Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Sanya válasza parkr (#6600) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kb 1 hét és megszokod. Utána majd csak lesel, ha egy régebbi telefont nézel.

Egyébként jó dolog az órát elszeparálni a hálózati és akku visszajelzőktől.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6602) Cifu válasza Sanya (#6601) üzenetére


Cifu
nagyúr

Izlések és pofonok, emlékeim szerint hajdan még azt is meg lehetett határozni, hogy hol legyen az óra (baloldalt, középen, jobb oldalt). Akárhogy csavarjuk, ez visszalépés...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6603) twollah1976


twollah1976
őstag

Hagyjuk mar ezt a regen minden jobb volt picsogast!
Ennyi erovel le se kellett volna masznunk a farol!

Ha vkinek az ora helye a legnagyobb problemaja az eletben, akkor azzal barhol, barmikor szivesen eletet cserelek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6604) Sanya válasza Cifu (#6602) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mármint az, hogy átkerült jobbra, most meg balra? Óriási dolog.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6605) Cifu


Cifu
nagyúr

Nekem különösebben nem fáj ez az óra dolog, de az nem fejlődés, hogy valamit kivesznek, hanem visszafejlődés.

Márpedig mint említettem, emlékeim szerint anno három opció volt (bal, közép, jobb)...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6606) PistiSan válasza Cifu (#6605) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem használtál anno CyanogenModot? Vagy újabban LineageOS-t?
Itt a mai napig állítható.


(#6607) parkr válasza twollah1976 (#6603) üzenetére


parkr
őstag

megjött a megmondóember.

(#6608) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Lehetséges, hogy azokra a készülékekre nem jön OTA frissítés amelyek béta verziót futtatnak?

Jelenlegi OxygenOS version OP3T_O2_BETA_30-on all nekem.
Build number: ONEPLUS A3003_28_180704

Előre is köszi a választ!

(#6609) AcCEsS válasza Cifu (#6605) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Kíváncsi vagyok mi lesz a tapasztalatod a háttérben futó programok "kilövöldözésével" kapcsolatban. Hátha megoldották a 9.0.3 verzióban, majd jelezz vissza lécci! :K Köszi!

[ Szerkesztve ]

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6610) Cifu válasza Felesbandi (#6608) üzenetére


Cifu
nagyúr

Te az Open Beta vonalon vagy, ami ott le is zárult. OTA-ra ne számíts....
Volt a Community Beta vonal, ahol a Pie-t is tesztelték.
Szóval számodra az van, hogy le kell töltened a teljes fájlt (pl. az Oxygen Updater segítségével), és azt kell felraknod.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6611) Cifu válasza AcCEsS (#6609) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyenlőre egy napja van fent, nem tapasztaltam kilövöldözgetést, de alapból kikapcsoltam mindenféle Akkumulátor-kímélő módot meg Alkalmazkodó akkumulátor módot, mert az ilyenek csak fejfájást okoznak...

De majd egy hét múlva visszatérünk rá...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6612) f_sanyee válasza PistiSan (#6606) üzenetére


f_sanyee
senior tag

LineageOS-en van lehetőség az alert slider beállitására? Nem tetszik, hogy most OOS-en középre kell állítani a rezgéshez..

(#6613) PistiSan válasza f_sanyee (#6612) üzenetére


PistiSan
addikt

Van, persze. Mindegyik pozícióra beállítható az alábbiak közül akármelyik.

(#6614) f_sanyee válasza PistiSan (#6613) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Köszi! már korábban is gondoltam rá, hogy váltok, de azt hiszem eljött az ideje :)

(#6615) snyper990 válasza f_sanyee (#6614) üzenetére


snyper990
őstag

Majd légy szíves írd meg a tapasztalataidat, kiváncsi vagyok rá, hogy jobb-e az OOS-nél. (Bár szívtam már vele kicsit egy Xiaomi készüléken, meg a gyári kamera app hiánya is eltántorít kicsit... Nem volt egyszerű egy normálisan működő GCam levadászása Xiaomira, meg a Google Lens-t is hasznosnak találom)

