

LOS 17.1 alatt VoLTE működik?

(#6809) snyper990 válasza ToniSlow (#6808) üzenetére


snyper990
őstag

Szerintem igen
Bár ellenőrizni nem tudom, hogyan lehet

(#6810) ToniSlow válasza snyper990 (#6809) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Egy VoLTE vagy egy HD ikonnak kellene lennie a status bar-on, illetve hívásnál 4G hálózaton marad a készülék. Persze ehhez a szolgáltatónak is be kell kapcsolnia a VoLTE-t, illetve neked is aktiválnod kell a megfelelő szolgáltatói profilt a telefonodon. Az hogy ott van a kapcsoló sajnos nem elég.
Jól gondolom hogy a LOS-ban sincs radio modem hanem a gyárit használja?

[ Szerkesztve ]

(#6811) snyper990 válasza ToniSlow (#6810) üzenetére


snyper990
őstag

Annyit nekem nem ér a kiderítése. Tudok telefonálni, hallom a másik felet közben, a másik fél is hall engem. Többet nem várok el egy telefonhívásról.
A hívások 0,001%-ában, ahol esetleg szükség lenne mobilnetre is közben, megoldom visszahívással.
Ha valakinek munkához kell, az nyilván más. De az meg elég speciális eset, nem várhatjuk el reálisan, hogy külön speciális esetekre is felkészítsenek minden készüléket/szoftvert, ami a felhasználók túlnyomó többségének csak fölösleges bonyolítás lenne

(#6812) ToniSlow válasza snyper990 (#6811) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Rendben, értem. Engem alapvetően az érdekelt volna hogy a ROM tudja-e.

(#6813) snyper990 válasza ToniSlow (#6812) üzenetére


snyper990
őstag

Rakd fel, próbáld ki. Választ kapsz minden kérdésedre ;)

(#6814) ToniSlow válasza snyper990 (#6813) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Jogos, csakhogy pont a felesleges köröket szerettem volna elkerülni.

(#6815) snyper990 válasza ToniSlow (#6814) üzenetére


snyper990
őstag

De akkor csak nem annyira feleslegesek azok a körök, ha tényleg fontos, hogy működjön

(#6816) ToniSlow válasza snyper990 (#6815) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Amennyiben más felhasználó tesztelte/próbálta stb. akkor az ad valamiféle visszajelzést. Egy olyan visszajelzés esetén ahol azt igazolja vissza valaki hogy működik, akkor nem hezitálnék a ROM cserén, így viszont igen mivel nem szeretnék a telefon újra és újra belakásával feleslegesen időt pazarolni.
Egyébként a VoLTE nem speciális eset, ezek szolgáltatások csak nálunk számít viszonylag újnak, pontosabban talán már itt sem, hiszen már mindegyik szolgáltatónál elérhető.

(#6817) snyper990 válasza ToniSlow (#6816) üzenetére


snyper990
őstag

Arra írtam, hogy speciális eset, ha valakinek esetleg munkához kell a VoLTE. Más okból el nem tudom képzelni, hogy engem valaha is érdekelne, hogy van-e.
Esetleg xda-n nincs róla információ?
Egyébként szerintem biztos működnie kell. Ha nem működne, nem került volna bele a típus-specifikus buildbe az opció a bekapcsolására

(#6818) ToniSlow válasza snyper990 (#6817) üzenetére


ToniSlow
senior tag

XDA-n sajnos vegyesek a tapasztalatok, lehet közte user error is bőven. Ezért lett volna jó a tapasztalat egy magyar szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#6819) snyper990 válasza ToniSlow (#6818) üzenetére


snyper990
őstag

De ha van olyan, aki működésre bírta ezen a készüléken ezzel a ROM-mal, márpedig 100%, hogy megoldható valahogy, akkor még ha nem is jön össze, az nem a készülék vagy a ROM hibája lesz.
Egyébként találtam leírást xda-n, hogy Android 10-es ROM-okon hogy lehet engedélyezni a VoLTE-t. A végeredmény - ha jól értelmeztem - pont az, hogy ezt a kapcsolót sikerül aktiválni - ami ugyebár LOS 17.1-en alapból aktív -, akinek nem sikerült, annak már a kapcsolót sem sikerült aktiválni.
Én 99%-ra veszem, hogy működik. Ha rá tudsz szánni egy pár órát, szerintem érdemes kipróbálni, ha annyira fontos.