(#6616) Cifu válasza AcCEsS (#6609) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy veszem észre, hogy kilövöldözgeti, például a 9Gag applikáció menetrend szerint eltűnik, illetve hosszas másodpercek telnek egy megnyitás után, amíg "használhatóak" lesz az app-ok, ha régóta nem használtad. A régóta kevesebb, mint egy nap, mert este 9-kor ránéztem a 9Gag-ra, reggel nem volt már benne a feladatkezelőben. Ma reggel benne volt, de a megnyitás kb. 3 másodperc volt, miközben normális esetben egy másodperc kell neki. Ugyanez igaz a Waze-re is, este azzal vezettem haza, kilépek belőle (a feladatkezelőben ettől még ott van), reggelre eltűnik.

Gondolom a memória-managementhez tartozik a dolog, és ilyen pedig már nincs a beállítások között (nem látod, mennyi szabad memóriád van). Úgy látom az Aida64-ben, hogy kb. 3-4 giga körüli RAM-ot "engedélyez", vagyis általában 2-3GB szabad memóriát látok, és hiába nyitok meg több alkalmazást, rövid úton visszaáll erre a szintre. Ilyen formán a 6GB RAM itt is felesleges kategória... :U

A másik, amit észrevettem, hogy sajnos megvan a kb. a nougat óta meglévő probléma, mely szerint komoly "reakcióideje" van például a levelezőprogramoknak, messengernek, stb. Van, hogy az asztali kliensben már válaszoltam is a levélre, mire a telefon pittyen, hogy levelem jött. Ez csak azért dühítő, mert hajdan nem ilyen volt - anno a Marshallow alapú OOS-ek esetén konkrétan előbb jelzett a telefon, majd másodpercek múlva látom az asztali gép Outlook kliensében, hogy levelem jött. Most szó szerint több perces reakcióidőket tapasztalok.

Ezzel együtt nem csak rossz dolgokat tudok mondani az OOS 9.0.3-ról, mert például a telefon app. a nagyobb ikonokkal könnyebben kezelhető. Ami az akkuidőt illeti, ott nem tudok egyértelmű előrelépésről beszélni, mert kikapcsoltam ugye minden takarékossági dolgot, én használni szeretném a telefonom, nem pedig éhezőkúrán tartani. Az, hogy némileg gyorsabb lett, lehet attól is, hogy sajnos ugye full wipe volt (vagy 2 éve volt utoljára), de ez itt is jótékony hatással tud lenni egy jól belakott készülék után.

Azt nem vitatom, hogy nagyon pozitív a dolog, hogy a Oneplus még így a 3. év fele haladva is már a harmadik új főverziót hozza ki a megjelenés után, és így 4 különböző főverziót élt meg a telefon.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6617) PistiSan válasza Cifu (#6616) üzenetére


PistiSan
addikt

LineageOS-en a fejlesztői beállítások alatt található a memória állapot, gondolom a 9-es droidban költöztethették ide.

[ Szerkesztve ]

(#6618) Cifu válasza PistiSan (#6617) üzenetére


Cifu
nagyúr

És tényleg, köszi a felvilágosítást. :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6619) AcCEsS válasza Cifu (#6616) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Köszönöm a visszajelzést, egyelőre nem teszem fel. Elég sok app fut nálam egyszerre, valószínűleg ezért érzékeltem nálad gyakrabban a "kilövöldözést". Idegesített, hogy újratöltődtek az appok.

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a memóriahasználat sosem fog 4GB fölé menni, mert a fényképezőgép által a fotókon végzett automatikus utómunkálatokhoz fenntartanak kb. 2GB-ot.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6620) FrankóStein válasza AcCEsS (#6619) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Apropó fényképezőgép.
Tud ajánlani valaki jó appot, ami gömbpanorámát is csinál? Eddig volt fent nekem valami Arminova vagy milyen, de olyan homályos vacak normál képeket csinál, hogy meguntam, és leszedtem.

(#6621) M3oH válasza FrankóStein (#6620) üzenetére


M3oH
addikt

Google cam: [link]

(#6622) AcCEsS válasza M3oH (#6621) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Ennél tényleg nem létezik jobb!