Más: ma reggel észrevettem, hogy javították az éjszakai módot, mostmár magától kikapcsol napkeltekor, illetve bekapcsol naplementekor.
Nekem továbbra is tetszik a ROM, szerintem jobb, mint az OOS, pedig azt is szerettem

(#6820) PistiSan válasza snyper990 (#6819) üzenetére


PistiSan
addikt

Én már azt is be kapcsoltam a fejlesztői menüben, hogy a ROM frissítésekor a reocovery-t is frissítse, korábban volt az a gondom, hogy a reoveryből ha kiválasztottam az install-t hogy helyi partícioról akarom telepíteni, akkor hibát kaptam, hogy nem sikerült a csatolás a titkosítás miatt. Jelenleg ez az opció teljesen el tűnt, remélem előbb utóbb bele rakják majd azt a lehetőséget, hogy telepíteni tudjak onnan akármit, pl Magisk-et is, mert csak e miatt géppel össze dugni frissítés után elég neccesnek érzem.

A rendszer maga teljesen rendben van, szeretem a LineageOS-t nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6821) ToniSlow válasza snyper990 (#6819) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A kapcsoló önmagában nem elégséges. Hétvégén lehet megpróbálkozom vele. Ti TWRP-ből telepítettették vagy a saját recovery-ből? Ha TWRP-ből akkor format volt telepítés előtt vagy factory reset?

(#6822) snyper990 válasza PistiSan (#6820) üzenetére


snyper990
őstag

Nekem még kb. az első verzió van fenn a LOS recoveryből. Amíg gond nélkül megy vele a frissítés, addig nem látom értelmét újabbra cserélni. Amúgy is gép közelében szoktam csak frissíteni, engem nem zavar, 2 perc alatt újra lehet flashelni a Magisket a géppel összekötve.
Amúgy xda LOS 17.1 topikjában a telepítési leírásban ajánlanak egy módosított TWRP-t, amivel gondolom megy az OTA és a zip flashelés is.
A VoLTE-t Te nem próbáltad?

(#6821) ToniSlow A lényeg, hogy valahogy biztosan megoldható, ha annyira szeretnéd.
Mi a LOS recovery-t használtuk, de szerintem annak Neked nem lesz elég a tudása. Az kb. csak ROM és a szükséges kiegészítők telepítésére jó, semmi másra.
(És mivel én most nyitottam a bootloadert, nálam factory reset volt, de szerintem mindenképp érdemes clean install-t csinálni, hogy biztosan problémamentes legyen a rendszer.)

[ Szerkesztve ]

(#6823) ToniSlow válasza snyper990 (#6822) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ha jól láttam akkor LOS recovery-ből zip csak sideload-al meg fel igaz?

(#6824) snyper990 válasza ToniSlow (#6823) üzenetére


snyper990
őstag

Szerintem igen. A local update vagy vmi hasonló nálam legutóbb nem ment, de lehet, hogy csak a titkosítás miatt

(#6825) PistiSan válasza snyper990 (#6822) üzenetére


PistiSan
addikt

VOLTE nálam előfizetés szinten tiltva van, több ismerősömnek is van szolgáltatótól kapott VoLTE kompatibilis telefonjaik, mind le titották a dolgot, sokszor nem érték el őket, nem csengett ki ha hívták, egyenlőre egy hivatalosan nem támogatott készüléken nem akarom szívatni magam ilyesmivel.

(#6826) ToniSlow válasza PistiSan (#6825) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Ilyesmi egyetlen alkalommal fordult elő nálam, amikor a VoLTE szolgáltatással volt valami probléma (Telekom). Más jellegű negatív tapasztalat nem volt az elmúlt kb. egy éves időszakban. Akit érdekel ajánlom figyelembe a VoLTE/VoWifi topicot itt a mobilarenan.
A hivatalosan nem támogatott készülékeknél (itt nem OP3-at értek hanem újabb eszközöket) sok esetben van szolgáltatófüggetlen VoLTE profil.

(#6827) hrvathg


hrvathg
csendes tag

Sziasztok, van egy 3T-m. 3 évesen elküldtem gyári akkucserére, mert már fáradt volt. Utána megkapta a családban valaki. Nála a mikrofon normál telefonos használat során rendesen működik. Ha bekapcsoljuk a kihangosítót, akkor viszont a mikrofon kihagy ~1-2 perc után (addig jól működik), és a hívásban levő fél panaszkodik, hogy nem hall.
Mitől lehet ez?
A sw állapota gyári, a legutolsó frissítés is fent van rajta.
Kérek segítséget, tippet. Köszönöm.

(#6828) Cifu válasza hrvathg (#6827) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ötletem nincs, de sajnos fárad a telefon. Elküldheted szervízbe, de ugye az pénz...

Nekem a hangerő gombjai nem működnek két hete...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6829) PistiSan válasza Cifu (#6828) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem rémlik, hogy valaki panaszkodott volna már hardveres gombok meghibásodására itt, az elég gáz lehet!
Nálam az OP3 (nem T) még mindig teljesen jól van, érzem én is, hogy már valószínűleg 1 éven belül lehet le lesz cserélve, de nem igazán látok értelmes alternatívát.

(#6830) Sanya válasza PistiSan (#6829) üzenetére


Sanya
nagyúr

nekem akkucsere után romlottak el a hangerőszabályozó gombok. Mindent megpróbáltam a szétszedésen kívül: szoftveres nyomkodások, minden trükk akármi: majd megpróbáltam kontakt spray-vel befúzni oldalt, amire talán megjavult. Majd 20 perc múlva elromlott a kijelző, mert a kontakt spray feszegette, és elrepedt.
Kijelzőcsere után már az is jól ment. (30K)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6831) Buster17


Buster17
addikt

3 éves múlt a telefon és már kissé elfáradt.
Hangszóró recseg, aksi gyorsan lemerül, szinte csak kihangosítva tudok telefonálni, telefon tetején elvált a kijelző, első kamera homályos a sok piszoktól, állandóan azt hiszi zsebbe van, adatokat szinte alig tudok gépre átmenteni, mert kifagy, második töltő kábel megy tönkre.
Ha ezek a hibák még nem jöttek volna elő akkor még használnám 1-2 évig, de már nagyon illene lecserélni....

Szóval elsőnek feltenném itt a kérdést, hogy mi lehetne a méltó útódja ami szintén kibír legalább 3 évet, csúcs hardver van benne és ár érték arányban verhetetlen mint anno 3 évvel ezelött a 3T?

[ Szerkesztve ]

(#6832) andyTM


andyTM
senior tag

Az enyém sem mai, de igazából meg is vagyok vele elégedve. Alternatíva? elérhető árban nem igazán. Talán xiaomi...

(#6833) Cifu válasza Buster17 (#6831) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én nézegettem mostanság a telefonokat, de a személyes listán nem biztos, hogy neked is megfelelő. Ami nekem fontos lenne:

-Oled kijelző sziget, csepp vagy lyuk nélkül.
-jack csatlakozó
-minél nagyobb aksi (4000mAh vagy felette)
-megbízhatóság
-nem kívánok 150-170 ezer Ft felett fizetni

Ezeknek kevés telefon felel meg. Most a Xiaomi Mi 9T ami befutó. Ár/érték terén nincs párja...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6834) Buster17 válasza Cifu (#6833) üzenetére


Buster17
addikt

Ezek közül a Jack csatlakozót nyugodtan kihúzhatjuk mert ez idő alatt kb 1x használtam és csak a kosz gyűlik bele feleslegesen

(#6835) g0dl válasza Cifu (#6833) üzenetére


g0dl
addikt

Én még a legkevésbé szétbarmolt, de hosszan támogatott oprendszert tenném hozzá.

Vagy legalább erős bázis legyen lineageos terén.

(#6836) Sanya válasza Cifu (#6833) üzenetére


Sanya
nagyúr

Esetleg 7t, de azon nincs jack csatlakozó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6837) g0dl válasza g0dl (#6835) üzenetére


g0dl
addikt

A realme x2 pro is esélyes

(#6838) snyper990 válasza andyTM (#6832) üzenetére


snyper990
őstag

Igen, a Realme készülékei között is érdemes szétnézni, bár ott sincs ennyire kompromisszummentes készülék, mint az OP3T

(#6839) PistiSan válasza g0dl (#6837) üzenetére


PistiSan
addikt

Elég jó ajánlatnak tűnik, jack csatlakozó is van rajta, nagy az akku, a fene tudja, valami neve sincs kínai márkának tűnik, mondjuk az oneplus is ilyen volt anno amikor én találkoztam vele.
Szimpatikus a készülék!