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#6623) FrankóStein válasza M3oH (#6621) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Köszönöm! Ezt szedtem le. A neve nem jutott pontosan eszembe, de most felismertem. :)
Miért csinál nekem homályos képeket, alig gyengébb világításnál? Mintha nem tudna fókuszálni.

(#6624) FrankóStein válasza FrankóStein (#6623) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Most már ilyet csinál...

[ Szerkesztve ]

(#6625) snyper990 válasza FrankóStein (#6624) üzenetére


snyper990
őstag

Talán fény kell neki?

(#6626) Macika66


Macika66
addikt

Nem nagyon értem. Egy félmillió Ft-os DSLR profi géppel sem lehet sötétben fotózni.
Akkor miért egy 60ezer Ft értékü telefonnal elégedetlenkedtek???

(#6627) M3oH válasza FrankóStein (#6624) üzenetére


M3oH
addikt

Nehéz erre így mit mondani. Fény kell neki, mint ahogy írtás a többiek.
Amúgy Gcam ez egyik legjobb algoritmussal rendelkező fotó app, azzal lehet a legtöbbet kihozni a 3Tből. De ez csak saját vélemény.

(#6628) FrankóStein válasza snyper990 (#6625) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Fény pont annyi volt, mint máskor ugyanezen a helyen. Volt amikor éles képet produkált (még a beta pie alatt), a final pie alatt homályos, és most, hogy ezt a verziót tettem fel, mintha zöld alga lepné be a képet. Ez nem fogható a fényre.

(#6629) FrankóStein válasza M3oH (#6627) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Nem vitatom, de nálam a pie 9.0.3 alatt valami borzalmas. Előtte nem ilyen volt.

(#6630) FrankóStein válasza FrankóStein (#6628) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Ma ismét fotózni akartam. Kinti képet akartam. Ha a hdr nincs bekapcsolva, akkor nem fotóz. Csak bekapcsolt hdr-rel. Bementem a szobába, ugyanaz a helyzet. Hdr-t bekapcsolva meg zöld minden...
Nincs más app ami jól működik és szép gömbpanorámát is csinál?

(#6631) M3oH válasza FrankóStein (#6630) üzenetére


M3oH
addikt

Kipróbáltem, hdr nélkül nekem is fekete képet készít. Eddig nem tűnt ez fel, mert nem szoktam kikapcsolni.
De hdrrel semmi gond a képekkel. Nálad akad össze valami.

(#6632) FrankóStein válasza M3oH (#6631) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Lecseréltem egy régebbi verzióra, most úgy néz ki hogy jó.
Remélem így marad.

(#6633) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok, Pie alatt mi a módja (van-e beállítás...) annak, h az állapotsáv mutassa az aktuális dátumot? Korábban mintha lett volna. Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6634) gyalu 1 válasza Misi_D (#6633) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Ha le húzod az értesítési sávot, akkor bal felső sarokban van.

(#6635) Misi_D válasza gyalu 1 (#6634) üzenetére


Misi_D
tag

Thx! Ez sem rossz, de jobban örültem volna, ha az óra elé/mögé ki lehetne tenni. Tudom, first word problem. :D

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6636) andyTM


andyTM
senior tag

(#6637) twollah1976 válasza andyTM (#6636) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez hamar kijott.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6638) g0dl válasza andyTM (#6636) üzenetére


g0dl
addikt

Csak a VoLTE-t raknák rendesen bele, hogy ne legyen szükség barkácsolásra.

(#6639) Macika66 válasza g0dl (#6638) üzenetére


Macika66
addikt

A szolgáltatóknak kellene egyeztetni a gyártóval. Szerinted mikor fog bármelyik magyar szolgáltató egyeztetni az OnePlus-szal? :)

(#6640) g0dl válasza Macika66 (#6639) üzenetére


g0dl
addikt

Mikor, hát akkor, ha jól végzi a munkáját. Úgy is hívjuk őket "szolgáltató".