(#6840) Cifu válasza g0dl (#6837) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hmm... számomra csak a kijelző-csepp zavaró, a többi tételt simán hozza... Egész jó ajánlat, köszi! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6842) Buster17


Buster17
addikt

Sikeresen betörtem a kijelzőt :DDD előző telefonnal is ugyan úgy volt hogy amikor már nézegettem az új telokat akkor hajtottam félbe csóri nexus 3at... Most is nezegetem az utódot aztán ripityára törik ;] :DDD

(#6843) #30610944


#30610944
törölt tag

Mi lett a 17.1 lineageos-el?
Nem jonnek frissitesek. Is this the end? :U

(#6844) PistiSan válasza #30610944 (#6843) üzenetére


PistiSan
addikt

Fel nyomtàk a szerverüket, semmiből nincs új build, a sima op3 topicban utolsó 10 hozzászólásban részlettesebben le írtam mindent.

(#6845) #30610944 válasza PistiSan (#6844) üzenetére


#30610944
törölt tag

Na ez nekem uj. Nem kovetem mar egy ideje a OP forumokat.

(#6846) axioma


axioma
veterán

Lanyom 1+3T telefonjara tegnap felraktam egy nem egeszen illeszkedo uvegfoliat, es a leszedesi kiserletnel sajnos a folia ragasztoja tul jonak bizonyult, a kijelzo elengedett egy sarokban. Z3C-nel ez tipushiba volt, es volt ahol ragasztottak hozzaillo cuccal, erre a telefonra ez nem tudom mennyire jellemzo
1. hol lehet szervizeltetni, most konkretan megragaszttatni, lehetoleg ahol megvarhato vagy 1 napos? Bp esetleg kornyeke
2. van tipp ahol van erre valo uvegfolia? [marmint odamegyek felrakjak] - ebayrol ha rendelek azt megoldom csak lassu

(#6847) baloo79 válasza axioma (#6846) üzenetére


baloo79
tag

Esetleg próbáld meg őket, nem tudom, hogy ilyet csinálnak-e, csak kidobta a kereső még régebben.
link
Bp., XIII. kerületben vannak, nem tudom, van-e valakinek tapasztalata velük.

Akkor akadtam az oldalra, amikor az én 1+3T-m hangszórójából egyik napról a másikra alig hallottam a hívott felet, és gondoltam, hogy elviszem oda megnézetni.. csak közbeszólt a pandémia.
Próbáltam fültisztító pálcikával is tisztogatni, de sajna nem igazán oldotta meg a gondot.

2. kérdésedet passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#6848) axioma válasza baloo79 (#6847) üzenetére


axioma
veterán

Nagyon koszi, felhivtam, megcsinaljak. Mondjuk nem olcson es nem "azonnal", hanem bevitt telot kb. masnap kezdik olyan a sorban allo mennyiseg, es utana a ragasztas miatt 12 ora varakozas (4-5 oranal mar odaadja ha vigyazunk ra).
Majd mondom hogy hol es milyen kondiciokkal lett megcsinalva, mert ez az otthagyas miatt most csak kesobb ferne bele.

[ Szerkesztve ]

(#6849) baloo79 válasza axioma (#6848) üzenetére


baloo79
tag

Rendben, köszi az infókat! :)
Azt, hogy nem olcsón, valamiért sejtettem, de azt nem hittem volna, hogy "sorban állás" van..
Majd szólj, mi lett végül!

Szerk.: Ja, és az üvegfóliával kapcsolatban is, ha találtál olyan helyet..

[ Szerkesztve ]

(#6850) axioma válasza baloo79 (#6849) üzenetére


axioma
veterán

Hat rendeltem ebay-rol harom felet, meglatjuk mikor es mi erkezik meg. Ha a 3-bol egy lesz jo is olcsobb mint itthon, es itthon igensok helyen kerdeztem mar, a legtobb nem tart egyaltalan oneplus-hoz ujhoz se, de ahol ujhoz van a 3T-hez mar ott sincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.