(#6641) Macika66 válasza g0dl (#6640) üzenetére


Macika66
addikt

Na, de azért gondolkozzunk már, MELYIK európai szolgáltató supportálja az OnePlus-t? Egyedül az angoloknál EGY.

És hány európai szolgáltató van?
Szerintem 50-60 biztosan...

Szóval ez rossz csapásirány.

Örüljünk, hogy ilyen jó telefonunk van közel féláron, mint a flagshipek, de NE elégedetlenkedjünk, mert az nem vezet jóra, elfelejtjük élvezni a jót!

(#6642) Misi_D


Misi_D
tag

"Sikeresen" megtörtem az üvegfóliát a 3T-n... :(
Van bármi mód eredeti tempered glass beszerzésére? Vagy akadt valakinek olyan ebay/aliexpress/gearbest/egyéb forrás, ahonnan tisztességes minőségű beszerezhető? Korábban tele volt a topic a gány üvegfóliákkal, emiatt tartok kicsit a random forrásoktól. Neadjisten valakinek egy eredeti akad a fiókban, amitől - természesen nem ingyen - megválna? Az mindegy, h fekete/fehér.
Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6643) Macika66 válasza Misi_D (#6642) üzenetére


Macika66
addikt

Legutoljára (van már lassan 1 éve is talán) innen rendeltem, full glue-t küldtek, erősen hasonlót a gyárihoz, potom pénzért...

(#6644) parkr válasza Macika66 (#6641) üzenetére


parkr
őstag

*a oneplus

(#6645) Misi_D válasza Misi_D (#6642) üzenetére


Misi_D
tag

Köszi, berendeltem, meglátjuk! :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#6646) snyper990


snyper990
őstag

(#6647) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

A 3T-re megjött kb 2-3 hete a hivatalos android pie (9.0) frissítés.
Gond nélkül feltelepült, igaz kicsit sokáig tartott.

Nem kellett mókolni semmit sem hogy felrakhassam.

Minden hiba nélkül működik, viszont a rendszer működése nem túl fluid.
Mintha lassabban indulnának az appok (hívás, üzenet, viber, chrome, fb, naptár..stb.) szóval minden egy kicsit "röccenve" használható. Bocs nem tudom jobban megfogalmazni.
Valamint mintha a netsebességet (akár wifi, akár 4G) is megfogná, lassabb minden.

Ez az android verzió ennyire megfogja a hardvert?

Előtte az utolsó hivatalos updatetel (talán 8.1) semmi gondom nem volt, nagyon gördülékenyen működött, villámgyors volt.

Van valami ötletetek?
Vagy van a 9-es droidnak valami beállítása ami miatt ilyen?

Nem szoktam mókolni a telefon, frissít, használom, boldog vagyok.
Most viszont nem vagyok boldog, hogy ilyen :D

OxigenOS verzio : 9.0.3
Buildszám: A3003_28_190525

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6648) snyper990 válasza Tanisz (#6647) üzenetére


snyper990
őstag

Érdemes lenne lementened minden fontos adatot és csinálni egy gyári visszaállítás-újra belakás kombót.
Nálam gördülékeny, gyors a rendszer

(#6649) twollah1976 válasza Tanisz (#6647) üzenetére


twollah1976
őstag

Nalam semmi gond a rendszerrel, nettel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6650) M3oH válasza Tanisz (#6647) üzenetére


M3oH
addikt

9.0.4 hozott kis gyorsulást, lehet placebo, de simábbnak érzem.
Viszont nálam jobban zabálja az akksit. 9.0.3 raktam fel a nulláról, tehát clean install volt.
GSam szerint az akkufogyás ~30+%át a rendszer zabálja fel, ez marha sok. Gondoltam az elején, hogy majd beáll, de nem változott.
Tegnap frissítettem 9.0.4re, de ezzel sem lett jobb. Kikapcsolt kijelzővel, hozzá sem nyúlva 5% minusz óránként. REggel 90%+ leveszem töltőtől, estére rá kell töltenem, hogy ne merüljön le teljesen. Oreoval másnap reggelig kihúzta ~25%kal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.